Şimdi Ara

Eurovision 2015 Vienna - Ana Konu - Kazanan: İsveç (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.564
Cevap
3
Favori
19.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuzey Kıbrıs'a köprüyü bağladıkları zaman kıbrısı bir bütün olarak göstermişler hiç hoş olmadı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD353FDC9 -- 24 Mayıs 2015; 15:47:54 >
  • Rusyanın şarkısı bana daha iyi geldi İsveçten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamermn -- 24 Mayıs 2015; 15:48:16 >
  • isveç çalıntı şarkıyla götürdü ya lan neyse isvecin kızları güzel en azından elemanda yakışıklıydı gideri var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Peony -- 24 Mayıs 2015; 16:11:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantasticoo

bu yarışma baştan sona kurgu mu acaba ya :D son ülke puanları açıklanırken artık isveç birincili garantilemişken ruslar ın 12 puan alınca çılgınlar gibi sevinmesinin açıklaması olabilir mi? :D

Sanırım 2.liği çok istiyorlardı o anda ondan sevindiler gibi geldi, hiç değilse 2.olalım dediler bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jürinin sonuçlara etkisi hala üst düzeyde. Hiç jüri olmasın demiyoruz ama adamlar resmen 3.yü 1. yapmış. Estonya'yı da olabildiğince aşağı çekmişler. Jürinin etkisi en fazla %20 falan olmalı. Bu arada Karadağ ve Makedonya'nın jüri oyları geçersiz sayılmış. Sadece televoting oyları geçerli sayılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JamesKırkRobertLars -- 24 Mayıs 2015; 17:13:59 >
  • İki şeye dikkat ettim girilen videolarda. Building Bridges te Türk vatandasi kagida biz kardesiz yazip uçak yapti ve bu uçak Ermenistana gitti cok hosuma gitti bu benim . İkincisi ise butun birincileri gecmisten günümüze gosterirken Sertab Ereneri atladi bu yakismadi bence . Sonucta bizde uzun suredir bu yarismada variz. 1. Olan sarkimizim gosterilmemesi hos olmadi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

Jürinin sonuçlara etkisi hala üst düzeyde. Hiç jüri olmasın demiyoruz ama adamlar resmen 3.yü 1. yapmış. Estonya'yı da olabildiğince aşağı çekmişler. Jürinin etkisi en fazla %20 falan olmalı. Bu arada Karadağ ve Makedonya'nın jüri oyları geçersiz sayılmış. Sadece televoting oyları geçerli sayılmış.

okuduğuma göre pis işler dönmüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

İki şeye dikkat ettim girilen videolarda. Building Bridges te Türk vatandasi kagida biz kardesiz yazip uçak yapti ve bu uçak Ermenistana gitti cok hosuma gitti bu benim . İkincisi ise butun birincileri gecmisten günümüze gosterirken Sertab Ereneri atladi bu yakismadi bence . Sonucta bizde uzun suredir bu yarismada variz. 1. Olan sarkimizim gosterilmemesi hos olmadi.

Bu ikisi benim de dikkatimi çekti. O Ermenistan - Türkiye mesajı gerçekten anlamlıydı. Ben de çok beğendim. Kazananları sırayla gösterirken Estonya'dan sonra Sertab Erener'i görmeye çok hazırlamıştım kendimi, direkt Ruslana'ya geçtiler. Hayal kırıklığı oldu. Hele ki 2003 yılındaki oylama, en heyecanlı olanıydı. Son oy duyrulana kadar Belçika 1.liği götürüyordu ki, oylamanın bitimine saniyeler kala biz kazandık.

• Juri sistemi bence gayet uygun
    İsveç: Gayet güzel sahne şovu vardı. Şarkıyı eksiksiz gayet başarılı söyledi. Şarkı da klasik eurovision tipi
    Rusya: Rusya'ya çok şaşırdım hiç böyle beklemiyordum muhtemelen şarkıyı söylerken ağladığı için aldı oyları (daha önce örnekleri var)
    İtalya: Şarkı melodi sesler harika ama şarkı italyanca.. İngilizce olsaydı daha iyi sonuç alabilirdi
    Belçika: Şarkı gayet haraketli güzel ama şarkının tabanı yok yani bir melodisi yok juriler bu yüzden az puan vermişler
    Estonya: Şarkı çok güzeldi favorilerim arasındaydı oy potansiyelide vardı ancak komşuları İsveçi daha çok beğendi bu şarkının birinci olma potansiyeli vardı

Litvanya Arnavutluk ve İsrail detone oldu ve bazıları şarkının bir kısmını unuttu veya nefesi yetmedi

Azerbaycan: Her sene aynı tür müzikler klasik melodiler artık avrupa bundan sıkıldı düzeltmezse daha kötü sonuçlar Alacaktır

2016 da katılma meselesi kesin değil. Şenol Göka (Trt genel müdürü) sadece inşallah demekle yetiniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku_20

quote:

Orijinalden alıntı: Fantasticoo

bu yarışma baştan sona kurgu mu acaba ya :D son ülke puanları açıklanırken artık isveç birincili garantilemişken ruslar ın 12 puan alınca çılgınlar gibi sevinmesinin açıklaması olabilir mi? :D

Sanırım 2.liği çok istiyorlardı o anda ondan sevindiler gibi geldi, hiç değilse 2.olalım dediler bence.

@Fantasticoo Bu sorunuza ben yanıt vereyim ülke olarak the voices Russia yarışmasını kazanan kızın gitmesi için oy bile topladık ama ch1 gidip polinayı aldı getirdi şöyle örnek vereyim Türkiyede herkes Tarkan katılsın diye imzalar falan topluyor trt başta tamam diyor sonra diyor ki yok tarkan değil gökhan tepe katılacak diyor bizde tarkan beklerken gökhan tepe gelince birde şarkıda yok barış kardeşlik olunca yani ülkede bzi bile samimi bulmadık tüm komşuları ile düşman olan biz gidip hadi barış diye şarkı yapınca ülkede herkes kim la bu polina demeye başladı yok yarı finalde elenecek falan derken hatun çıktı yarı finalde salvo yaptı bir baktım ülke gündemi polina birinci ikinci kim diye haberler yaptı ki

GERÇEK KAZANAN RUSYADIR herkes bunu gördü diyerek sözlerimi tamamlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Mollyket

çeviriyi yapan kör olmuştur büyük ihtimalle

Tüm avrupada konuşulan tek parça Rusya ne dedik birinciler unutulur efsaneler unutulmaz seneyede hepiniz polinayı konuşacaksınız

• güzel sarkıymıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorradam

quote:

Ne anlamda

• quote:

quote:

quote:

Ne anlamda

şarkının sözleri dam üstünde saksağan vur beline kazmayı çeviriye değer bir parça değil tabi benim görüşüm konuda da yazmıştım türkçesini komik çalıntı melodinin üstüne kahramanız hadi böcekler dünyayı gezelim falan yazarak adam oyu götürdü pardon juriyi götürdü dicektim sonuçta juri birincisi bir kardeşimiz kendisi

• murat dalkılıc mı lan o

• Nerde o eski Eurovisionlar

• yarışmada sosyal mesaj veren 2 parça vardı benim için sosyal mesaj barış kardeşlik her zaman değerlidir içim biraz buruldu bunları dinlerken hele romence olan parçanın sözlerini ingilizceye çevirmişler baktım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne anlamda

şarkının sözleri dam üstünde saksağan vur beline kazmayı çeviriye değer bir parça değil tabi benim görüşüm konuda da yazmıştım türkçesini komik çalıntı melodinin üstüne kahramanız hadi böcekler dünyayı gezelim falan yazarak adam oyu götürdü pardon juriyi götürdü dicektim sonuçta juri birincisi bir kardeşimiz kendisi

• İsveçin şarkı david guetta lovers on the sun la nerdeyse birebir aynı hatta klibinden bile sahneleri çarpmış isveçli :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ananas32 -- 24 Mayıs 2015; 18:47:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ananas32

İsveçin şarkı david guetta lovers on the sun la nerdeyse birebir aynı hatta klibinden bile sahneleri çarpmış isveçli :D

günaydın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorradam -- 24 Mayıs 2015; 19:03:17 >
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.