Şimdi Ara

Ev alacağım lakin küçük bir sorun var!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
51
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 17 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 23
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cellat87 (2 mesaj) Antalya.Gayrimenkul (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Emlak Borsası, İnşaat ve Projeler >> Ev alacağım lakin küçük bir sorun var!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1180 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar ev almaya karar vermiştim ve bir ev için bir kişiyle anlaştık ev için kredi başvurdum ve kredi dün onaylandı. Kredi tutarı 155bin evin tutarı ise 325bin buraya kadar sorun yok. Lakin dün akşam ev için anlaşma imzalayacaktik fakat ev sahibi ben paranın hepsini sizden alama 160bin benim hesabıma geri kalanı ise kayinpederimin hesabına yatiracak siniz dedi. Bende ne alaka dedim vergi çıkıyor dedi. Öyle şey olmaz dedim siz bilirsiniz bu şekilde olmaz dedi. Sözleşme yaparken 325bin üzerinden sözleşme yapacağız ve imza atacağız lakin ben adama 160bin vereceğim adam sonra çıkıp dese ki paramın geri kalanı nerede gonderecektin göndermedim diye ben ne diyeceğim diye aklıma geldi ve imza atmadık araştırmak istedik. Sizce bu olay tam olarak nedir? Tapuda satış bedeli 160bin görünmesi gerekiyormuş 325 istersem çıkacak olan vergiyi ben ödeyeceksem yine olur dediler. Biraz karışık yazmış olabilirim kusura bakmayın kafam acayip karışık.

• Merhaba hocam.Kendisine de verseniz kayınpederine de verseniz bu iş yasal değil öncelikle onu belirtmek isterim.Olur ev ile ilgili tapu iptali olursa sadece 160 bin yani gösterdiğiniz değer kadar paranızı kurtarabilirsiniz.

2.husus a gelince öyle bir olay yok.Ben o kadar satış yaptım hiç kimseden ne böyle bir şey talep ettim ne edeni duydum. Madem vergi olayından korkuyor önce nakit parayı beraber bankadan çekin.Parayı güzel bir poşete koyarak bantlayın.Para sizde kalsın ve imza atılırken parayı nakit olarak (160 üzerini) elden verin.Eğer bunada yanaşmıyorsa oradan uzaklaşmanızda fayda var.

Evin belediye gibi araştırmalarınızı yapmışsınızdır diye düşünüyorum@cellat87

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalya.Gayrimenkul -- 16 Eylül 2020; 10:48:14 >
    |
    |
    Bahsedilenler: cellat87

Merak ettiğiniz her türlü konular için ÜCRETSİZ olarak mesaj yada direk 0532 795 15 39'dan ulaşabilirsiniz.
  • Binbaşı
    1180 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Antalya.Gayrimenkul

Merhaba hocam.Kendisine de verseniz kayınpederine de verseniz bu iş yasal değil öncelikle onu belirtmek isterim.Olur ev ile ilgili tapu iptali olursa sadece 160 bin yani gösterdiğiniz değer kadar paranızı kurtarabilirsiniz.

2.husus a gelince öyle bir olay yok.Ben o kadar satış yaptım hiç kimseden ne böyle bir şey talep ettim ne edeni duydum. Madem vergi olayından korkuyor önce nakit parayı beraber bankadan çekin.Parayı güzel bir poşete koyarak bantlayın.Para sizde kalsın ve imza atılırken parayı nakit olarak (160 üzerini) elden verin.Eğer bunada yanaşmıyorsa oradan uzaklaşmanızda fayda var.

Evin belediye gibi araştırmalarınızı yapmışsınızdır diye düşünüyorum@cellat87
    Mrb bu cümlede tam olarak ne demek istedin anlamadım tapu iptali tam olarak nedir ve ne durumda oluyor iptal? Birşey daha belediye ile görüştüm evin hiç bir sorunu eksiği yok.

Merhaba hocam.Kendisine de verseniz kayınpederine de verseniz bu iş yasal değil öncelikle onu belirtmek isterim.Olur ev ile ilgili tapu iptali olursa sadece 160 bin yani gösterdiğiniz değer kadar paranızı kurtarabilirsiniz.

• Hocam tapu iptali olası bir sorun ile karşılaşma ihtimaline karşı her zaman o ihtimali bir köşede bulundururuz.

Diğer husus normalde sizin o dairenin gerçek değeri kadar göstermeniz gerekiyor o açıdan dedim.

Tapu iptali olası tapu dolandırıcılıgı gibi hususlarda oluşabiiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cellat87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merak ettiğiniz her türlü konular için ÜCRETSİZ olarak mesaj yada direk 0532 795 15 39'dan ulaşabilirsiniz.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
SEO
bankalar.org
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,178
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.