Şimdi Ara

Ev içi arka odalarda düşük Wi-Fi sinyali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
4.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Yeni taşındığımız evde modemi mecburen salonda kullanmaktayım. Sadece salonda telefon hattı var. Modem marka modeli "Zyxel TTNET VMG3312-B10A". Eski ev 4+1 yeni taşındığımız ev 3+1. Eski evde böyle sinyal düşüşü yaşamıyordum. Arka odalarda da olsa gayet iyi çekiyordu sinyal sıkıntısı yoktu. Yeni evde arka odalarda hiç çekmiyor interneti telefonlardan kullanamıyoruz. Zyxel müşteri hizmetleri ile konuştum "yeni modem alsanız dahi yine sinyal problemi yaşayabilirsiniz, modem almanızı tavsiye etmiyorum, sinyal dağıtıcı almanızı tavsiye ederim" dedi. Bu cihazlar hakkında bilgim olmadığımdan ne tavsiye edersiniz diye sordum aşağıdaki ürünleri tavsiye etti.

Hepsiburada

Hepsiburada

Sadece wi-fi sinyalini arka odalara ulaştırmak için aşağıdaki cihazı alsam yeterli olur mu ? Bilen anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhchiko -- 6 Ekim 2017; 13:50:44 >

• Powerline adaptör alacaksınız. Bununla İstediğiniz odada maksimum hızda WiFi alırsınız. Fakat diğer çözümlere göre daha pahalıdır

Repeater veya menzil genişleticiler hızı düşürür, Ping’i arttırır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arka odada benim masaüstü var. Masaüstüne ethernet kablosu çektim öyle kullanıyorum. Masaüstünde ping sorunu yaşamam. Menzil genişletici alsam dizüstü bilgisayarda ne kadar ping artışı olur ? Kardeşim birkaç online oyun oynar "Counter-Strike ve League of Legends" vs.

Powerline fiyatlarına baktım adam akıllı bir cihaz almaya kalksam 150tl'den aşağı yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhchiko -- 7 Ekim 2017; 11:50:42 >
  • Rhchiko kullanıcısına yanıt
    Ping en az katı, hız da yarısı kadar çıkar network üzerinde. Çünkü gelen sinyali tekrar gönderme yöntemiyle çalışıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.