Şimdi Ara

Eurovision 2018 Lizbon - Ana Konu - Kazanan: Israil

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.013
Cevap
2
Favori
15.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eurovision 2018 Lizbon - Ana Konu - Kazanan: Israil

1. Yarı Final 08 Mayıs Salı
    2. Yarı Final 10 Mayıs Perşembe
    Büyük Final 12 Mayıs Cumartesi

Slogan All Aboard

Logo

Katılımcı Ülkeler (43)

Almanya
    Arnavutluk
    Avustralya
    Avusturya
    Azerbaycan
    Belçika
    Birleşik Krallık
    Bulgaristan
    Çek Cumhuriyeti
    Danimarka
    Ermenistan
    Estonya
    Finlandiya
    Fransa
    Gürcistan
    Hırvatistan
    Hollanda
    İrlanda
    İspanya
    İsrail
    İsveç
    İsviçre
    İtalya
    İzlanda
    Karadağ
    Kıbrıs
    Letonya
    Litvanya
    Macaristan
    Makedonya
    Malta
    Moldova
    Norveç
    Polonya
    Portekiz
    Romanya
    Rusya
    San Marino
    Sırbistan
    Slovenya
    Ukrayna
    Yunanistan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satoshi. -- 13 Mayıs 2018; 2:8:51 >

• tabiki de yine Türkiye yok bu gurur hepimizin

şu güzel şarkıyı bırakıp gidiyorum

Kesinlikle öyle, ortada şarki filan yok zaten koymuşlar sakatın tekini gıdaklıyor. Gelecek sene israil kudüs'te gövde gösterisi yapsın diye yapılan bir jest tamamen. Farklı gözümek icin burda beğenenler var ciddi ciddi bide. Resmen buram buram yahudi diplomasisi kokuyor eurovision. Zaten avrupalilara yahudi dedigin zaman saygı duruşuna geçerler o yüzden israil o sahneye inek çıkarsa yine 1.olur. Kudüs olayinda zedelenen imaj da tazelendi şimdi. Bi ispanya'ya estonya'ya bak bide şuna bak. İnsan şunu dinlemeye utanır, seviye aşalarda degil magmaya inmiş artık.

imkan olsa kudüs'e olimpiyat, israil'e dünya kupası falan da verir bunlar.
    Farklı olmak adına yahudi seviciliği de moda oldu. Fırsatları olsa Türkleri bir kaşık suda boğarlar, adam babasının kızı/oğlu gibi savunuyor. Kameralar ne zaman yeşil odaya dönse sürekli birileri İsrail bayraklarıyla ortaya çıkıyordu. Anlaşılan bu sene İsrail'in Kudüs'teki imajını düzeltmek için yapmışlar yarışmayı.
    Her sene Türkiye birinci olsun yoksa katılmayız modunda bazı arkadaşlar.
    Şarkıyı beğenirsiniz beğenmezsiniz ama halk oylaması ile jürinin dördüncü olarak seçtiğini yükselterek birinci yaptılar. İzleyenlerin çoğu beğenmiş ve birinci oldu. Bu kadar basit. Farklılıklar şans trend müzik şov vs.. her yıl birinciliğin formülü değişiyor.
    Yok siyasiymiş, yok komşu komşuya vermiş ; geçiniz. Bunların hepsini halk oylaması sistemi tolere ediyor. İnsanlar eğleniyor. Bizim gibi atarlı ülkeler de, camın arkasından yemek yiyenlere bakar misali internetten izlemeye çalışıyoruz.

Not: oylama konusunda atar yapacak durumda değiliz, gurbetçiler sağolsun katıldığımız her yıl bol keseden puan veriyorlardı. Eleştirdiğiniz sistemin bir parçası olmaktan çıkmanızı tavsiye ederim.
    Arkadaşlar anlamadığınız şey burada kimse İsrail’in şarkısı kötüydü,sırf toprille 1. oldu felan demiyor,kendi adıma konuşursam dün burada paylaşdığım top 10 listemde 3. sıraya koymuştum İsrail’i,bana göre daha iyi şarkılar vardı,ama İsrail niye kazandı haketmediler ya felan diyemiyorum şuan,bugun 1-2 kere açtım spotifydan dinledim hatta,nakaratıda dilime dolandı biraz :)

Burada sıkıntı,adamların sanki Kudüs İsrail’in başkentiymiş gibi vurgu yapması ve Eurovision’u bunu iyice pekiştirmek için kullanmaya çalışmaları.Şahsen ben hala Kudüs’te yapabileceklerine inanmıyorum,bence bu konuyuda uzatmayalım artık.

Bu yıl geçen seneye kıyasla sahneler iyi olmasada,şarkı yönünden baya zengin bir seneydi,şahsen ben mutlu ayrılıyorum bu Eurovision’dan...
  • Yerimizi alalım.
  • Russia is back

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çek Cumhuriyeti'nin kanalı, kalıcı katılımcı olacaklarını açıkladı. Her yıl göreceğimiz garanti bir ülkeymiş kendileri.
  • Portekiz delegasyonu, yarışmanın Lizbon'da gerçekleştireceğini resmen onayladı.
  • Alman ve Bulgar delegasyonları da katılımlarını resmen onayladılar.
  • İsrail'in yeni yayıncı kanalı IPBC şimdiden EBU üyeliği için başvuruda bulundu. İsrail'in gelecek yıl da sahne alması epey yüksek ihtimal.
  • tabiki de yine Türkiye yok bu gurur hepimizin

şu güzel şarkıyı bırakıp gidiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu seneki fiyaskodan sonra bir daha izlenmez bu yarisma

• Dün akşam Instagram'da canlı yayın yapan Sertab Erener, TRT'nin 2018'de yarışmaya döneceğini belirtti.

İlgili video
  • turkiye yarismaya donecekse turkce sarki ile katilim olsun.
  • Yine de temkinli olmakta fayda var. Geçen 5 senede ne duyumlar ne sözler geldi geçti hepsi boş çıktı. Sertab da tam kesin konuşmamış zaten sanırım falan demiş. Kıytırık bir yerlerden duyum almış olasılığı da var. Ama bildiğim kadarıyla TRT genel müdürü değişti. Yeni bir yapılanmaya geçiliyorsa bilemem artık. Bekleyip görelim.
  • JamesKırkRobertLars kullanıcısına yanıt
    Resmi bir açıklamaya kadar ben de emin olmanın yanlış bir adım olacağını düşünüyorum. Yıllardır aynı söylentiler dönüyor. Bu sefer biraz daha somut olmasının nedeni random bir kaynak yerine Sertab Erener'in böyle söylemesi ve TRT'nin daha henüz yeni bir genel müdürünün olması. Bir de kendisinin twitter'da Türkiye'nin Dünya'da daha iyi bir imajı için uğraşacağız gibi bir açıklaması vardı, isterseniz onu da bulayım. O yüzden belki olabilir diyorum, biraz umutluyum. Göreceğiz.
  • Umarım geri döneriz yahu.
  • Izlemicem

• Aleyna Tilki yakışır bu yarışmaya
  • Sıkıntılı gündem arasında güzel bir eğlence olur. Umarım tekrar katılırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: castraelectro

Aleyna Tilki yakışır bu yarışmaya

Sahnede bayağı cevaplı tınlamalar yaşar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

Yine de temkinli olmakta fayda var. Geçen 5 senede ne duyumlar ne sözler geldi geçti hepsi boş çıktı. Sertab da tam kesin konuşmamış zaten sanırım falan demiş. Kıytırık bir yerlerden duyum almış olasılığı da var. Ama bildiğim kadarıyla TRT genel müdürü değişti. Yeni bir yapılanmaya geçiliyorsa bilemem artık. Bekleyip görelim.

Genel de TRT her sene Sertab'a sanatçı sorardı Eurovision için . Sertab da bu yüzden böyle bir açıklama yapmış olabilir.Eğer sertaba sordulursa muhtemeln katılmaya karar verdiler diye düşünüp sanırım demiş olabilir.

Sonda bu haberi de vereyim , katılacak arkadaşa başarılar dilerim ,zorlu bir yol dedi.Geçen yıllarda kimse bu kadar net konuşmamıştı.

• Model'in solisti Fatma Turgut'un Eurovision'da Türkiye'yi temsil edebileceği söylentileri dönüp duruyordu ki, Turgut Twitter üzerinden birkaç Türk Eurovision profillerini ve resmi Eurovision hesabını takip etmeye başladı. Şayet kendisi trollemiyorsa TRT gerçekten dönüyor olabilir mi?

https://twitter.com/fatmaturgut/following

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.