Şimdi Ara

Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.36] (Seyit Mehmet ÇOBAN) (92. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
74
Favori
308.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir süredir kontrolünü sağlamadım. Arkadaşlar ne durumda gerçekten bilmiyorum. Kendileriyle görüştükten sonra sizi bilgilendiririm. :)

• v1.31.5 için yeni sürüm yaması güncellendi. İyi oyunlar. :)

steamcommunity.com
    Europa Universalis IV Türkçe Yama :: Non-Nerd Player
    https://steamcommunity.com/groups/nonnerdplayer/discussions/0/3146305075713872311
  • Böyle büyük bir projeyi böyle tırt bir gruba devretmekte ne bileyim. Herifler aylardır bilgilendirme dahi yapmadılar.

• Oyun önümüzdeki günlerde ücretsiz olacak Epic Games üzerinde. Orijinal olarak alıp yamada sorun yaşamamak için büyük fırsat. Kaçırmayın derim. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UrukHai_ U kullanıcısına yanıt

Çeviriyi kontrol ediyorum sürekli eski çevirilerin kontrolleri ve sözlük oluşturma işlemi tamamlandı. Düzgün olanların çevirisi yapılmayacak, bozuk ve henüz çevrilmemiş olanların çevirisi yapılacak. Şu an çeviriyi ilerleten 3 kişi var. Güncellemeyi doğru zamanda yapacaklarına eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Animus Projesin'den çok eminim, yama sizinle birlikte çok kaliteli olacaktır ona da eminim ama proje gerçekten, ama gerçekten ÇOK FAZLA yavaş ilerliyor. İnanılmaz yavaş ilerliyor.

• Yeni yama(v1.31.6) yüklenmiştir. İyi oyunlar.

• Epicten ücretsiz sürümü indirip yamayı yükledim ama dili seçemedim maalesef. Nasıl yapıyoruz?

• Son sürümdeki küçük bir hatadan dolayı Türkçe olmama hatası giderilmiş ve yama yeniden güncellenerek yüklenmiştir. İyi oyunlar.

STEAM kullanıyorsanız;

STEAM üzerindeki sol menüden oyuna sağ tıklayın > Yönet'e gelin > Yerel Dosyalara Göz At seçeneğini tıklayın. Açılan klasörde (X:\Steam\steamapps\common\Europa Universalis IV) hiçbir yere tıklamadan, 

"v1.31.6 Europa Universalis 4 Türkçe Yama Çalışması" isimli yama klasörü içerisindeki "localisation, gfx ve interface" klasörlerini ve "settings-layout" isimli dosyayı bu açılan pencereye sürükleyin. 

Açılan küçük pencerede de "Hedefteki dosyaları değiştir" seçeneğini tıklayarak işlemi sonlandırın.

Daha sonra Steam üzerinden OYNA'ya basın ve gelen menüden "Europa Universalis IV Oyna" seçeneğini seçin. Başlatıcı açıldıktan sonra sağ üst tarafında dil seçeneği var. Oradan Türkçe'yi seçin.

Daha sonra soldaki menüden "Oyun Ayarları" kısmına tıklayın ve SİSTEM'in altındaki "Dil" seçeneğinin karşısındaki dil menüsünden TÜRKÇE'yi seçin. Böylelikle oyununuz Türkçeleşecektir.

ÖNEMLİ NOT: Klasörlere ek olarak "settings-layout" isimli dosyayı atmazsanız oyununuz Türkçeleşmez.

ÖNEMLİ NOT 2: Eğer farklı modlar kullanıyorsanız, Türkçe yama diğer modlarla çakışabilir.

---

---

---

EPIC GAMES kullanıyorsanız;

Oyunu nereye kurduysanız oraya gelmeniz gerekiyor. X:\Steam\steamapps\common\Europa Universalis IV bu uzantıya benzer bir şekilde kurmuş olabilirsiniz. \Europa Universalis IV dizinine geldikten sonra

yine aynı şekilde "v1.31.6 Europa Universalis 4 Türkçe Yama Çalışması" isimli yama klasörü içerisindeki "localisation, gfx ve interface" klasörlerini ve "settings-layout" isimli dosyayı 

ilgili ekrana sürükleyin. Açılan küçük pencerede de "Hedefteki dosyaları değiştir" seçeneğini tıklayarak işlemi sonlandırın.

Daha sonra EPIC GAMES üzerinden oyunun afişine tıklayın ve oyunu başlatın. Başlatıcı açıldıktan sonra sağ üst tarafında dil seçeneği var. Oradan Türkçe'yi seçin.

Daha sonra soldaki menüden "Oyun Ayarları" kısmına tıklayın ve SİSTEM'in altındaki "Dil" seçeneğinin karşısındaki dil menüsünden TÜRKÇE'yi seçin. Böylelikle oyununuz Türkçeleşecektir.

ÖNEMLİ NOT: Klasörlere ek olarak "settings-layout" isimli dosyayı atmazsanız oyununuz Türkçeleşmez.

ÖNEMLİ NOT 2: Eğer farklı modlar kullanıyorsanız, Türkçe yama diğer modlarla çakışabilir.

• v1.32 sürümü yayınlandı.

• Teşekkürler.  

• Eline sağlık Seyit. Sayende öğrenip tutunduk oyuna. 4 yılda 1500 saat oynamışım. Hayatım boyunca da en çok oynadığım oyun bu. Ve her seferinde aynı heyecanla açıyorum oyunu.

• Sayende oyunu çok geç te olsa deneyimleyeceğim Allah razı olsun elline emeğine sağlık.

Yamayı kurdum ve sorunsuz çalıştı.

• Dlcler çevrilmiş durumda mı yoksa karışık mı gidiyor bazı dlcler çevrilmiş bazıları çevrilmemiş mi?

dlc üyeliği almayı düşünüyorum aylık 10 tl gibi cüzi bir miktara tüm dlcler aktif hale geliyormuş ama türkçe yamaları da var mı acaba?

• BlackLead kullanıcısına yanıt

Dlcler hepi topu buton ekliyor oyuna - ama tabii olmazsa olmaz butonlar - ve en son denediğimde hemen her şeyi halihazırda çevirmişti. Oyundaki eventler dışında arayüzün tamamı Türkçe gibi düşünebilirsin.

• Arayüz ve genellikle açıklamaların hepsi çevrilmiş durumda. Ancak gözden kaçmış ve yeni gelmiş olanlar olabilir. Ek olarak da çoğu eventin çevirisi yok.

• Seyit başlıkta 1.32.2 yazıyor ama 1.32.1'e ulaşabildim. Güncelleme yapmadın mı?

• Yüklemiştim ama küçük bir sorun oluştu. Yamayı geri çektim o yüzden. Oyuna girerken hata verdiriyor şu an. Onu çözmeye çalışıyorum.

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    Yeni dlcler Türkçe mi? Eventler hariç yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, Türkçe yama güncellenmiştir. Son sürümle yaşanan sorunlar giderilmiştir.

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.