Şimdi Ara

etox (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
1
Favori
110.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mclearen

ya hu bu siteye gelen insanlar arasında 1 tane TÜRK ya da Türk olmasada ülkesini seven yokmu... ne kadar iğrenç eleştiriler bunlar... yazıklar olsun sizin gibi insanlara... sizin atalarınız da böyle eleştiriyordu HANİ SEVERSİNİZYA BİR OSMANLI VARDI HEY GİDİ DEVLET DERSİNİZYA .... İŞTE O ATALARINIZ UYURKEN AVRPADA SANAYİ DEVRİMİ YAPILIYORDU SİZİN GİBİLERİN ATALARIDA 200 SENE SONRA MATBAAYI TÜRKLERE SERBEST KILIYORDU... YAZIKLAR OLSUN SİZLERE
    BEN BİR TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLARAK HELAL OLSUN DİYORUM. ALLAH'IIM DEVAMINI NASİB ETSİN İNŞALLAH...SİZİN GİBİLER OLDUĞU SÜRECE BU ÜLKENİN GELİŞMESİ ZOR AMA İŞTE GELİŞTİRMEK İSTEYEN GELİŞTİRİYOR...

çarpıtmayalım hocam bence olayı.eleştirilecek tabiki,aklı başında insanlarsa karşıdakilerde eleştirilerle kendilerini geliştirecekler.otomobil işi oyuncak değil can taşıyacak çünkü.fiberden gövde yapıp başka bir araca giydirmekle araba yaptım demek olmaz.geçen hafta tv de izledim fox tv idi sanırım,kaputu açtıalr motora bakmak için sonra kaput kapanmadı bile.çarpıp durdular sonra bi tarafı açık bir tarafı kapalı kaldı öyle.
    keşke her yönden tatmin edici bir araç olsada olumsuz yorum yapanlar hep beraber utansak burda böyle dedik biz tüh yanılmışız diye.ama görünen durum tam tersi.

• BMW FİBER ARAÇLARINI DAHA PAHALIYA SATAR.. SEN FİBERİ NE ZANNEDİYORSUN...
    O KADAR SEVİYESİZ BİR DALGA YAPIYORKİ BU SİTEDEKİLER KESİNLİKLE ELEŞTİRİ DEĞİL BU RENAULTUN 1.5 MOTORU KULLANILMIŞ DOĞRUDUR OPEL DE 1.3 CDTİ(MULTİJET) MOTORU FİATTAN ALMIYORMU...
    ADAMLAR DAHA ELEŞTİRİ NEDİR OU BİLMİYOR NEBİÇİM ELEŞTİRİ BU ELEŞTİRMEK DALA GEÇMEKMİ EKSİKLERİ BELİRTMEKMİ...
    GİDİN HYUNDAİ KİA TATA İLE DALGA GEÇİN YÜRÜYEN O TABUTLARA BİNERSİNİZ AMA DEĞİLMİ ÇÜNKÜ TÜRKTEN Bİ YOL OLMAZ
    YAZIKLAR OLSUN SADECE BU ÜLKENİN EKMEĞİNİ YİYİP ÜRETTİĞİNE GÜLERSİNİZ İŞTE.... BİR ALMAN KADAR MİLLİYETÇİ OLSAYDINIZ YERLİ MALINI BENİMSESEYDİNİZ DALGA GEÇMESEYDİNİZ 1945 TE SAVAŞTAN ÇIKIP 1960 TA SANAYİ ALANINDA ÇALIŞACAK ADAM ARARDIK...

GÜLÜN BAKALIM ACABA O GÜLENLERE İLERDE KİMLER GÜLECEK
  • Aşağılanır da be arkadaş, bu kadar mı aşağılanır bizim soylumuz? Yazık sizin zihniyetinize..
  • en azından denemis.....araba kopyanin kopyasi seklinde duruyor o ayrı...ama isin uzerinde durulursa guzel bir sey ortaya cıkar...biz bundan 50 yıl once araba uretmemiz lazimdiki simdi elimizde dogru duzgun ozgun bir model olsun...ama nerdee...ama uretime devam edilirse bir 5-10 yıl sonra iyi birsey ortaya cıkar...
  • ŞU ARABANIN ÜZERİNDE FERRARİ VEYA LAMBHORGİNİ LOGOSU OLSAYDI EMİMİN TAPARDINIZ!....

BİZİM MİLLET KADAR KENDİ YAPTIĞINI AŞAĞILAYAN, KÜÇÜMSEYEN MİLLET YOKTUR. HEP AVRUPALININ YAPTIĞINI ÖVERİZ, HEP ONLARIN YAŞANTISINI ÖRNEK ALIRIZ KENDİMİZE. ZATEN ONLARI ÖRNEK ALIP, TV DE Kİ SAÇMA SAPAN DİZİLERİMİZDE FİLMLERİMİZDE, PROGRAMLARIMIZDA ONLARI ÖRNEK ALDIĞIMIZ İÇİN AİLE YAPIMIZ DA İŞ HAYATIMIZ DA MAHVOLDU. BAKMAYIN İŞTE TEK TÜK BOZULMAYANLAR DURUYOR AYAKTA.

BİR ARA BENDE ELEŞTİRMİŞTİM ETOX'U AMA VARMI ETOX'DAN BAŞKA ŞU AN? YOK!...... HELAL OLSUN, ÖYLE VEYA BÖYLE. ADAMLAR YAPMIŞ. iNŞALLAH GERİSİ GELİR. FERRARİYE DE KAFA TUTTUKLARI YOK. TUTUYORLARSA DA 1.5 DCİ MOTOR İLE HELAL OLSUN DERİM.

BU ARABAYI AŞAĞILAYIP, YERİN DİBİNE SOKAN ÇOK BİLMİŞ OTOMOBİL ÜSTATLARINA SESLENİYORUM!... VE ÜSTAT DİYORUM ONLARA. ÇÜNKÜ ONLAR HER ŞEYİ BİLİR. ÇÜNKÜ ONLAR DOĞAR DOĞMAZ ABS'Lİ ESP'Lİ 5 YILDIZLI PEKİYİLİ ARABALARA BİNDİLER DE ONDAN.

LÜTFEN ÇIKIP SİZ DİZAYN EDİP SİZLER ÜRETİN DE SİZLERİN HABERLERİNİ GÖRELİM FORUMLARDA. BAKALIM BU KADAR KOLAYMI ÜRETMEK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 2 Ağustos 2009; 11:25:50 >

• ARKADAŞIM İNAN BU CEHALET BAŞKA BİRŞEY DEĞİL BUGÜNE KADAR JAGUARDAN TUT MERCEDESE KADAR BİNDİM GÖRDÜM... BUNU SÖYLÜYORUM ÇÜNKÜ ETOX SERİ ÜRETİME GEÇSİN ONA BİNECEĞİM TÜRKÜN ARABASINA BİNECEĞİM... BUNU AŞAĞILAYANIN BU ARABAYLAA DALGA GEÇENİN BU ÜLKEDE YERİ YOK ELEŞTİRİ BAŞKA İŞ DALGA GEÇMEK FARKLI ...

YAHU KARDEŞİM ALMANYADA ÇIKAN AUTO BİLD DERGİSİ BİLE BU ARABAYA 3 SAYFA AYIRIYOR İLGİ DUYUYOR DİZEL OLMASININ İYİ BİRŞEY OLDUĞUNU SAVUNUYOR...

BİRİ ÇIKMIŞ ORDAN DİYORKİ SPOR ARABA DİZEL OLMAZ ONU DİYENİN ALTINA BMW 3.20Cd VERSEN BİNER AMA ÇÜNKÜ O BMW ACABA ONU DİYEN HAYATINDA KAÇ DEFA SPOR OTOMABİLE BİNDİ BUNU DA ARAŞTIRMAK LAZIM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mclearen

ARKADAŞIM İNAN BU CEHALET BAŞKA BİRŞEY DEĞİL BUGÜNE KADAR JAGUARDAN TUT MERCEDESE KADAR BİNDİM GÖRDÜM... BUNU SÖYLÜYORUM ÇÜNKÜ ETOX SERİ ÜRETİME GEÇSİN ONA BİNECEĞİM TÜRKÜN ARABASINA BİNECEĞİM... BUNU AŞAĞILAYANIN BU ARABAYLAA DALGA GEÇENİN BU ÜLKEDE YERİ YOK ELEŞTİRİ BAŞKA İŞ DALGA GEÇMEK FARKLI ...

YAHU KARDEŞİM ALMANYADA ÇIKAN AUTO BİLD DERGİSİ BİLE BU ARABAYA 3 SAYFA AYIRIYOR İLGİ DUYUYOR DİZEL OLMASININ İYİ BİRŞEY OLDUĞUNU SAVUNUYOR...

BİRİ ÇIKMIŞ ORDAN DİYORKİ SPOR ARABA DİZEL OLMAZ ONU DİYENİN ALTINA BMW 3.20Cd VERSEN BİNER AMA ÇÜNKÜ O BMW ACABA ONU DİYEN HAYATINDA KAÇ DEFA SPOR OTOMABİLE BİNDİ BUNU DA ARAŞTIRMAK LAZIM...

Kesinlikle doğrusun. Spor araba dizel olurmu der ama tek kapı coupe dizel BMW'yi ver altına biner ona.

• hükümetten bir tek beklentim var oda 100% yerli otomobili destekleyebilmek için Yerli patantli arabaya vergi indirimi yapması hatta hiç vergi almaması

Gerçi koç sabancı buna izin vermez ama
  • Olsun ya 1.5 dci olsun 1.3 multijet olsun. Küçük adımlarla i,lerler ancak böyle olaylar windows 10 dolarla kurulmadı mı? Opel fiattan motor almadımı veya ortak kullanmadımı.İlerde bizde yaparız hemde inanırsak öyle bi yaparız ki alman gelir bizden motor alır.İlla bi araba olması gerekmiyor , vites kutusu yapalım jant yapalım atıyorum balata yapalım ama bizim olsun yavaş yavaş da olsa bizim olsun.Lakin bazıları ''ayyyy ne igrençğğğğğ böğğğğ çalıntı , alıntı karartı çıkıntı v.s ifadeler kullanıyor yakışmıyor gerçekten.Cem yılmazda almış bi tane neden almış cem yılmaz audi 07 audi rs v.s. almayı bilmiyormu.Adam destek olmak için alıyor.Bazıları gibi köstek olmak için değil.

DN: Bir hışımla yazdım , kusura bakmayın.
  • Rahatsız olduğunuz mesajları şikayet edin arkadaşlar,bütün mesajları takip etmemiz nasıl mümkün olabilir ki.

Ayrıca hakaret içeren bir kaç mesaj daha gelirse topik kilitlenecektir,iyi forumlar
  • nice genç yetenekli türk tasarımcı var, deseniz ki örnek ver, en basitinden girip deviantart'a bakabilirsiniz, amatörleri bile kapsayan bir yarışma benzeri girişimle hem karakterli hem orijinal bir tasarım elde edilecekken böyle bir tasarımla yetinmeleri gerçekten kötü.

araba türk ve her türlü emeğe saygımız var ancak bu, bu arabanın eleştirilemez olduğunu göstermez. durumun devrim otomobiliyle vs ilgisi yok.

eksileri:
    -- spor araba olduğunun iddia edilmesi; dizel motor vs önemli değil dizel spor da olur, ama 1300-1400 küsür kilo araba 80 beygirle spor olmaz arkadaşlar.
    -- tasarımı: aracın farları tvr'a fazla benziyor, dışta kullanılan malzeme kesinlikle kaliteli bir izlenim bırakmıyor ve arabanın ön-arka-yan kısacası hiç bir yerinde bir tasarım bütünlüğü mevcut değil. hani öznel olarak da söyleyebilirim ki kesinlikle güzel bir araba değil; ama dediğim gibi bu kısım öznel.
    -- milli üretim olmasının bir özellikten çok temel unsur haline getirilmesi: hepimiz ülkemizde kendimiz bir şey ürettiğimiz zaman gururlanıyoruz değil mi? benim hoşuma gidiyor şahsen, istiyorum ki savunma sanayi, elektronik sanayi, otomobil-otomotiv sanayi en azından yurtiçinde bizim hakim olduğumuz sanayiler olsun. ancak bir araba yerli üretim de olsa yurtdışından alınan ve kullanılan parçalara rağmen "%100" yerli demek yanlıştır. yahu sadece yerli de bırak orda. kimse sana hiçbir parçayı yurtdışından alamazsın diyemez, ama "%100 yerli" dediğin zaman da elbet sorucaz "hani %100 yerliydi bir sürü yabancı üretim parça var" diye. ayrıca yine bu yerli üretim olma unsuru sitede 100. yıl marşı çalınarak biraz kullanılmış gibi geliyor bana. soracak arkadaşlar çıkacak "10. yıl marşını sevimyor musun?" diye; bilakis çok seviyorum ama bu sevgimden prim yapılmasını sevmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balcis -- 4 Ağustos 2009; 17:38:17 >

• şu dünyada galiba sadece araplar ve türkler araba üretemiyor...

yanliz bu arabayi niye begenmiyorsunuz onu anlamiyorum? neymis renault ve nissan modellerine benziyormus? yahu zaten spor arabalari daima birbirine benziyoa japonlar daima bati arabalarini kopye ediyor ama kimse bir sey demiyor, ve burda gelip anadol markasina felan boşuna övmeyin millet size güler anadol ilk basta nasil üretiliyordu? fordun müdürleri gelip koç a sen şöyle yapacan böyle yapacan birakin motor, dizayni aynaya bile karisiyorlardi gelmis burda anadolu övüyor ki 10 kata daha calintiydi , bence etox hicte diger arabalara benzemiyor kendi stili var ama güzel mi orasi tartisilir tabi o ayri konu yinede bir yerde baslamak lazim

Ayrica birakin kendi benzinmotorumuzu üretmeyi, hybrid-motor yada elektro motorlar gelecegin arabalari olcak diye herkez söylüyor , işte aslinda vakit erkenken oraya dogru yönelmek lazim kendi benzin motorlarimiz bu saaten sonra üretemeyiz belki ama hybrid veya elektro motorlari bir akilli bir türk simdiden teknolojiye yönelse, hatta elektro ve beyaz esyada altyapimiz bile var , (beko, grundig gibi dünya markalari :D)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozdamar

etox

madem kafan kızdı anladıkta arabada niye kızdırma sistemli motor kullanıyorsun
  • Arkadaşlar küçük bir anekktod geçmek istiyorum:

Uzakdoğulu otomobil üreticileri yıllardır avrupa arabalarının taklitlerini yapıyor.. siz de alıp bunlara biniyorsunuz.. şimdi soruyorum: etox'a da taklit diyorsunuz ama binmem diyorsunuz.. siz ülkenizin kalkınmasını istemiyorsunuz anlaşılan.. taklitmiş bilmem ne, motoru renault dan alıyormuş falan geçin bunları.. siz bu arabadan alın.. ileride motoru da üretecekler.. siz almazsanız ne köy olur ne kasaba.. ne de motor üretimi için fabrika açılır.. talep olmadıktan sonra araba satılmadıktan sonra.. girişimci ne yapabilirki.. çok paralar harcanacak bu işte.. sonuç almak istiyorlar.. alamazlarsa seri üretim.. yerli motor üretim yalan olur.. destekleyelim.. şahin, doğan, kartal, serçe bunlar da fiat lisansıyla üretilmedi mi.. niye şuan türkiyede milyonlarca kişi kullanıyor.. belki burada yazanlarınızdan bu arabalardan birine sahip biri vardır bile.. he şu var.. 2000 li yıllarda bu arabaların motorları %80-%90 yerli olarak üretildi.. baktılar türkler %100 kendi motorunu üretecek nerdeyse.. fiat üretimi durduruldu.. şuanki olayımızda şu.. bu arabaları alalım.. alalımki başkalarına muhtaç kalmayalım.. yerli motora geçmek uzak değil.. sanayi devrimini kaçırdık.. artık yapacağımız iş bilişim devrini kaçırmamak.. artık motor üretimini engelleyecek bi güç yoktur.. sadece halk nasıl olacağını kalitesini merak ediyor.. bunu aşarsak yabancı markalar 2. plana düşecektir.. zaten gözlemlediğim kadarıyla artık yapılacak tasarım bulamayıp birbirlerinden çalıyorlar :)

• Yerli otomobil , yerli motor konulari bana yapmacik geliyor ve açik konuşmak gerekirse mümkün deil diye düşünüyorum.Eğer piyasada ki tekel firmalarin otomotiv fabrikalari bu ülkeye kurulmadan önce böyle bir girişimde bulunulsaydi başarili olurdu.

Sebep 1:Türk insanin milli duygulari ortadadir , güzel dizayn edilmiş ve lansmanı ve reklami güzel yapilan bir Türk yerli otomobilin satişinin azimsanmiyacak kadar çok olucağinin tekel firamlar farkindadirlar.

Sebep 2: Milyon dolarlik yabanci yatirim anlaşmalari yapildiğinda hükümet yada bilir kişiler , kim bilir nelerin altina imza atiyorlar.

Sebep 3: Herhangi bir yerli otomobilin başarili olmasi demek , sadece otomobil üretimi çercevesinden bakilamaz.Bunun yan sanayii , yedek parça , ihracat payi da çok önemli faktörlerdir.Bu gelişimin en önemli göstergelerinden biridir.

Sebep 4: Bu ülkede zamanin deyimiyle teyyare fabrikalari nasil kapatilip , traktör fabrikalarina dönüştürüldüyse , bugünkü zihniyette aynidir.Verilen sözler , atilan imzalar vardir.

Bugüne kadar kaç proje halkin haberi olmadan çöpe gitmiştir hiçbirimiz bilemeyiz.Halkimizin lugatın da icaat , mucit gibi kavramlarin "Boş beleş işlerle uğraşmak "
    ile eş anlamli görüldüğünü varsayarsak bizim gözümüzün açilmasi pekte kolay deildir.

Biz genede umutsuz olmayalim , birgün mutlaka olmaz deneni olduracak birileri çıkar , onlarada hep destek tam destek.

• Bırakın bu geri kafalılığı Dışardan bakan Avrupa aracını kötülüyor sancak.Herşey bir ilkle başlar ve devam eder.Şahsen bütceme uygun araba yapsın yemin ediyorum gidip almazsam. Şimdiki otomobil markaları 1kerede kaliteyi yakaladı sanki birlik olup desteklememiz gerekirken köstek oluyoruz
  • BU NE REZİLLİK YA BENDE SEVİNİYODUM TÜRK OTOMOBİLİ YAPILIYOR DİYE AMA ARACIN MOTORU DIŞARDAN GELİYOSA NERESİ TÜRK BUNUN KAPORTA TÜRK OLSA NE OLUR YA 150 BİN LİRADA ETMEZ O ARABA AYRICA FERRARİYE RAKİP DEMİŞLER FERRARİDEKİ MOTOR UÇAKTA YOK BE OLMADI BU İŞ REZİL ETTİ TÜRKLER KENDİNİ
  • Koca bir balon malesef..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gideroslu_37

BU NE REZİLLİK YA BENDE SEVİNİYODUM TÜRK OTOMOBİLİ YAPILIYOR DİYE AMA ARACIN MOTORU DIŞARDAN GELİYOSA NERESİ TÜRK BUNUN KAPORTA TÜRK OLSA NE OLUR YA 150 BİN LİRADA ETMEZ O ARABA AYRICA FERRARİYE RAKİP DEMİŞLER FERRARİDEKİ MOTOR UÇAKTA YOK BE OLMADI BU İŞ REZİL ETTİ TÜRKLER KENDİNİ

anasayfasinin sss sinde

Tüm parçaları %100 Türk malı mıdır?
    Aracımız şuan prototip olup, seri üretime geçtiğinde parçaları ETOX lisansı ile Türkiye’de üretilecektir.

• bari toyota motoru koysalarmış gizli beygirleri yeterdi
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.