Şimdi Ara

Euro 4.72, Dolar 3.98, Faiz %14, Enflasyon %11.9 - R4bi4'ya Adım Adım (Euro Rekor Kırdı) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
2
Favori
12.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ülkenin basina ne zaman bir olumsuzluk geldiginde sevincten g.tune yakan tipler var bu ülkede,

Yazik gercekten bu kadarda pari sempatizanligi yapilmazki .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulke batsa bile hala partisine ve erdogana toz kondurmaycak partizanliktan gozu donmus kisiler var cok yazik gercekten. Ekonomi konusunda ecevite demedigini birakmayanlar simdi ekonominin erdoganla ilgisi yok diyor. Sizin peygamberniz erdogan olmus haberiniz yok cok yazik.

• dolar, altın bozdurun diyen siyasetçiler sizce bankada paralarını TL olarak mı tutuyorlar?
  • 1Teknik kullanıcısına yanıt
    İyi de google gayet kolay. 90’lı yıllarda da Ecevit döneminde de işsizlik çok daha iyi.

İşsizlik rakamları çok etraflıca incelenmesi gereken bir mesele.

Örneğin oecd ülkelerinde işgücüne katılım ortalama yüzde 71 üzerinden hesaplanırken bizde yüzde 56 üzerinden hesaplanıyor. Biz zaten milyonlarca kişiyi yok sayıyoruz ve ona rağmen rakamlar felaket.

Üstelik bu yüzde 20-25 arasında gidip gelen genç işsizliği rakamları genişletilmiş işsizlik de değil. Yani ümidi kırılanları ve son bir ayda iş aramayanları işsiz saymıyor.

Hesaplama yöntemlerini değiştirdiği için aslında 90larda bugünkü yöntemlere göre çok çok daha düşük olacaktır.

Düşünün hesaplama değişikliğine rağmen en kötü kriz dönemiyle eşdeğer ve daha kötü olarak devam ediyor günümüzde.

• dolarları euroları topladılar şimdi bide altınları toplamaya çalışıyorlar. aman diyim sakınn!! bırakın altın bozdurmayı/bankaya yatırmayı vs... bilakis, altın alabiliyorsanız alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

http://m.yeniakit.com.tr/yazarlar/ibrahim-karatas/dolarin-namlusu-17918.html

Buyrun. Daha bir aramada denk geldim. Bunun stari sabahi da var. A haberi var, oralari da karistirsam daha bunun gibi sacma sapan nice yazilar bulurum.

Erdogani devirmek icin dolari bilerek yukseltiyorlar minvalde bir yazi. Okumaya bile degmez ama merakiniz gitsin diye linkini attim. Dolar iyiki yukseliyor demiyor ama o anlama gelecek bircok cumlesi var.

"Öyle demeye geliyor" demekle olmuyor arkadaşım. Aynı türden yazıyı sana atarım, "solcular, biz pisliğiz demeye getiriyorlar" derim. Olur biter. Böyle yorum olmaz. Demek ki neymiş, işkembeden haber uydurmamak lazımmış...

Ülkelerin ekonomilerini izleyen ve o ülkelere not veren Fitch, Moody's, Standard & Poor's şirketlerini hiç duydun mu ? Amerikanın en büyük krizini "önceden" görememişlerdi. Ama ne hikmetse Türkiye'ye hep "kötü" not veriyorlardı. Yunanistan bile Türkiye'den daha iyi nota sahip oluyordu. Nasıl oluyorsa artık. "Türkiye %2 büyüyecek" dediklerinde %6 büyüyorduk. Bu nasıl oluyordu ? Hiç düşündünüz mü ? Dünyanın en büyük ekonomistleri bir araya geliyor ve ABD'nin krizini tespit edemiyorlar. Üstelik Türkiye gibi bir ülkenin büyümesini bile 3 katından fazla yanlışlıkla tahmin edebiliyorlar ?

Bu, bu elemanların bize yaptığı ne ilk ne de son operasyon olacak. "Bir Tetikçinin İtirafları" kitabını ve/veya videolarını izlemenizi ve bilgi sahibi olmanızı öneririm. Bilginiz olmadan fikrinizin olması ÇOK GARİP.

Alıntı yaptınız mesajımdaki sorularıma hiç cevap vermemişsiniz. "Tamam şu konuda haklısınız" deseniz bile yeterli. Görmemezlikten gelmeyin lütfen. Karşılıklı mesajlaşıyoruz.

• yahu ekonominin bu halde olması kimin suçu ? it gibi çalışan senin benim mi ? yoksa oluk oluk paraları çalanların mı? tabiki ilgili partiyi eleştireceğiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

İyi de google gayet kolay. 90’lı yıllarda da Ecevit döneminde de işsizlik çok daha iyi.

İşsizlik rakamları çok etraflıca incelenmesi gereken bir mesele.

Örneğin oecd ülkelerinde işgücüne katılım ortalama yüzde 71 üzerinden hesaplanırken bizde yüzde 56 üzerinden hesaplanıyor. Biz zaten milyonlarca kişiyi yok sayıyoruz ve ona rağmen rakamlar felaket.

Üstelik bu yüzde 20-25 arasında gidip gelen genç işsizliği rakamları genişletilmiş işsizlik de değil. Yani ümidi kırılanları ve son bir ayda iş aramayanları işsiz saymıyor.

Hesaplama yöntemlerini değiştirdiği için aslında 90larda bugünkü yöntemlere göre çok çok daha düşük olacaktır.

Düşünün hesaplama değişikliğine rağmen en kötü kriz dönemiyle eşdeğer ve daha kötü olarak devam ediyor günümüzde.

Biz maalesef sizinle anlaşamayacağız.

quote:

Sen bana genç işsizlik rakamlarından bahsediyorsun. Bende senden Ak Parti öncesindeki genç işsizlik rakamlarını istedim. Bulmak zor olmasa gerek.

Bunu sizden istememin sebebi de kıyaslama yapmak için. Başka bir sebebi yok.

Bir önceki mesajımda bunları yazdım. Sizden RAKAM ve KAYNAK istedim. Başka bir şey yok.
    Siz ise 1 önceki mesajınızda yazdıklarınızı tekrar ediyorsunuz. Ben 1 kere okuduğumda anlayabiliyorum.
    Lütfen siz de beni anlayın ve şu İYİ olan Ecevit dönemindeki rakamları verin.
    "Google kolay" diyorsunuz, lütfen, bekliyorum...

EDIT ve NOT : Sizinle ve konumuzla ilgisi yok. Arşivimdeki bu resmi paylaşmak istedim.
    EDIT 2 : Okuyabiliyorsanız 4 numaralı resmin altındaki yazıya dikkat edin...
    Euro 4.72, Dolar 3.98, Faiz %14, Enflasyon %11.9 - R4bi4'ya Adım Adım (Euro Rekor Kırdı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Teknik -- 17 Kasım 2017; 9:48:46 >

• Sıkıntı yok yine oy verecek halk

Yahu iş hayatında sana nasıl çalışayım- google’da birinci sayfa ama söylüyorum

Genç işsizliği hiç bu kadar kötü olmadı üstelik de hesaplama yöntemleri değişmesine rağmen.

Neyse koyuyorum

Euro 4.72, Dolar 3.98, Faiz %14, Enflasyon %11.9 - R4bi4'ya Adım Adım (Euro Rekor Kırdı)

Ayrıca 2015
    2016 ve 2017 daha da berbat düşün artık

Üstelik Ecevit döneminde işsiz sayılan büyük bir kitle bugün işsiz sayılmıyor bak ona rağmen daha kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 17 Kasım 2017; 9:52:30 >

O fotoğraftaki vefatları yıllarca belediye başkanlığı yapmış ve bunun önlemini alamamış kişilere de sorun. Uzakta aramayın.

İstanbul’da kolon kesmek bir ara moda gibi bir şeydi. Tek önlem almış mı pek sevdiğin zat. İşte sonuçları.

Bugün ağır bir deprem durumunda beklenen felaketi biliyor musun?

Depremde toplanma alanlarının peşkeşlerinden avm’leştiğinden haberin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 17 Kasım 2017; 9:55:42 >
  • quote:

Genç işsizliği hiç bu kadar kötü olmadı üstelik de hesaplama yöntemleri değişmesine rağmen.

Neyse koyuyorum

Ayrıca 2015

Üstelik Ecevit döneminde işsiz sayılan büyük bir kitle bugün işsiz sayılmıyor bak ona rağmen daha kötü

Bu işsizlik olayını "bizim milletimiz iş beğenmiyor" durumuna çeken çok zeki arkadaşlarımız var. Onların zihniyetini canı gönülden kutluyorum. Zaten sayelerinde ülke bu kadar batağın içine battı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkovic

quote:

Orijinalden alıntı: RKeles93

Dolar bozduranlar yaya kaldı.3,38den alıp 3,90 bozduranlar köşeyi döndü.

Hiç kimsenin köşeyi döndüğü filan yok . Dolar 3.38 ken bir araba 90 bin ise 3.88 ken 120 oldu herşey dolar düzeyinse aarttığı için satın alım gücüde aynı kaldı.

O senin dediğin doların değeri artsaydı olurdu. Olan TL'nin değerinin düşmesi. Ne hikmetse araba fiyatı 90 binden 120 bine çıkıyor ama maaşlar aynı yerinde kalıyor
    abi, o bu bişey değilde, bizim mutfak alışverişini sen yapsana. en hesaplı fiyatlar sende var. nick in gibi teknik bi abimizsin, yetkili birine benziyon. market aç, abonen olurum can abim.
  • blackjack8696 B kullanıcısına yanıt
    O beğenilmeyen işler zaten sirkülasyonu çok olan işler. Bir süre patron kölesi olup çıkılacak işler. Tezgahtarlık vesaire. Gençlere kendilerini geliştirme, bilgilerini değerlendirme, dünyaya entegre olma imkanı sunacak işler değil.

Tembelliği ya da iş beğenmemeyi ben de haklı bulmuyorum ama bu bahsettiğin konuda seni ve gençleri haklı buluyorum.

• quote:

Neyse koyuyorum

Ayrıca 2015

"Çalışıyorum, müsait değilim, iş çıkışında size cevap veririm" dersiniz olur biter. Bana cevap vermeniz işinizden daha önemli değil. Siz işinize dönün, bana cevap vereceksiniz diye işinizi aksatmayın.

En azından tabloyu paylaşmışsınız. Link paylaşmamışsınız. O rakamların ne olduğunu, neye göre rakamların belirlendiğini ve diğer verileri de görmek istiyorum. O yüzden bu tablonun paylaşıldığı link'i istesem...

Gelişmiş ülkeler hangi hesapları nasıl yapıyorsa ülkemizin de o şekilde yapması neden YANLIŞ olsun ki. Bu verileri yanlış hesaplayanlara (gelişmiş ülkeler gibi hesap yapmayanlara) nedeninin sorulması gerekmez mi ?

Tekrar edeyim, bu tablonun açıklamalarının olduğu sayfayı okumak istiyorum.
    Lütfen cevabınızı iş çıkışında veriniz.

3.5 TL ye süt mu kaldi

Hele 29 TL lık kıyma bir türlü bizim mahalleye gelmiyor İstanbul un ortasında..

Emek güzel ama fiyatları da gerçeğe yakın duzenlerseniz daha sağlıklı olacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 17 Kasım 2017; 10:54:53 >
  • quote:

O fotoğraftaki vefatları yıllarca belediye başkanlığı yapmış ve bunun önlemini alamamış kişilere de sorun. Uzakta aramayın.

İstanbul’da kolon kesmek bir ara moda gibi bir şeydi. Tek önlem almış mı pek sevdiğin zat. İşte sonuçları.

Bugün ağır bir deprem durumunda beklenen felaketi biliyor musun?

Depremde toplanma alanlarının peşkeşlerinden avm’leştiğinden haberin var mı?

Sanırım resim paylaşmışsınız ama resim bende açılmadı :(

Tabi ki sorumlular ilk başta Belediye başkanlarıdır. Bu konuda hem fikiriz. Ama kolon kesme olayına katılmıyorum. Siz kırmızı ışıkta geçip kaza yaparsanız "trafik beni engellemedi, suç onlarda" diyemezsiniz. Biraz medeni olun kırmızıda geçmeyin. Binanızın kolonunu kesip "belediyenin suçu" da demeyin.

Peki o depremde halktan toplanan yardım paralarının DSP (Ecevit) tarafından memur maaşı olarak verildiğini biliyor musunuz ? Zihniyete bak...

Siz "kentsel dönüşüme" karşı olan sol zihniyeti biliyor musunuz ? Aynı zihniyetin bugün deprem olsa "neden bu binaları yıkmadınız" diye carlayacağını düşünmek zor olmasa gerek.

Hangi toplanma alanı ? Toplanma alanı dediğiniz şey ya statlardır veya büyük parklardır. Mahalle arasındaki 2 salıncağın olduğu yerler toplanma alanı OLAMAZ.

Şu AVM olan toplanma alanlarının bilgisini bizimle paylaşırsanız, buradaki herkes yapılan büyük hatayı görür ve bilinçleniriz. Tabi RESMİ bilgilerle bizi bilgilendiriniz. İşkembeden atıp "gazeteci bunu demeye getirdi" ile olmaz...

NOT : O mesajımda belirttiğim gibi o resmin sizinle bir ilgisi yok. 1999'daki ülkemizin içler acısı durumunu göstermesi için paylaşmıştım.

• Euro 5 olsa da rahatlasak,gireni hesaplamak zor oluyor.

• ekonominin çöküşü eşittir toplumsal çöküş , bu kimseye yarar sağlamaz , bu millet ne zaman doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilecek kapasiteye gelir düzlüğe çıkar. Biri birilerini yaladıkça, yardaklık yaptıkça doğruları örtbas edip , yanlışları alkışladıkça ,herkes elbet bir gün zarar görecek. İdeolojilere, parti sempatizanlığına saplı kalmayın, birilerinin veya kişilerin laflarına sözlerine kanıp sadık kalmayın , o beyin oraya boş yere konmamış araştırın sorgulayın arkadaş.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.