Şimdi Ara

Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.36] (Seyit Mehmet ÇOBAN) (89. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
74
Favori
308.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teknik bir arıza da olabilir tabii ki.

Bu arada sizlerden öneri almak istiyorum. Sadece mihraklar ve belirli başlı yerlerin çevirisini yaparak çeviri yaması yükleyeyim mi yoksa bir miktar daha bekletip daha kapsamlı bir yama mı paylaşayım? Ne dersiniz?

Şu anki haliyle düzelttiğim kısımlardaki hatalı çeviriler düzeltildi, yazım yanlışları düzeltildi (belki de yenileri gelmiştir, dikkat etmedim. :P), yeni yerler çevrildi ve bazı kısımlar daha tarihe uygun olarak değiştirildi.
  • Daha kapsamlı bir çeviri gelse daha iyi olur.
  • Biraz daha bekletilip daha kapsamlı bir yama paylaşılabilir, bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yamayı kullandığım zaman "Extended Timeline" sapıtıyor. Bazı şehirler farklı farklı bölgelerde gözüküyor. Örneğin Muş, İsveç'te gibi gibi. Çözümü var mıdır? Yoksa İngilizce oynayacağım.
  • Mihrak kısmını hiç anlayamadım, bir de İngilizce olunca. :( Neye göre kötü etkiler verdiğini de bilmiyorum. Değişiklik yapmasalardı keşke, iyiydi önceki hali. Karışık olmuş. Eline sağlık bu arada, uğraşıp duruyorsun. Her yeni sürümde yamayı güncellemen gerekiyor falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thyphon-001 -- 17 Temmuz 2020; 13:26:31 >
  • Linkler turbobitten başka yere yüklendi mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedwave -- 18 Temmuz 2020; 14:4:17 >
  • Yeni yama Pazar günü yayınlanacak.

Evet, Turbobit'e ek olarak Mega'ya yüklendi.
  • Yeni yama yayınlandı.
  • Merhaba, denemek için yamayı kurdum fakat paradox launcher türkçeye dönmesine rağmen oyunun arayüzü hala ingilizcede kalıyor, böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
  • Emeğinize sağlık, çok güzel bir çeviri olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SpecturA kullanıcısına yanıt
    Ben dün kurdum, bir sorun yoktu. Yamayı kurarken bir hata yapmış olmayasın hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yigitsanal Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Emin olmak için sıfır bir makine kurup yeniden denedim ama yine beceremedim. Açıklamalarda şöyle yazıyor:

quote:

Arkadaşlar merhabalar, öncelikle gecikme için kusura bakmayın. Bazı sebeplerden gecikti ama sonunda paylaştım.

Bu yama ile birlikte Mehmet Kılıç sayesinde tekrardan _turkish dosyalarına geçtik. Kendisine teşekkür ediyorum.

Yama kurulumuna gelirsek;

Direkt olarak "v1.30.3 EU4 Türkçe Yama" isimli klasörün içindeki her şeyi oyunun kurulu olduğu yere atın. Genellikle oyunun standart kurulu olduğu yer,

X:\Steam\steamapps\common\Europa Universalis IV

şeklinde. Hangi diskinizde kurulu ise doğruca yukarıdaki uzantıya gidin ve üstte bahsettiğim klasörün içindeki tüm klasör ve dosyaları oraya çıkarın. Gelen değişim ekranında da değişimi onaylayın. Daha sonra Steam üzerinden oyunu açın ve görselde gösterdiğim gibi gelen Launcher üzerinde sağ üstte bulunan "Hesabım" kısmının yanındaki dil seçme yerinden Türkçe dilini seçin. Ardında da ikinci görselde gösterdiğim kısımdan Türkçe'yi seçin ve oyuna girin. Böylelikle oyununuz Türkçeleşecektir.

İyi oyunlar.

Crack içerisindeki bütün dosyaları oyunun kurulu olan klasörüne çıkartıyorum onun dışında şöyle iki durum var,

Birincisi kendi steam hesabımda yüklü olan oyunun dosyalarına eklediğimde paradox launcherda türkçe çıkıyor seçiyorum buraya kadar tamam fakat oyun için hala ingilizce kalıyor,
    İkincisi de denemek için sıfır olan makinaya fit girl üzerinden crackli indirip kurup tr yamayı yaptım bunda ise doğal olarak paradox launcher yok, bunda hiç türkçeye dönmüyor.

Bir şeyi eksik veya hatalı yapıyorum herhalde ama bilemedim

Ek: Bu yorumu yazmadan önce tekrar deneyim dedim ve kendi steamimde yüklü olan kuruluma bir kez daha tr yama yaptım ve bu kez çalıştı
    Böylelikle asıl sormaya çalıştığım şey paradox launcher'ı olmayan crackli yüklemede türkçeye nasıl döneriz?

Ben steam üzerinden oynuyorum hocam, carckli sürümlerle alakalı maalesef bir bilgim yok...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Merhabalar,

Oyunun son sürüm dosyalarını ilgili yere doğru bir şekilde attıktan sonra Launcher kısmında 2 adet dil seçim ekranı bulunuyor. Birisi en sağ üstteki diğeri de altlara doğru yine sağ kısımda gözüküyor. Her ikisini de Türkçe olarak seçerseniz, sorun düzelir.

Diğer soruya gelecek olursak, yama crackli oyunlardan çok Steam sürümü üzerinden yapıldığı için ne yazık ki crackli sürümlerde pek düzgün çalışmıyor. Özellikle Launcher değiştiğinden beri. Yamanın düzgün çalışması için biraz uğraşılması gerekir, ancak o şekilde crackli oyunlarda da kullanıma hazır olur. Diğer türlü benim ona uygun yama hazırlamam gerekir.

• 1.30.4 çıktığı için yama çalışmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pyrhosier

Merhabalar,

Oyunun son sürüm dosyalarını ilgili yere doğru bir şekilde attıktan sonra Launcher kısmında 2 adet dil seçim ekranı bulunuyor. Birisi en sağ üstteki diğeri de altlara doğru yine sağ kısımda gözüküyor. Her ikisini de Türkçe olarak seçerseniz, sorun düzelir.

Diğer soruya gelecek olursak, yama crackli oyunlardan çok Steam sürümü üzerinden yapıldığı için ne yazık ki crackli sürümlerde pek düzgün çalışmıyor. Özellikle Launcher değiştiğinden beri. Yamanın düzgün çalışması için biraz uğraşılması gerekir, ancak o şekilde crackli oyunlarda da kullanıma hazır olur. Diğer türlü benim ona uygun yama hazırlamam gerekir.

Teşekkür ederim cevabınız için, arkadaşıma hediye alacağım launcher sıkıntısı yaşamayalım diye o yüzden Steam indirimi bekliyorum Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.36] (Seyit Mehmet ÇOBAN) 

• Oyuna o kadar sık yeni yama geliyor ki. Yetişemiyoruz.

• Yeni yama paylaşıldı. Güncelleme yamasıdır. Esas çeviri yaması 2 hafta sonra yayınlanacaktır.

• Oyunda baya İngilizce yerler var. Yeni yamayı sabırsızlıkla bekliyoruz hocam. Eline sağlık.

• Şöyle eventlar dahil yüzde yüz Türkçe yamayı görmeden gözüm açık gitmek istemiyorum helal olsun pyrrhoiser kaç yıldır oyunu Türkçe yapmak için elinden geleni yapıyor askere gittiğinde dahi Türkçe yamasını düşünüyordu helal olsun müthiş sabır varmış

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.