Şimdi Ara

Euro Dolar Paritesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
1
Cevap
0
Favori
145
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.


  Dünya üzerindeki ekonomilerin birbirlerini etkilemesi ve sistemlerin birbirlerine göre düzenlenmesi ile birlikte pek çok yeni sistem ekonomi dünyası içerisinde yerini almıştır. Özellikle globalleşen ekonomik sistemler içerisinde farklı parasal birimler ve yatırım araçları bulunmaktadır. Ülke ekonomilerinin gelişmesi ile birlikte büyük ekonomiler ve bu ekonomilerin para birimleri daha büyük öneme sahip olmaya devam etmektedir. Bu para birimlerine örnek olarak Euro ve dolar gösterilebilmektedir. Dünya üzerindeki en büyük ekonomiler arasında Amerika her zaman ön sıralarda yer almakta olup dolar değerli para birimleri arasındadır. Doların diğer para birimleri ile olan değişim oranı parite olarak adlandırılmaktadır. Euro dolar paritesi ise euro ve dolar arasındaki değişim oranını ifade etmektedir.

  Euro Dolar Paritesi Nasıl Belirlenir?

  Dünya üzerinde ekonomik sistemler içerisinde bazı ekonomiler belirleyici konumdadır. Bu ekonomiler arasında ekonomik olarak en çok yer tutan Amerika hem para birimi olarak hem de ekonomik güç olarak etkilidir. Dolar tüm dünya ekonomilerinde etkili bir yapıda olmasının da bu durumlarda ciddi etkisi bulunmaktadır. Diğer önemli ekonomik birimler arasında Avrupa Birliği ülkeleri ve Euro para birimi bulunmaktadır. Avrupa ülkeleri arasında özellikle Almanya diğer ülkeler sayesinde güçlü bir ekonomik yapı oluşmaktadır. Bu sayede de Euro para birimleri arasında güçlü bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Euro dolar paritesi bu iki güçlü ekonominin arasındaki değişimi ifade etmektedir. Bu ülkelerin ekonomik yapıları ve sistemleri ile para birimlerinin değerleri ve paritesi üzerinde değişiklik olmaktadır.

  Euro Dolar Paritesi ve Diğer Parite Seçenekleri

  Dünya üzerinde para birimlerinin birbirine değer olarak ifadesi pariteyi ifade etmektedir. Dolar, Euro, yen ve sterlin gibi para birimleri arasında sürekli olarak parite uygulaması yapılmaktadır. En çok tercih edilen parite seçeneği olarak Euro dolar paritesi görülmektedir. Ancak son yıllarda Çin’in ekonomik olarak güçlenmesi, Arap ülkelerinin dünya ekonomisindeki etkisi gibi durumlar sayesinde bu ülke para birimleri de parite sistemlerine dahil edilmektedir. Major ve minör parite sistemlerinde güçlü ve zayıf para birimleri arasında değişim kullanılmakta olup bunlar arasında çeşitlendirme mevcuttur. Parite bilgileri için integralforex.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.