Şimdi Ara

EV İÇİN NAS ÇÖZÜMÜ ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
5
Favori
4.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 14
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 saat 22 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • GaMeLeCtROniCa (10 mesaj) mirac_ozturk (9 mesaj) fatihbayindir (6 mesaj) TurkishCoder (4 mesaj) Gary Bell (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (4 mesaj) Tablet (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> EV İÇİN NAS ÇÖZÜMÜ ????
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    283 Mesaj
    ben nas freenas kullanıyorum. qnap vsvs cihazlara o kadar para vermek işime gelmiyor.

sana tavsiyem yurt dışı alişveriş yapıyormusun bilmiyorum ama

Anakart 391TL
    8gb Rem ister 2x4gb al ister tek mödül 8gb al 147TL
    Birtane 400Watt Psu al 150TL

Toplam = 688Tl olur biraz bütçeyi aşar ama

Yanlız anakart üzerinde 2 tane gb ethernet var ve 12x SATA3.0 destegi var surekli disk ekleme imkanın olur 12 tane :)

freenas sonuna kadar tavsiye ederim takıldıgın veya sormak istediğin birşeyler olursa yanıtlamaktan memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirac_ozturk -- 11 Ocak 2016; 21:58:05 >
    |
    |

• Yarbay
    3481 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Aşağıdaki Linklerde KODi ve NAS arasında nasıl bağlantı kurulacağının bilgileri var...

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-stream-engine-kodi-xbmc/
    http://mymediaexperience.com/nas-storage-guide/
    |
    |
  • Yarbay
    3481 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Markalı Naslar Bütçemi Aşar...Freenas veya NAS4FREE Kullanacağım...Donanımları tedarik etmek kolay...Tek Sıkıntı Fazla Yer Kaplmayacak Bir Kasa...
    Synology nin Bu Nası 12 Harddisk Slotu Var Bu Tip Bir Kasa Arıyorum Bu Boyutlarda Kompakt Olucak...

Bu kasaya en yakın bunu bulabildim ancak 8 Harddisk Slotu Var...Şu anda belki bu kadar harddisk ve verim yok ancak gün geçtikçe çoğalıcak...

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=452&area=en
    |
    |
    Bahsedilenler: mirac_ozturk

• Yüzbaşı
    283 Mesaj
    kasa için bütcen nedir ?

17'lik Tower Tipi Fiyatı 262.18tl

4U Server tipi 24'lu tak cıkar diskli fiyatı 1.211tl

yada direk tr'den benim kasadan al Xclio 777

• Yüzbaşı
    377 Mesaj
    arakdaşlar nas benzeri bir iş içerisindeyim ama detaylı bilgi hiçbir şekilde bulamıyorum konuda açtım ama cevap yok.

evdeki modemime direk usbflash disk takılıp yerel ağda tüm aletler (tv, tablet, pc) bu flash a erişebiliyor. ancak bir türlü dışardan bu zıkkıma erişemiyorum.

modemin arayüzünde usb bölümü var orada port 21 açık yazıyor.
    ftp://ipadres:21 yazdığımda yerel ağdan görüyorum ancak dışarıdan internet üzerinden deneyince olmuyr. modemin güvenlik duvarınıda kapattım olmadı.

eskiden başkasının ip adresini yazınca modem arayüzüne falan girerdik güvenlik duvarımı kapattığım halde (modemin) arayüz de gelmiyor.
  • Yüzbaşı
    377 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: erkange

modemin markası nedir?
    Asus'sa AiCloud uygulaması ile telefonlardan girip evdeki diskleri görebilirsiniz.

şuanki ayarım şu şekilde: Modem HUAWEİ 630A Arkasındaki usb ye 16gb FAT32 sistemli bir flash takılı

önce dlna bölümüne girip etkinleştirdim. SMART TV flash belleği gördü hemen.
    USB bölümüne girdim FTP Server i aktifleştirdim. Port kısmına 2121 yazdım.

Bu haldeyken bile 192.168.1.1 (modemin arayüz numarası) ip sineftp://192.168.1.1 olarak bağlanınca evdeki leptop ve tabletten ulaşabiliyorum.

NAT ayarına girdim ve Port yönlendirmeyi buldım.

başlangıç bitiş portlarına 2121 yazdım ip ye ise 192.168.1.1 yazdım hem tcp olarak hem udp olarak ayrı ayrı kural ekledim.

Bu haldeykende evdeki her aletten.
    ftp://192.168.1.1:2121 veftp://ip:2121 şeklinde dosyaya ulaşabiliyorum ancak dışardan birisi internet üzerinden giremiyor göremiyor. başkada ayar bilemedim bulamadım fikri olan var mı ?
    |
    |
    Bahsedilenler: mirac_ozturk, erkange

• Yarbay
    3481 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: mirac_ozturk

kasa için bütcen nedir ?

17'lik Tower Tipi Fiyatı 262.18tl

4U Server tipi 24'lu tak cıkar diskli fiyatı 1.211tl

yada direk tr'den benim kasadan al Xclio 777

kasa için psu hariç max 300tl bütçe...300tl bile çok ama eli ayağı düzgün ucuz kasa yok...
    |
    |

• Yüzbaşı
    377 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mirac_ozturk

dışardan girmeye çalışırken 192.168.x.x yazmıyorsu demi wa ipsini yazıyorsu demi ?

Evetftp://ip:2121

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    73 Mesaj
    eğer düşünerseniz elimdeki Buffalo Nas cihazımı satabilirim.

http://www.buffalotech.com/products/network-storage/home-and-small-office/linkstation-duo

edit: Urun satildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrozcn -- 20 Şubat 2016; 19:38:06 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1183 Mesaj

http://tr.aliexpress.com/store/product/NAS-motherboard-NVR3-Celeron-J1900-quad-core-MINI-ITX-MSATA12-SATA-and-N70E-DR-V3/606110_32603006275.html

hocam bu anakart nasıl peki 12 sata ancak pci ex1 olsa daha iyi olurdu sonradan sata kartı koyardık
    |
    |
    Bahsedilenler: mirac_ozturk
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
En ucuz kedi maması fiyatları
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.