Şimdi Ara

etkinleştirme uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    dünden beri windows etkinleştirme uyarısı veriyor.
    orjinal lisans vardı ve sorunsuz kullanıyordum.
    2 gündür etkinleştirin diyor, lisansı girip etkinleştir deyince de sunuyuya bağlanılamadı diyor.

bilgisayarım / özellikler kısmından bakınca lisanslı görünüyor ama bu uyarı neden geliyor?

edit:
    orjinal değilmiş.
    Ama güncellemelerde sorun olmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 4 Kasım 2018; 10:39:57 >

• merhaba

bu sorun bende de oldu Tamsa13e sordum arkadaşım olur microsofttan aldıgı bilgiye göre bu microsofttan kaynaklı bir sorun dedi oradan gelen yanıta göre bana bildirecek bende burada paylaşayım şunu söyleyim bu sorun 100 lerce kişide oldu gelen güncelleştirme ile
  • bende aynı sıkıntıyla karşılaştım ufak bi araştırmadan sonra problemin microsoft tarafında olduğunu öğrendim şimdilik beklemede kalın microsoft 1-2 günde çözüleceğini açıklamış.

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/9v6ibm/windows_10_pro_suddenly_not_activated/
  • Teşekkürler arkadaşlar.
    Bekleyelim bakalım.
  • Çözüm ararken konunun açılmış olduğunu görmek çok güzel bir his.

Ufak bir farkla;

Ben lisanslı Windows 7 Pro kullanıyordum ve bildiğiniz gibi Windows 10 yükseltmesi ücretsiz dağıtılmıştı. Windows 7 Pro kullandığım için Windows 10 Pro'ya yükseltmiştim. O zamandan beri de sorunsuz kullanıyordum.

Bugün ise bir baktım sağ altta etkinleştirme uyarısı gözüküyor. Hemen ayarlardan etkinleştirme kısmına gidip sorun düzelt dedim. Ve şok!

Windows 10 Pro lisansı bulunamadı. Ancak Windows 10 Home lisansı mevcut. İstersen onu yükle gibi bir ekran geldi.

İşin garibi 4 ay önce askerden gelince sisteme temiz format atmıştım ve Microsoft'un kendi Windows 10 yükleme aracı bile BIOS üzerinde Windows 10 Pro anahtarı bulduğu için Pro versiyonunu yüklenmişti.

Pro için anahtarım olmasa ilk günden beri nasıl kullanıyorum?

Zamanında pro versiyon için ücret ödediğim halde home kullanmak adama koyar. Format atmak daha çok koyar.

Microsoft 1-2 gün içinde düzeltilir diyormuş.Baktım Microsoft tarafından düzeltilmedi. Tekrar satın almaktan ya da format atıp alt versiyon kullanmaktansa illegal yollara başvurmak zorunda kalacak gibiyiz :(
    Zaten bu aralar iyice saçmalamaya başladı kendileri. Keşke alternatifi olsa. (Unix tabanlılar pek alternatif sayılmaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi copywriter -- 8 Kasım 2018; 20:58:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de 2015 yılında forumda dijital lisans satan bir arkadaştan almıştım bugün etkinleştirme uyarısı geldi bana da.

Ama bir şey farkettim, benim yıllardır kullandığım dijital lisans anahtarım kendi kendisine değişmiş. Şuan Windows un içindeki ürün anahtarı benim 2015 yılında satın aldığım anahtar değil.

Bunu Microsoft bilerek mi yaptı bilmiyorum. Değişen anahtarın "Windows 10 home" sürümü olması ve benden sürüm düşürmemin isteniyor olması bunu Microsoft un kasti yaptığını düşündürdü. Sonuçta 50tl ye aldım ben bu Windows u onlar da bunu biliyorlardır illaki ve en azından bu şekilde kullananları cezalandıralım demiş olabilirler.

Bugün değişen ürün anahtarını bir yere not edip, daha önce satın aldığım pro ürün anahtarını sisteme gireceğim bakalım ne olacak. Yeniden etkinleşirse öyle kullanmaya devam ederim ama olmazsa da bana verdikleri 'home' ürün anahtarını format atıp kullanmaya başlarım. Başka çare yok.

KMS gibi korsan yöntemlerle etkinleştirme yapmaya çalışmaktan iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• An itibariyle bende sorun çözülmüştür. Ayarlardan yeniden etkinleştirme yapınca Windows 10 Pro olarak İS etkinleştirildi. İlk yaptığım iş ise bu zamana kadar neden yapmadım dediğim bir şey; Windows 10 Pro'yu Microsoft hesabıma bağlamak + lisans anahtarını bir text dosyası içinde OneDrive'a kaydetmek.

Korsan kullanmaya gerek kalmadı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.