Şimdi Ara

EUROPA UNIVERSALIS 3 (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
872
Cevap
3
Favori
100.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdem3463

quote:

Orijinalden alıntı: emirhan75

yıl uzatılabiliyormuş nasıl uzatacağım 1800 lerde bitiyor oyun

Direk kopyalıyorum : **Go into your "Europa universalis III - Complete > Commons" folder. There's a file called "defines", open it and there's a "start date/end date" option with their respective dates next to them. Change them to what ever you want and then save the file.**

Ama hali hazırda bir oyuna etki etmiyormuş sanırım.Yani oyuna yeni başlarken yapmak lazım.

hocam defines dosyasında öyle bir satır yok
  • quote:

quote:

quote:

Direk kopyalıyorum : **Go into your "Europa universalis III - Complete > Commons" folder. There's a file called "defines", open it and there's a "start date/end date" option with their respective dates next to them. Change them to what ever you want and then save the file.**

Ama hali hazırda bir oyuna etki etmiyormuş sanırım.Yani oyuna yeni başlarken yapmak lazım.

En üstte kardeşim.Start date ve altında da end date var.

• Efsanenin Devamı Yolda ... Az Kaldı ... Europa Universalis 4 ü Bekliyoruz....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

En üstte kardeşim.Start date ve altında da end date var.

yok bulamadım defines dosyası içinde üstte economy ayarları var, start yazan tek satır " 0.1 #_CDEF_START_YEARLY_INFLATION_" bu.....

• Beyler isveç oldum,ilk iskandinavya yı kurdum ve ülkenin de dinini protestan yaptım.

Ama ülke isyanlardan kurtulmuyor ekonomi çöktü neredeyse ne yapacağımı bilmiyorum sinirden kendimi sevicem :(

Particularist,nationalist,patriots,dini isyanlar hepsi aynı anda çıkıyor ülkenin her yerini sardı ekonomi de çöktü yakında borç alacağım sürekli - veriyorum

savaşa da giremiyorum bu yüzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeodempp -- 15 Ağustos 2013; 22:06:00 >
  • türkçe yama var mı?
  • legitimacy yi arttıran bi event var mı ?
  • Bu Vassalımızı annex yapabilirmiyiz ?
  • Bir sorunum var yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Oyun 1500 lerden sonra savelerken 1 dk ya kadar bekleme yapıyor, aynı şekilde oyuna kaldığım yerden devam etmek için için ''save games'' bölümüne girmek de epey zaman alıyor, kasıyor bilgisayar ki sistem fena değil, kaç sene öncesinin oyunu bu, şu an piyasada oynatmadığı oyun yok.. Birde save games ler iyice birikti onları sileyim diyorum da onları da bulamıyorum nereye kaydoluyor onlar? Oyunun kurulu olduğu dosyadaki save games klasörü boş... Bir bilgisi olan var mı?

* Oyun kayıt yerini buldum Appdata içerisinde. Save klasörü de 2GB boyutunda... En son kayıtlı oyunumun boyutu 721MB... Neden geç kaydettiği belli oldu. Bunu nasıl düşüreceğim? Cevap gelene kadar oyun ayarlarını düşürüp öyle deneyeyim birde böyle oynanmaz oyun, 1800 lere gelince bir kayıt 5 gb falan olur haliyle...

* Ming ile 1600 lere kadar oynadığım oyunun boyutu ise 16M, yani onda bir sıkıntı yok. İngiltere ile oynadığım her nasıl 720MB kayıtlara ulaştıysa artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuralguzel -- 13 Eylül 2013; 18:25:22 >

• merhaba arkadaşlar,

konuyu hortlatmak gibi olmasın,bende hikayemi ve sorularımı sizinle paylaşmak istiyorum

castilya ile oynadığım oyunda ilk işim müslümanları adadan atmak oldu.

Ardından gözümü kuzey italyanın üniversite dolu zengin topraklarına çevirdim.Italyanın kuzeyinden 5 adet bu bahsettiğim topraklardan aldıktan sonra ister istmez avusturya belası beni buldu.

Tabi bu arada zorlu savaşlar neticesinde portekizi vassalım aragornu ise pu yaptım.

Uzun savaş ve ilhaklar sonucu infamy degerim sınırı aştı ve afaroz edildim.

Zengin topraklarıma göz diken avusturya ile yaptığım 2 büyük savaştada taviz verdim ancak toprak vermedim.

Yıl 1470 ve Iber yarımadasının kontrolü tamamen elimde ayrıca hala afaroz durumundayım.

Teknoloji olarak hem sliderlardaki ayarlarım hem asistanlarım ve 7 adet üniversitem sayesinde çok çok öndeyim.

Aforoz edilmiş kralım öldüğü zaman avusturya belasından kurtulup amerika kıtasının altın madeni zengini topraklarına çöreklenmeyi düşünüyorum.

30 adet büyük gemim,10 adette hafif gemim var.Ayrıca 60000 askerim var.

Avusturyaya olan sınırım yüzünden fransayı ezemiyorum. Çünkü onlarda avusturya kadar güçlüler ve onlarla savaşmam durumunda avusturya bana girecek.

Sizlere yönelteceğim soru ise şu ;

3 veya 4 altın madeni olan incalar ekonomik açıdan bana ne kadar katkı sağlar,

Inca,aztec,zapotec gibi ülkeleri annexledikten sonra isyanları nasıl önlerim.

Iber yarımadasının altındaki afrika şehirleri bana katkı sağlar mı? En azından amerikayla karşılaştırırsak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu oyunu multiplayer oynamaya çalışıyoruz Hamachi ile. Bir gün birbirimizi görüp oynayabiliyoruz bir gün göremiyoruz. Multiplayer oynayan var mı oyunu? Daha uygun bir yol tecrübesi iyi olur
  • Beyler Europa universalis 4 bitis tarihi nasil degistirilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası ben Europe Universal 3 ü çok beğenmedim ama 4. oyun daha güzel gibi gözüküyor.Ama bu tarzda strateji oyunu oynayacaksan empire total war öneririm.
  • 4 çıktı ama hala oynanir merak etmeyin. Fiyat mükemmel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar EU4 ü hiç beğenmedim zaten çok kastı , 5. si çıkana kadar EU3 oynamaya devam ediyorum. Osmanlı devletini aldım Memlüklüler ve Candar dostum o yüzden anadolu tarafını sağlama alıp avrupaya doğru yelken açtım. Avrupada Bohemia sınırına kadar geldim , oyunda ki ANA felsefem toprakları annex yapmayıp vassal + ally (Dostluk) yapmak. Şuan 22 tane vassalım var bir savaş açtığımda en az 22.000 askerim daha savaşa katılıyor :)
    Macaristan , Savoy , İsviçre den Karaman , Dulkadir e kadar herkes vassalım. Sadece viyana ve bizanslılara annex yaptım çünkü Ticaret mezkezleri onların elinde , bunlar Thrace ve Vanezia. Önemli bir nokta daha var Fransa , İngiltere , Polonya gibi çok güçlü ülkelere vassallarım sayesinde komşu olmuyorum böylece bana savaş açmıyorlar :)
    Bohemia roma imparatorlugu başında ve oyunun en güçlüsü 55.000 askeri var çok yusufluyorum valla bu yüzden komşuluk yapmıyorum. Şuan hedefim Avusturya ve Milanı da vassalım yapıp güçlü bir şekilde Fransa ve Bohemia yı bitirmek. Şu an 1470 deyim ve Afrikaya doğru yelken açtım , her zaman ki stratejimle her ülkeye saldırıp Vassalım yapıyorum kesinlikle ele geçirmiyorum BUNUN EN BÜYÜK FAYDALARINDAN BİRİSİ kesinlikle isyan belasıyla uğraşmak durumunda kalmıyorsunuz çünkü bu benim oyundan en sinir oldugum kısım :) Felesem sadece Nüfusu 100.000 + şehirleri almak ve önemli ticaret merkezi olan yerleri almak. 3000-5000 nüfuslu yerleri kesinlikle almayın vassal yapın geçin eğer vassalınız olmak istemezlerse War Score u %100 yapmanız lazım yani bütün şehirlerini ele geçirin.Vassallar gelirlerinin %50 sini size verirler ve savaş durumunda yardıma hemen koşarlar.Bu arada hatırlatayım vassal yaptıktan sonra dostluk anlaşması yapmayı unutmayın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Unduli

Ben strateji sevmeyen anlamayan oynamayan birisi değilim ama şu board game kılıklı, Risk irisi oyundan ne anlıyorsunuz çözemedim.

Kafanın çalıştığını anladığında aldığın haz bir başka oluyor. Bunlar ağır strateji oyunları zaten sevdalısı olmayan adam sıkılır. kafası çalışmayan adam da başarısız olacağından bir iki dener bırakır. Sıradan RTS ler ile Board-Game tarzı oyunları tavla-satranç gibi düşünebilirsiniz. Alışılmış RTS lerde strajejiden ziyade ezberlenmiş denenmişlikler vardır, refleksler de önemlidir. Board-Game lerde ise salt düşünce gücü gerekir. Belki de anlayamaman bu yüzdendir (:
  • EU 4 çıktı beyler siz neden hala eu 3 oynuyorsunuz?
    Bence kesinlikle 80 liraya değer (steam'dan aldım)
  • Yani zeka seviyem normalin oldukça üstünde, kendine güven dolu ise özgüven, boş ise cahil cesareti olur. Yani bu güne kadar çabalayıp başardığım şeyleri göz önüne alırsak üzülerek mütevazi olamayacağım bu konuda. Yani evet ukala diyebilirsiniz ama bir çok konuda kendime dolu dolu güvenirim (:

Ben de Pentium II' ye yetiştim ilk okul 4 e gidiyordum o zaman. Sene 1998 idi. Dediğiniz gibi AoE I, Tiberian Sun, Commandos, Simcity 2000 ve Theme Hospital sürekli oynadığım oyunlardı. Demekki akıl yaşta değil baştaymış bak bunu da tekrar kanıtlamış olduk (:
  • Arkadaşlar EU4 ü hiç beğenmedim zaten çok kastı , 5. si çıkana kadar EU3 oynamaya devam ediyorum. Osmanlı devletini aldım Memlüklüler ve Candar dostum o yüzden anadolu tarafını sağlama alıp avrupaya doğru yelken açtım. Avrupada Bohemia sınırına kadar geldim , oyunda ki ANA felsefem toprakları annex yapmayıp vassal + ally (Dostluk) yapmak. Şuan 22 tane vassalım var bir savaş açtığımda en az 22.000 askerim daha savaşa katılıyor :)
    Macaristan , Savoy , İsviçre den Karaman , Dulkadir e kadar herkes vassalım. Sadece viyana ve bizanslılara annex yaptım çünkü Ticaret mezkezleri onların elinde , bunlar Thrace ve Vanezia. Önemli bir nokta daha var Fransa , İngiltere , Polonya gibi çok güçlü ülkelere vassallarım sayesinde komşu olmuyorum böylece bana savaş açmıyorlar :)
    Bohemia roma imparatorlugu başında ve oyunun en güçlüsü 55.000 askeri var çok yusufluyorum valla bu yüzden komşuluk yapmıyorum. Şuan hedefim Avusturya ve Milanı da vassalım yapıp güçlü bir şekilde Fransa ve Bohemia yı bitirmek. Şu an 1470 deyim ve Afrikaya doğru yelken açtım , her zaman ki stratejimle her ülkeye saldırıp Vassalım yapıyorum kesinlikle ele geçirmiyorum BUNUN EN BÜYÜK FAYDALARINDAN BİRİSİ kesinlikle isyan belasıyla uğraşmak durumunda kalmıyorsunuz çünkü bu benim oyundan en sinir oldugum kısım :) Felesem sadece Nüfusu 100.000 + şehirleri almak ve önemli ticaret merkezi olan yerleri almak. 3000-5000 nüfuslu yerleri kesinlikle almayın vassal yapın geçin eğer vassalınız olmak istemezlerse War Score u %100 yapmanız lazım yani bütün şehirlerini ele geçirin.Vassallar gelirlerinin %50 sini size verirler ve savaş durumunda yardıma hemen koşarlar.Bu arada hatırlatayım vassal yaptıktan sonra dostluk anlaşması yapmayı unutmayın :)

@StANDby007 @OdtuBilgisayar @nistelrooy22 @sefer33 @DMUKKS @Cannavaro1903 @acaluka

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.