Şimdi Ara

EUROPA UNIVERSALIS 3 (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
872
Cevap
3
Favori
100.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birden katamazsın belli bir süre geçmesi lazım osmanlıya tıkladınmı orda integret gibisinden birşeyler olması lazım.50 miydi 75 miydi herneyse o kadar sene personal union kalabilirse o seçenek kullanıma açılıyo ona bastığın an ülke sana katılır ama osmanlıyı katmak zor olur illa bi bok çıkartırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DamaGeE -- 19 Ocak 2012; 16:52:49 >
  • Teşekkürler iki şey daha sorcam
    1. Etiyopyayı vasal yaptım fakat ilhak edemiyorum aynı dinden değilsiniz yazıyo peki etiyopyadan başka fayda sağlayamazmıyım
    2. Oyunun başlarında ekonomim çok iyiydi hatta bir ara 700-800 dükaya çıktım sonra yatırımlar savaş masrafları falanla düştü, şu an bütçem açık veriyor parayı hazineye yatırmayı düşünüyorum fakat bu şekilde enflasyon yükseliyor, böyle yaparsam işler daha kötüye mi gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulletr

Teşekkürler iki şey daha sorcam
    1. Etiyopyayı vasal yaptım fakat ilhak edemiyorum aynı dinden değilsiniz yazıyo peki etiyopyadan başka fayda sağlayamazmıyım
    2. Oyunun başlarında ekonomim çok iyiydi hatta bir ara 700-800 dükaya çıktım sonra yatırımlar savaş masrafları falanla düştü, şu an bütçem açık veriyor parayı hazineye yatırmayı düşünüyorum fakat bu şekilde enflasyon yükseliyor, böyle yaparsam işler daha kötüye mi gider

1. etiyopya senin savaşlarına müttefik olarak katılır. sana destek olur. din derken etiyopya sünni olması lzım. memlükler şii miymiş? topraklarında her ikisi de var ama devletin dini hangisi tam bilmiyorum.

2. şimdi bir aylık gelir bir de yıllık gelir var. aylık gelirin negatife düşüyor yıllık gelirinde totalde pozitifde kalıyorsa sıkıntı yok sayılabilir. enflasyon için hazineye bir müddet para aktarma. aktarırsan paranın alım gücü azalır. piyasada para kalmayacagı için. hazineye para aktarmadan yatırımlara ver parayı. yıllık totalde eksi düşmedikten sonra sıkıntı olmaz. ama enflasyon bir arttı mı onun önüne geçmek çok zor. bir de enflasyon azaltıcı ****orlar tut. savaş bittigi zaman maintenance düşür. savaşırken arttırmayı unutma tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: Cannavaro1903

1. etiyopya senin savaşlarına müttefik olarak katılır. sana destek olur. din derken etiyopya sünni olması lzım. memlükler şii miymiş? topraklarında her ikisi de var ama devletin dini hangisi tam bilmiyorum.

birkaç kent sünni ama devlet ortodoks
  • etiyopya ortodoks muymuş ben sünni diye biliyordum

o zaman maalesef mümkün değil. zaten direk vassal olunca claim throne dersen devlet sana katılmıyor. claim throne casus bellisi kazanıyorsun. sonra savaş açıp sonucu tam bilmemekle beraber komple annexleniyor diye biliyorum sanki bilenler aydınlatsın lütfen
  • Merhaba strateji aşıkları Bu ara ben strateji oyunlarında baya uzak kaldım. Doğrusu piyasaya uzun zamandır iyi bir strateji oyunu çıkmıyor. Ama beklemedeyim. Şu Magna Mundi ile paradoxun orta çağda geçen strateji oyununu bekliyorum. Bide victoria 2 nin ek paketi divine wind mıydı neydi işte gerçi ondan pek ümitli değilim fazla bir değişiklik beklemiyorum onda ama olsun .. Bu ara skyrim oynuyorum çok feci sardı zaten oblivionda oynardım vakti zamanında...
  • hoşgeldin luckxor. divine wind europa universalis 3ün eklentisi. dw üzerine meiou modunu kurarsan seni tatmin edecegini düşünüyorum. zira ben bayadır oyalanıyorum. oyun baya baya degişmiş. hala tam anlamıyla alışamadım moda ve süper

magna mundi zaten çıktığı gibi stratejiseverleri sosyal hayattan kopartacak gibi duruyor.

skyrimi ben de bitirdim geçen. ama tekrar başlayasım yok. oblivionu defalarca oynamıştım. bu beni pek çekmedi kendine. ama güzeldi yine de. bi alex degil tabi

şu company of heroes u bir deneyemedim gitti onu çekicem bugun. zamanında benim zotac 8800gt kartımın hediyesi olarak orjinal geldiydi de nerede kimbilir.

• quote:

hoşgeldin luckxor. divine wind europa universalis 3ün eklentisi. dw üzerine meiou modunu kurarsan seni tatmin edecegini düşünüyorum. zira ben bayadır oyalanıyorum. oyun baya baya degişmiş. hala tam anlamıyla alışamadım moda ve süper

magna mundi zaten çıktığı gibi stratejiseverleri sosyal hayattan kopartacak gibi duruyor.

skyrimi ben de bitirdim geçen. ama tekrar başlayasım yok. oblivionu defalarca oynamıştım. bu beni pek çekmedi kendine. ama güzeldi yine de. bi alex degil tabi

şu company of heroes u bir deneyemedim gitti onu çekicem bugun. zamanında benim zotac 8800gt kartımın hediyesi olarak orjinal geldiydi de nerede kimbilir.

Dw nin meiou moduna bakıcam. Bahsettiğin gibiyse süper olur. Çünkü böyle modları oynamayı çok severim bazıları orjinal oyunlarından bile daha iyi olabiliyor. Mesela heart of iron 2 milyon kez oynadım almanyayla 1934 modu mesala civilization 4 Rise of mankind gelmiş geçmiş en efsane modtur. Tavsiye ederim. Company of heros efsaneydi tabi kendi alanında. İlk çıkanını tavsiye ederim. Victoria 2 de güzel house of divide nı donun ek paketi bu arada. Bir de Total war Rome 2 çıksa daha derin bir strateji katılsa oyuna bu Europe Universalis gibi böyle bir şeyde beklemedeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: luckxor

quote:

hoşgeldin luckxor. divine wind europa universalis 3ün eklentisi. dw üzerine meiou modunu kurarsan seni tatmin edecegini düşünüyorum. zira ben bayadır oyalanıyorum. oyun baya baya degişmiş. hala tam anlamıyla alışamadım moda ve süper

Dw nin meiou moduna bakıcam. Bahsettiğin gibiyse süper olur. Çünkü böyle modları oynamayı çok severim bazıları orjinal oyunlarından bile daha iyi olabiliyor. Mesela heart of iron 2 milyon kez oynadım almanyayla 1934 modu mesala civilization 4 Rise of mankind gelmiş geçmiş en efsane modtur. Tavsiye ederim. Company of heros efsaneydi tabi kendi alanında. İlk çıkanını tavsiye ederim. Victoria 2 de güzel house of divide nı donun ek paketi bu arada. Bir de Total war Rome 2 çıksa daha derin bir strateji katılsa oyuna bu Europe Universalis gibi böyle bir şeyde beklemedeyim.

saydıklarının hepsini duydum ama hiçbirini oynamak nasip olmadı deneme fırsatım olursa deneyecegim. simdilik company of heroesla yetincem vaktim yok fazla.

bir aralar total war oynamıştım da campaign degil normal kale kuşatması, meydan savaşı falan. güzeldi ama hangisiydi acaba canım istedi

• Dediklerinizin hepsini ben de oynadım.Company of Heroes'u ayrıca tavsiye ederim.
  • hoca magna mundi nezaman geliyor ya gelişme varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Dediklerinizin hepsini ben de oynadım.Company of Heroes'u ayrıca tavsiye ederim.

Hocam sen Europe Universalisi yiyip bitirmiştin. Vakti zamanında ben oyunu ilk oynadığımda tavsiyelerini alıyordum
  • quote:

hoca magna mundi nezaman geliyor ya gelişme varmı

2012 nin 2.çeyreğinde gelecek diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: luckxor

quote:

Dediklerinizin hepsini ben de oynadım.Company of Heroes'u ayrıca tavsiye ederim.

Hocam sen Europe Universalisi yiyip bitirmiştin. Vakti zamanında ben oyunu ilk oynadığımda tavsiyelerini alıyordum

Eyvallah hocam.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteSword

quote:

deme yav şubata hazırlamıştım kendimi ben
  • quote:

quote:

quote:

Valla moruk oyunu habire erteleyip duruyorlar.Ama eli kulağında yaza sarkıcağını zannetmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla moruk oyunu habire erteleyip duruyorlar.Ama eli kulağında yaza sarkıcağını zannetmiyorum.

neyse oyalanacak meşgaleler buluyoruz allahtan

• Arkadaslar bir sorunum var çözebilen varsa oyuna devam edebilicem

1399 yılında basladım 1662 yılındayım save dosyası 200mb oldu oynanmıcak hale gelio bunu azaltmanın bir yolu var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HackedByEren

Arkadaslar bir sorunum var çözebilen varsa oyuna devam edebilicem

1399 yılında basladım 1662 yılındayım save dosyası 200mb oldu oynanmıcak hale gelio bunu azaltmanın bir yolu var mı ?

http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?PHPSESSID=7561438764a13812fe9a68d76665a497&topic=26725.0

http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?PHPSESSID=7561438764a13812fe9a68d76665a497&topic=15011.0

bu konulara bir bak dostum yardımı dokunabilir

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

neyse oyalanacak meşgaleler buluyoruz allahtan

Ben MM Beta testerlardanım. Sorularınız varsa cevaplayayım. Birkaç resim de atarım bir ara buraya. Ama oyun güzel olacak, hakikaten güzel olacak.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.