Şimdi Ara

Europa Universalis 4 asker sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
15.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Europa Universalis 4 oynuyorum arkadaşlar fakat düşman askerlerinden kat kat fazla olmamıza rağmen hemen moral bitiyor general olmasına rağmen sebepi nedir ?

• Arkadaşlar yarına cevaplarınızı bekliyorum.
  • askeri teknolojiden olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kovacc

askeri teknolojiden olabilir

Nasıl geliştirecem bir arnavutu almam 377 gün sürdü :D
  • military power karşılığında askeri teknoloji geliştireceksin.

bayrak simgesi, technology sekmesi, en alttaki askeri...

miktarı ırk tipine göre değişir, western için başkadır, ottoman için daha fazladır, nomad için çok daha fazladır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasheem

military power karşılığında askeri teknoloji geliştireceksin.

miktarı ırk tipine göre değişir, western için başkadır, ottoman için daha fazladır, nomad için çok daha fazladır...

Sağol deneyeceğim moralin hemen bitmesi ondanmıdır ?
  • quote:

military power karşılığında askeri teknoloji geliştireceksin.

Yok olmuyor moral çok sorun ya paradox oyunlarını genelde hemen çözerim fakat bu ilk kez böyle oldu.
  • oyunun askeri sistemiö çok karmaşık geldi bana ulan bi kuşatma 400 gün sürermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: EskiForumlu

oyunun askeri sistemiö çok karmaşık geldi bana ulan bi kuşatma 400 gün sürermi

Ben genelde çözerim paradox oyunlarını fakat bu oyun çok zor geldi internete baktım detaylı anlatan yok nasıl fetih yapılacağı. :(
  • Bi kuşatma 400 gün sürebilir. oyun da zaten 400 yıl sürüyor...

Oyunu detayları ile öğrenmek isteyen ya youtube videolarına yada EU4 wikia adresine baksınlar incelesinler... Bir de yan tarafta strateji rehberi başlamış oraya baksınlar ara ara, daha yeni şekilleniyor.

Ama detaylı oyun yani, hiçbir şekilde her bir detayını bu rehberden beklemeyin. Forum bi yere kadar yani, gerisi wikia dan veya kendiniz deneme yanılma ile çözersiniz.

Olmadı Total War'a devam
  • quote:

Bi kuşatma 400 gün sürebilir. oyun da zaten 400 yıl sürüyor...

Oyunu detayları ile öğrenmek isteyen ya youtube videolarına yada EU4 wikia adresine baksınlar incelesinler... Bir de yan tarafta strateji rehberi başlamış oraya baksınlar ara ara, daha yeni şekilleniyor.

Ama detaylı oyun yani, hiçbir şekilde her bir detayını bu rehberden beklemeyin. Forum bi yere kadar yani, gerisi wikia dan veya kendiniz deneme yanılma ile çözersiniz.

Olmadı Total War'a devam

Foruma girecektim fakat paradox kapandı gözüküyor bende ya sizde ?

• paradox bakımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa716

paradox bakımda

açıldı geri
  • oyun güzele benziyor...
  • Oyun acayip sarıyor hele daha önce Paradox' un diğer oyunlarını da oynadıysanız çabuk alışıyorsunuz. Bazı devletlerde military tradition var. Onlara karşı sayı üstünlüğü de işe yaramıyor kolay kolay.
  • Başta sölüyüm bu oyunu %85 ini çözmem 1haftamı aldı artık bu konularda büyük ihtimal ustayım sebep bazen liderlerinin yıldızı düşük oluyor ondan olabilir mesela 1 yıldızlı liderle 2 yıldızlı lidere dalarsan moraller biter ve2 .de military teknolojisini arttırman onların military teknolonijisine bak ona göre savaş senin teknoloji seviyen 10 ise onların 15 ise girme kardeşim 3 k fazla adamın olsa bile girme en az 10k ve üstü olursa gir. benden sonra daha çok yardım isteyebilirsiniz :)
  • Askeri teknolojin karşı tarafınkinden daha düşük olabilir. Başdaki hükümdarın prestiji düşük morele etki edebilir. Bir de savaştığın yere dikkat et. Cross river yiyiyor olabilirsin veya düşman yüksek bir yere konumlanmış olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DragonMoon D kullanıcısına yanıt
    Dostum bu oyunda en az 1000 saatim vardır.(eu3 katmıyorum bile)Ben oyunun %85 ine hakimim diyemem.O yüzden tavsiyem iyice öğrendim deme araştırmaya falan devam et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.