Şimdi Ara

Eurobasket 2017 (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
694
Cevap
4
Favori
13.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Centilmen ve beyefendi Sırplar yerine Çirkef, Şikeci, Savunma Basketbolu oynayıp oyunu çirkinleştiren Slovenlerin Avrupa Şampiyonu olması kötü oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isbara alp

Öff yedek diyor ya, çok tırışkadan bir trollsün, başka cevap yazma bana. Ben trollüğün de yüksek iq ile yapılanını severim sen baya düşüksün

Slovenyaya tebrikler, maçın başından sonuna dek Marjanoviç'e fırsat vermediler, o sahadan silinince sırbistan kaybetti. Prepeliç son çeyrekte getirdi maçı

basketboldan anlamayn adamlar heryerde dostum...bosver..dragiç miamı heatte ilk bes baslıyor..2015 de 90 mil 5 yıllık anlaşma yapmıştı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

Doncic bu senede Real'de mi beyler? Draft edilmedi mi bu adam ki bu imkansız gibi duruyor :)

bildiğim kadarıyla Draft için yaşı tutmadı daha 18 yaşında,bu yıl girecek Drafta
  • Maçın tamamını izleyebileceğim bir yer var mı?
  • Slovenya şampiyon olmuş sevindim valla

Slovenyaya çapul mapulcu diyen birisi vardı forumda nerede o
  • Sırp olarak, Slovenleri tebrik ediyorum cok guzel oynadilar. Son period Prepelic olmasaydı belkide kazanacaktık. Doncicten fazla katkı yaptı.

Bu arada Doncic Sırp milli takımında oynamak icin zamanında basvuru yapmıs 2 sene once maalesef kabul etmemisler.

Sunu da ekleyeyim.

Dragic, Prepelic, Nikolic, Doncic Sırp kökenli olan Slovenyalı basketbolculardır.

Edo Muric ise bosnalı ancak slovenyada oynayan biri.

Sırbistan dün yarısı sırplardan olusan bir kadroya yenildi :)

4 final oynadık 4 kez kaybettik.

Bogdanovic cok iyi oyuncu ancak bizim spikerler sizin spikerler kadar abartmıyor. Cok fazla sisirmis sizinkiler.

Bir Teodosic degil ya da Dragic.
  • krstarica kullanıcısına yanıt
    Bogdanovic tek başına daha ne kadar idare edebilir? Slovenya'da Doncic sakatlanıp, Dragic kenara gelince idare edebildi ama aynısını Sırbistan için söylemek zor. Bir önceki maç Jovic de sakatlanınca final maçında beklenini veremedi. Yine de Teodosic, Kalinic ve Bjelica olsa durum farklı olurdu.

Yugoslavya parçalansa da her bölgesinde Sırp, Hırvat, Boşnak vs. mevcut. Slovenler Sırp nüfusundan iyi faydalanmış:D Damir Mulaömerovic Boşnak asıllıydı. Efsane Drazen Petrovic'in babası Sırp. Balkanların olmadığı basketbol düşünemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Sobotka

Bogdanovic tek başına daha ne kadar idare edebilir? Slovenya'da Doncic sakatlanıp, Dragic kenara gelince idare edebildi ama aynısını Sırbistan için söylemek zor. Bir önceki maç Jovic de sakatlanınca final maçında beklenini veremedi. Yine de Teodosic, Kalinic ve Bjelica olsa durum farklı olurdu.

Yugoslavya parçalansa da her bölgesinde Sırp, Hırvat, Boşnak vs. mevcut. Slovenler Sırp nüfusundan iyi faydalanmış:D Damir Mulaömerovic Boşnak asıllıydı. Efsane Drazen Petrovic'in babası Sırp. Balkanların olmadığı basketbol düşünemiyorum.

Acikcasi ben Bogdani begenmiyorum iyi oyuncu ama yildiz degil bizim ondan cok cok iyi oyuncularimiz oldu halen daha da var.

Tek numarasi arada yakalarsa havayi ucluk atmasi ve alcak posttan potali atisa gidip basket faulnyaptirma yetenegi. Topu surup dribbling yonu zayif iceride katedemiyor cok fazla bir Sloukas gibi bol bol ucluk deniyor en sevmedigim oyuncu modeli. Bencil. Pas yetenigide orta seviye ne bir calathes ne bir teodosic ne de gorunen o ki navarro. Emir Preldzic in gelismis versiyonu daha iyisi bu kadar bence sutlari iyi.

Jovic ondan genc bildigim ve cok daha iyi bir oyuncu olacak gibi.

Stefan Markovic neden katilmadi sampiyonaya alinmadi onu da anlamadim?

Markovic guard olarak asist konusunda teodosice su an en yakin isim. Sakatta degilmis arastirdim. Su an zadar turnuvasinda zaten.

Kaybettigimiz 4 finalden en az uzuldugum bu finaldi slovenler zaten kardes milletimiz.

Doncicte nba yolcusu zaten ayni Nikola Mirotic gibi gerci o serefsizlik yapip Sirp bayragini yirtmisti sozde ispanyol olmus. Su an nba de

Drazen petrovicin babasini bilmiyordum ancak cokta onemli degil zaten bizi fenotip ve genotipe gore ayirmazlar hepimiz ayniyiz drazen katolik oldugu icin Hirvatti. Dunyada bosnak olarak dogup Sirp olarak ya da sirp dogup hirvat olarak olebilen tek milletiz entresan sekilde din degistirildiginde o halktan olunuyor cunku.

Yugoslaviya doneminde daha iyi kadromuz vardi su anda iyi ama Amerikayi yenebilecek duzeyde birtek yugoslavya kadrosu vardi. Halen daha bizde liseden yetisir amerika gibi basketciler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 22 Eylül 2017; 17:57:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bogdanovic hem EL'de hem de Eurobasket'te en iyi 5'e seçildi. Bogdanovic'e özel önlem alırsan bir oyuncu boşa çıkıyor. Obradovic de bunu çok iyi değerlendirdi. Bogdanovic'e önlem aldığında Udoh ve Vesely daha iyi oynuyordu. Bogdanovic ve pota altına dikkati verdiğinde Kalinic çoşuyordu. F4'te MVP performansıyla oynadı Kalinic. Obradovic, Bogdanovic'in takımda kalmasını istiyordu. Avrupa'da bir oyuncuya verilecek en yüksek kontratı önerdik ama Nba istedi. Jovic'i ben de çok beğeniyorum. Transfer ederiz diye düşünüyordum hatta.

Sırp, Hırvat ve Boşnakların aynı ırk olduklarını biliyorum ama bölünme ve düşmanlık sadece dini açıdan mı? Gerçi 2014 Güneydoğu Avrupa sel felaketinde dayanışma içindeydiler. Amerika'nın da işini geldi bu bölünme. Bitmek bilmeyen Komünizm korkularından dolayı çıkarları gereği Yugoslavya ve Sovyetlerin bölünmesini hep istediler. Tito olmasa daha erken bölünebilirdi. Objektif bir belgesel olsa da izlesek. The Death of Yugoslavia belgeselini çok övüyorlar ancak Türkçe altyazısı yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 22 Eylül 2017; 20:12:2 >

• quote:

Bogdanovic hem EL'de hem de Eurobasket'te en iyi 5'e seçildi. Bogdanovic'e özel önlem alırsan bir oyuncu boşa çıkıyor. Obradovic de bunu çok iyi değerlendirdi. Bogdanovic'e önlem aldığında Udoh ve Vesely daha iyi oynuyordu. Bogdanovic ve pota altına dikkati verdiğinde Kalinic çoşuyordu. F4'te MVP performansıyla oynadı Kalinic. Obradovic, Bogdanovic'in takımda kalmasını istiyordu. Avrupa'da bir oyuncuya verilecek en yüksek kontratı önerdik ama Nba istedi. Jovic'i ben de çok beğeniyorum. Transfer ederiz diye düşünüyordum hatta.

Sırp, Hırvat ve Boşnakların aynı ırk olduklarını biliyorum ama bölünme ve düşmanlık sadece dini açıdan mı? Gerçi 2014 Güneydoğu Avrupa sel felaketinde dayanışma içindeydiler. Amerika'nın da işini geldi bu bölünme. Bitmek bilmeyen Komünizm korkularından dolayı çıkarları gereği Yugoslavya ve Sovyetlerin bölünmesini hep istediler. Tito olmasa daha erken bölünebilirdi. Objektif bir belgesel olsa da izlesek. The Death of Yugoslavia belgeselini çok övüyorlar ancak Türkçe altyazısı yok maalesef.

Bojan Bogdanovic vardı FB'de Bogi'den once oyun stilleri benziyor Bogi biraz daha atletik acıkcası ben pasor oyuncuları seviyorum.

Bogi iyi bir oyuncu evet odullerde aldı ancak oyun stilini hic sevmiyorum takımı ona gore kurmak gerekiyor. Onunda Sergio Rodriguez den farklı olacağını sanmıyorum vasat bir performans cizecek NBA'de umarım yanılırım. Sloukas ya da Spanoulis tarzı oyuncuları daha cok sevmisimdir iceri kat eden ve her zaman macın sonunda onplana cıkıyor bir sekilde.

Evet, aramızdaki tek fark din. Dil, ırk , kultur aynı. Ama dusmanlık yapıyoruz birbirimize.

Bizde din cok buyuk fark yaratıyor. Sunni ve Alevilik gibi degil mezhepsel farklılık. Inandıklarımız cok farklı bizde biz kendimizi hristiyan olarak ayırmayız. Hristiyan bizim dilimizde Turkce'deki gavur kelimesi gibi algılanır. Katolikler icin soylenir. Bu sebeple hic alakamız olmamasına ragmen Yunanlılar, Polaklar, Ruslar, Sırplara cok yakındır diger balkan milletlerinden dini sebeplerden oturu.

Aynı sekilde Hırvatlar bizimle aynı kan olmalarına ragmen onlar katolik(Hristiyan) oldugu icin kendilerini Italyan gibi gorurler. Italya'ya aşıktırlar. Italyanlarda onları sever din kardesi oldukları icin. Bir kısmı eski ilirlerin bugunki torunları olan Arnavutları sever cünkü onlarında yarısı Katolik yarısı Muslimandır. Arnavutlar bu sebeple Sırplar Yunanlılarla hic gecinemez. Diger milletlerle gecinir. Bosnalılarda kendini Turklere, Turkiye'ye yakın gorur, muslimanlıktan oturu. Dinin etkisi yadsınamaz. Aynı millet olmamıza ragmen bircok ismimiz ortak zaten ancak Luka, Matej, Met,Talia,Toni, Vedran gibi isimler sadece Hırvatistan'da kullanılır cunku o isimler katolik kulturune aittir. Bizde ozde aynı din olmamıza ragmen Toni vb. bazı isimler asla kullanılmaz. Ortak olanlar cok Bojan, Nenad, Boban, Zoran, Goran, Aleksandar, Ivan vb kısacası bizim kulturumuzden gelen ve dini temele dayanmayan isimleri aynı kullanırız. Bu sebeple isim üzerinden belirgin dini epitete dayanmayan bir isim kullanılmamışsa şayet isim üzerinden bir kisinin Hırvat mı Sırp mı? oldugunu ayırt edemez kimse. Aynı isim ve soyadda hem Sırp hem Hırvat bir insan olabilir. Tabi bizdede hırvatların kullanmadıgı isimler var. Sergej Rus kokenlidir onlar kullanmaz, Nemanja ismi asla kullanılmaz. Nemanja Bjelica mesela isimden Sırp mı Hırvat mı oldugu boylece direkt anlarız. Ama Bogdan Bogdanovic'i hic tanımasam Sırp mı Hırvat mı? Anlayamam.

Yugoslaviya donemınde Turkiye'den ilerideydi bugun bile halen sokaklarda olan kendi üretimi arabalar dolanıyor. Sanayi ulkesiydi su an her sey ithal ediliyor. (Mission Completed by America) Objektiv olarak bakılacak bir şeyde yok aslında Bosnalıların daha onceden bizim dinimizden olması ve sonraları Osmanlı nedeniyle bazı vergi muafiyetinden yararlanma ayrıcalıklar edinme donemin valiliklerine atanma gibi bazı ayrıcalıklar sebebiyle din degistirdiler bu dini gecis ve sonrasında Turklesmek istemeleri aynı kaderi paylasan bizim halkımız tarafından normal olarak nefret beslendi. Amerika'nında bunu kasıyarak cok guzel kullanması sonucu bugunki ayrısma yasandı. Din iste benzer seyler burası yeri degil ama TUrkiye'dede bugun %50 %50 yapılmıyor mu? Turk halkı kendi icinde kardes değil mi? Aynı seyler. Rolleri oynayanlar farklı sadece.

Guduric alındı ama onuda ileride gorecegiz.

Lucic alınabilirdi o da cok iyi bir oyuncu oldugunu kanıtladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 22 Eylül 2017; 21:46:20 >

Kısaların stil olarak Nba'de tutunması zor. Bogdanovic 3. senesinde Avrupa'ya döner bence. Din ve milliyetçilik özünde iyi olabilir ama tehlikeli ellere geçtiğinde kutuplaşma ve katliamlar kaçınılmaz oluyor. Sömürgeci devletler de böl-parçala-yönet politikasını uygulayınca dibi görüyorsun. Dediğin gibi bizde de öyle. Kutuplaşarak nereye kadar? Sonuç itibariyle Eurobaskette kazanan Yugoslav ekolü oldu. Dünya kupasında da kürsüde Sırp, Sloven ya da Hırvatlardan biri nmutlaka olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 22 Eylül 2017; 21:45:27 >
  • quote:

Kısaların stil olarak Nba'de tutunması zor. Bogdanovic 3. senesinde Avrupa'ya döner bence. Din ve milliyetçilik özünde iyi olabilir ama tehlikeli ellere geçtiğinde kutuplaşma ve katliamlar kaçınılmaz oluyor. Sömürgeci devletler de böl-parçala-yönet politikasını uygulayınca dibi görüyorsun. Dediğin gibi bizde de öyle. Kutuplaşarak nereye kadar? Sonuç itibariyle Eurobaskette kazanan Yugoslav ekolü oldu. Dünya kupasında da kürsüde Sırp, Sloven ya da Hırvatlardan biri nmutlaka olacaktır.

Amerika'yı yenemeyiz şu an ancak karma bir kadromuz olsaydı. O zaman olabilirdi gelecek sampiyonada. Slovenya'nın şansı şu, Sırbistan ve Hırvatistan'ın meyvelerini topladı. Bazı oyuncular Luka Doncic gibi anası slovenyalı babası Kosovo Sırbı ve bazı oyuncular kendi ülkelerinin milli takımlarında yer bulamıyor ve Yugoslavya'nın "pilot ülkesi" slovenya'da kendilerine yer buluyorlar Bu sebeple o kadar Sırp var SLovenya'da oyuncuların çoğu Sırbistan doğumlu ancak oynayamayınca oynayacak olan Slovenya'ya gidiyorlar gelişim gosterip orada patlama yapabiliyorlar.Luka Doncic ikinci bir Tony Parker olma yolunda ilerliyor. Basketbol zekası gerçekten iyi o yaşta nerede faul yaptıracagını iyi biliyor nerede girecegini ve pas yetenegi mukemmel 18 yasında biri icin.. Gerçekten turnuvada hayranlıkla izledim bu ikisini o letonyalı 4 numara ile porzingisti o da Kevin Love'a çok benziyor stil olarak cok iyi oyuncular.

Boban Marjanovic biraz kendini geliştirirse, Teodosic yerinede iyi bir gard pozisyonuna genç bulursak şansımız yine büyük.

Novak Djokovic belki biliyorsundur o da Sloveniya'da oynayacaktı annesi Hırvat, babası karadaglı Sırplardan. Sırbistan'da tenise basladıgı donemde 99 Nato bombardımanı nedeniyle imkan bulamamasından dolayı Sloveniya'ya gittiler orada büyüdü. Ortodoks oldugunu soylerek Sırbistan icin mucadele etti ve Sırp vatandaslıgı yanında 3 vatandaslıga sahip hem Sırp hem Hırvat hem de Slovenya pasaportu var 3 ülke icinde oynayabilirdi.

Bu arada yanlıs biliyormusum. Doncic Aleksandar Djordjevic su anki milli koc ile gorusmus ikna edememisler. Slovenya'da dogdugu icin slovenyada oynamak istemis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 22 Eylül 2017; 22:11:19 >

• Emir Preldzic de Sloven ümit milli takımında oynuyordu. İzmir'de düzenlenen 2006 ümitler şampiyonasında en iyi 5'e seçilmişti. Sonra kendi ülkesi olan Bosna Hersek'te oynamak isteyince Sloven basket federasyonu izin vermedi. Sonra bizim teklifimizi kabul edince Sloven basket federasyonuna 300 bin Euro ödeyip izin aldık. Bodiroga olacak dedik ama çeyreği olamadı.

Djokovic'i biliyorum. Federer'in bile üstünlük kuramadığı Nadal'ı en çok yenen Djokovic'tir. 2011 Avrupa kadınlar voleybol şampiyonasında altın sete giden Sırbistan - Türkiye yarı final maçında da görmüştüm.

http://www.zimbio.com/photos/Novak+Djokovic/Women+Volleyball+European+Championship+Serbia/DZr397PYyGj

Yugosslav ülkelerinde Basketbol, Voleybol, Su topu, tenis ve bir çok dalda sporcu yetiştirebiliyor. Bizde öyle bir zihniyet yok.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.