Şimdi Ara

Eurovision 2014 Copenhagen - Ana Konu - Kazanan: Avusturya (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.607
Cevap
7
Favori
27.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oscar Bravo Echo

quote:

Orijinalden alıntı: ǤЅ

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: L'enfer

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Bu sonuç Avupa'da LGBT oranının yüksek olduğunu, homofobinin azaldığını göstermez.

Son 2 yıldır artan yasal eşcinsel evlilik oranlarını araştırın

Tahmin ettiğim gibi yine eşcinsellik üzerine millete laf yetiştiriyosun Bu platformdan tam da zamanında çekilmişiz, bu yarışma artık trollemeye müsait bi yarışma oldu

Dünden beri sessiz kalmaya çalıştım ama birinin dur demesi gerekiyordu

Ya millet boşa debeleniyor, Avrupa nın orta yerinde tebrikler yağdı kadına pardon adama ya da kadına ya da her neyse işte ona Beni rahatsız eden, oy verelerin sahne performansını es geçip,en sıradışı olanı birinci yapmak istemeleriydi. Dün gördüm ki her popiler kültürde olduğu gibi bu yarışmanın da içine edildi, artık troll bi yarışmadır, en marjinal kimse o birinci olacaktır.

Avrupa'da yaşayan insanların en fazla %10'u bu yarışmaya oy vermiştir.
    Oy sonuçlarında kimin birinci çıktığından ziyade,

Eurovision'un sansasyon yapması, medyada daha fazla yer alması seneye daha fazla rating ve reklam getirir.
    O yüzden bu birinci en çok kime yaradı sizce?

Avrupa nın önde gelen ülkeriydi dün gece oy kullananlar. %1 bile olsa ordakiler Avrupalıyı temsil ediyorlar. Tabii ki reklamın, şuyun buyun da etkisi yok değil fakat bunu bi yarışmadan çok artık show gözüyle bakıp ciddiye almadan uzaktan eğlenmeyi öğrenmemiz gerekiyor bence.

Hocam doğru diyorsun da böyle şov mu olur ülke ekonomisine zarar
    Ayrıca inan bana Avrupa temsil edilmiyor o yarışmada.
    Avrupayı temsil eden nedir, alman otomobilleridir, Bundesligadır, pizzadır, rönesanstır.

Hocam ben 29 yaşındayım, bu yarışmanın nerden gelip nereye gittiğini gözlemleme fırsatım oldu. Benim çocukluk dönemlerimde sırf oy verenler Türkçe bilmiyor diye, araya yabancı dizeler ekleyerek, rezil parçalarla katıldık bu yarışmaya

Eskiden Türkiye denilince hemen kısacık ülkenin tanıtımı yapılırdı, bu çok hoşumuza giderdi, düşünsene hocam bedava reklam yapıyoruz tüm dünyaya bundan güzel fırsat var mıdır?

Sonra yarışma şekil değiştirmeye başladı. Ülkeler arası siyaset oy vermede önemli bi unsur oldu ve o zaman işte bizim içinde milli bi mesele bu oldu bu yarışmada birinci olabilmek İstediğimizi aldık ve o günden sonra yarışmadan çekilmeyerek bence hata yaptığımız düşünüyorum

Söylenecek söz yok, oy veren kesim yeni nesil ve eski adetler zamanla yerini değişen toplumun isteklerine bırakıyor. Dünde bunun en güzel örneğini yaşadık.

Ama ben olsam bu yarışmaya şöyle bi kural getirirdim; Her ülke kendi dilinde şarkı söylemek zorunda. Belki o zaman bi şeye benzer bu yarışma.

• Anladığım kadarıyla müzik kazanmamış, fikirler() kazanmış.
  • Ya bu Avrupa İngilizleri neden sevmiyor anlamadım.

Blue ile katıldılar olmadı,bu sene de çok güzel bi şarkıyla katıldılar ama 40 puan alabildiler sadece.

Nefret mi ediyor Avrupa bunlardan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MusanınAsası

Ya bu Avrupa İngilizleri neden sevmiyor anlamadım.

Blue ile katıldılar olmadı,bu sene de çok güzel bi şarkıyla katıldılar ama 40 puan alabildiler sadece.

Nefret mi ediyor Avrupa bunlardan?

Onu ben de çözemedim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Bu sonuç Avupa'da LGBT oranının yüksek olduğunu, homofobinin azaldığını göstermez.

Son 2 yıldır artan yasal eşcinsel evlilik oranlarını araştırın

Tahmin ettiğim gibi yine eşcinsellik üzerine millete laf yetiştiriyosun Bu platformdan tam da zamanında çekilmişiz, bu yarışma artık trollemeye müsait bi yarışma oldu

Dünden beri sessiz kalmaya çalıştım ama birinin dur demesi gerekiyordu

Ya millet boşa debeleniyor, Avrupa nın orta yerinde tebrikler yağdı kadına pardon adama ya da kadına ya da her neyse işte ona Beni rahatsız eden, oy verelerin sahne performansını es geçip,en sıradışı olanı birinci yapmak istemeleriydi. Dün gördüm ki her popiler kültürde olduğu gibi bu yarışmanın da içine edildi, artık troll bi yarışmadır, en marjinal kimse o birinci olacaktır.

Avrupa'da yaşayan insanların en fazla %10'u bu yarışmaya oy vermiştir.
    Oy sonuçlarında kimin birinci çıktığından ziyade,

Eurovision'un sansasyon yapması, medyada daha fazla yer alması seneye daha fazla rating ve reklam getirir.
    O yüzden bu birinci en çok kime yaradı sizce?

Avrupa nın önde gelen ülkeriydi dün gece oy kullananlar. %1 bile olsa ordakiler Avrupalıyı temsil ediyorlar. Tabii ki reklamın, şuyun buyun da etkisi yok değil fakat bunu bi yarışmadan çok artık show gözüyle bakıp ciddiye almadan uzaktan eğlenmeyi öğrenmemiz gerekiyor bence.

Hocam doğru diyorsun da böyle şov mu olur ülke ekonomisine zarar
    Ayrıca inan bana Avrupa temsil edilmiyor o yarışmada.
    Avrupayı temsil eden nedir, alman otomobilleridir, Bundesligadır, pizzadır, rönesanstır.

Hocam ben 29 yaşındayım, bu yarışmanın nerden gelip nereye gittiğini gözlemleme fırsatım oldu. Benim çocukluk dönemlerimde sırf oy verenler Türkçe bilmiyor diye, araya yabancı dizeler ekleyerek, rezil parçalarla katıldık bu yarışmaya

Eskiden Türkiye denilince hemen kısacık ülkenin tanıtımı yapılırdı, bu çok hoşumuza giderdi, düşünsene hocam bedava reklam yapıyoruz tüm dünyaya bundan güzel fırsat var mıdır?

Sonra yarışma şekil değiştirmeye başladı. Ülkeler arası siyaset oy vermede önemli bi unsur oldu ve o zaman işte bizim içinde milli bi mesele bu oldu bu yarışmada birinci olabilmek İstediğimizi aldık ve o günden sonra yarışmadan çekilmeyerek bence hata yaptığımız düşünüyorum

Söylenecek söz yok, oy veren kesim yeni nesil ve eski adetler zamanla yerini değişen toplumun isteklerine bırakıyor. Dünde bunun en güzel örneğini yaşadık.

Ama ben olsam bu yarışmaya şöyle bi kural getirirdim; Her ülke kendi dilinde şarkı söylemek zorunda. Belki o zaman bi şeye benzer bu yarışma.

siz öyle diyorsanız doğrudur hocam tecrübe her zaman iyidir
    arada 10 yıl fark var.

bu arada @İlkOyun Ruslana'yı nasıl unutursun ?

• Abi şurada iyi ki katılmamışız , bir daha da katılmayalım diyenlerin %90'ı zaten yarışmayı doğru düzgün takip etmeyen insanlar. 1. olan adamın tipini bir yerden görüp buraya gelip iyi ki katılmamışız diyorlar. Siz izlemiyorsanız izlemeyin. Bizim zevkimize de mani olmayın.
  • Valla o arada aklıma gelmedi İstanbul'da yarışmışlardı onları unutmam ayıp oldu. Helena Paparizou'nun şarkısı da güzeldi mesela. Lena'ya da çok laf etmiştim Satellite ile maNga'yı nasıl geçti diye de o da We Could Be the Same kadar iyi değildi ama iyiydi yine de. Lena da güzel bir bayandı ama ikinci katılışında gitti güme.
  • Bu yarışmaya iyiki katılmamışız çünkü yarışmanın amacını ne izleyenler olarak halk ne de türk yetkililer biliyor.İnsanlar bu yarışmaya eğlenmeye,dalga geçmeye bazen mesaj vermeye çıkıyor.Ama biz sertap erenerden sonra 10 yıldır bildiğin 1. olma hırsı ile yanıp tutuşarak katılıyorduk ve en sonunda herkes kankasına oy atıyor bahanesi ile çekildik yarışmadan.Bence iyi oldu aynı sebeplerden kafa yapısının uymamasından dolayı avrupa birliğine sonsuza kadar giremeyeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkOyun

Valla o arada aklıma gelmedi İstanbul'da yarışmışlardı onları unutmam ayıp oldu. Helena Paparizou'nun şarkısı da güzeldi mesela. Lena'ya da çok laf etmiştim Satellite ile maNga'yı nasıl geçti diye de o da We Could Be the Same kadar iyi değildi ama iyiydi yine de. Lena da güzel bir bayandı ama ikinci katılışında gitti güme.

haklısın

• Avusturya haricinde o kadar 1. olabilecek şarkı var ki!

Yani Fransayı bile tekrar dinlerim ama 1. şarkıyı dinlemem heralde bir daha.
  • 1. olan şarkıyı dinlemedim dinleyeceğimi de sanmıyorum farklı bir yarışmacı diye almıştır kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necway

1. olan şarkıyı dinlemedim dinleyeceğimi de sanmıyorum farklı bir yarışmacı diye almıştır kesin

Şarkının ismini dahi bilmiyorum şu an o derece.
  • Bir insanın tercihlerini başka bir insan yargılayabilir mi ? Hayır. Müslümanlıkta, İslamda bu yoktur. Sırf cinsel tercihi farklı diye demediğinizi bırakmadınız. Hak'eden kazandı. İnsanları yargılayan, hor gören, ahlak bekciliği yapan, gösteriş Müslümanı olan, hırsızlık yapan, insanları dini yönden yargılayan, fitne yapanlar ne Müslümandır ne dincidir, bunlar DİNBAZ'dır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Bir insanın tercihlerini başka bir insan yargılayabilir mi ? Hayır. Müslümanlıkta, İslamda bu yoktur. Sırf cinsel tercihi farklı diye demediğinizi bırakmadınız. Hak'eden kazandı. İnsanları yargılayan, hor gören, ahlak bekciliği yapan, gösteriş Müslümanı olan, hırsızlık yapan, insanları dini yönden yargılayan, fitne yapanlar ne Müslümandır ne dincidir, bunlar DİNBAZ'dır.

Benim kızdığım taraf bunu yarışmayı kazanmak için malzeme haline getirmeleri,artı olarak çok daha güzel şarkılar vardı.

Aynı şarkıyı sıradan erkek haliyle söyleseydi ilk 5 e dahi giremezdi.
  • 2012deki amy winehouse çakması kadının şarkısı da iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: caprinx

yarışmanın bittiğini yeni öğrendim.
    1. olan şarkıyı hızlıca ileri sara sara izledim.. berbattı...

bu sene Türkiye katılmayarak çok doğru karar almışlar.. bence bir daha hiç katılmayalım...

+1 iyi ki katılmamışız zaten körler sağırlar birbirini ağırlamış gördüğüm kadarıyla
  • Konuyu görünce birinci olan şarkıyı dinledim, berbat birşey dedim. Dur birde videoya bakayım dedim neden kazandıklarını şimdi anladım, saçma sapan bir yarışma, nasıl bir iğrençliktir diyecek birşey bulamadım. (not dinle filan alakam yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 11 Mayıs 2014; 14:30:10 >
  • TRT'nin aldığı kararın doğru olduğunu düşünüyorum artık. Lezbiyene, gaye eyvallah ama bu nedir abi ? İnsanlığa hakaret..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 ülke bir araya gelirde bir tane güzel şarkı çıkmazmı bunlar ne
  • Eurovision yıllardır araç olarak kullanılmakta. Hiçbir değeri yok ve ilgi gitgide azalıyor. Bu tarz abzürt olaylarla gündeme gelen saçma sapan bir müzik yarışması olarak akıllarda kalmaya devam edecek.
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.