Şimdi Ara

Eurobasket 2017 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
694
Cevap
4
Favori
13.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülker Arena'da Biletix gişesi var mı?Bugünkü gündüz maçlarına gitmek istiyordum eğer varsa direk salona gidip oradan alayim.
  • Onun farkındayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSpiRiT

Ülker Arena'da Biletix gişesi var mı?Bugünkü gündüz maçlarına gitmek istiyordum eğer varsa direk salona gidip oradan alayim.

Evet var gişe Letonya maçına direk ordan alıp girdik arkadaşımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

İşte böyle milli turnuvalar asıl bizim oyuncularımızın kalitesini gösteriyor. Yoksa Eurolig için kadro kur bas parayı doldur yabancıları oyna, yok lig için takım kur, bastır parayı getir yabancıları oynasınlar.

Futbolda da böyle, basketbolda da. Takımlarında süre almayan oyuncuları milli takımda oynatmak zorunda kalıyoruz. Artık nasıl yaparlar bilmiyorum ama planlı bir yapılanma şart milli takımlar için.

nasıl bi mantık bu ya :D yabancılar hem daha iyi hem daha ucuza oynadıkları için geliyor. seninkiler öyle mi? bak furkan cedi kenan pırıl pırıl çocuklar savaşıyo milli takım için ikisi nba'e gitti biri de beşiktaş'ın guardı yani sen yabancıdan iyiysen zaten oynarsın her türlü bomboş düşünceler bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julian Draxler

quote:

Orijinalden alıntı: BJK

İşte böyle milli turnuvalar asıl bizim oyuncularımızın kalitesini gösteriyor. Yoksa Eurolig için kadro kur bas parayı doldur yabancıları oyna, yok lig için takım kur, bastır parayı getir yabancıları oynasınlar.

Futbolda da böyle, basketbolda da. Takımlarında süre almayan oyuncuları milli takımda oynatmak zorunda kalıyoruz. Artık nasıl yaparlar bilmiyorum ama planlı bir yapılanma şart milli takımlar için.

nasıl bi mantık bu ya :D yabancılar hem daha iyi hem daha ucuza oynadıkları için geliyor. seninkiler öyle mi? bak furkan cedi kenan pırıl pırıl çocuklar savaşıyo milli takım için ikisi nba'e gitti biri de beşiktaş'ın guardı yani sen yabancıdan iyiysen zaten oynarsın her türlü bomboş düşünceler bunlar

Ben burada yabancı sınırından bahsetmiyorum. Elin Yunanı, Hırvatı kendi oyuncularıyla da Avrupa'da başarılı olabiliyor kulüp bazında. Biz olamıyoruz, onun yerine full yabancı oynatıyoruz. Demek ki oyuncu yetiştiremiyoruz, bunu anlamak bu kadar zor mu?

• Letonya yenerse sıkıntı olacak..4.bitiririz grubu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Letonya yenerse sıkıntı olacak..4.bitiririz grubu.

Kalan maçları yanlış hesaplamadıysam bizim ilk iki şansı kalmadı Letonya Rusya maçından sonra.

İki maçı kazansak üçüncü olmak için averaja bakacağız sanırım.

• Bitti bence artık 4.olacağız.
    2.olma şansı zaten bitmişti de 3.olursa Hırvatları elerdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 5 Eylül 2017; 16:8:15 >
  • İspanya en favori ve formda takım bizim Gasol'u tutma gibi bir şansımız yok. Turnuvaya top 16'da veda etmek koyacak.

• İlk yarısı zevksiz geçince kapatmıştım, Letonya rusyayı paramparça etmiş
  • Rusya maçının çok ararız malesef. Averaj hesabı kiminle olacak ona bakmak lazım , bugün bir fark atmalıyız ama yenilsek de şaşırmam çünkü Belçika karşısında biraz aksarsak adamlar dirençleri ile oynadığı için geri çekilmezler.Neyse Belçika maçını farklı geçerse Letonya'yı da geçince averaj olarak da onları geçmiş oluyoruz da 3.olabiliyor muyuz ?
  • Belçika'ya takılmasalar bari. Letonya'yı yenemeyiz. İyi bir kadroları var. Dördüncü olup C'nin muhtemel birincisi İspanya'ya tokatlanıp turnuvayı tamamlarız.
  • kendi evimizdeki bir turnuvada bu kadar berbat bir kadroyla katılıyoruz ya asıl o üzücü. bu coşkuyu adam gibi bir kadroyla değerlendiremedik. evimizde olmayan bir şampiyona olsa daha güzel olurdu
  • 2 maçta 2 galibiyet alırsak bir şansımız var 3.lük için.İlk iki çok yüksek ihtimalle Rusya ve Sırbistan'da artık.

Letonya ile totalde 33 averaj farkı var.Bugün Belçika karşısında 15 sayı civarı fark yakalayıp Letonya'yı da 10 sayı civarı farkla yenersek 3.olabiliyoruz.

Baya zor yani Hatta Belçika'ya yenilip gruptan çıkamama ihtimalimiz dahi daha yüksek.Şu sıralarda oynanan Hırvatistan-İspanya maçını Hırvatistan'ın kazanmasını beklemek daha iyi bizim için.Yoksa İspanya 40'a yatıracak
  • Turnuvanin suresi niye bu kadar kısa? 7 gün içinde 5 maç yapılıyor, oyuncuların pestili çıkıyor, NBA standartlarının bile üstünde bu kadar yüksek tempo

• Marc Gasol muazzam savunma yapıyor

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bahsettiğim nokta aslında şu: Erkan'a lafım yok tabi ki o an formdaysa o oynayacak. Mesela futbolda da Emre Belözoğlu 37 yaşında olmasına rağmen geçen maç taş gibi oynadı. Benim lafım şu. O kadar sağlam altyapı oyuncuları varken neden hiçbir tanesi bu seviyelere ulaşamıyor. Bana göre Amerika'dan sonra en iyi altyapı oyuncularına sahibiz. Bunu kazandıkları başarılarla gösteriyorlar zaten. Ama işte altyapıdan profesyonelliğe geçtiklerinde kaybolup gidiyorlar. Onlar kaybolunca da oyuncu olmadığı için halen daha işte Erkan-Sinan-Semih gibi 34 yaşında adamların ve Barış-Melih gibi garbage time adamların eline bakıyoruz. İzliyorsun altyapı milli takım maçını, bu kadar yetenekli çocuklar 3-4 sene sonra ortalığı kasıp kavurur diyorsun. 4-5 sene sonra bir bakmışız biri Yeşil Giresunda 5dk ortalama süre alıyor, biri ikinci ligde, biri büyük umutlarla Euroleague takımına transfer olmuş ama ancak kopan lig maçlarında oyuna girebiliyor. Örneğin Kenan şuan çok kötü değil. Özellikle Ufuk hoca onu Karşıyaka ve Beşiktaş'ta tekrar hayata döndürdü ama bu çocuk hiç unutmuyorum zamanında Efes-Feneri birbirine düşürmüş ve gelecekte Kerem Tunçeriden bile daha sağlam bir guard olabilir diye piyasaya sürülmüştü. Hatta Cediyle aynı jenerasyon olmasına rağmen adı Cedi'nin çok çok önündeydi. Neden şuan bu hale geldi? Keza Berk-Tolga-Emircan-Metecan-Onur-Okben gibi adamlar neden milli takımda oynayabilecek seviye gelemediler?

• SOn 2 turnuvadır kura şansızlığından elenıyorduk bu sefer olmaz umarım da Hırvatlar Ispanya yı su anda gecerse sabahlar olmasın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Elbryan

Hocam benim bahsettiğim nokta aslında şu: Erkan'a lafım yok tabi ki o an formdaysa o oynayacak. Mesela futbolda da Emre Belözoğlu 37 yaşında olmasına rağmen geçen maç taş gibi oynadı. Benim lafım şu. O kadar sağlam altyapı oyuncuları varken neden hiçbir tanesi bu seviyelere ulaşamıyor. Bana göre Amerika'dan sonra en iyi altyapı oyuncularına sahibiz. Bunu kazandıkları başarılarla gösteriyorlar zaten. Ama işte altyapıdan profesyonelliğe geçtiklerinde kaybolup gidiyorlar. Onlar kaybolunca da oyuncu olmadığı için halen daha işte Erkan-Sinan-Semih gibi 34 yaşında adamların ve Barış-Melih gibi garbage time adamların eline bakıyoruz. İzliyorsun altyapı milli takım maçını, bu kadar yetenekli çocuklar 3-4 sene sonra ortalığı kasıp kavurur diyorsun. 4-5 sene sonra bir bakmışız biri Yeşil Giresunda 5dk ortalama süre alıyor, biri ikinci ligde, biri büyük umutlarla Euroleague takımına transfer olmuş ama ancak kopan lig maçlarında oyuna girebiliyor. Örneğin Kenan şuan çok kötü değil. Özellikle Ufuk hoca onu Karşıyaka ve Beşiktaş'ta tekrar hayata döndürdü ama bu çocuk hiç unutmuyorum zamanında Efes-Feneri birbirine düşürmüş ve gelecekte Kerem Tunçeriden bile daha sağlam bir guard olabilir diye piyasaya sürülmüştü. Hatta Cediyle aynı jenerasyon olmasına rağmen adı Cedi'nin çok çok önündeydi. Neden şuan bu hale geldi? Keza Berk-Tolga-Emircan-Metecan-Onur-Okben gibi adamlar neden milli takımda oynayabilecek seviye gelemediler?

Haklısın , zaten aynı seylerı yazıyor düşünüyoruz ..Ama bu noktada sorumlu olan oyuncular ve yakın olanlar.Yanı artık hocayı falan bağlamıyor yanı

Madem aynı seylerı düşünüyoruz neden 2 mesaj boyu zıtlaştık ki ? Senın sorguladığın kişi yanlış ben o yüzden yazmış olabılırım "dur bır daha bakayım"

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.