Şimdi Ara

Eurovision 2015 Vienna - Ana Konu - Kazanan: İsveç (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.564
Cevap
3
Favori
19.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeri gelmişken 2014 şarkılarının Türkçe çevirilerini buldum. Yalnızca Danimarka yok, telif hakkına takıldığı için. Bir de Karadağ'ın sesi kapatılmış Youtube tarafından.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL_4qFAEMTWOW2HtZM7xfVSSwqsfoY0x56

• Inşallah katiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • azis katılacakmış birinci belli
  • quote:

Orijinalden alıntı: L'enfer

quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

quote:

quote:

Valla katılalım da arabeske bile razıyım... dermişim. Açıkçası eurovision'da popa pek soğuk bakmıyorum. Aynur Aydın falan gitse adam gibi şarkı ve sahne şovuyla rahat ilk 3'e girer.

Ya her pop bir değil ki benim kastettiğim bu 2006'daki Superstar gibi saçma sapan şarkılar Atiye falan gidecek diyorlardı geçen senelerde. Benim favorilerim Model ve Aynur Aydın.

Yok artık öyle şarkılarla gitmeyiz akıllandı herkes. Yalnız Hadise'den sonra Trt yönetimi kadın yarışmacı göndermemeye karar vermişti. Aynur Aydın hayal gibi yani biraz. Model iyi olur. Ama onun da vokal kadın. Gerçi o kadardan bir şey olmaz. Bir de Model'in İngilizce performansını bilmiyoruz ben hiç duymadım İngilizce söylediklerini.

Söylemediler çünkü hiç. Düşündüm de Fatma Turgut'un sesi de iyi gitmez İngilizce'ye. Model'de olmaz gibi. Aslında Hayko Cepkin çıksa bir brutal çaksa Avrupa yerinden oynar :D

Hayko Cepkin'in seçilmesi mümkün değil. Ermeni asıllı olduğu için politik karmaşa olur, hoş karşılanmaz. O yüzden TRT bundan bir adım geri durur.

Can Bonomo da Sefarad kökenliydi. Hayko Cepkin katılırsa en fazla tipini ve tarzını eleştirirler bence, kökenini değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Stalwart

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla katılalım da arabeske bile razıyım... dermişim. Açıkçası eurovision'da popa pek soğuk bakmıyorum. Aynur Aydın falan gitse adam gibi şarkı ve sahne şovuyla rahat ilk 3'e girer.

Ya her pop bir değil ki benim kastettiğim bu 2006'daki Superstar gibi saçma sapan şarkılar Atiye falan gidecek diyorlardı geçen senelerde. Benim favorilerim Model ve Aynur Aydın.

Yok artık öyle şarkılarla gitmeyiz akıllandı herkes. Yalnız Hadise'den sonra Trt yönetimi kadın yarışmacı göndermemeye karar vermişti. Aynur Aydın hayal gibi yani biraz. Model iyi olur. Ama onun da vokal kadın. Gerçi o kadardan bir şey olmaz. Bir de Model'in İngilizce performansını bilmiyoruz ben hiç duymadım İngilizce söylediklerini.

Söylemediler çünkü hiç. Düşündüm de Fatma Turgut'un sesi de iyi gitmez İngilizce'ye. Model'de olmaz gibi. Aslında Hayko Cepkin çıksa bir brutal çaksa Avrupa yerinden oynar :D

Hayko Cepkin'in seçilmesi mümkün değil. Ermeni asıllı olduğu için politik karmaşa olur, hoş karşılanmaz. O yüzden TRT bundan bir adım geri durur.

Can Bonomo da Sefarad kökenliydi. Hayko Cepkin katılırsa en fazla tipini ve tarzını eleştirirler bence, kökenini değil.

onlar her sene başka birini eleştiriyolar zaten

• Pek çok aday şehir ve yerin arasında, içlerinde Graz ve Innsbruck gibi şehirlerin de yer aldığı seçimin sonucunda ev sahibi yapacak olan yer Viyana'daki Wiener Stadthalle oldu.

- Kaynak
  • quote:

Geçen yılın ikinci gelen şarkısı efsaneydi yalnız, hala favorim

Bu şarkı açık ara farkla 1.liği hak ediyordu fena sinir oldum.Sabahtan beri eski eurovision videolarına bakıyordum eskiden ne güzeldi ya heyecanla izlerdik.Şimdi her şey politika olmuş artık.Herkes bir mesaj vermek amacında.

• Yarı resmi kaynaklara göre TRT Uluslararası Halkla İlişkiler başkanı Yağmur Tüzün, "Türkiye, 2015'te Avusturya'daki yarışmada yer almayacaktır. Görünen o ki, ilerleyen yıllarda da bir katılım söz konusu değil." açıklamasını yaptı.

Kaynak:http://eurovisionireland.net/2014/08/25/exclusive-trt-confirm-to-eurovision-ireland-that-turkey-will-not-attend-eurovision-2015/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satoshi. -- 26 Ağustos 2014; 11:47:05 >
  • Yine mi katılmıyoruz ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkvizyon mu yapıcak türkiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakony

türkvizyon mu yapıcak türkiye

Yapılıyor zaten. İlki Eskişehir'de düzenlenmişti, Azerbaycan kazanmıştı.

• quote:

quote:

http://www.turkvizyon.info/

güzel olmuş
  • quote:

quote:

quote:

güzel olmuş

Geçen sene biraz dinleme gayretinde bulundum ancak şarkılar çok kötüydü

• quote:

quote:

quote:

quote:

güzel olmuş

Geçen sene biraz dinleme gayretinde bulundum ancak şarkılar çok kötüydü

normal karşılamak lazım malum türkiyedeki müzik endüstrisinin hali

• Oldukça gereksiz bir yarışmaydı. Katılmadığımız için hiç üzülmedim, hatta iyi oldu bile diyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne Dünya Kupasına katılabiliyoruz ne Avrupa şampiyonalarına katılabiliyoruz ne de Eurovision'a. Kendimizi dünyadan soyutlamış haldeyiz. 1-2 zevkimiz vardı onu da mahvettiler.
  • adam gibi birilerini yollamıyorlar sonra sonuncu olup geliyoruz katılmamamızın sebebide bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evdeki Sinek

adam gibi birilerini yollamıyorlar sonra sonuncu olup geliyoruz katılmamamızın sebebide bu

En son ne zaman sonuncu olduk ? Son 10 yılda Eurovision'da en başarılı ülkeler arasında bulunuyoruz. Gitmememizin sebebi siyasi. Şarkıyla şarkıcıyla falan alakası yok.
  • quote:

quote:

adam gibi birilerini yollamıyorlar sonra sonuncu olup geliyoruz katılmamamızın sebebide bu

En son ne zaman sonuncu olduk ? Son 10 yılda Eurovision'da en başarılı ülkeler arasında bulunuyoruz. Gitmememizin sebebi siyasi. Şarkıyla şarkıcıyla falan alakası yok.

sonuncuyu lafın gelişi söyledim son 2-3 yılda kayda değer bir performansımız yoktu siyasi sebebide var doğru ama katılmayınca bi parça eksiliyor içimden
  • quote:

quote:

quote:

sonuncuyu lafın gelişi söyledim son 2-3 yılda kayda değer bir performansımız yoktu siyasi sebebide var doğru ama katılmayınca bi parça eksiliyor içimden

Puanlama sistemindeki değişiklik bize büyük bir darbe indirdi. Eskiden gurbetçilerden puanları topluyorduk. Şimdi jüri oylarıyla bu puanların yarısını alabiliyoruz ancak. Bizimkiler de puanlama sistemini bahane ederek katılmıyor işte. Biz katılmayınca gerçekten yarışmanın heyecanı yarı yarıya düşüyor. Yolla bir yarışmacı söylesin gelsin. Zaten 1. olmadıktan sonra diğer derecelerin pek önemi yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.