Şimdi Ara

Eurovision 2014 Copenhagen - Ana Konu - Avusturya kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.604
Cevap
7
Favori
24.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 231
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 120
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 38 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 45
  • Favoriye Eklediklerim 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Francesco Gabbani (120 mesaj) Betax (119 mesaj) SayisalMan (105 mesaj) devmanetihad (101 mesaj) JamesKırkRobertLars (99 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (46 mesaj) Mobil (386 mesaj) Tablet (5 mesaj) Mini (50 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Müzik >> Müzik genel >> Eurovision 2014 Copenhagen - Ana Konu - Avusturya kazandı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    204 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: L'enfer

quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

quote:

quote:

Şarkıların hepsine baktım. Benim gözümde bu senenin favorileri İsveç ve Ukrayna'dır. Geçmiş yıllarda 1. olan şarkıları göz önüne getirdiğimde ve iskandinav ülkelerinin oy potansiyelini düşündüğümde İsveç bir adım önce gibi duruyor. Yalnız Ukrayna da hiç yabana atılacak gibi değil. Şarkı güzel , kız güzel. İyi bir sahne şovuyla kazanırlarsa şaşırmam.

Diğer şarkılara bakacak olursak Azerbaycan'ın şarkısını pek beğenmedim bu sene. Önceki senelerde daha güzel şarkılarla katılmışlardı. Yunanistan'ın şarkısı ilginç olmuş. Sürpriz bir sonuç alabilirler. O değil de bu şarkıları gördükten sonra diyorum ki eğer biz bu sene adam gibi bir sanatçı ve şarkıyla gitseydik ilk 3 garantiydi bence.

Yarışmanın tadı kaçmasın diye finalistler ve ısveç, hollanda gibi ülkeler dışında hiçbir şarkıyı dinlemedim ama dinlediğim kadarıyla italyanin, isvecin, almanyanin ve hollandanin şarkılarını cok beğendim ama almanyanin ve hollandanin iyi bir sonuç alacağını düşünmüyorum. Öte yandan yabancı eurovision forumlarinda gördüğüme göre ermenistan büyük favorilerden.

Aman hocam Ermenistan deme. Bizimkiler zaten yarışmaya katılmamak için bahane arıyor. Bir de Ermenistan kazanırsa eyvah eyvah.

Bende küçük bir araştırma yaptım. Dediğim gibi İsveç favoriler arasında gösteriliyor. Yalnız Ukrayna için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bazıları çok basit bulmuş şarkıyı. Ama ben sevdim nedense. Gerçi İsveç'te yeni 1. oldu yine 1. yaparlar mı bilemem.

Eurovision bu aralar katılım sayısında epey geriliyor. Geçen yıl 39 idik, bu yıl 37 olduk ki son yıllarda katılım 42 - 43 arası oynardı. En son 2010'da 30'lu sayıda katılımcı olmuştu, o da 39 idi yine. Arka arkaya üçüncü bir İskandinavya zaferi katılım sayısına zarar verir. Bu sebepten İskandinavya'nın kazanmaması taraftarıyım. 2011'de Almanya'ya döndüğünde İtalya, Karadağ gibi katılımlar gerçekleşmişti yeniden. Şöyle katılım sayısını arttıracak bir ülke kazansa çok iyi olurdu. Fransa ya da İtalya gibi. Ya da en kötü ihtimalle orta avrupadan herhangi bir ülke olsun. Ermenistan'ın kazanmasını istemememin tek sebebi de bu, katılım sayısında yine düşüş olur. Azerbaycan kesinlikle yarışmadan çekilir bir yıllığına, Ermenistan 2012'de yarışmadan çekilmişti çünkü. Türkiye de zaten geri dönmez, en azından bir yıl daha erteler katılım kararı almış olursa. Artık Mayıs'ta göreceğiz.

Dediğiniz sebeplerden dolayı bu sene rota Doğu Avrupa'ya dönüyor ve bence kuvvetle ihtimal seneye Atina ve ya Kyiv'de düzenlenecek yarışma.

Bu arada ben Yunanistan'ın şarkısını pek hoş bulmadım geçen sene Koza Mostra bence bu yılki temsilcilerden daha iyiydi ama yabancı forumlarda Yunanistan'ın şarkısı çok beğenilmiş. Ki Yunanistan kazansın isterim. sonuçta konaklama derdi falan olmadan yarışmayı izlemeye gidip yarışma bitiminde hemen gemi ile tekrar İzmir'e dönülebilir. 2005 yılında Yunanlar, burdan giden Türkler için baya imkan sağlamışlardı. Türkiye'ye ekstra gemi, uçak seferleri falan açılmıştı.
    Üstelik Komuşumuz olduğu için yarışmaya geri dönmeyi de düşünebilir TRT.

• Binbaşı
    1561 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Rioxis

quote:

quote:

quote:

quote:

Şarkıların hepsine baktım. Benim gözümde bu senenin favorileri İsveç ve Ukrayna'dır. Geçmiş yıllarda 1. olan şarkıları göz önüne getirdiğimde ve iskandinav ülkelerinin oy potansiyelini düşündüğümde İsveç bir adım önce gibi duruyor. Yalnız Ukrayna da hiç yabana atılacak gibi değil. Şarkı güzel , kız güzel. İyi bir sahne şovuyla kazanırlarsa şaşırmam.

Diğer şarkılara bakacak olursak Azerbaycan'ın şarkısını pek beğenmedim bu sene. Önceki senelerde daha güzel şarkılarla katılmışlardı. Yunanistan'ın şarkısı ilginç olmuş. Sürpriz bir sonuç alabilirler. O değil de bu şarkıları gördükten sonra diyorum ki eğer biz bu sene adam gibi bir sanatçı ve şarkıyla gitseydik ilk 3 garantiydi bence.

Yarışmanın tadı kaçmasın diye finalistler ve ısveç, hollanda gibi ülkeler dışında hiçbir şarkıyı dinlemedim ama dinlediğim kadarıyla italyanin, isvecin, almanyanin ve hollandanin şarkılarını cok beğendim ama almanyanin ve hollandanin iyi bir sonuç alacağını düşünmüyorum. Öte yandan yabancı eurovision forumlarinda gördüğüme göre ermenistan büyük favorilerden.

Aman hocam Ermenistan deme. Bizimkiler zaten yarışmaya katılmamak için bahane arıyor. Bir de Ermenistan kazanırsa eyvah eyvah.

Bende küçük bir araştırma yaptım. Dediğim gibi İsveç favoriler arasında gösteriliyor. Yalnız Ukrayna için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bazıları çok basit bulmuş şarkıyı. Ama ben sevdim nedense. Gerçi İsveç'te yeni 1. oldu yine 1. yaparlar mı bilemem.

Eurovision bu aralar katılım sayısında epey geriliyor. Geçen yıl 39 idik, bu yıl 37 olduk ki son yıllarda katılım 42 - 43 arası oynardı. En son 2010'da 30'lu sayıda katılımcı olmuştu, o da 39 idi yine. Arka arkaya üçüncü bir İskandinavya zaferi katılım sayısına zarar verir. Bu sebepten İskandinavya'nın kazanmaması taraftarıyım. 2011'de Almanya'ya döndüğünde İtalya, Karadağ gibi katılımlar gerçekleşmişti yeniden. Şöyle katılım sayısını arttıracak bir ülke kazansa çok iyi olurdu. Fransa ya da İtalya gibi. Ya da en kötü ihtimalle orta avrupadan herhangi bir ülke olsun. Ermenistan'ın kazanmasını istemememin tek sebebi de bu, katılım sayısında yine düşüş olur. Azerbaycan kesinlikle yarışmadan çekilir bir yıllığına, Ermenistan 2012'de yarışmadan çekilmişti çünkü. Türkiye de zaten geri dönmez, en azından bir yıl daha erteler katılım kararı almış olursa. Artık Mayıs'ta göreceğiz.

Dediğiniz sebeplerden dolayı bu sene rota Doğu Avrupa'ya dönüyor ve bence kuvvetle ihtimal seneye Atina ve ya Kyiv'de düzenlenecek yarışma.

Bu arada ben Yunanistan'ın şarkısını pek hoş bulmadım geçen sene Koza Mostra bence bu yılki temsilcilerden daha iyiydi ama yabancı forumlarda Yunanistan'ın şarkısı çok beğenilmiş. Ki Yunanistan kazansın isterim. sonuçta konaklama derdi falan olmadan yarışmayı izlemeye gidip yarışma bitiminde hemen gemi ile tekrar İzmir'e dönülebilir. 2005 yılında Yunanlar, burdan giden Türkler için baya imkan sağlamışlardı. Türkiye'ye ekstra gemi, uçak seferleri falan açılmıştı.
    Üstelik Komuşumuz olduğu için yarışmaya geri dönmeyi de düşünebilir TRT.

Geçen yılki Alcohol is Free benim de favorilerimden biri. Çok dinamik bir parçaydı. Bu yılki parçalarını yarışmaya kadar dinlemeyi düşünmüyorum o yüzden yorum yapamam. Ama Yunanistan kazansa bile ekonomik kriz dolayısıyla yarışmayı sunamayabilir. Çünkü EBU üyesi olan kanal geçen yaz kapatıldığı için Yunanistan bu yıl yarışmaya katılamamak üzereydi, son dakika gibi oldu onların dönüşü, yeni bir kanalın açılmasıyla. Bu kadar zorlukla uğraşan Yunanistan maddi olarak yarışmayı sunacak güce sahip olamayabilir diye düşünüyorum.

|
    |
    Elfen Lied · Death Note · Dragon Ball · Tonari no Totoro · Spirited Away · Dororo · Another

Eurovision 2021 Rotterdam

• Binbaşı
    1924 Mesaj
    Ukrayna'nın şarkısı dehşet-ül vahşet bir şey. Keza söyleyen de öyle. Hayret youtube'da çok dislike almış. Ben şahsen çok beğendim. UK'nın da şarkısı fena değil.
    |
    |
    Birleşik Krallık da bu yılki favorilerimden birisi

|
    |
    Elfen Lied · Death Note · Dragon Ball · Tonari no Totoro · Spirited Away · Dororo · Another

• Yarbay
    2321 Mesaj
    Youtube'da Ermeniler önde gözüküyor.

Geçen sene youtube dan en çok izlenilenlere bakarak arkadaşlara baya hava atmıştım tahminim doğru çıkınca.

Lena'da da aynısı olmuştu.

Bu sene de diyorum Ermenistan 1.olur hadi bakalım.
    |
    |

1 ay kalmış. Çoğu şarkıyı dinledim. Favorimi teke indirdim. Ukrayna

Ukrayna'yı 1. yapmazlar,ülke karışık.

Orijinalden alıntı: MusanınAsası

quote:

1 ay kalmış. Çoğu şarkıyı dinledim. Favorimi teke indirdim. Ukrayna

Ukrayna'yı 1. yapmazlar,ülke karışık.

Ermenistan çok mu düzgün hocam. Yalnız şimdi aklıma geldi. Seneye 2015. Sözde soykırımın 100. yılı. Ermeniler yıllardır bu seneyi bekliyor. El birliğiyle Ermenistan 1. yapılmasın sakın..
    |
    |

• Yarbay
    2321 Mesaj

Mümkün valla bunlardan herşey beklenir.

2015'te Ermenistan'da 1. olmaya ne dersiniz o zaman,süper olmaz mı bizim açımızdan.

2015'te Ermenistan'da 1. olmaya ne dersiniz o zaman,süper olmaz mı bizim açımızdan.

Yarışma Ermenistan'da düzenlenirse Türkiye ve Azerbaycan yarışmaya katılmaz.

quote:

Yarışma Ermenistan'da düzenlenirse Türkiye ve Azerbaycan yarışmaya katılmaz.

Çıkartma yapalım işte.

Süper olur süper.

Hayaller hayaller haklısın...
    |
    |

• Yarbay
    8181 Mesaj
    ukrayna ingiltere letonya isveç ve ermenistan yurt dışı forumlarda almış başını gitmiş lobisi iyi olan kazansın
    |
    |
    _____________________________ F.C Krasnodar
    Dh şarkı yarışması kazanan parçalar
    Быки, горожане
  • Binbaşı
    1924 Mesaj
    Ukrayna'nin şarkısının klibi cok güzel olmuş ama şarkıcının canlı performansı çok kötü.canli performansında sesi cok zayıf kalmış ve şarkıyı güzel soyleyememis. Bu performansla yarışmada işi çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Birleşik Krallık'tan Molly şarkısı için klip yayınlamış.

Daha önce de söylediğim gibi, canlı performansta çok iyi ancak stüdyo kayıtta şarkı o kadar kaliteli durmuyor.

|
    |

• Binbaşı
    1516 Mesaj
    Hangi kanallardan izleyebilirim detaylı olarak anlatabilir misiniz? HD televizyonum ve digiturk var , ayrıca tvnin kendi uydusu da var. Lütfen yardım edin, HD kanal tercihimdir
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: G.U.Y

Hangi kanallardan izleyebilirim detaylı olarak anlatabilir misiniz? HD televizyonum ve digiturk var , ayrıca tvnin kendi uydusu da var. Lütfen yardım edin, HD kanal tercihimdir

TRT'nin yayın akışına bakıldığında yarı finalleri yayınlamayacakları kesinleşti. Belki haftaya Cumartesi finali yayınlayabilir, onu henüz öğrenemiyoruz.

http://www.eurovision.tv/page/webtv

Bu linkten canlı olarak izleyebilirsiniz ancak.

• Yarbay
    2188 Mesaj
    1. Yarı finale 3 gün kalmış hadi bakalım.
    Trt hala kendi kafasına göre takılıyor zaten.
    |
    |
Cancer Clinical Trials
Sohbet
kripto para haberleri
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.