Şimdi Ara

EURONCAP'den 5 yıldız alan Corolla'mı yoksa 4 Yıldız alan E60/E39'mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 22
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • YA-KU-ZA (5 mesaj) Fleetwood1991 (3 mesaj) orcnd (3 mesaj) goodorevil (3 mesaj) Atal (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19 mesaj) Mobil (15 mesaj) Tablet (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> EURONCAP'den 5 yıldız alan Corolla'mı yoksa 4 Yıldız alan E60/E39'mu ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8185 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhabalar. Uzun süredir foruma yazmıyorum, kısmet bu güneymiş.

Merak ettiğim bir konu var.

Bildiğiniz gibi Bmw 5 serisinin 2 modelide ( 1996'da çıkan E39 kasa ve 2004'te çıkan E60 kasa ) Euroncap'ten sadece 4 yıldız alabildi. Bu araçlar aşağı yukarı 1600 kg ağırlığında.

2013 yılında çıkan Toyota Corolla ise 5 yıldız alabildi ve ağırlığı 1300 kg.

Benim bildiğim kadarıyla, Euroncap test sonuçlarını karşılaştırırken kasa ağırlığını baz almakta gerekiyor.

Yani aynı segment araçları kıyaslayabiliyoruz. ( Örneğin 1300 kg'luk 5 yıldız alan araç, gene 1300 kg'luk 4 yıldız alan araçtan daha sağlamdır diyebiliriz )

Peki burdaki durumda nasıl bir yorum yapabiliriz? 1300 Kg'luk C segmenti ve 5 yıldız alan araç ile, 1600 kg'luk E segmenti ancak 4 yıldız alan araç nasıl kıyaslanır ?

Bana soracak olursanız bu araçlar aşağı yukarı aynıdır. Yani Bmw E60 ile 2013 ve sonrasında üretilen Corolla eşit güvenliğe sahiptir.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

|
    |

• Yarbay
    7529 Mesaj
    E60 in 4 yıldız aldığını bilmiyordum. Üzüldüm şimdi. Birazda soğudum
    |
    |
  • Teğmen
    128 Mesaj
    Euro Ncap'ın sitesinden PDF indirdim . Sürücü ve yolcunun diz bölgesini iyi koruyamıyor.

Yandan çarpışmalarda airbag istenilen korumayı ne kötü ne iyi sağlıyor orta yani

Esas puan kaybı yaya güvenliğinde oradan 1 yıldız almış . Ha ben kırmızıda geçen biri değilim o yüzden yaya düşünsün hatalı olan oysa yapacak bir şey yok

Ancak euro ncap ın sitesindeki bmw 2004 model . Sonrası için ben yapılan iyileştirmeler olduğunu bir yerde okumuştum şu an sallamayayım kaynak bulamam çünkü.

Ben BMW seçerdim dediğim gibi kötü olan bir şey yok ortada 2008-2009 BMW de iyileştirmeler de mevcut makyajlı kasa ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockabye -- 4 Mayıs 2017; 22:22:0 >
    |
    |
  • Yarbay
    3528 Mesaj
    BMW alınır hocam
  • Yarbay
    3479 Mesaj
    Aldığınız pakete göre değişir bir durum.Örnek Doblo Ncap'tan 3 yıldız aldı ama yan çarpmada araçta perde hava yastığı vardı.TR'de görmedim böyle olay mesela.
  • Yarbay
    2731 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Aldığınız pakete göre değişir bir durum.Örnek Doblo Ncap'tan 3 yıldız aldı ama yan çarpmada araçta perde hava yastığı vardı.TR'de görmedim böyle olay mesela.

adamlar egea'yı teste sokmak için 1 sene beklediler bu sebepten. hb'ye baz donanıma perde ve yan hava yastığı koydular, sedanda sadece ön var.
    o yüzden egealarda da perde hava yastığını pek göremeyeceğiz
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

nerden araştırıyorsunuz 4 yıldız aldı diye

euro ncap bakma iihs daha serttir daha doğrudur

2014 corolla marginal

e60 good

e39 good

buda 2004 mazda 3 oda good

bırak şu piyasa arabası ezik corollayı

• Yarbay
    15229 Mesaj

Elmayı, armutu, Small Overlap'ı, Moderate Overlap'ı, yıllara göre puanı hep birbirine karıştırmışsınız.
    YA-KU-ZA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1284 Mesaj
    e60 la corollayı kafa kafaya tokuşturun corollamı kalır ortada
  • Yarbay
    8001 Mesaj
    mesele guvenlikse toyota daha iyi olur.

toyotanin girdigi ncap ile bmwnin o zaman girdigi ncap arasinda hatiri sayilir fark vardir.
    |
    |
  • Yarbay
    8185 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: kayzer75

BMW alınır hocam

Hangisini alayım diye sormadım hangisi daha güvenlidir diye sordum.
  • Binbaşı
    1139 Mesaj
    Euroncap alınan sonuçlar aynı yıl içerisinde değilse yanıltıcı olabilir heryıl daha zorlaştırılıyor
    |
    |
  • Kurmay Albay
    18068 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood1991

quote:

Orijinalden alıntı: kayzer75

BMW alınır hocam

Hangisini alayım diye sormadım hangisi daha güvenlidir diye sordum.

hangisi yeni teknoloji ile puanları almış ona bakmak lazım o zaman.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    388 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aurorax

e60 la corollayı kafa kafaya tokuşturun corollamı kalır ortada

Hocama +1
    |
    |
  • Yarbay
    6598 Mesaj

2017 corolla testini de ekleyelim
    |
    |
  • Yarbay
    2935 Mesaj
    Yeni her zaman daha güvenlidir. Hele ki yeni kasayı saymıyorum bile 3-5 senelik bir clio 3, aynı şekil bir fiesta, e39 dan çok daha güvenli araçlardır.
    |
    |
  • Binbaşı
    1957 Mesaj

2003 corollanın modarate overlap testi. 2003 corolla bile e60la kafa kafayayken, small overlapten yola çıkıp e60 içinden geçer demeyin.
    https://www.youtube.com/watch?v=VcOpatI7sUI
    |
    |
  • Yüzbaşı
    611 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

quote:

adamlar egea'yı teste sokmak için 1 sene beklediler bu sebepten. hb'ye baz donanıma perde ve yan hava yastığı koydular, sedanda sadece ön var.

egea sedanlarda perde hava yastığı mevcuttur. ilk çıktığından beri mevcuttur. baz donanımda sadece mevcut değil o da tercih meselesi

• Yarbay
    3479 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

quote:

Türk milletine kakalarlar işte.
    |
    |
  • Yarbay
    2731 Mesaj

corolla, megane, toledo, astra gibi rakipleri euroncap'den 5 yıldızı baz donanımla alabiliyor.
    egea 10 bin tl ucuza satılacak diye güvenlikten ödün verilmemeliydi.
    |
    |
    duggac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
valorant vp
bankacılar
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,307
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.