Şimdi Ara

Ev alarm sistemleri tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
21
Favori
105.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18 yıldır alarm alarm montajı ve satışı yapan biri olarak sizinle tecrübelerim paylaşayım hırsızlar alarm gördükleri yere girmekten çekinirler çünkü yüzlerce alarmsiz ev ve is yeri var neden kendilerini riske atsınlar ki bir otopark duşunun onlarca arac var bunlardan 20tanesi alarmı digerleri alarmsiz siz hırsızın yerinde olsanız 20aractan birini tercih edermiydiniz onun için alarm çok önemlidir gunümüzde alarm lüks değil ihdiyactir her bütçeye göre alarmlar var 99tl ile 750 tl arasında 99tl olan alarm desini darbe sensörü alarmımız kapınızın icine kilitlerin olduğu yere kilit gibi montaj yapılır biri kapınıza hızlı bir sekilde vursa dahi alarm çalar yani hırsız kapınıza hiçbir zarar vermeden. Bir adet kumandası var ayrıca üzerindeki şifre panelindede alarmı kurabilirsiniz bu ekonomik bir cozumdur ayrıca 750tl lik 159 yıllık dunyanın en çok tercih edilen markası olan yale alarm vardır bir adet şifre paneli iki adet göz iki adet manyetik kontak iki adete sireni vardır bu sirenlerin birini kapınızın hemen üstüne diğerinde sahte hırsızı aldatıcı alarm siren kutusunda binanın dış cephesine montaj ediyor böylelikle hem dışardan bakıldığında hemde dairenizin kapısının üstünde bu ev yada işyerinde alarm olduğunu gösteriyorsunuz bu çok caydiricidir kullanımı ve kurulumu çok basittir cep telefonu gibi bir menüsü var ayrıca alarm çaldığında içindeki telefon arama modülü sayesinde onceden belirlediğiniz 3numarayi tek tek arar ve alarm çaldığını söyler siz isterseniz sadece uzaktan telefonla arayarak alarmı kurabilir yada susuturabilirsiniz.http://www.asanlaranahtar.com/yale_profosyonel_premium_alarm_urunu_48.aspx koblosuzdur evde yada isyerinizde salcim sacak kablo olmaz bu linkten alarmı inceleyebilirsiniz daha sonraları isterseniz uzaktan kumanda su baskını dedektoru siren gibi modüller ekleyebilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arhadaslar ,crow bir israil üretimi olan marka ,paradox bir kanada (çin) üretimi marka , pronet bir mexika üretimi marka ,teknim bir türk üretimi marka , desi bir türk üretimi marka şimdi seçim yapacak olursak mantıklı olan bizim için uzun ömürlü olması yani parça desteginin olması burada bizim için en çok parça destek garantisi verebilecek olan yine türk markaları yani teknim ve desi ikisi arasında uzun ömürlü kullanımınız için arastırmalarınıza devam edin bence ben size kısa bir sonuç vereyim , elde olanı korumak gidenin yerine koymaktan kolaydır . ( desi edition )
  • Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Desi alarm taktırmaya karar verdim cok arastırdım gerek türk malı olması gerekse fiyatları uygun olması ve alarm sisteminin ömür boyu benim olması hoşuma gitti çünkü senelerce ücret ödemek istemem . diger firmalarda günde 1 dolar diyorlar 360$ + kdv = 424 $ en az 2 senelik üyelik yaptırıyorsunuz buda 848 $ yapıyor ayrıca sayfalarca sözleşme imzalıyoruz; taahhüt cazaları var; kurulum aktivasyon ücreti alınıyor telefonunuza ek ücretler yansıyor bunları hep alarm şirketlerinin uyarmas ve gelen teknisyen arkadasların anlatmasıyla ögrendim uzun lafın kısası türk malı olması ve kalitesiyle DESİ diyorum .. gelen arkadaşların adresi bu bir araştırın derim...http://www.multiguvenliksistemleri.com/ (216) 361 42 42
  • Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Desi alarm taktırmaya karar verdim cok arastırdım gerek türk malı olması gerekse fiyatları uygun olması ve alarm sisteminin ömür boyu benim olması hoşuma gitti çünkü senelerce ücret ödemek istemem . diger firmalarda günde 1 dolar diyorlar 360$ + kdv = 424 $ en az 2 senelik üyelik yaptırıyorsunuz buda 848 $ yapıyor ayrıca sayfalarca sözleşme imzalıyoruz; taahhüt cazaları var; kurulum aktivasyon ücreti alınıyor telefonunuza ek ücretler yansıyor bunları hep alarm şirketlerinin uyarmas ve gelen teknisyen arkadasların anlatmasıyla ögrendim uzun lafın kısası türk malı olması ve kalitesiyle DESİ diyorum .. gelen arkadaşların adresi bu bir araştırın derim...http://www.multiguvenliksistemleri.com/ (216) 361 42 42 [bscfp=][bscfp=][bscfp=][IMDB=]
  • Ben evime Next&NextStar marka kurdurdum çok memnun kaldım şimdilik.. Kablosuz alarm aynı anda kablo ilede bağlanabiliyor...

www.nextguvenliksistemleri.com
  • Hırsız alarm sistemleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz mükemmel bir kaynağın linkini veriyorum bir teşekkürü çok görmeyin lütfen.

Kaynak linki: http://www.guvenlikdanismanlik.com/hirsiz-alarm-sistemleri.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mizanci1 -- 3 Nisan 2013; 20:47:03 >
  • Arkadaşlar merhaba, tüm yazılanları okudum ve bu mesajı yazmak için üye oldum, biraz uzun olacak kusura bakmayın ama olayın kendisi film gibi en kısa haliyle anlatmaya çalışıyım.

Bende yüzlerce Pronet mağdurundan biriyim. Firmanın sistem danışmanın türlü yalanlarıyla (istediğin zaman bedelsiz iptal ettirebilirsin, vatan caddesinde polis merkezi bize bağlı direk oradan anons geçtiriyoruz, ambulans lazım olur 5 dakikada kapında vb.) sistemi kurdurdum. Tam 1 yıl üyelikten sonra sistemi iptal ettirmek istediğimde sözleşmeye göre 2 yıl taahhüt olduğu söylendi. Benim sözleşmeden haberim yok sözleşmeyi satıcı kendisi imzalamış. Bunu firmaya ilettim, bizzat Flat Ofisdeki yerlerine gittim, sözleşmeyi görmek istedim. Sözleşmede ismimin altına karalama imza atılmış. İmzanın bana ait olmadığını ehliyetimin arkasındaki imzamı göstererek kanıtlamaya çalıştım. Firmanın yetkili uzman satıcısı mağduriyetimi anlamasına rağmen, iptal ettirirsem yinede yüklü bir cezaya maruz kalacağımı söyledi. Benim için çok özel bir fiyatla yeni bir sözleşme hazırlayacağını ve bu söyleşmede sökme bedelinin kesinlikle alınmayacağının yazılacağını söyledi. Fiyatta da aylık 90 TL’den 33 TL’ye ineceğini söyledi. Kampanyaya bakın bu zamana kadar 1 yılda 1000 TL’den fazla para ödediğim firma şimdi yıllık 400 TL gibi bir fiyata aynı hizmeti verecekmiş. Zaten internetten edindiğim bilgilerle bu sistemin güvensiz olduğunu ve Pronet’in hırsızlık durumunda hiçbir sorumluluk almadığını öğrendim. Yani sistemin çalışmasının garantisini kimse vermiyor. Aynı marka model sistemi dışarıdan 300 TL’ye alınabiliyorken daha fazla Pronet’i zengin etmek istemedim. Dolayısıyla sistemin sökülmesinde ısrar ettim, 1 aya yakın Pronet tarafından oyalandım. Sonunda iptal için dilekçe istendi, gönderdim. Hemen akşamı gelip 5 dakikada söktüler. 1 hafta sonra 850 liralık fatura geldi, söküm ve cayma bedeliymiş. Avukata gittim 7 gün içinde noterden faturayı geri gönder dedi. 120 TL masrafla noterden faturayı geri gönderdim. Bu gönderiden 10 gün sonra Pronet’in ardı arkası kesilmeyen telefon tacizine maruz kaldım. Evden, işten, cepten sürekli arayıp (bazen günde 3 kez) borcumu hatırlattılar, durumu (borcum olmadığını, sahte imzayı) bıkmadan usanmadan 2 ay arayan herkese açıkladım. En son Ebru diye bayan aradı artık dayanamadım isyan ettim, karşımdaki bayan; “Anlıyorum efendim, elimden geleni yapacağım, madem imza size ait değil, imza sirkünüzü bana gönderin, gerekirse o satıcıdan parayı tahsil ederiz” dedi. Saflık işte inandım, 40 TL masrafla imza sirküsü çıkarttım gönderdim. Bu Ebru Hanım 2 güne dönecekti 1 hafta oldu ses yok, ben aradım güç bela ulaştım kendisine, ne dese beğenirsiniz; “İmza sirküleriniz yeni tarihli imzayı atmadan önceki tarihli olması gerekli, dolayısıyla bu geçersiz, borcu ödeyin yoksa yasal takip başlar.” dedi.(Ses kayıtları var.) Bende şaşkınlıkla; “Zamanda yolculuk yapılıyor da benim mi haberim yok, sen beni gönderdin notere imza sirküsü çıkar diye.” dedim. Bahaneye bakın her hafta imzam değişiyor ya noterden sık sık tasdik ettirmem gerekliymiş. Neyse velhasıl kelam bunların 3-4 ay sesleri kesildi, iyi dedim kurtulduk. Bir gün E-devlete sitesine girdim, baktım hakkımda açılmış icra davası var hem de 3 ay önce Kartal Adliyesinde açılmış. Avukata gittim, muhtara git dedi, adına tebligat varmı öğren. Muhtara gittim, adına gelen kağıt yok dedi, evime (Gaziosmanpaşa) 50 km uzaklıktaki Kartal Adliyesine gittim, dosyayı buldum tebligat yapılmamış. Avukat itiraz dilekçesi yazdı, tekrar Kartal’a gittim, dilekçemi dosyaya eklettim. Son aşama bu, bekliyorum daha neler yaşayacağız diye. Daha mahkeme olmadan 200 TL para harcadım, psikolojik yıpranma cabası, bunlar 28 TL masrafla hakkımda icra başlatıyor. Araştırdım bu konuda tek değilim birçok insana aynı muameleyi yapıp para koparmaya çalışıyorlar. Net’te araştırırsanız insanların ne hale düşürüldüğünü görürsünüz. Ne PRONET nede diğerleri, taahhütlü işe girmeyin derim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki_18 -- 4 Nisan 2013; 16:44:43 >
  • yapmayin yaaa yeni gordum yaziyi, bende pronet kurdurdum daha bugun, ama sozlesmeyi gordum ve imzaladim 2 yil taahutlu ve 40 dolar uzerinden anlastik.taahutten ayrilmak icin 20.ayda dilekce ile basvurmak gerekiyormus anladiim kadriyla 24.ayda sokuyorlarmis.evde ge marka sistem kurdular; 2 pir,duman dedektoru ve gaz dedektoru ve 4 mk var, birde balkona bos siren taktilar, hayirlisi artik kaptirdik yakayi...
    tepe ya da kalede bi de denge diye bir sirket var hepsi ayni mantikta calisiyorlar, buradan bi tanidik bulup 2 yillik maliyet hesaplandiginda daha iyi bi fiyata anlasinca bunlari tercih ettim
  • Selamlar,
    Ben de bundan bir yıl önce pronet firmasının acenteliğini yapan bir firma ile bu taahhüt işine girdim. Meğerse acente çalışanı fazla pirim alabilmek için aslında olmayan cazip ücretsiz üyelik seçenekleri gibi şeylerle beni kandırıp daha sonrada firmadan ayrılmış. ben de taahhüt sonuna kadar bu sisteme ödeyeceğim para ile kendime ait bir alarm sistemi alabileceğimi görüp ve gereksiz ilave telefon faturaları ödemektense (aylık üyelik dahil 120 Tl) bir yılın sonunda sistemi iptal ettirmek istedim. Tabiki karşıma yıllık cayma bedeli, Mühendislik keşif bedeli ve söküm bedeli gibi kalemler çıkınca firma ile üç ay kadar bir mücadele ettikten sonra aboneliği iptal ettirip önceki ödemelerim dahil hepsini geri aldım. Pronet alarm takip sistemi açısından başarılı ama sadece alarm sistemleri de artık onların yaptığı işi yapabiliyor.Alarm Sistemleri telefon üzerinden arayarak hangi noktada bir sorun varsa zaten bildiriyor.Artı olarak bunlar sadece komşunun yerine arayarak evinize hırsız girdi polisi arıyoruz falan diyorlar.

Sonuç olarak geri aldığım para ile Crow Runner series marka bir alarm sistmi taktırdım.Sistemde bir adet sabotaja karşı kablolu kapı kontağı,iki adet evcil hayvan korumalı kablosuz PIR , Isı ve duman sensörü taktırdım. Montajdan sonra birkaç deneme yaptıktan sonra bu seferde montajdan mı dır nedir dahili alarm kendiliğinden ötmeye başladı. Montajı yapan firmayı aradım akülerin dendir düzelir dedi ama düzelmedi gelip yeni akü taktılar. Alarmın üzerine ek olarak alarmın geldiği yeri ileten ses kartı takarak kayıt işlemlerini yaptım.(Tabiki kayıt cihazını ayrıca almak gerekiyor fakat ben firmanınkini kullandım) Ek olarak birde kablosuz su basma dedektörü siparişi vermiştim ellerinde olmadığından getirmemişler bende vazgeçtim ek 110 Dollar ödemek istemedim. Bir ay sonra gece 03:00 mutfak lavabo borusu patlamış ev su içinde tabii.Temizlerken montajcılara bende bayaa bir sözlü montaj yaptım. Alarm takınca sadece hırsızlık için değil güvenliği de düşünmek lazım. Yangın, Su basma doğalgaz gibi sensörleride unutmamak lazım.
  • Pronet gibi sürekli para veripte kiracı olduğunuz alarmları boş verin yale kablosuz alarmı tavsiye ederim birkere verip alıyorsunuz telefon aramasını var pronet alarm çaldığında merkezi arıyor merkezde sizi yani polisi falan arama yok eğer gercekten hırsızlık olmuş ise polisi aranıyor yale kablosuz alarmda merkezi ortadan kaldırıyoruz aynı zamandada aidatı direk alarm sizi kayıt ettiginiz uç numarayı arıyor calamsi yada kurmayi unuttugunuzda isterseniz telefonla alarmı kurup devre dısı birakablilyorsunuz
    www.asanlaranahtar.com

• Merhabalar ben de güvenlik sistemi kurdurmak istiyorum.

Kumandalı sistemlerden istiyorum, bir alarm merkezine bağlı olması şart değil.
    İnternetten bulduğum bir firma kendisi de satmasına rağmen DSC'nin kumandalı modellerinde sorun olduğunu ve aynı zamanda daha pahalı olduğu için kendi markasını önerdi.Kendi firması ve DSC arasındaki fiyat farkı 400 tl civarında.

Bana ne önerebilirsiniz? ya da nasıl yardımcı olabilirsiniz.

(Sistemi ya yarın taktıracağım ya da bayrama doğru sarkacak ama yarın yapıp halletmek istiyorum.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpionida

Merhabalar ben de güvenlik sistemi kurdurmak istiyorum.

İnternetten bulduğum bir firma kendisi de satmasına rağmen DSC'nin kumandalı modellerinde sorun olduğunu ve aynı zamanda daha pahalı olduğu için kendi markasını önerdi.Kendi firması ve DSC arasındaki fiyat farkı 400 tl civarında.

(Sistemi ya yarın taktıracağım ya da bayrama doğru sarkacak ama yarın yapıp halletmek istiyorum.)

desi aldım çok profesyonel ve çok memnunum tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

quote:

bu konuda çok fazla bilgim yok malesef,
    desi derken DSC'yi mi kastettiniz?
    memnun olduğunuz sistem çağrı merkezine bağlı olmayan kumandalı modellerden mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

quote:

bu konuda çok fazla bilgim yok malesef,
    desi derken DSC'yi mi kastettiniz?
    memnun olduğunuz sistem çağrı merkezine bağlı olmayan kumandalı modellerden mi?

desi alarm kumandalı kapı darbe sensörlü hareket sensörü kapı sensörü telefonla 6 numara aramalı sirenli profesyonel bir set tamamını bir defa da satın alıyorsun alarm merkezine bağlı değil gerekte yok seni ve 5 kişiyi arıyor fiyatı 600 tl fakat ben fark verdim gsm modülü taktırdım 900 tl ye mal oldu sabit telefonları kablosunu keserek devre dışı bırakabilirler diye gsm modllü taktırdım kafam rahat piyasadaki en iyi alarm sistemi DESİ
  • Merhaba, ben internetten araştırdım ve PIR dedektörünün üstün özellikleri nedeniyle Bosch Amax 2000 alarm sistemine yöneldim. Tabii kendi reklam tanıtım videoları PIR dedektörlerinin üstünlüğünü anlatıyor, gerçekten diğerlerinden farkı var mı bilemedim. Hem uzun ve kısa menzilli IR hem mikrodalga hem de ışık sensörü varmış üzerinde ve bu kombinasyon sayesınde hatalı alar vermiyormuş??? Diğerlerinde bu özellikler yok mu gerçekten?

Sistem kablolu, 4 adet kapı kontağı, 1 adet PIR, 1 adet dış siren, tuş takımı ve 1 adet gaz dedektörü ile yaklaşık 1000 tl ye geliyor. Ayrıca 1 yıl ücretsiz takip merkezi hizmeti sunuyorlar, Ne dersiniz? Diğer markaların Gsm aramalı olan modelleri bile yaklaşık bu fiyata iken sizce bunu tercih etmek hata olur mu?

Uzman görüşlerine ihtiyacım var, bu sistem bu fiyatı hak eder mi?

• Arkadaşlar yapacağınız yorumlar benım için çok kıymetli, Bosch fıyatı nedenıyle elendi, PIR teknolojisi için tercih edecektim ama zaten sadece 1 adet takılacak, asıl tehlike evimin giriş üstü olması, alt kattaki değerli apartman sakininin camlarına demir taktırarak evime girişleri kolaylaştırması nedeniyle 3 fransız balkon ve 1 balkon kapısı riskli duruma geldi.

Araştırıken perde tipi PIR dedektörlerine rastgeldim, özellikle yazın kapılar açıkken bile kullanılabilir olması cezbetti, diğer türlü sıcak havalarda kapıları kapatmak yada alarm sistemini devreden çıkarmak gerekecek.

Perde tipi PIR dedektör kullanan arkadaş bar mı acaba?

• reklam ve ilanlara bakarak bosch marka tercih etmek yerine işi sadece alarm sistemi üretmek olan firmaların alarm sistemlerini tercih edin derim,(paradox,dsc ,ge caddx gibi.),söyledğim markaların hepsinde sizin belirttiğiniz özelliklerde dedektörler mevcuttur.kapı pencere açık kullanmak isterseniz pır dedektörler perde tipi de olsa hava akımlarından veya yansıyan ışıklardan dolayı asılsız alarm verebilir o yüzden tavsiye etmiyorum.

ilk olarak karar vermeniz gereken şey sistem kablolumu kablosuz mu olacak ona karar vermek,kablolu sistemlerde takılacak her dedektöre alarm panelinden kablo çekilmesi gerekir,bu da kablo kanalı veya kroşe ile olur.

kablosuz sistemlerde dedektörler için kablo çekilmesine gerek kalmaz,dedektörler pil ile çalışır,kablolu sistemlere göre fiyatları biraz daha yüksektir.

genel olarak piyasada ki bütün firmaların kurduğu sistem şu şekildedir,giriş riski olan bütün açılır kapı ve pencerelere manyetik kontak,ortak koridor ve geçiş noktalarına hareket dedektörü şeklindedir.
    alarm sistemini ev içindeyken kurduğunuz zaman hareket dedektörleri devre dışı kalır kapı ve pencrelerde ki manyetik kontaklar çalışır,istedğin bir dedektörü iptal ederekte alarm sistemini kurabilirsin.vasistaslı kapı ve pencerelerde manyetik kontaklar alt köşeye montel edilirse pencereler vasistas konumunda açıkkende alarm sistemini kurabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sealth

reklam ve ilanlara bakarak bosch marka tercih etmek yerine işi sadece alarm sistemi üretmek olan firmaların alarm sistemlerini tercih edin derim,(paradox,dsc ,ge caddx gibi.),söyledğim markaların hepsinde sizin belirttiğiniz özelliklerde dedektörler mevcuttur.kapı pencere açık kullanmak isterseniz pır dedektörler perde tipi de olsa hava akımlarından veya yansıyan ışıklardan dolayı asılsız alarm verebilir o yüzden tavsiye etmiyorum.

ilk olarak karar vermeniz gereken şey sistem kablolumu kablosuz mu olacak ona karar vermek,kablolu sistemlerde takılacak her dedektöre alarm panelinden kablo çekilmesi gerekir,bu da kablo kanalı veya kroşe ile olur.

kablosuz sistemlerde dedektörler için kablo çekilmesine gerek kalmaz,dedektörler pil ile çalışır,kablolu sistemlere göre fiyatları biraz daha yüksektir.

genel olarak piyasada ki bütün firmaların kurduğu sistem şu şekildedir,giriş riski olan bütün açılır kapı ve pencerelere manyetik kontak,ortak koridor ve geçiş noktalarına hareket dedektörü şeklindedir.
    alarm sistemini ev içindeyken kurduğunuz zaman hareket dedektörleri devre dışı kalır kapı ve pencrelerde ki manyetik kontaklar çalışır,istedğin bir dedektörü iptal ederekte alarm sistemini kurabilirsin.vasistaslı kapı ve pencerelerde manyetik kontaklar alt köşeye montel edilirse pencereler vasistas konumunda açıkkende alarm sistemini kurabilirsin.

Cevabınız için teşekkürler, sistemi kablolu kurmayı düşünüyorum, daire kapısından doğalgaz borusu giriyor ve mutfak - balkona doğru ilerliyor, zaten kontaktörler de bu hat üzerindeki kapı ve camlara takılacak. Kablosuz alarm sistemlerini jammer ile susturulabileceği için çok tercih etmiyorum.

Kapıların pencerelerin yazın sıcak havalarda kapatılması sıkıntılı, maalesef camlar sadece normal açılıyor, perde tipi dedektör bu yüzden aklıma yatmıştı.

• ulashcan U kullanıcısına yanıt
    alternatif olarak beam dedektör düşünülebilir bunun içinde montaj yerinin görülmesi gerekir,tavsiyem videofon ile iletişime geçmeniz size yakın bir bayisinin gelip keşif yapması yönünde olur.
  • Uzun bir aradan sonra merhaba,

Biz akıllı ev sistemi entegrasyonuna uyumlu olduğu için artık Dsc marka alarm kullanıyoruz.
    DSC alarm sistemi de zaten Paradox gibi Kanada menşeili.
    Ipad,iphone ve android cihazlar üzerinden, akıllı ev sistemi ile birlikte, alarm sistemide görsel olarak kontrol edilebiliyor.
    Ve gerçekten çok güzel.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.