Şimdi Ara

Ev alarm sistemleri tavsiyesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
21
Favori
105.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dsc 12 senedir sadece akü değişimi 4 adet manyetik kontak degişimi (çocuklar kopardı) baska bir masraf arıza yok
    belirlediğiniz numaraları sırasıyla arıyor
    hırsızı kapıdan sokmayalım diyen arkadaş pencerede üretiyormusunuz hırsızı sokmayacak
    hırsız girer buna kimse engel olamaz adam banka soyuyor evimizemi giremeyecek
    amaç caydırmak millet fake dış sirenle korunuyor sanki bilmiyorsunuz
    kamera çelik kapı alarm korkuluk hepsi niyetine giren hırsıza engel olamaz
    kameraya el sallayan hırsız videosu nette dolu
    pronet alarmı olan arkadaşımın tatlıcı dükkanı soyuldu (kamerada vardı) evinden dükkan alarmını duyuyor
    benim olsa cağrı merkezi arardı diyor ama telefon 3 dakika sonra aranıyor hırsızın giriş çıkışı yaklaşık 3 dakika
    zarar televizyon ve değerli diğer elektronik bir miktar nakit para kırılan kapı camı ve kanadı cabası
    kayinçomun evde demir korkuluk bahçekatı korkuluğu parçalıyorlar alarm çalınca kaçıyorlar
    benim evimde 1 hırsızlık olayı peşine 1 milyoncu alarmı ile kaçan hırsızlık girişimi sonrası dsc alarm
    komşum 5. kat çelik kapı kilit parçalanarak giriliyor
    arkadaşım 1 gece alarmı kurmuyor o gece soyuluyor kısmet
    sonuç çaydırma ilk amaç olsun yoksa yapacak hırsız hiç birini takmıyor nette bakın videolara sadece nekadar tedbir okadar
    ihtimali geri atarsınız öncelik sizde değil daha basit yerlerde olur marka model bence önemli degil sadece doğru olarak görevini yapacak
    ve uzun yıllar hizmet alabileceğiniz ürünleri tercih edin yoksa ben 1 sene dükkanımda 1 siren 1pır 1 m.kontak ve kendi yaptığım basit gecikme ve mühürleme devresi olan 1 logıc entegre ve birkaç kompenant ile yaptığım alarmı kullandım kuzenimden boşa çıkan dsc olunca onu taktım
    markaların yanında ustaları da tercih edin benim memnun kaldığım üründe size gelen usta montaj ekibi vs işi batırırsa
    ne takarsanız takın memnun kalmazsınız
    yardımcı olabildiysem ne mutlu yanlışım ve hatam varsa affola

• norad N kullanıcısına yanıt
    Üzgünüm, geç görmüşüm mesajınızı; forumda çok aktif değilim de. Biz Armed'e karar verdik. Hem tek fiyat verip 1 yıllık bedava gözlem hizmetiveriyorlar, ayrıca 1 yılın sonunda ister 150 dolara yıllık yenileyebilir ister 2-3 numarayı aramaya ayarlayabiliyorsunuz.

Mgs'den gelen danışman bu sistemlerin kendi kendilerine arayabildiğini bile bilmiyordu, bir de öncesinde pronette çalışıyormuş. Ayrıca doğal olarak mgs'de bu özellik de yok.

Gerçi önceki yazımdaki istekleri azaltmam gerekti XD, o biraz benim korumayı aşırı abartmamdan kaynaklanıyordu; ama dediklerimin arkasındayım. Gerçekten korunduğunuzu hissetmek için bunlar bence gerekli; çünkü Pronetteyken taşınırken hattı kesmiştim, ve onca zaman hacı hattınız kesik demeye bile aramadılar. Ondan 2 farklı bağlantı olması iyi olabilir... Tabii Jammer'la gelecek hırsıza denk gelmezseniz XD.
  • Merhaba. Evime 10 yıl önce Vestel Angel alarm sistemi kurdurmuştum. Sistemin eskiyip zaman zaman arıza yapması ve gözlem istasyonuna bağlanma zorunluğu nedeniyle sistemi yenilemeyi düşünüyorum. Bir gözlem istasyonuna bağlanması gerekmeyen ve belirleyeceğim telefonları arayabilecek sorunsuz bir alarm sistemi konusunda değerli önerilerinizi bekliyorum.
  • Desi aldım 4 katlı binamıza 3 adet set aldım 269 tl olan bir pır bir adet manyetik kontak bir adet siren bu set kablosuz benim merak ettiği. Hareket sensörü pil süresi ne kadardır 1 yıl 2 yıl ne kadar gider pili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alarm Kontrol Paneli: MG5000 350 TL

Keypad: K35 LCD 240 TL

Siren: NTA SRC43 120 TL

Manyetik: DCTXP2 125 TL

Aldığım fiyat teklifi yukarıdaki gibidir.

1. Bu sisteme öneriniz var mıdır?
    2. NV35MR dedektörüne alternatif öneriniz var mı?
    3. Photo beam dedektörler aliexpress'te daha uygun fiyattan satılıyor. Sizde ücretler ne kadar?
    4. Paradox kontrol panelini PC ve iOS üzerinden kontrol edebilir miyim?
    5. Yukarıdaki sistem özelliklerine benzer ürünler DSC marka olursa fiyatınız ne olur?
  • I think all types of detectors like door detector,gate detector etc would be helpful.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknodogu

quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

Alarm Kontrol Paneli: MG5000 350 TL

3. Photo beam dedektörler aliexpress'te daha uygun fiyattan satılıyor. Sizde ücretler ne kadar?
    5. Yukarıdaki sistem özelliklerine benzer ürünler DSC marka olursa fiyatınız ne olur?

Anladıgım kadarıyla kablosuz sistem kullanacaksınız..

Öncelikle K35 keypad i o fiyata vermezler, veremezler...

K636 kullanabilirsiniz, çünkü K35 de kabloludur, K636 da.. fiyat farkı olabilir. Ancak K636 yı o fiyata verebilirler..

Manyetik kontak fiyatı normal..

NV35MR dış ortamda kullanacasanız alternatif sunamam. Ama, en ucuz Paradox kablosuz PIR PMD2.

Bu sistem size iyi maliyetli olur..

sireni Neutron almışsınız. Bence sistemi kablosuz istiyorsanız, fiyat performans olarak önerebileceğim Neutron Alarm Paneli tavsiye ederim. Neutron panelle ilgili inceleme yazım:http://www.teknodogu.com.tr/neutron_alarm_paneli_ve_fiyatlari/

İyi bir fiyat avantajı yakalarsınız.

Özelden de yardımcı olabilirim.

Reklam olmasın diye yazmıyorum Ankara firmasından aldım rakamları 69$ K35 keypad fiyatı. Neutron üretim meşei Çin olması ve alarm işine yeni başlamasından dolayı (edinilmiş bilgi, araştırmadım) tercihlerim arasına koymadım.

Dış mekana koyacağım PIR dedektörü bir çok şeye ötme ihtimali olduğu için vazgeçtim gibi görünüyor. Sadece kablosuz manyetik kullanacağım.

• quote:

quote:

quote:

K636 kullanabilirsiniz, çünkü K35 de kabloludur, K636 da.. fiyat farkı olabilir. Ancak K636 yı o fiyata verebilirler..

NV35MR dış ortamda kullanacasanız alternatif sunamam. Ama, en ucuz Paradox kablosuz PIR PMD2.

sireni Neutron almışsınız. Bence sistemi kablosuz istiyorsanız, fiyat performans olarak önerebileceğim Neutron Alarm Paneli tavsiye ederim. Neutron panelle ilgili inceleme yazım:http://www.teknodogu.com.tr/neutron_alarm_paneli_ve_fiyatlari/

Reklam olmasın diye yazmıyorum Ankara firmasından aldım rakamları 69$ K35 keypad fiyatı. Neutron üretim meşei Çin olması ve alarm işine yeni başlamasından dolayı (edinilmiş bilgi, araştırmadım) tercihlerim arasına koymadım.

Dış mekana koyacağım PIR dedektörü bir çok şeye ötme ihtimali olduğu için vazgeçtim gibi görünüyor. Sadece kablosuz manyetik kullanacağım.

Bence iyi fiyatlar..

K35 i ben listeye bakarken hata yapmışım, ufak bir özür.

tahminim bu fiyatlara kurulum dahil değil.

kurulum dahilse efsane fiyatlar))

keypadten ufak bir tasarruf yapma ihtimaliniz var.. (K636 ile)

Kablosuz ve paradox diyorsanız, fiyatlar ve ürünler gayet güzel, işinizi görür.

Madem bu kadar paradox aldınız. Sireni de paradox alın derim.

Yüksek sesli siren istiyorsanız PS-128P düşünebilirsiniz. Yakın fiyatlara gelir..

Yazdığınız fiyatlara muhtemelen KDV ekleniyordur...

Şimdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknodogu -- 21 Aralık 2016; 23:1:59 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence iyi fiyatlar..

K35 i ben listeye bakarken hata yapmışım, ufak bir özür.

tahminim bu fiyatlara kurulum dahil değil.

kurulum dahilse efsane fiyatlar))

keypadten ufak bir tasarruf yapma ihtimaliniz var.. (K636 ile)

Kablosuz ve paradox diyorsanız, fiyatlar ve ürünler gayet güzel, işinizi görür.

Madem bu kadar paradox aldınız. Sireni de paradox alın derim.

Yüksek sesli siren istiyorsanız PS-128P düşünebilirsiniz. Yakın fiyatlara gelir..

Yazdığınız fiyatlara muhtemelen KDV ekleniyordur...

Şimdiden hayırlı olsun

Fiyatlarin guzelligi KDV dahil olmasi. Kurulum dahil degil. Siren fiyatlari yuksek oldugu icin Neutronsrctim fakat verdiginiz modele de bakacagim. Insallah hayirli olur.

• Güvenlikli olan büyük bir siteye taşınıyorum fakat daire 1. katta ve her ihtimale karşı alarm yaptırmayı düşünüyorum. Evde 6 tane açılabilir cam bulunuyor ve kedimiz var. Bu durumda nasıl bir alarm tercih etmeliyim. Evde telefonu yok sadece internet bağlantısı olacak evde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aranel Ciryatan

Güvenlikli olan büyük bir siteye taşınıyorum fakat daire 1. katta ve her ihtimale karşı alarm yaptırmayı düşünüyorum. Evde 6 tane açılabilir cam bulunuyor ve kedimiz var. Bu durumda nasıl bir alarm tercih etmeliyim. Evde telefonu yok sadece internet bağlantısı olacak evde.

Maddi boyutu önemli ise, kablolu sistem, estetik önemli ise kablosuz sistem kullanırsınız.

Pencereler yanyanaysa PIR dedektörler kullanabilirsiniz.. Tek Pır Dedektör, 2-3 pencereyi görebilir.

Hayvan algılamayan dedektör seçerseniz, kedinizi algılamaz, böylece yanlış alarm oluşmaz.

Telefon yok, internet olacak diyorsanız, Neutron Kablosuz Sistem sizin için daha uygun olabilir. Daha önce bu sitede paylaştığımız incelememizi okuyarak fikir sahibi olabilir veya, pm atabilirsiniz.

• İyi gunler. Kablosuz ev alarmi kurmak istiyorum. Marka olarak Dsc ve Netruon arasinda kaldim

Dsc ekipmanlar ;

Kontrol paneli : PC1616 -- 200 tl

Sifre paneli : PC5511 -- 180 tl

Kablosuz alici : RF5132 -- 380 tl

Pır dedektor : WS4904 -- 180 tl

Manyetik kontak : WS4945 -- 140 tl

Dıs siren : dsc call 214 tl yada

Neutron NTA-SRC43 120 tl

Bu seti mi tavsiye edersiniz yoksa Neutron nta-gna 8540 hazir set mi? Onunda fiyati 1050 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyilmaz28 -- 12 Mart 2017; 1:43:28 >
  • Geçen hafta 5. kattaki evime hırsız girdi. Buradan okuduğum kadarıyla oldukça kafam karıştı çünkü herkesin farklı fikirleri var.
    Kısaca kapı girişime alarm takmak istiyorum bu konuda en güvenli olanlarından bahsedebilirmi ilgili arkadaşlar.
    Birkaç duyuma göre, alarm kendi cep telefonlarımıza uyarı veriyormuş???
    Hiçbir bilgim yok gibi açıklamalarda bulunacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
  • sibege kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Geçmiş olsun öncelikle. Benim 7. kattaki evime hırsız girmeye çalışmasından sonra bu konuyu açmış ve akabinde evime Crow marka alarm taktırmıştım.
    Eviniz pencere ve balkon da tehlike arz etmiyorsa (ev en üst kattaysa çatıdan pencereye sarkarak girmeler de olabiliyor) sadece kapıya yeterli olacaktır. Tabi bu konuda kararı siz vereceksiniz, tehlike ihtimali görüyorsanız pencerelere de göz taktırmalısınız.

Abonelik sistemi olmayan, cihazı kendiniz satın alarak taktıracağınız alarm sistemleri alarm durumunda belirlediğiniz 3 numarayı arıyor ve o anda 1dk boyunca alarm sireni çalıyor.

Abonelik sistemi ile çalışan alam sistemleri daha farklı, alam durumunda alarm merkezi aranıyor, onlar size ulaşıyor (yanlış şifre girişi vs gibi hata ile de çalabilir) akabinde kendi sözleşmeleri varsa direkt polisi arıyorlar. Tabi burada cihaz sizin olmuyor, aylık abonelik bedeli ödüyorsunuz ve ilerde abonelikten çıkmak isterseniz Türkiye'de her abonelikte geçerli olan belirli zorluklarla mücadele etmeniz gerekiyor.

• 1 Adet Bosch AMAX 2100 (Alarm Paneli)
    1 Adet Bosch IUI-AMAX-LCD8 (Keypad)
    1 Adet Bullwark BLW-120M (Dış Alan Sireni)
    1 Adet Bosch ISC-BPR2-W12 (PIR Dedektör)
    1 Adet Bullwark BLW-001MK (Manyetik Kontak)
    1 Adet 12V 7Ah Akü
    1 yıl izleme hediyeli.
    750 TL

ilave olarak üçtane hareket sensörü (62x3=186 TL)

fiyat nasıl arkadaşlar? iş yerim için acilen alacağım fikri olan var mı?

yeni markalara açığım kaliteli olmak koşuluyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayvandoktoru -- 11 Haziran 2017; 3:5:31 >
  • Az önce kablosuz bir ev alarm sistemi için teklif aldım. Kiralama değil, satın alma, 1 yıl da uygun bir ücretle izleme. Ancak oldukça tuzlu bir teklif geldi, dehşete düştüm.

Temel olarak 3 kablosuz PIR, 5 kablosuz MK, GSM modülü, gerekli diğer panel, kablosuz alıcı, trafo , siren, akü gibi bileşenler var, 4500TL civarı istiyorlar. Düşündüm ki evime girseler çalabilecekleri şeyin değeri o kadar etmeyebilir :D

Başka bir firmadan daha teklif alacağım, olmadı Yale vb çözümlerle idare etmeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 30 Haziran 2017; 18:22:26 >
  • Merhabalar. Bende bu konu uzerinden arastirarak Paradox mg5000 kablosuz alarm kurdun eve.
    Alarm
    Panel
    Batarya
    Arama robotu
    2 kablolu kontak
    1 kablolu pir ve siren olarak 1400 tl mal oldu. Arastialarim sonucu en guvenilir markalardan birisi tavsiye ederim. Fiyat arastirmadi yapin abonelik olanlara hic bulasmayin derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alarm sisteminin kullanım amacı ilk olarak canımızı ve malımızı korumaktır. Alarm sistemleri kendi arasında farklı özelliklere ayrılmakta olup takılacak yere göre doğru özelliklere sahip alarm sistemi ve alarm algılayıcı dedektörler seçilmelidir.
    Alarm sisteminin çalışma mantığı; alarm kontrol paneline bağlı olan alarm dedektörleri istenmeyen durumu algılar ve alarm paneline iletir, alarm paneli dedektörlerden gelen alarm durumuna göre alarm verir. Panel alarm verdiği zaman sesli, ışıklı ve telefon ile çevreye ve gerekli yerlere haber verebilmektedir.
    Alarm sistemi kurulumu profesyonel bir güvenlik sistemi firması tarafından yapılmaz ise kullanıcılara sürekli sorun ve arızalar yaşatmaktadır. Alarm sistemi kurulumu ciddi bir iş olup ucuz ürünler ve ucuz işçilik ile kurulmuş alarm sistemi yaşattığı arıza ve yanlış alarmlardan dolayı keşke alarm sistemi taktırmasaydık demenize sebep olur.
    Alarm sistemi taktırırken ;
    1. Satın alınacak alarm sistemi ürünleri ucuz ve bilinmeyen bir markadan seçilmemelidir. Bu konuda fikir edinmek için en iyi alarm sistemi hangisi yazımızı inceleyebilirsiniz.
    2. Alarm sistemi kurulumu mutlaka profesyonel bir güvenlik sistemi firması tarafından yapılmalıdır. Alarm sistemi kurulumunu bilmeyip sistem satan bir çok firma bulunmakta olup bu kişi yada firmalar takmış oldukları sistemlerde kullanıcılar ciddi sorunlar yaşamaktadırlar.
    3. Alarm montajını yapan teknik ekibe mutlaka siren sabotajının bağlantısının yapıldığı sorulmalıdır. Harici siren sabotaj özelliği aktif edilme ise o alarm sistemi hırsızlar tarafından kolayca devre dışı bırakılır.
    4. Alarm sistemi kurulumu bittiğinde sisteme bağlı dedektörlerin bölge listesi mutlaka kurulumu yapan teknisyenden istenmelidir. Alarm bölge listesi ile alarm çaldığında hangi dedektörün alarm verdiği takip edilebilir.
    5. Alarm montajı sonrasında sistemin alarm çaldığında verdiğiniz telefonları arayıp aramadığı nmutlaka kontrol edilmelidir.
    6. Arıza ve acil durumda 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri teknisyen numarası mutlaka istenmelidir.

En iyi alarm sistemi hangisi sorumuza verilebilecek en iyi cevap yanlış alarm vermeyen alarm sistemi en iyi alarm sistemidir. İnternet üzerinden forum sitelerinde yaptığınız araştırmalarda en iyi alarm sistemi olarak kişileri DSC alarm sistemlerini tavsiye ettiğini görebilirsiniz fakat son yıllarda kalitesi ve sorunsuz çalışma özelliği ile Paradox alarm sistemi dsc nin tahtını almış durumdadır.

Elektronik güvenlik sistemleri sektöründe bilinmiş markaların yanında isminin bile bilinmediği markalarda bulunmaktadır. Alarm sisteminde marka çok önemlidir, kurulumdan sonra yanlış alarm ve arıza yaşanmaması için kalitede kendini kanıtlamış bilindik markaların haricinde alarm sistemi satın alınmamasını tavsiye ederiz.

Alarm sistemi taktırmayı düşünenler için alarm sistemi fiyatı ve alarm sistemi kurulumu için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

www.alarmsistemifiyatlari.com

• Orijinalden alıntı: Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 1:34:55 >
  • Beyler bu eski nesil hurda cihazlara artık para vermeyin, yeni nesil akıllı ev cihazlarını talep edin.

Mesela bu konuda çokca adı geçen DSC markasının iotega ürünü çıktı, böyle cihazları talep edin,

http://www.dsc.com/iotega/

türkiyeye girmemiş bile. Türk güvenlik firmaları hurda malzeme satıyor.

Akıllı Ev Sistemleri
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.