Şimdi Ara

Etiket sistemi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Klasik ASP etiket sisteminde, etiket olarak ilanın id`sine Türkçe etiket ekliyebiliyorum, ama yapmak istediğim ilan eklerken Mysql veritabanında en-etiket, de-etiket gibi tablolar oluşturup, ilanın id`sine göre o tablolarada kendi dillerine göre etiket eklemek istiyorum, işin içinden çıkamadım, kodlamam aşağıdaki gibi, bana yardımcı olabilirmisiniz
    teşekkürler.

<%
    Set kayit = ODBC.Execute("Insert into icerik (baslik,aciklama) values ('"&baslik&"','"&aciklama&"')")
    set kayit = nothing
    Set kontrol = ODBC.Execute("Select id from icerik where baslik = '"&baslik&"' and aciklama = '"&aciklama&"'")
    If not kontrol.eof then
    If isnull(etiket) = false then
    etiketler = split(etiket, ",")
    For i = 0 to Ubound(etiketler)
    Set etiketkayit = ODBC.Execute("Insert into etiket (yazi,etiket) values ('"&kontrol("id")&"','"&trim(etiketler(i))&"')")
    Set etiketkayit = nothing
    next
    End If
    End If
    kontrol.close : set kontrol = nothing
    response.write "Tüm bilgiler kaydedilmiştir."
    %>

• Sorunu anladıysam eğer

şimdi bak şöyle gideyim klasik asp den anlamam .net developerim ama mantıgını aktarayım sana istersen

Şimdi önce mysql db inde şöyle üstünler oluştur mesela yani tek stun olarak kalsın

A stunun var ve sen o stunune

id
    BaslikTR
    AciklamaTR
    EtiketTR
    BaslikEng
    AciklamaEng
    EtiketEng
    Photo

ekledin diyelim. Daha sonra senin giriş kısmında tab kontrol ile ikitane tab oluşturup birinde tr girdileri olan form birinde eng girdileri olan form olsun ve onlara girmesini required yap ondan sonra bütün hepsini tek insert ile db ye kaydet kolon isimlerine göre.
    Sonra çekerken de globalizasyon yöntemi ile seçilen dile göre veri getirirsin.

bunun örneğide çoklu dil olarak kaynak kodlu admin paneli yazmıştım orda bakıp ayrıca fikir sahibi olabilirsinhttps://github.com/OzzyOzmen/Asp.Net...Source-Project

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.