Şimdi Ara

Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.36] (Seyit Mehmet ÇOBAN) (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.980
Cevap
75
Favori
307.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pyrrhos çok küçümsedin Türk oyuncuları ilk on içindeyiz sanırım yakında Football Manager gibi EU4'te bana kalırsa Türkçe gelir oyun severler.
  • Benim gibi tarih özürlüsünün bile ilgisini çekiyorsa bu oyun bir zahmet resmi falan yapsınlar hadi en azından 6. oyuna gelsin. Yalnız gerçekten sağlam İngilizcesi varmış iyi ki almadan önce demosuna baktım. Alıştırmalardan falan hallediyorum ama aşırı detaylı bir oyun. Artık elimizde sözlük oynayacağız. (Yama kurmak istemiyorum nedense)

İlk indirimle alacağım.
  • Oğuzhan İpek bilgilendirme için teşekkür ederim. İlk defa görüyorum bu siteyi ve son derece faydalı, Paradox bunu bile dikkate alarak bu işe girebilir aslında.

@cozepud

Kesinlikle küçümseme yapmadım. Aksine potansiyeli belirttim. Ben o 5.000 sayısını orijinal oyun kullananlar olarak belirttim. Ben şu an oyunu orijinal+korsan olarak oynayan rahat 10-15 bin kişi olduğunu düşünüyorum ancak bunu tek başına orijinal 15.000 ve üzeri duruma getirirsek Paradox kendi isteği ile Türkçe'ye destek vererek bu sayıyı arttırmaya çalışır. Bu yüzden şu sıralar bunun zor olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi daha önce bir duyum aldım ve bu duyum gerçek ise bir süre sonra oyunu Türkçe görebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pyrhosier -- 26 Nisan 2017; 22:51:35 >
  • Hocam bu bilgiyi sana veren kimdi peki açıklayabilir misin? Güvenilir bir kaynak mı yani onu merak ediyorum. Paradoxtaki eniştem çaycı o duymuş durumu olmasın.
  • Güvenilir bir kişi çünkü oyun çeviren şirketlerden birisinde kendisi. İsim veremem ancak güvenilir birisi olduğunu bilmeniz yeterli. :)
  • Crusader'i kapsıyor mu bu durum? Bu oyunda çevrilse uzun süre ortalıkta görülmem sanırım
  • Hayır sadece EUIV için geçerli. :)
  • Çevirmeyeceğim demiştiniz ama değişen bir şey var mı? Şu oyun daha albenili duruyor ne yalan söyleyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pyrrhos

Oğuzhan İpek bilgilendirme için teşekkür ederim. İlk defa görüyorum bu siteyi ve son derece faydalı, Paradox bunu bile dikkate alarak bu işe girebilir aslında.

@cozepud

Kesinlikle küçümseme yapmadım. Aksine potansiyeli belirttim. Ben o 5.000 sayısını orijinal oyun kullananlar olarak belirttim. Ben şu an oyunu orijinal+korsan olarak oynayan rahat 10-15 bin kişi olduğunu düşünüyorum ancak bunu tek başına orijinal 15.000 ve üzeri duruma getirirsek Paradox kendi isteği ile Türkçe'ye destek vererek bu sayıyı arttırmaya çalışır. Bu yüzden şu sıralar bunun zor olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi daha önce bir duyum aldım ve bu duyum gerçek ise bir süre sonra oyunu Türkçe görebiliriz.

Şimdi bahsedeceğim şeyi yanlış anlama lütfen. Öncelikle siten de yanlış hatırlamıyorsam iki adet link barındırıyordun biri Steam'e uyumlu diğeri korsana uyumlu olarak ikiye ayırmıştın inşallah bu hatanı düzeltirsin orijinal oyun alın çağrısı yapıyorsan bu çelişkiyi lütfen ortadan kaldır. Mesela T.O.M'un böyle bir hatası oldu şuan sitenin eski tirajının olmadığını düşünüyorum. Ne olursa olsun korsana her zaman hayır demek gerekli sitenin potansiyel abone kaygısı olsa dahi.
  • cozepud C kullanıcısına yanıt
    Bu konuda haklısın elbette. Kesinlikle yanlış anlaşılacak bir durumu yok. Eski sürümleri her yeni sürümle birlikte 1 veya 2 sürüm azaltıyorum. Mesela şu an v1.17 sürümünün altında bir sürüm yayınlamıyorum ancak her sürümü direk kaldırmıyorum. Henüz yama bitmediği için herkes oynayabilsin diye uğraşıyorum.
  • Selam arkadaşlar, şuan bende 1.12 var. Bunu nasıl güncelleyebilirim? İnternetten direk 1.20.1 update indirsem olur mu ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

Selam arkadaşlar, şuan bende 1.12 var. Bunu nasıl güncelleyebilirim? İnternetten direk 1.20.1 update indirsem olur mu ki?

Hemen gidip Steam'den oyunu satın alıyorsun update otomatik geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cozepud

quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

Selam arkadaşlar, şuan bende 1.12 var. Bunu nasıl güncelleyebilirim? İnternetten direk 1.20.1 update indirsem olur mu ki?

Hemen gidip Steam'den oyunu satın alıyorsun update otomatik geliyor.

• 1.21.1 hungary güncellemesi gelmiş bile çağlar mekaniğinin elden geçtiği versiyonu bekliyoruz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.21.1 gelmiş daha yeni steam üzerinden edindim oyunu 1.20 güncellemenizi şuan kurarsam bir sorunla karşılaşır mıyım? yoksa sadece güncelleme ile gelen kısımlar mı ingilizce olarak kalır?
  • Yazıların bazı yerleri gözükmeyebilir yama ile. Uyum dosyasına başladım, bitince paylaşacağım. :)
  • Arkadaşlar merhaba. Bunu buradan istemem doğru değil ancak, hala anket olarak belirli bir sayıya ulaşmam gerekiyor. Sizde doldurursanız sevinirim.

Anket konusu: Sosyal Medyada Viral Pazarlamanın Tüketici Satın Alımlarına Etkisi

https://goo.gl/forms/7gGflXIEc315kxv02
  • Elimden geldiğince katıldım. Çalışmanda başarılar dilerim.

Ayrıca belirtmek istedim, zaten konuya da bu yüzden gelmiştim: daha önce ufak bir kısmı çevirmiştim. Şu anda elimde başka çalışmalar var ancak bunları tamamladıktan sonra (en az 1 ay sürer gibi geliyor) eğer sende kabul edersen ve çeviri bitmemiş olursa EU4 çevirine tekrar destek olmak isterim.

Kolay gelsin.
  • dufresneee D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Çeviri eventler bitmediği sürece bitmez zaten. Seve seve beklerim. :)
  • 1.20 çeviri yaması 1.21 de çalışır mı? :)
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.