Şimdi Ara

Eurobasket 2017 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
694
Cevap
4
Favori
13.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elbryan

Kadroda Semih, Sinan, Erkan var. Spiker halen daha kadromuz çok genç tecrübe kazanıyor diyor. Nereye kadar tecrübe kazancaz? Kadronun en genci Furkan. O da zaten genç olsa bile tecrübesiz değil artık. Kendi takımlarında 2 dk süre alamayan adamlardan medet umuyoruz. Birbirimizi kandırmayalım Britanya gibi basketbolun futbol-tenis-rugby-kriket gibi sporlardan sonra ancak 6.7. sırada yer bulabildiği bir ülke olmasa grubu sonuncu bitirirdik. 70 milyonluk ülkede 1 numaralı pozisyonda oynayabilen adam yok. Cedi gibi 3 hatta 4 numara oynayabilen bir adamı 1 numaraya çekiyoruz. Bu kadar net konuşuyorum Cedi harici eh birde Furkan'ı saymazsak takımın geri kalanı çöpler yığını. Bu kadroyla ancak grupta sondan bir ya da ikinci oluruz.

Ekleyeyim bir de.Eğer ev sahibi olmasaydık bence Ufuk Sarıca rotasyona genç uzun olarak 2 isim daha eklerdi.Tolga ve Ömer de 12 kişilik kadroda olurlar idi.Onları yine almadı çünkü adamlar hazır değil iyi değiller.Sırf genç diye de iyi olmayan birini almak doğru mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Madem Ömer aşık yok bu turnuvaya katılmamalıydık. Semih erden kanser sebebi.

Höö ? Yok artık ya.
  • Milli takım benim beklediğimden iyi oynuyor. Ersan, Ömer falan olsaydı turnuvanın favorilerinden olurduk.

Bir de Sırbistan maçında üçlük basket faul oldu, sonra kenardan topu oyuna soktular bir üçlük daha yedik. Maç da orada koptu zaten.

Üçlükten sonra 1 serbest atış atmaları gerekmiyor muydu? Kural mı değişti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

Milli takım benim beklediğimden iyi oynuyor. Ersan, Ömer falan olsaydı turnuvanın favorilerinden olurduk.

Bir de Sırbistan maçında üçlük basket faul oldu, sonra kenardan topu oyuna soktular bir üçlük daha yedik. Maç da orada koptu zaten.

Üçlükten sonra 1 serbest atış atmaları gerekmiyor muydu? Kural mı değişti?

Orada faul toplu adama değil topsuz alanda olduğu için öyle karar cıktı.Ayrıca o faul yine çalınmamalıydı öyle aman aman bir şey değildi Evsahibi takıma böyle ucuz düdükler çalınmaz.Ama işte burada oluyor.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Anladım.

O pozisyon olmasa yenebilirdik Sırpları.

İlk üç takım mı çıkacak gruptan?
  • GATIRCAN kullanıcısına yanıt
    Orası yaktı zaten bizi.İlk 4 çıkacak ama bu grup 4.olan İspanya ile eşleşeceği için elendi sayılıyor Hırvatistan ile eşleşeceğiz geçeriz diye düşünüyorum.Büyük şansımz olacak sonrasında Polonya gelecek tahminimce.Gerçekten şans bunlar.Önemli şanslar.

Letonya da Porzi var ama ona da çözüm bulabiliriz.Artık o tek adam üstünden maç kazanma kaybetme 20 yıl öncesinde kaldı.Neresi dezavantaj var oradan vurmaya çalışacaktır Ufuk Sarıca.

Tek merak ettiğim Furkan Aldemir'i neden pek düşünmedi Sarıca ? İkili oyunları ile hücumlarda 2-3 pozisyon yapsak şaşırtma olacak.Keşke Sinan bu kadar kötü olmasa .Onun içeri zorlamalarına çok ihtiyaç vardı kaybedilen maçlarda.

Cidden çok yazık ya.Maç kazanamaz denilen takımın 3/3 ile başlaması içten bile değildi.Çok çok ufak farklılıklar ile kaybettik.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    2010 Dünya kupasından sonra milli takıma Lebron'ı getir yine gömerim hocam.

Şimdi senin soruna gelelim hocam. ''Genç diye iyi olmayan birini almak doğru mu?'' Benim burada bahsettiğim konu şu: Rusya'ya yenildik, Sırbistan'a yenildik eyvallah. Medyanın dilinde hep kadro tecrübesiz tecrübesiz sözleri var. Kadroya bakıyorsun Semih, Erkan ve Sinan 83lü, Barış 88, Melih 90, Göksenin 91, Doğuş 89, Sertaç 91, Cedi ve Kenan 95, Furkan 97 doğumlu. Buradaki genç ve tecrübesiz isim kim? En genç isimler Furkan, Cedi ve Kenan. Bu 3 adamın da Euroleague tecrübesi var ki Cedi zaten Efes'i son 2 yıldır taşıyan adamların başında geliyor. Kendimizi takım genç ve tecrübesiz diye kandırıyoruz sadece. Kimse çıkıp 70 milyonluk ülkeden kendi takımlarında süre alabilen oyuncu yok mu demiyor. Milli takım nedir? Aynı milletten tüm oyuncuların bulunduğu bir havuzdan en iyilerini ya da en formda olanları seçersin takım kurarsın. Sen demişin gençler hazır değil diye de takımda zaten hazır olan kimse yok. Cedi, Furkan harici. Barış-Melih bütün sezon ortalama 5 dk süre almamış oyuncular. Semih desen aylardır bir takımı bile yok. Sinan-Cedi-Furkan eh işte. Kenan yoklukta ancak işe yarar. Sertaç-Göksenin 2.sınıf basketçiler. Erkan Veyseloğlu bütün sezon iyi hoş oynadı, yardımcı oyuncu olarak iş yapıyor tamam ama 34 yaşında bu adam ve son sezonlarını yaşıyor.

Kadroyu kurarsın: Cedi-Kenan-Furkan-Tolga-Berk-Ahmet Düvelioğlu-Emircan vb. O zaman yenilince herkes konuşur. Bu takım genç, hazır değil ve tecrübesiz diye. Ülkenin en değer verdiği 2.sporda elimizdeki en kaliteli kadro buysa ülkece hapı yutmuşuz.

• Kenan en azından ceza şutlarını sokacak kadar geliştirse şutlarını yeterli, bomboş şutta airball attı ben utandım burda, en azından savunmada katkı veriyor hiç değilse. Yine de sona kadar getirdik ama olmadı, 3-4 kişiyle bu kadar oldu ne yapalım. Cedi ve Furkan ikilisi prime dönemlerine gelince çok can yakacaklar hele Furkan NBA'de fiziğini geliştirmeyi başarırsa büyük fark yaratır. Antetakounmpo da gittiğinde sıskaydı şimdi franchise oyuncusu oldu Furkan da o şekilde kilo alabilir pekala. Melih sadece sabit şutörlük yapmadı hareketli şutlar attı içeri daldı kendini geliştirmiş olması güzel. En büyük sorun bazen oyuncularımız basketbol iqsu bakımından yerlerde sürünecek hareketler yapıyorlar özellikle Semih, o attığı faulden sonra ribaundu almaya çalışması bize bir yazdı karşı tarafa iki. Sonuç olarak 95-96 jenerasyonu prime dönemlerine geldiğinde çok daha iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Letonya şu an turnuvanın en fazla sayı atan 3. takımı. Kristaps Porzingis gibi bir NBA starına sahip. Davis Bertans, Janis Timma ve Janis Strelnieks gibi kaliteli oyuncuları var. Letonya'ya yenilirsek sürpriz olmaz.
  •  Eurobasket 2017

koç bilmiyorum bana katılır mısın ama cedi üzerinden bulacağımız bi üçlük rakibe mola aldırtır AMA FAUL OLMASI LAZIM YA FAUL BU YA
    lamonikaa yine yaptı yapacağını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Julian Draxler -- 5 Eylül 2017; 0:19:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elbryan

2010 Dünya kupasından sonra milli takıma Lebron'ı getir yine gömerim hocam.

Şimdi senin soruna gelelim hocam. ''Genç diye iyi olmayan birini almak doğru mu?'' Benim burada bahsettiğim konu şu: Rusya'ya yenildik, Sırbistan'a yenildik eyvallah. Medyanın dilinde hep kadro tecrübesiz tecrübesiz sözleri var. Kadroya bakıyorsun Semih, Erkan ve Sinan 83lü, Barış 88, Melih 90, Göksenin 91, Doğuş 89, Sertaç 91, Cedi ve Kenan 95, Furkan 97 doğumlu. Buradaki genç ve tecrübesiz isim kim? En genç isimler Furkan, Cedi ve Kenan. Bu 3 adamın da Euroleague tecrübesi var ki Cedi zaten Efes'i son 2 yıldır taşıyan adamların başında geliyor. Kendimizi takım genç ve tecrübesiz diye kandırıyoruz sadece. Kimse çıkıp 70 milyonluk ülkeden kendi takımlarında süre alabilen oyuncu yok mu demiyor. Milli takım nedir? Aynı milletten tüm oyuncuların bulunduğu bir havuzdan en iyilerini ya da en formda olanları seçersin takım kurarsın. Sen demişin gençler hazır değil diye de takımda zaten hazır olan kimse yok. Cedi, Furkan harici. Barış-Melih bütün sezon ortalama 5 dk süre almamış oyuncular. Semih desen aylardır bir takımı bile yok. Sinan-Cedi-Furkan eh işte. Kenan yoklukta ancak işe yarar. Sertaç-Göksenin 2.sınıf basketçiler. Erkan Veyseloğlu bütün sezon iyi hoş oynadı, yardımcı oyuncu olarak iş yapıyor tamam ama 34 yaşında bu adam ve son sezonlarını yaşıyor.

Kadroyu kurarsın: Cedi-Kenan-Furkan-Tolga-Berk-Ahmet Düvelioğlu-Emircan vb. O zaman yenilince herkes konuşur. Bu takım genç, hazır değil ve tecrübesiz diye. Ülkenin en değer verdiği 2.sporda elimizdeki en kaliteli kadro buysa ülkece hapı yutmuşuz.

İşte katıldığım nokta da tamamen genç sanılarak bazı yorumların yapılıyor olması.Sen belli ki takmışsın bu takıma genç denilmesine anladım ben Yaw boşver öyle dediklerine ne bakıyorsun ? Aslında bizim basketbol medyasının 1.sınıf isimleri pek dillendirmiyor bu takımı genç diye.
    Aynı senin sorduğu şu şeyi soruyor sorguluyor.Milli takım nedir ? Evet en formda olanların alınmasıdır.Şimdi gelelim cevabına ; bir şey diyeyim mi bilirsin sen eskiden hep kalıplaşmış isimler alınırdı.En iyi sezonlarını geçiren isimler saçma nedenler ile alınmadılar.
    Bu senenin formda yerlileri arasında Sertaç-Erkan-Kenan da var.Evet Erkan 34 yaşında ama buna niye bakalım ki ? Hazırsa adam gelir.Tolga için Ufuk hoca yazmış alacaktım ama ilk idmandan sonra ayakta bile kalamadı diye.Yaw şimdi söyle bakalım Erkan yerine bu arkadaşı mı alalım ? Barış falan mecbur alındı.Çünkü yok cidden adam yok.Taa 5 ay önce 4 antrenör ismail şenol ile bir yayın yaptılar.Ufuk Sarıca dert yandı ben kimi alacağım bilmiyorum diye ? Ergin hoca çok düşünmüştüm çünkü 4 numarada adam yoktu falan dedi durdu.

Erkan hak etti milli formayı.Bu kadar açık.Ben üstüne konuşmam yani kusura bakmasın kimse.Üstelik adam da yok bu durumda sen iyi sezon geçirmiş birini 34 yaşında diye almazsan olmaz.Tanjevic vakalarına döner olay.

Tolga.Berk.Emircan.Ahmet..

Bu yazdıklarından Ahmet dışında kimse haketmedi.Zaten haketseler takımda olular idi.Milli takım oyuncu yetiştirme yeri değil ki ? Yazdım ya yukarıda Ufuk hoca alacaktı diye ama görünmeyen şeyler var.Bak Ömer Aşık geldi hasta hasta.Belki oynatırım demiş hoca.Ama olmadı.Ömer Faruk geldi çocuk 1.5 yılda 3 yıl geri gitmiş oyunu ! Sonra Ersan affını istedi Dixon son ana kadar beklendi ve bence turnuvada 1 maç bile oynama ihtimali olsa 12 kişilik kadroya yazılacaktı Dixon.Bu yüzden son güne kadar beklediler sanırım.Elden gelen bu yani.

Barış'ın çoğu yerde yetersiz kaldığını hocada biliyor ? Ama mühim olan en ufak katkı varsa onu almak.Bu takımı tek tek değil 12 kişi olarak düşün.Başka türlü olursa olmaz senin dediğin gibi ah deriz vah deriz hapı yutmuşuz deriz yani.Böyle olmaz.En kaliteli kadro değil çıkabilecek en doğru kadro bu.Ben böyle bakıyorum.Metecan-Okben-Berk'in olmaması onların sorunu.Çalışmamış olmalarının sorunu.Onuralp efendinin şu anda Efes kampında olması onun sorunu.Yoksa bu saydıklarım da Cedi-Furkan kadar potansiyelli oyuncular.Düşünsene Furkan Cedi gibi etki yarattıklarını..Off off yani akarız sahada.
    Yanisi potansiyel vardı.Aslında halen var.Ama oyuncuların kafa bir yerde ise bu ne Ufuk hocayı bağlar ne başkasını.Ufuk hoca çıkabilecek en iyi en doğrusunu seçmek zorunda.Genç diye Emircan'ı alırsa Semih'i almazsa olmaz işte.Semih hep kafası başka yerlerde oynadı kariyeri boyunca.Ama bu turnuvada sorumluluk yüklenmiş kendisine ve işe de yaramış gözüküyor şu ana kadar.Bir de sen öyle bir mesaj atmışın ki sanki alınmayan isimler içinde hakeden birisi var ? Cidden Birkan dişinda kim var hakeden ?

Zaten tek aksayan ,planda olmayan şey Sinan'ın formsuzluğu.O da kimsenin aklına gelmezdi.Eee durum buyken neden karalar bağlıyoruz ?

Asıl iş bundan hemen sonrasına federasyona düşüyor.Ben Hidayet'i sevmesem de bu kayıp gençler için biz çözüm bulacağına inanıyorum.Hatta sezon içinde milli maçların yapılacak olması bence avantaj olacak.

1999 yılından beri tüm turnuvaları takip ederim.Bu takımı izlemekten keyif alıyorum.Cidden böyle.Kapasite olarak bireysel yetenek olarak en fakir en zayıf olduğumuz takım bu takım ama ben keyif alıyorum.Turgay Demirel'den 2010 masalları adı altında ne rezil maçlar izledim ,hatırlıyorum .

Gruptan çıkmak yeterli denilen bir takım var ama inşallah 3/2 eşleşmesinden Hırvatlar gelecek ve geçememiz için bir neden olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 5 Eylül 2017; 0:26:11 >

• Staddan geliyorum. Belki katılmayanlar olacaktır ama son zamanlarda izlediğim en kötü Milli takım bana göre. Evet savunmada bir gayret var onu takdir ediyorum ama pozisyon alma çok zayıf sirplar macin basindan sonuna kadar rölantide oynadilar ve hucumda cok kolay bos adamlari buldular.

Beni asıl hayal kırıkligina ugratan ise hücumdaki zavalliligimiz oldu. Tek bir oyun planımız var topu melihe veya cediye ver perdeden cikip üçlük atsin. Baska tek bir plan gormedim. Top oyuncular arasinda hic dönmüyor şansa iste uclukler girince anlik parlamalarla seyirci destegiyle oyuna tutunur gibi oluyoruz. Ama en yaklastigimiz öne geçtiğimiz anda bile mac bize gelmis gibi hissetmedim cunku iki takimin hucum stratejisine bakinca maci er yada gec verecegini hissediyorsun. Hic mi calismamislar anlamadim acikcasi.

• İşte böyle milli turnuvalar asıl bizim oyuncularımızın kalitesini gösteriyor. Yoksa Eurolig için kadro kur bas parayı doldur yabancıları oyna, yok lig için takım kur, bastır parayı getir yabancıları oynasınlar.

Futbolda da böyle, basketbolda da. Takımlarında süre almayan oyuncuları milli takımda oynatmak zorunda kalıyoruz. Artık nasıl yaparlar bilmiyorum ama planlı bir yapılanma şart milli takımlar için.
  • Julian Draxler kullanıcısına yanıt
    Hahahaha lamonika bağırışları aklıma kazınmış bu adamın
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Bizim eurolig şampiyonluğunun hazımsızlığı çıkmadı içinizden hala belli ki.

• Letonya'nın bütün maçlarını izledim şimdiye dek, turnuvanın en zevkli basketbol oynayan takımlarından biri öyle yalnızca Porzingis'e verip izleyelim kafasında da değiller, Bertans, Strelnieks iyi oyuncuları var. Bizden daha akıcı bir oyun oynuyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerli23

Bizim eurolig şampiyonluğunun hazımsızlığı çıkmadı içinizden hala belli ki.

Bence senin başka bir hazımsızlığın var ama olay eurolig değil, olay milli takım, senin için zor ama biraz düşünmeyi dene istersen
  • Attığım mesaj alıntı yaptığım kişiye ironi içeriyor kanka

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

İşte böyle milli turnuvalar asıl bizim oyuncularımızın kalitesini gösteriyor. Yoksa Eurolig için kadro kur bas parayı doldur yabancıları oyna, yok lig için takım kur, bastır parayı getir yabancıları oynasınlar.

Futbolda da böyle, basketbolda da. Takımlarında süre almayan oyuncuları milli takımda oynatmak zorunda kalıyoruz. Artık nasıl yaparlar bilmiyorum ama planlı bir yapılanma şart milli takımlar için.

Kim daha iyi oynuyorsa onu oynatacaksın tabi. Sadece Türk diye hiçbir şey yapamayan herifleri oynatmazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Tabi canım kesin o öyledir.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.