Şimdi Ara

Euro 3 oldu, Dolar 2,5 oluyor Kaybeden HEP TÜRKİYE...100 YIL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
158
Cevap
3
Favori
2.871
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> Euro 3 oldu, Dolar 2,5 oluyor Kaybeden HEP TÜRKİYE...100 YIL
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  1 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: Casper_C


  quote:

  Orijinalden alıntı: Indigo

  quote:

  Orijinalden alıntı: Casper_C


  Gezi Parkı olayları nedeniyle ülkeye mal ettirilen faturayı az mı görüyorsunuz? Yahu siz hiç hayattan ders almaz mısınız?

  Ülkenin güvenlik kuvvetleriyle çatışılmasını, kamu mülküne, esnafın mülküne zarar verilmesini hiç kimse, hiçbir şekilde meşrû gösteremez! Zekâdan yana mahrûmiyet yaşayanları tenzih ederim…

  Ülkenin güvenlik kuvvetleriyle çatışılmasının faydalarını IQ’su gözlerinden fışkıran bir dehâ mantık çerçevesinde açıklasın da görelim..!


  Ne yapacaktı millet her dediğine eyvallah mı diyecek? Vatandaşın sana sonsuz itaat edeceğini mi sandın? Fazla oy aldın diye diğerlerini görmezden gelme hakkı nereden geliyor? Avrupada benzine zam geliyor sokaklar karışıyor.Daha geçenlerde 120 polis yaralandı böyle darbe yapıyorlar diye iktidarları konuştu mu? Hem senin ekonomin sıcak parayla dönüp bir eylemde böyle zarar görüyorsa televizyonlara çıkıp ekonomi süper diye hiç konuşma.


  Sorularına sorularla karşılık veriyorum;

  O saldırdığınız güvenlik kuvvetleri, benim kuzenim, sizin amcanızın oğlu, dayınızın yeğeni, arkadaşınızın arkadaşı değil mi..? Nihâyet ortak paydada bu vatanın bir evladı, bir neferi değil mi?

  Ülkenin içgüvenliği ve huzurunu temin ile mükellef güvenlik kuvvetlerimizin kaşını açtınız, başını yardınız, ayağından yaraladınız da ne oldu? Âilelerini saatlerce stres altında, endişe altında bıraktınız da ne oldu? Küçücük çocuklarını ağlattınız, kederlendirdiniz, tertemiz kalplerini kendinize karşı nefretle doldurdunuz da ne oldu, ne kazandınız?

  Ne kadar da cür’etkârsınız. Dışarıdan bakan, sanki bir vatanınız daha, bir ülkeniz daha, bir yuvanız daha var sanır.

  Eğer bir Irak, bir Suriye, bir Afganistan, bir Pakistan, bir Lübnan, bir Mısır, bir Tunus, bir Yemen gibi düşmek ve kendinizle beraber bizleri de düşürmek istemiyorsanız sorumluluk bilinciyle hareket etmek zorundasınız.

  Çok düşkünü olduğunuzu her fırsatta dile getirdiğiniz özgürlüğünüzün, bir diğer vatandaşın özgürlüğünün başladığı nokta ile sınırlı olduğunu niçin gözardı ediyorsunuz?
  Ülkede her karşışın altında petrol mü var? Biraz iktisad lütfen… %90 dolayında petrole bağımlılığı olan bir ülkeden bahsediyoruz? Enerji ihtiyacında ise bir petrol kadar olmasa ciddî ölçüde dışa bağımlılığımız sözkonusu.

  Peki hükûmet ne yapıyor? Ülkede yatrımcıyı çekip yerin kilometrelerce altına dalarak petrol arıyorlar? Ülkede nükleer santraller kuruyorlar? Ama mâlum çevrelerin, bir anda yeşile olan aşkları hatırlarına gelip (!) medyadaki uzantılarıyla nükleer tesisler aleyhinde pankart açan avuç “zama gelince ‘hayır!’, santrale gelince yine ‘hayır’” diyen aklı bir karış havada insanları gösterip, “bölge ayakta, bölge isyan ediyor, nükleer santral” yaygarası koparıyorlar..!

  Eğer çok muzdaripseniz, siyâsete atılır meclise girer söz sahibi olursunuz ya da destek verdiğiniz partiye daha fazla desteğin olmasını sağlarsınız..! Bunlar zor değil mi? Fakat eline geçenlerle cam çerçeve indirmeyi, vicdânsızca molotof fırlatmayı, emin ol 80 yaşındaki bir dede de becerir..!  Polis dediğin vatandaşına vururken laf yok ama vatandaş elini kaldırınca vay polise vurdular öyle mi? Polis herkesi istediği gibi dövecek ona birşey yapılmayacak yani nerede öyle enayi vatandaş? Ayrıca gezi eylemlerinde isteselerdi o meydanlardan çok polis cenazesi kalkardı.
  O polisinde maaşını ben veriyorum hükümetin vergisini de.O verdiğim vergiler karşılığında istediğim hizmeti alamıyorsam eylemde yaparım.Burası demokrasiyle yönetiliyorsa bu da benim hakkım.Sen benim eylem yapmamı engellersen böyle olur.Geziciye saldıran polis pkklıya neden el kaldıramıyor onu da söyle.Pkklılar yakıp yıkarken polis izliyor.Niye? Çünkü onlara dokunmaları yasak.
  Anlaşamıyorsak kimse söylemiyor ama burası ikimizinde ülkesi olmaz bölünür gideriz.Bu kadar farklı iki topluluk aynı ülkede yaşayamaz.Benim sizi çekmeye ne zorunluluğum var? Benim gibi milyonlarca insan olduğuna göre ayrılırız.
  Petrol arıyorlarmış.Arıyorlar da sen o petrolün ne kadarını alabileceksin? Petrol kanunu yabancıları özendirmek bize de az bir pay vermek için çıkarıldı.Sanki petrolü çıkarıp bize verecekler.Nükleer santraller dediğin de 1 tane aslında mersindeki 1970'li yıllarda inşaata başlanan santral.10 sene boyunca doğalgazdan elektrik üreten hükümet ne zaman akıl etti de santral yapmaya karar verdi acaba?
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  1 Not
  _____________________________
  Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
  Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)
 • Yüzbaşı
  283 Mesaj

  @El Fuego, Bahsini ettiğiniz konuyla ilgili olarak tam bilgim yok.

  @terminator282 Mahallesef yaşı küçük olanların pekçoğu sanırım öyle. Yaşı itibariyle o dönemleri de yaşamış olanların bir kısmı ise, hüküm verirken her nedense, terâzinin bir kefesine o günleri , diğer kefesine ise bugünleri koyarak bir karar almayı tercih etmiyorlar. Belkide hayatlarıyla ilgili çok ciddi sorunlar yaşıyorlardır…
  |
  |
  Bahsedilenler: El Fuego , terminator282
  _____________________________
 • Binbaşı
  1797 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Ezio-Auditore


  quote:

  Orijinalden alıntı: Theologist

  quote:

  Orijinalden alıntı: 1881

  Arkadaş tamamen haklı.
  100 yıldır bu haldeyiz lanet olsun. Yani tam olarak 1913'ten beri. Hep bizi birbirimize düşürdüler, 1913'ten önce cillop gibi olan koca imparatorluğu yıktı şerefsizler, sonra da bu devlet kuruldu, bütün dış mihrakların oyuncağı oldu.
  Pis herifler ya, hep bizi birbirimize kırdırdılar. 1930'larda televizyonu icat ettiler, hep biz başına oturup izleyelim de mallaşalım diye. 1913'ten önce ülkede milyarlarca fabrika vardı, hepsinin kapısına kilit vurdular, ilk bilgisayarı üretmemize bile mani oldu bunlar. Aslında aya bile çıkacaktık ama 100 yıllık oyun olduğu için yapamadık.


  Tahtelbahir 1719 yılında Osmanlı Devleti tarafından yapılan dünyanın ilk denizaltısıdır.3. Ahmed Han zamanında tersane Baş Mimarı İbrahim Efendi tarafından yapıldı.Timsah şeklinde olan denizaltının deneme sürüşü 3. Ahmed Hanın çocuklarının sünnet merasimine denk getirilmiştir.

  Fatih Sultann Mehmet'in Macar usta Urban'a döktürdüğü Şahin adlı toplar Konstantinapolis(İstanbul)'un surlarını yıkmıştır.Gününün en iyi topları sayılmaktadı.

  Alamet isimli bir robot, II. Abdülhamid tarafından Japon imparatoru Meiji'ye hediye olarak göndermiştir, 24 saat Ezan dinlesinler diye. Fakat bir gemi kazasından denize çökmüştür. Alamet Ezan olunca söylüyebilen bir robottur çünkü içinde bir saat vardır ve saat Ezan zamanını gösterince içinde bir teyp olduğu için Ezan sesi söyler ve birkaç metre yürüyebilen bir robotur. Alamet 1889 yılında yapılmıştır ve dünyadaki ilk robotlardan biridir.

  Dünyanın özellikle mühendislik eğitimini hedefleyen ilk enstitülerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi 1773 yılında kuruldu. Bu üniversite III. Mustafa tarafından Mühendishane-i Bahr-i Humayun adı altında gemi mühendislerini eğitme amaçlı kuruldu. 1795'te enstitünün alanı genişletildi ve Avrupa standartlarını yakalamak ve orduyu modernize etmek için ordu mensuplarına da teknik eğitim verilmeye başlandı. 1845'te mühendislik fakültesi geliştirildi ve buna ilaveten mimarlık eğitimi verilmeye başlandı

  Osmanlılar çok büyük ve geniş kütüphaneler kurdular. Örneğin Fatih Sultan Mehmet, Trabzon'da yaşayan Yunan bilimadamı Georgios Amirutzes'ten Batlamyus'un coğrafya kitaplarını çevirmesini ve eğitim kurumlarında, kütüphanelerde kullanılmasını emretti. Patriarch Gennadious'un tarihin ve hıristiyan felsefesinin en eski kitaplarından biri olan İtikadname Enderûn mektebinde okutulmak üzere tercüme edildi. Semerkant'lı matematikçi Ali Kuşçu oniki cilt matematik kitabı yazdı

  Tarihini bilmeyen geleceğini bilemez. Osmanlı bilime sahip çıksaydı, ilk politikalar devam ettirilseydi, bu zamanda olduğu gibi iç çatışmalar ile oyuna gelmeseydi asla yıkılmazdı. Birinci dünya savaşında Osmanlı yıkıldı, Türkiye kuruldu, yıkanlar BOŞU BOŞUN yıktı değil mi?

  Şahin top ne ya ? sen çok biliyorsun geçmişini belli birde bildigini sanıp konuşuyosun şahi onun adı

  Yazım hatası, o bilgiyi ilk okulda öğrendik zaten.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3699 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Casper_C


  quote:

  Orijinalden alıntı: webbie

  quote:

  Orijinalden alıntı: Casper_C


  Gezi Parkı olayları nedeniyle ülkeye mal ettirilen faturayı az mı görüyorsunuz? Yahu siz hiç hayattan ders almaz mısınız?

  Ülkenin güvenlik kuvvetleriyle çatışılmasını, kamu mülküne, esnafın mülküne zarar verilmesini hiç kimse, hiçbir şekilde meşrû gösteremez! Zekâdan yana mahrûmiyet yaşayanları tenzih ederim…

  Ülkenin güvenlik kuvvetleriyle çatışılmasının faydalarını IQ’su gözlerinden fışkıran bir dehâ mantık çerçevesinde açıklasın da görelim..!


  Ülkenin güvenlik kuvvetlerinin asli görevinin ne olduğunu öğrenirseniz, siz de aslında deha olmadan onbinlerce insanın, ki bunların büyük bir bölümü fark ettiyseniz üniversite öğrencisi ya da halk dilinde "mürekkep yalamış" olarak tabir edilen kesimdir, deha olmadığınız halde siz bile herhangi bir açıklamaya ihtiyaç duymadan anlayabilirsiniz. Ama burada önemli olan şey, kamu malının kime ait olduğunu, haklarını arayan sivillere sıkılan biber gazlarının da kamu malı olduğunu, o gazları sıkan TOMA'ların da kamu malı olduğunu, halka ait olan yani kamusal bir alana yine aynı halkın AVM yaptırmak istememesini, biber gazını ithal eden firmanın sahibinin bir AKP'li olduğunu, onları sıkan TOMA'ları devlete satan adamın da AKP milletvekili olduğunu, sivillere kapılarını açan tüm esnafın maliye baskısı ile (çünkü herhangi bir yasaya karşı gelmemişlerdir) işkenceye tabi tutulduğunu, yaralananlara yardım eden sağlıkçıların hakkında "Yaralı insanlara yardım ettikleri için" soruşturma açıldığını, ortada tek bir silah bile yokken emniyet güçleri tarafından öldürülen gencecik insanların katillerinin iktidar tarafından korunduğunu, olayları yayınlayan medya kuruluşlarının araçlarının emniyet güçleri tarafından engellendiğini ve penguen belgeselleri yayınlayanların ödüllendirildiğini...

  Emin olun çok fazla işlemci zorlamadan siz de anlayabilirsiniz. Siz Gezi Parkı Olayları sırasında yakılan yıkılan devlet mallarını dert edeceğinize, dönün de arkanızdakine bir bakın. Adamlar sizin köleliğiniz sayesinde Türkiye'nin yarısını satıp diğer yarısına da akrabalarına dağıttılar.


  Lütfen üstünüze alınmayınız, tasmalarından boşanmışcasına sağa sola saldıranlara karşı ne yapılabilirdi?

  Kamunun elindeki şirketler devlet idaresinde iken her sene zarar ediyordu. Peki bu zararı kim karşılıyordu?

  Vatandaşların ortak mülkü üzerinden hangi hakla tasarrufta bulunabilirsiniz? Vatandaşların ortak mülkünü sadece devlet korur.

  Devletin, mevcudunda bulundurduğu parayı milletin hizmetine tahsis edeceği yerde zarar eden şirketlerin borçları ödeniyordu.

  2002 senesinde bütçenin % 54’ü devletin fâiz karşılığında borçlanmış olması nedeniyle, fâiz borcu olarak kesiliiyordu.

  Ve sene 2013, devlet bütçenin %13’üni fâiz borcu olarak ödüyor.

  Ve tespit olunan da şu; eğer devlet 2002’deki gibi bütçesinin %54’ünü fâiz borcu olarak ödemeye devam etseydi, 652 MİLYAR $ daha kaybedecekti. Kaybetmediği için, bu paralar pekçok projeye tahsis olundu. Bu projelerden pekazını belirteceğim, daha fazlası için mevcut hükûmetin resmî sitesini ziyâret ederseniz orada görürsünüz; ama ek bilgi olarak bilmenizi isterim ki bazı bilgiler 2009 2010 ya da 2011 senelerine ait, günümüz rakamlarına güncellenmemiş rakamlardır. İşte hizmetlerden birkaçı;

  79 senede yapılan bölünmüş yol uzunluğunun toplamının3 katından fazlası, sadece 11 senede yapıldı.

  Suyu ve elektiriği olmayan köy kalmadı.

  Bir misal olsun diye bir il ismi vereceğim. Koskoca Ağrı’da sadece 4 tane ambulans vardı. 2013 rakamını bilmiyorum; fakat 2011 senesi itibâriyle Ağrı’daki ambulans sayısı 21 sayısına ulaştı.

  Ülkeye, eskiden hiç olmayan jet ambulanslar, helikopter ambulanslar, paletli ambulanslar kazandırıldı.

  Hastanelerdeki diyaliz, mr, tomografi cihazları sayısı katlanarak arttı. Bir şehrimizin üzerinden örnek gerekirse;

  Muğla’da;

  2002’de toplam 75 adet diyaliz cihazı vardı. 2013 itibariyle 227 adet var.

  2002’de toplam 9 adet tomografi cihazı vardı. 2013 itibariyle 14 adet var.

  2002’de toplam sadece 2 adet MR cihazı vardı. 2013 itibariyle 13 adet var.

  Yine Muğla’da Cumhuriyet’ten 2003 yılına kadar, 90 KM bölünmüş yol yapılmış, sonraki 11 senede 305 KM bölünmüş yol yapıldı.

  Hastane sayılarında patlamalar yaşandı. Bunun doğal bir sonucu olarak hekim, uzman hekim, teknisyen sayılarında da patlamalar yaşandı.

  Merdiven altlarında adlî işlerini yürüten Türkiye, Adâlet saraylarıyla tanıştı –ki İstanbul’daki Çağlayan adliye sarayı, Avrupa’nın en büyük adliye sarayı konumunda…

  Ve Türkiye'de artık 150 adeti aşkın adliye sarayı var. 100 adet kadarının daha kimisi inşâ aşamasında, kimisi ise ihâle aşamasında.

  Neredeyse 79 sene boyunca Millî eğitim’de göreve başlayan öğretmen sayısı kadar öğretmen ataması yapıldı.

  Diğer hükûmetler, atamalar için bütçe tâyin edemiyor; dersler 70 – 80 kişilik sınıflarda işleniyordu…

  Eğitime katkı olsun diye; Ücretsiz kitaplar, ücretsiz tabeletler, akıllı tahtarlar, 3 D yazıcılar, maddî sıkıntı içinde olan âilelerin kız ve erkek çocuklarına her ay maddî yardım… ( Sanırım, 2013 senesi [para anneye teslim edilmek üzere] kız çocuklar için aylık 55 TL, erkek çocuklar için 45 TL)

  Türkiye son 11 senede, (hatırıma geldiği kadarıyla) ilk yerli piyâde tüfeğini, ilk yerli tankını, ilk yerli obüs top aracını, ilk yerli helikopterini, ilk yerli uçağını, ilk yerli insansız hava aracını üretti ve hattâ bir pekçoğunda seri üretime geçierek elde edilen ürünler TSK’nın hizmetine sunuldıu.

  Ve Türkiye, ilk yerli uzay keşif aracımız uzaya fırlatıldı. Akabinde ODTÜ karıştı. Uzaya yerli keşif aracımız fırlatıldığı gün, ODTÜ’de lastikler yakıldı. İçlerinde başbakanın, birkaç bakanın, kara, hava ve deniz kuvvetleri başkanlarının, ileri gelen bürokratların, bilim insanlarının olduğu bina taşa tutuldu.

  Ve mâlum medya organları gün içersinde, bu olaya yönelik “Polisin öğrencilere orantısız kuvveti” uyguladığı safsatasından dem vurdu. Türkiye’nin ülkesiyle iftihar etmesi gereken bir günde, Türkiye’nin uzaya fırlattı yerli keşif aracı haber kanallarında kısa ve sıradan birer haber olarak aktarıldı…

  Avrupa ülkelerinin pekçoğunun ekonomisi yerinde sayma (0 büyüme, ya da 0 büyümeye yakın bir büyüme durumu içersindeyken), kimi Avrupa ülkeleri ise eksili büyüme rakamları açıklıyorken (ekonomileri daralıyorken) Türkiye senelerdir aralıksız büyüme eğilimini devam ettiriyor.

  Şu bir gerçekki; dünya ve dünya kamuoyu Türkiye’yi takdirle izliyor.

  Zira, 11 sene öncesi ile bugünleri mukâyese edebilecek kadar gözleri görüyor.  Söylediğin mantığa (mantığını yiyim) bakarak bugüne kadar başa gelen hükümetlerin hepsi başarılı.
  Herkes zaten birşeyler yapıyor ona bakarsan GAP,İki Köprü,Otoyollar kimlerin zamanında yapıldı? AKP mi yaptı onlarıda
  En fazla demiryolu cumhuriyet döneminde yapılmıştır hadi o zaman başa CHP gelsin ok? Şuan okuduğun yazdığın tek bildiğin (cahil olduğunu tahmin ediyorum 2.3. dil hak getire) Dil türkçe latince Cumhuriyet döneminde oldu.
  Napak kanka?
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  283 Mesaj

  @pruvap

  Ülke ekonomisine yönelik o söylenenler düzmece değil. Bir dünya hizmet var; fakat sanırım ya hiç haberiniz yok ya da ancak çok küçük bir kısmından haberdarsınız.
  Webbie’nin mesajına karşılık yazdığım mesaja bakın, çok az da olsa bahsettim inkâr eder durumda olduklarınızdan.

  @Indigo

  Onca polisin aylık ücretini verebilecek kadar varlıklıysanız ve bir o kadar da hayırsever iseniz, şu ülkenin öteden beri topuzu az – biraz kaçık câri açığına da bir el atıver…
  Şaka bir tarafa, iyi söylediniz, güzel söylediniz de, birşeyi eksik söylediniz. Siz bu ülkenin vatandaşı olarak bu ülkenin yeri geldiğinden faydalanabiliyor musunuz, bu ülkenini öğretmeninden, hekiminden, hâkiminden, savcısından, avukatından, çöplerimizi mahalle mahalle sokak sokak gezerek toplayan değerli belediye çalışanlarımızın hizmetinden faydalanıyor musunuz? Herhalde itiraz etmezsin.

  Bu bir tarafa, bu devlet üzerinde kurulmuş bankalardan, marketlerden, manavlardan, giyis mağazlarından, gündüz yerine karanlığa devrettiğinde yanmaya başlayan sokak lambalarına varıncaya değin tüm bunlardan istifâde ediyor musun? Evet.

  Peki, şimdi beraber düşünelim, bunları görmezden gelerek devletin mülkünü sahiplenmek, kırılanı da yarılanı da zaten benimdi diyerek sahiplenmek doğru mu düşüyor?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Casper_C -- 28 Aralık 2013; 0:33:48 >
  |
  |
  Bahsedilenler: Indigo , pruvap
  _____________________________
 • Binbaşı
  1988 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Theologist

  quote:

  Orijinalden alıntı: EmAySiks

  Üretim elinde çapayla tarladan başlar hocam, sen devletin elinde ki binlerce dönümlük boş arazileri önce çiftciye aç işlesin sonra boru toryumu kullanırsın, dediklerinde haklısın ama kendi fabrikan kendi tarlan olmadan daha doğrusu gelişimi 10 kademe dersek ve tarla 1 kademe olursa sen direk 7-8 kademe toryumdan başlarsan sıçarsın bu kadar basit sen 1 den başla istikrarlı ol gerisi çorap söküğü gibi gelir.. Önce tarlalar ekilip biçilecek ki dışa bağlılık azacalak dışa bağlı olmak ile kuzey kore gibi olmak arasında fark var, sen kendi temel ihtiyaçlarını bile dışarıdan alıyorsan bitmişsin demektir eldeki satarak kiralayarak anca canlı nakit kazanırsın ama geleceği olmaz, sen önce kendi ekmeğini domatesini yap ufaktan araba üretmeyi dene, başlangıç olarak 2 segmentte araba üretilsin mesela 1 otobüs 1 taksi , devlet ülkede ki bütün taksicilerden elindeki taksileri toplasın + 5000 TL ye yeni yerli üretim taksi versin , aynı şekil + 10000 TL ye yerli üretim otobüsleri versin, toplanan taksiler otobüsler dış pazara gönderilsin veya yedek parça olarak kullanılsın.. Üretmeden tüketerek hiç bir şey olmaz..

  ÜRETİM ÜRETİM ÜRETİM .. afedersin ama gerekirse ülkende bok fabrikası bile kuracaksın gübreyi bile kendin üreteceksin doğuya karadenize yıllık dışardan gelen avrupaiiiiii gübrelerin parası bu ülke içinde kalsa fenamı olurdu.. Mc Donalds , Burger King , Dominos Kurumsallaşabiliyor ama bizim kurumsallaşma anlayışımız isim hakkı vermek bereket döner , sultan ahmet köftecisi , tatlises çiğköfte isim hakkı vermek ile kurumsallaşmayı aynı sanıyoruz bunlara el atılacak bugün bir yerli firması yabancı firmaya kafa tutamıyor neden ? hükümetin yabancıyı destekleme politikasından ötürü neymiş gelsinler iş kursunlar burada istihdam olsunmuş.. oluyor tabi burger dominos mc asgari ücrete it gibi çalıştırıyor elalemi ne güzel istihdam değil mi kur bi fabrika kur bi sanayi kendin çalıştır ama nerdee.

  Senin gibiler başa gelmesi lazım işte,


  Ama şunu da gözden çıkarmamak gerekiyor, köylere gidip toprağı olan köylülerin TV karşısında pineklediklerini görmek gerek.

  Bana yetecek kadar ürünüm olsun ne gerek var diyor.

  Yani köylü üretmeye hevesli değil, çalışmaya hevesli değil, daha doğrusu ortada köylü yok.

  Herkes sıcak paranın peşinde.

  Böyle olunca istediğin kadar destek ver köylüye boş, özellikle mazot köylünün zaten belini kırıyor.

  Ama ekonomi hakkındaki sözlerin kesinlikle doğru ve desteklenmesi lazım.

  Ankara Ostim'de bir araba üretmeye kalktılar, koca sanayi yandı, kimse çıkıp sebebini bile aramadı, yani teşebbüsleri boşa çıkarmada birilerinin üstüne yok.

  Sen çiftçiye desteği verme,üstüne bir de onları istekli olmamakla suçla.Kusura bakma sen tarafsız falan değilsin bu ülkeyi düşündüğün falan da yok.Sakin üslubunun arkasına sığınarak fikirlerini millete geçirmeye çalışıyorsun.
  Benim dedemin köyünde bahçesine devlet gelip burası devlete ait arazi bahçede oturmak için ya da herhangi bir işlev için kullanamazsın diyip 70 yıldır oturduğu kendi arazisini kendisine sattılar.İlaçlara gelen zamlardan ilaç kullanamaz oldu.Kulaktan dolma bilgilerle millete iftira atmak.kimsenin haddi değil.Akp zihniyetinin kölesi olmussunuz.İsim vermeden sürekli yorumlarınız bir kesimi desteklerken diğer kesimi hedef alıyor.Çok güzel oynuyorsun.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  2522 Mesaj

  Ohoooooo o, biz kimle neyi konuşuyoruz arkadaş. Sen nasıl takip ediyorsun gündemi, yandaş kanalları çok izlersen böyle olur işte.


  İrandan alınan petrol, doğalgaz parası değil bu paralar orada bir usulsüzlük yok.


  İranın diğer ülkelere yapmış olduğu petrol, doğalgaz ihracının 87 milyar Avrosu Türkiye üzerinden aklanıyor bu para o. Bu paranın %5'i yani 4.3 milyar Avrosu yani eski parayla 13 katrilyonu bu aklanma karşılığında buna göz yuman iktidara yakın isimler, bürokrasi ve işadamları arasında dağıtılmış. Olay bu.

  Yani toplam aklanan para 87 milyar Avro, bunun 13 katrilyonu rüşvet olarak dağıtılan.


  "Doğalgaz parası değil karapara Halkbank Genel Müdürü'nün evinden çıkan 4.5 milyon doların 'karapara aklama'nın karşılığında alınan rüşvet olduğu düşünülüyor.

  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen "büyük rüşvet operasyonun" Halkbank ayağı ile ilgili dosyanın ayrıntıları netleşti. Buna göre, iddia edildiği gibi operasyon "İran'dan alınan gaz parasından" değil, mevzuata aykırı olarak gerçekleştirilen 87 milyar euroluk para transferinden kaynaklandığı belirtiliyor. Banka Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da, söz konusu para transferine rüşvet karşılığında izin verdiği ifade ediliyor. Rüşvetlerin de, elde ayakkabı kutuları içinde teslim edildiği belirtiliyor"

  http://www.gercekgundem.com/guncel/12296/dogalgaz-parasi-degil-karapara  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 28 Aralık 2013; 0:46:51 >
  |
  |
  Theologist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

  Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif
 • Yüzbaşı
  283 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 1881

  quote:

  Orijinalden alıntı: Casper_C

  Suyu ve elektiriği olmayan köy kalmadı.  Selamunaleyküm Tayyip abi:
  http://gundem.bugun.com.tr/bu-koye-elektrik-hic-ugramadi-haberi/93114
  http://www.habergazete.com/haber-detay/1/12245/Yolu-Suyu-Elektirigi-Olmayan-Turkiyeden-Bir-2013-02-21.html
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Do%C4%9Fuyeli,_Solhan
  http://www.normenerji.com.tr/menu_detay.asp?id=7926


  Muğla Milas'ta bir köy bu, Doğu'nun ücra bir köyü değil:
  http://www.radikal.com.tr/turkiye/koyde_25_yildir_elektriksiz_yasiyorlar-922916

  Ben link vermekten sıkıldım, sen bir bakıversene şuradan:
  https://www.google.com.tr/?gws_rd=cr&ei=Lvu9Uuy-MMa_0QXonoCwDA#q=t%C3%BCrkiyede+elektri%C4%9Fi+olmayan+k%C3%B6yler


  Ve aleyqum selam, sayın Kılıçtaroğlu.

  Belirttiğin haberleden biri, 2010 senesinin Şubat ayına ait olduğu ve biz de şu an için 2013 senesinden çıkmaya iyiden iyiye yaklaşmış bulunduğumuz için yanıt vermeme gerek yok.

  İkinci olarak verdiğin haber ise, yolları karlarla kapanan bir köye ait değil mi? Karın metrelerce yüksekliğe ulaştığı şu Muş ve bir köyü. Hem bu yollarda eğer mahsur kalanlar olursa, Türkiye’nin ilk kez bugünkü hükûmet ile tanıştığı paletli ambulanslar gelip sizi mahsur kaldığınız noktadan alıp evinize götürüyor.

  Metrelerce yüksekliğe ulaşmış karların ulaşımı engellediği köylerde hamile olup sancısı tutan kadınların imdadına paletli ambulanslarla ulaştığı haberlerden birkaçını bulup getirsen nasıl olur..?

  O Muğla Milas haberi de Şubat 2009 haberi.

  Senin adına üzgünüm
  _____________________________
 • Binbaşı
  1797 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackkedi


  quote:

  Orijinalden alıntı: Theologist

  quote:

  Orijinalden alıntı: EmAySiks

  Üretim elinde çapayla tarladan başlar hocam, sen devletin elinde ki binlerce dönümlük boş arazileri önce çiftciye aç işlesin sonra boru toryumu kullanırsın, dediklerinde haklısın ama kendi fabrikan kendi tarlan olmadan daha doğrusu gelişimi 10 kademe dersek ve tarla 1 kademe olursa sen direk 7-8 kademe toryumdan başlarsan sıçarsın bu kadar basit sen 1 den başla istikrarlı ol gerisi çorap söküğü gibi gelir.. Önce tarlalar ekilip biçilecek ki dışa bağlılık azacalak dışa bağlı olmak ile kuzey kore gibi olmak arasında fark var, sen kendi temel ihtiyaçlarını bile dışarıdan alıyorsan bitmişsin demektir eldeki satarak kiralayarak anca canlı nakit kazanırsın ama geleceği olmaz, sen önce kendi ekmeğini domatesini yap ufaktan araba üretmeyi dene, başlangıç olarak 2 segmentte araba üretilsin mesela 1 otobüs 1 taksi , devlet ülkede ki bütün taksicilerden elindeki taksileri toplasın + 5000 TL ye yeni yerli üretim taksi versin , aynı şekil + 10000 TL ye yerli üretim otobüsleri versin, toplanan taksiler otobüsler dış pazara gönderilsin veya yedek parça olarak kullanılsın.. Üretmeden tüketerek hiç bir şey olmaz..

  ÜRETİM ÜRETİM ÜRETİM .. afedersin ama gerekirse ülkende bok fabrikası bile kuracaksın gübreyi bile kendin üreteceksin doğuya karadenize yıllık dışardan gelen avrupaiiiiii gübrelerin parası bu ülke içinde kalsa fenamı olurdu.. Mc Donalds , Burger King , Dominos Kurumsallaşabiliyor ama bizim kurumsallaşma anlayışımız isim hakkı vermek bereket döner , sultan ahmet köftecisi , tatlises çiğköfte isim hakkı vermek ile kurumsallaşmayı aynı sanıyoruz bunlara el atılacak bugün bir yerli firması yabancı firmaya kafa tutamıyor neden ? hükümetin yabancıyı destekleme politikasından ötürü neymiş gelsinler iş kursunlar burada istihdam olsunmuş.. oluyor tabi burger dominos mc asgari ücrete it gibi çalıştırıyor elalemi ne güzel istihdam değil mi kur bi fabrika kur bi sanayi kendin çalıştır ama nerdee.

  Senin gibiler başa gelmesi lazım işte,


  Ama şunu da gözden çıkarmamak gerekiyor, köylere gidip toprağı olan köylülerin TV karşısında pineklediklerini görmek gerek.

  Bana yetecek kadar ürünüm olsun ne gerek var diyor.

  Yani köylü üretmeye hevesli değil, çalışmaya hevesli değil, daha doğrusu ortada köylü yok.

  Herkes sıcak paranın peşinde.

  Böyle olunca istediğin kadar destek ver köylüye boş, özellikle mazot köylünün zaten belini kırıyor.

  Ama ekonomi hakkındaki sözlerin kesinlikle doğru ve desteklenmesi lazım.

  Ankara Ostim'de bir araba üretmeye kalktılar, koca sanayi yandı, kimse çıkıp sebebini bile aramadı, yani teşebbüsleri boşa çıkarmada birilerinin üstüne yok.

  Sen çiftçiye desteği verme,üstüne bir de onları istekli olmamakla suçla.Kusura bakma sen tarafsız falan değilsin bu ülkeyi düşündüğün falan da yok.Sakin üslubunun arkasına sığınarak fikirlerini millete geçirmeye çalışıyorsun.
  Benim dedemin köyünde bahçesine devlet gelip burası devlete ait arazi bahçede oturmak için ya da herhangi bir işlev için kullanamazsın diyip 70 yıldır oturduğu kendi arazisini kendisine sattılar.İlaçlara gelen zamlardan ilaç kullanamaz oldu.Kulaktan dolma bilgilerle millete iftira atmak.kimsenin haddi değil.Akp zihniyetinin kölesi olmussunuz.İsim vermeden sürekli yorumlarınız bir kesimi desteklerken diğer kesimi hedef alıyor.Çok güzel oynuyorsun.

  Sen öyle anlıyorsun, mazot pahalı diye belirttim ama sen görmedin çünkü amacın benim, anlattıklarım değil, köylerde ben de yaşadım, özellikle güney doğu'da sadece devletin verdiği çocuk parası ile yaşayan, değil tarla bahçe bile ekmeyen bir toplum var.

  Biraz ortadan bakarsan anlarsın durumu, me anti devlet ne devlet, ne gelecek ne geçmiş, her şeyin fazlası zarar.

  Devleti sevmiyor diye hiç bir olumlu şeyi görmeyecek kadar kör olunmamalı, bardağın her iki tarafı da görülmeli.

  Köylüyü savunacağız diye devlete tüm sorumluluğu yüklemek, devleti savunacağız diye köylüye tüm sorumluluğu yüklemek yanlış.

  Konuyu kişiselleştirme.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  1 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: Casper_C

  Ve aleyqum selam, sayın Kılıçtaroğlu.

  Belirttiğin haberleden biri, 2010 senesinin Şubat ayına ait olduğu ve biz de şu an için 2013 senesinden çıkmaya iyiden iyiye yaklaşmış bulunduğumuz için yanıt vermeme gerek yok.

  İkinci olarak verdiğin haber ise, yolları karlarla kapanan bir köye ait değil mi? Karın metrelerce yüksekliğe ulaştığı şu Muş ve bir köyü. Hem bu yollarda eğer mahsur kalanlar olursa, Türkiye’nin ilk kez bugünkü hükûmet ile tanıştığı paletli ambulanslar gelip sizi mahsur kaldığınız noktadan alıp evinize götürüyor.

  Metrelerce yüksekliğe ulaşmış karların ulaşımı engellediği köylerde hamile olup sancısı tutan kadınların imdadına paletli ambulanslarla ulaştığı haberlerden birkaçını bulup getirsen nasıl olur..?

  O Muğla Milas haberi de Şubat 2009 haberi.

  Senin adına üzgünüm

  Beni şaşırtmıyorsunuz sayın başbakan.
  Daha bu akşam elektrikleri sürekli kesildiği için isyan eden köylüleri izledim. Ama dur onlar da birilerinin maşası değil mi? Ve eminim Muğla'daki köye değil elektrik ışınlanma cihazı bile getirilmiştir.

  Güncel haber mi istiyorsunuz? Buyrun:
  http://gundem.bugun.com.tr/elektrigi-ve-suyu-olmayan-mahallede-gunes-enerjisi-haberi/840370  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881 -- 28 Aralık 2013; 0:49:55 >
  _____________________________
  Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
  Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)
 • Teğmen
  147 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Theologist

  quote:

  Orijinalden alıntı: J.R.R. Tolkien


  quote:

  Orijinalden alıntı: Theologist

  İnanırdım ama gidip gözlerimle görünce aletleri, robotları senin ki çok sanal açıklama olmuş. Adres İstanbul Gülhane parkının içi. Ayrıca sadece mimar sinan yabancıların ağzını açık bırakıyor.


  Tarihine düşmanlığın anlamı ne?

  Atsana o robotun resmini ben de görüyüm bi Kendi örneklerin hakkında söylediklerimi cevaplandıramayınca Mimar Sinan'a çek konuyu. 17 kardeşini öldürenin Halife olduğu, Türk halkının cahil köylü durumuna düşürüldüğü bir devleti milliyetçiler, muhafazakarlar tarihimiz diye sahipleniyor ya bu da çok büyük bir cahillik. Şimdi sen bu kafayla devletin bekası için falan da dersin. Cevap veriyorsan alıntıla.
  Resimlere inanmıyorsan, gidip alet edevatı kendin gör.

  Endülüs Medeniyetini araştır.

  Tarihi bilmek inkar etmekle mümkün değil.

  Bizim tarih Tolkien'in yüzüklerin efendisi gibi fantastik değil.

  Resimler Occultus adında bir robota ait sizin ezan okuduğunu iddia ettiğiniz robota değil. Türk tarihi Tolkien'in kitapları gibi fantastik değil mi? Kalıbımı basarım daha fantastik. Güneş-Dil Teoremi mi ararsın, sağdan soldan yabancı resimler toplayıpta biz 1889'da robot yaptık diyeni mi ararsın, bi kıta vardı orada Türkler yaşıyordu müthiş medeniyet vardı sonra o kıta çöktü diyeni mi ararsın, Sümerleri, Hititleri Türk gibi göstermeye çalışanı mı ararsın. Tarih barbarlıktan ibaret olunca ve günümüzde de barbarlık para etmeyen bir şey olunca şizofren ve milliyetçi muhafazakar tarihçiler esas biz bilime, felsefeye, sanata katkı yaptık biz de kültürlüydük demeye çalışırken böyle komik görüntüler ortaya çıkıyor. Tabi halkın %85'inin bunlara inanması da cabası. Endülüs medeniyetine niye bağladın olayı baktın Türklükten bir nane yok İslamiyet cephesine mi geçtin? O bahsettiğin 'müze'deki zımbırtılar ya başka ülkelerdeki eserlerin kopyaları ya da kitaplarda tasvir edilmiş şeylerin kurgulanarak meydana getirilmiş halleri. Ayrıca orada Osmanlı değil İslam 'ürün'leri var ve %99'u Osmanlı öncesi Arap, Fars vs. ürünleri içlerinde Osmanlı'ya ait neredeyse hiçbir şey yok.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________

  Արևն ամպի տակ չի մնայ
 • Binbaşı
  1797 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: shadow006

  Ohoooooo o, biz kimle neyi konuşuyoruz arkadaş. Sen nasıl takip ediyorsun gündemi, yandaş kanalları çok izlersen böyle olur işte.


  İrandan alınan petrol, doğalgaz parası değil bu paralar orada bir usulsüzlük yok.


  İranın diğer ülkelere yapmış olduğu petrol, doğalgaz ihracının 87 milyar Avrosu Türkiye üzerinden aklanıyor bu para o. Bu paranın %5'i yani 4.3 milyar Avrosu yani eski parayla 13 katrilyonu bu aklanma karşılığında buna göz yuman iktidara yakın isimler, bürokrasi ve işadamları arasında dağıtılmış. Olay bu.

  Yani toplam aklanan para 87 milyar Avro, bunun 13 katrilyonu rüşvet olarak dağıtılan.


  "Doğalgaz parası değil karapara Halkbank Genel Müdürü'nün evinden çıkan 4.5 milyon doların 'karapara aklama'nın karşılığında alınan rüşvet olduğu düşünülüyor.

  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen "büyük rüşvet operasyonun" Halkbank ayağı ile ilgili dosyanın ayrıntıları netleşti. Buna göre, iddia edildiği gibi operasyon "İran'dan alınan gaz parasından" değil, mevzuata aykırı olarak gerçekleştirilen 87 milyar euroluk para transferinden kaynaklandığı belirtiliyor. Banka Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da, söz konusu para transferine rüşvet karşılığında izin verdiği ifade ediliyor. Rüşvetlerin de, elde ayakkabı kutuları içinde teslim edildiği belirtiliyor"

  http://www.gercekgundem.com/guncel/12296/dogalgaz-parasi-degil-karapara  Bir kenarda Cnn açık.

  Bildiğim şu, Türkiye ambargo koyuldu koyulalı altan alta sürekli ticaret yapıyor İran ile, ve tüm ticaret yasal olmayan yollardan yapılıyor.

  Yeni olmuş bir olay değil ve olan İran'dan alınan malların karşılığı olan paraya oluyor.

  Yani İran'ın parasıydı ortada dolaşan, Türkiye'nin değil, şu an bunu hükümet kabul edemez yoksa Ulular arası zor duruma düşer.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  3699 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Casper_C


  quote:

  Orijinalden alıntı: 1881

  quote:

  Orijinalden alıntı: Casper_C

  Suyu ve elektiriği olmayan köy kalmadı.  Selamunaleyküm Tayyip abi:
  http://gundem.bugun.com.tr/bu-koye-elektrik-hic-ugramadi-haberi/93114
  http://www.habergazete.com/haber-detay/1/12245/Yolu-Suyu-Elektirigi-Olmayan-Turkiyeden-Bir-2013-02-21.html
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Do%C4%9Fuyeli,_Solhan
  http://www.normenerji.com.tr/menu_detay.asp?id=7926


  Muğla Milas'ta bir köy bu, Doğu'nun ücra bir köyü değil:
  http://www.radikal.com.tr/turkiye/koyde_25_yildir_elektriksiz_yasiyorlar-922916

  Ben link vermekten sıkıldım, sen bir bakıversene şuradan:
  https://www.google.com.tr/?gws_rd=cr&ei=Lvu9Uuy-MMa_0QXonoCwDA#q=t%C3%BCrkiyede+elektri%C4%9Fi+olmayan+k%C3%B6yler


  Ve aleyqum selam, sayın Kılıçtaroğlu.

  Belirttiğin haberleden biri, 2010 senesinin Şubat ayına ait olduğu ve biz de şu an için 2013 senesinden çıkmaya iyiden iyiye yaklaşmış bulunduğumuz için yanıt vermeme gerek yok.

  İkinci olarak verdiğin haber ise, yolları karlarla kapanan bir köye ait değil mi? Karın metrelerce yüksekliğe ulaştığı şu Muş ve bir köyü. Hem bu yollarda eğer mahsur kalanlar olursa, Türkiye’nin ilk kez bugünkü hükûmet ile tanıştığı paletli ambulanslar gelip sizi mahsur kaldığınız noktadan alıp evinize götürüyor.

  Metrelerce yüksekliğe ulaşmış karların ulaşımı engellediği köylerde hamile olup sancısı tutan kadınların imdadına paletli ambulanslarla ulaştığı haberlerden birkaçını bulup getirsen nasıl olur..?

  O Muğla Milas haberi de Şubat 2009 haberi.

  Senin adına üzgünüm

  Sen üstte yazdığıma cevap ver önce.
  EK olarak dolar neden 2.20 yi gördü euro 3 ü gördü bir açıkla (nolur faiz lobisi deme)
  Ekonomi iyiye gitse biz yaptık kötüye gitse dış mihraklar safsatalarına girmessen sevinirim.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2522 Mesaj

  Al sana 2 ay öncesinin haberi üstelik orada kar filanda yok. Ülken adına üzelemiyorken başkasına adına nasıl üzülebiliyorsun ilginç doğrusu.

  Ayrıca bir daha su elektrik muhabbeti açmayın. Zamanında Özaldan da, Demirelden de aynı sözleri duymuş biri olarak şimdikilerinde aynı şey söylemesi benim için boş. Muhtemelen gelecek iktidarda aynı şey idda edecek.

  http://www.haberler.com/elektrigi-ve-suyu-olmayan-mahallede-gunes-enerjisi-5227178-haberi/
  |
  |
  Casper_C kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

  Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif
 • Yarbay
  2095 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Betfair

  quote:

  Orijinalden alıntı: dtsaykopat

  Ben hep 100 tl lik Euro aldığım için sorun yok.  Dalga geçmeyin abi şu AKP seçmenin IQ su ile tamam AKP ye oy atan kesim en eğitimsiz kesim %80 i ilkokul mezunuda ayıp yani üzülüyorum böyle ezici mesajları görünce.
  Yok bende ak partiliyim. Para biriktiriyorumda 100tl lik alıyorum. Sorun olmuyor neden böyle yazdın.

  Hem euro yükselince ne oldu neden panikledinizki?

  TL düşmüyor sonuçta. 1TL=1TL

  TL düşmesi eskidendi. 2002 den önce chp zamanındaydı.
  _____________________________
 • Binbaşı
  1797 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: J.R.R. Tolkien


  quote:

  Orijinalden alıntı: Theologist

  quote:

  Orijinalden alıntı: J.R.R. Tolkien


  quote:

  Orijinalden alıntı: Theologist

  İnanırdım ama gidip gözlerimle görünce aletleri, robotları senin ki çok sanal açıklama olmuş. Adres İstanbul Gülhane parkının içi. Ayrıca sadece mimar sinan yabancıların ağzını açık bırakıyor.


  Tarihine düşmanlığın anlamı ne?

  Atsana o robotun resmini ben de görüyüm bi Kendi örneklerin hakkında söylediklerimi cevaplandıramayınca Mimar Sinan'a çek konuyu. 17 kardeşini öldürenin Halife olduğu, Türk halkının cahil köylü durumuna düşürüldüğü bir devleti milliyetçiler, muhafazakarlar tarihimiz diye sahipleniyor ya bu da çok büyük bir cahillik. Şimdi sen bu kafayla devletin bekası için falan da dersin. Cevap veriyorsan alıntıla.
  Resimlere inanmıyorsan, gidip alet edevatı kendin gör.

  Endülüs Medeniyetini araştır.

  Tarihi bilmek inkar etmekle mümkün değil.

  Bizim tarih Tolkien'in yüzüklerin efendisi gibi fantastik değil.

  Resimler Occultus adında bir robota ait sizin ezan okuduğunu iddia ettiğiniz robota değil. Türk tarihi Tolkien'in kitapları gibi fantastik değil mi? Kalıbımı basarım daha fantastik. Güneş-Dil Teoremi mi ararsın, sağdan soldan yabancı resimler toplayıpta biz 1889'da robot yaptık diyeni mi ararsın, bi kıta vardı orada Türkler yaşıyordu müthiş medeniyet vardı sonra o kıta çöktü diyeni mi ararsın, Sümerleri, Hititleri Türk gibi göstermeye çalışanı mı ararsın. Tarih barbarlıktan ibaret olunca ve günümüzde de barbarlık para etmeyen bir şey olunca şizofren ve milliyetçi muhafazakar tarihçiler esas biz bilime, felsefeye, sanata katkı yaptık biz de kültürlüydük demeye çalışırken böyle komik görüntüler ortaya çıkıyor. Tabi halkın %85'inin bunlara inanması da cabası. Endülüs medeniyetine niye bağladın olayı baktın Türklükten bir nane yok İslamiyet cephesine mi geçtin? O bahsettiğin 'müze'deki zımbırtılar ya başka ülkelerdeki eserlerin kopyaları ya da kitaplarda tasvir edilmiş şeylerin kurgulanarak meydana getirilmiş halleri. Ayrıca orada Osmanlı değil İslam 'ürün'leri var ve %99'u Osmanlı öncesi Arap, Fars vs. ürünleri içlerinde Osmanlı'ya ait neredeyse hiçbir şey yok.

  Gidip, görüp öyle konuşman gerek bence, oturduğun yerden olmuyor böyle.

  Madem Türkçe inandırıcı değil al sana İngilizce kaynak, ama okur musun zannetmiyorum, çünkü kendini inandırmışsın.

  Diyarbakırlı El-Cezeri hakkında elin İngilizi kitap yazıp övüyor, bizimkisi inkar ediyor.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Science_and_technology_in_the_Ottoman_Empire

  Hazerfan'dan Piri Reise, geçmişinden nefret ediyorsun, Avrupa hayran kalmışken.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3699 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: dtsaykopat

  quote:

  Orijinalden alıntı: Betfair

  quote:

  Orijinalden alıntı: dtsaykopat

  Ben hep 100 tl lik Euro aldığım için sorun yok.  Dalga geçmeyin abi şu AKP seçmenin IQ su ile tamam AKP ye oy atan kesim en eğitimsiz kesim %80 i ilkokul mezunuda ayıp yani üzülüyorum böyle ezici mesajları görünce.
  Yok bende ak partiliyim. Para biriktiriyorumda 100tl lik alıyorum. Sorun olmuyor neden böyle yazdın.

  Hem euro yükselince ne oldu neden panikledinizki?

  TL düşmüyor sonuçta. 1TL=1TL

  TL düşmesi eskidendi. 2002 den önce chp zamanındaydı.

  Sen aylık kaç tl maaş oluyorsun meraktan soruyorum :)
  _____________________________
 • Binbaşı
  1340 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: dtsaykopat

  quote:

  Orijinalden alıntı: Betfair

  quote:

  Orijinalden alıntı: dtsaykopat

  Ben hep 100 tl lik Euro aldığım için sorun yok.  Dalga geçmeyin abi şu AKP seçmenin IQ su ile tamam AKP ye oy atan kesim en eğitimsiz kesim %80 i ilkokul mezunuda ayıp yani üzülüyorum böyle ezici mesajları görünce.
  Yok bende ak partiliyim. Para biriktiriyorumda 100tl lik alıyorum. Sorun olmuyor neden böyle yazdın.

  Hem euro yükselince ne oldu neden panikledinizki?

  TL düşmüyor sonuçta. 1TL=1TL

  TL düşmesi eskidendi. 2002 den önce chp zamanındaydı.

  bu kadar zırcahillik olmaz arkadaş. TL değer kaybediyor hocam TL!
  Para biriktiriyormuş 100 tl alıyormuş, biraz daha yükselsin de gör kaç km götürecek seni?

  HAKKIMI HELAL ETMİYORUM AKPYE OY VEREN KİMSEYE. MÜSTAHAKSINIZ
  _____________________________
 • Yarbay
  2522 Mesaj

  İnatla niye yanlış bilgi veriyorsun...!!!

  Ne demek İranla yapılan tüm ticaret yasal olmayan yoldan, olurmu öyle şey. BM yapacağın ticarete bir limit koydu Türkiye bu limit dahilinde İran ile ticaret yapıyor zaten. Neticede İranın üretemediği sağlık ve hayati ihtiyaç maddeleri ülke dışından bu ambargo kapsamı dışında karşılanıyor. Bu kapsamdakileri Türkiyeden karışılıyorşar. Üste kalan parayı ise Türkiye Halkbankasında İran adına bloklamış halde tutuyor. Buraya kadar hiçbir usulsüzlük yok.


  Mesele İranın başka ülkelerle olan ticaretinden alacağı paranın Halkbankası üzerinden aklanması. Bu tabiki usulsüz bir işlem yetkililler o nedenle bu rüşvet operasyonun üstünün örtülmesini bu kadar çok istiyor yoksa bir iki bakan çocuğu için bu kadar kasarlar mı?. Uluslararası camia bu tip işleri hoş karşılamaz. Helede böyle eline yüzüne bulaştıranları.

  Ayrıca ufak bir not EN pahalı gazı 2 senedir İrandan alıyoruz. Ayrıca şeytan dürtümüyor değil, acaba neden 380 dolar'a Azerbaycandan gaz almak varken neden İrandan 190 dolar daha fazlasına gaz alıyoruz diye.

  2012 - 530 dolar
  2013 - 570 dolar

  Şu Osmanlı muhabetinide bitirin artık, konumuz bu değil. O mekanik robot geçen senelerde konuşuldu hala konuşmak isteyen varsa aratıp busun, konuyu hortlatıp oradan devam ediniz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 28 Aralık 2013; 1:14:54 >
  |
  |
  Theologist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

  Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
üniversite
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.