Şimdi Ara

Etik Spor İçin Boykot

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türk spor tarihi açısından bir “milad” niteliği taşıyan “17 HAZİRAN DURUŞU” muzun esas gerekçelerinin kamuoyunca daha net olarak anlaşılabilmesi açısından, aşağıdaki açıklamayı yapmayı uygun gördüm.

Galatasaray, tarihinin her döneminde; adil rekabet, ahlaklı mücadele, etik sportif değerler konusunda Türk sporunun lokomotifi olmuş ve Türkiye'yi uluslararası arenada gururla temsil etmiş bir kulüptür.

Vizyonu ve stratejisi itibariyle her zaman daha ileriyi, daha evrenseli hedeflemiş; başarıyı maç skorları ile değil, topluma kattığı olumlu değerler üzerinden tanımlamış öncü bir kurumdur. Bu nedenledir ki, Galatasaray tarihsel ve toplumsal sorumlulukları gereği; gerektiği zamanda, gereken duruşu sergilemekle yükümlüdür. Bu yükümlülüklerimiz, bugün olduğu gibi; zaman zaman kimi bedellerin göze alınmasını ve gündelik çıkarların hesap edilmeden adım atılmasını gerekli kılmaktadır.

Galatasaray, bugün, 109 yıldır gururla taşıdığı liderlik bayrağının gereği olarak ciddi bir fedakarlık yapmıştır.

“17 Haziran Duruşu”muz; Fenerbahçe kulübünün, maalesef halen sürmekte olan yönetim anlayışının Türk sporunda yarattığı ağır hasar konusunda farkındalık yaratmak ve yetkili mercileri göreve davet etmek maksatlıdır. Özellikle şike sürecinden bu yana; Fenerbahçe yönetiminin gerek devlet mekanizması, gerek kitle iletişim araçları, gerekse Türk spor kamuoyu üzerinde üretmeye çalıştığı baskı ve terör ortamı , sportif rekabet alanına ciddi bir kirlilik ve yozlaşma olarak yansımaktadır. Spor arenaları Fenerbahçe yönetimi tarafından üretilen yeni ve etik dışı rekabet değerleri üzerinden gerilmekte ve spor olmaktan uzaklaşarak bir kavga atmosferine sokulmaktadır. İçinde bulundukları bataklıktan kurtulmak için, mesnetsiz suçlamalarla, Galatasaray; bir spor kulübü olarak, hiçbir zaman tarafı olmadığı siyasi tartışmaların içine çekilmeye çalışılmaktadır. Geldiğimiz aşama kabul edilemez ve neredeyse geri dönülemez bir noktadadır.

Galatasaray, tarihsel yükümlülüklerinin gereği olarak “ETİK SPOR İÇİN BOYKOT” kararını uygulamaya sokmuştur.

Bizim için “adalet ve ahlak” kavramları her türlü başarı tanımının üzerindedir ve her türlü kupadan daha değerlidir.

Müzemizi süsleyen kupalarımıza yeni kupaların dahil olacağı önümüzdeki yıllarda da, kupalarımızın tertemiz bir alın teriyle ıslanacağından taraftarımızın ve tüm spor kamuoyunun emin olmasını isteriz.

Kazanacağımız en büyük zafer, taraftarlarımıza, ahlaklı ve adaletten yana bir kulübün fertleri olma duygusunu yaşatmak olacaktır.

Ünal Aysal
    Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/20492.php

• harika bir yazı, başkan yine taşı gediğine koymuş...
  • Bu kez Ünal Aysal vurdu gol oldu
  • Başkan laf olsun diye konuşmaz herkes de görmüştür heralde artık. FB'yi zor günler bekliyor benden söylemesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı tavrı futbol müsabakalarında da bekliyoruz.
  • Bu yapılanların, bu boykotun umarım sonucu olur ve sadece Basketbol değil Türk Spor'u kendi değer ve adetlerini gözden geçirir. Bu sayede rekabet haksızlıklala değil alın teri gibi helal olur, işte o zaman Türk Spor'u daha hızlı aşama kaydeder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

Abi kusura bakmayın fakat artık beni hedşatlar kesmiyor.Çünkü karşındaki canlı türü utanmaz arlanmaz ve yaptığı rezillikle övünç duyabilecek kadar düşen bir varlık.

Somut şeyler bekliyorum artık.Şike yapanların küme düşmesini istiyorum.Gs ye aynı olay yüzünden 5 maç ceza veriliyorsa malum camiaya da 5 maç verilsin istiyorum.

Adalet istiyorum.

"17 Haziran Duruşu”muz; Fenerbahçe kulübünün, maalesef halen sürmekte olan yönetim anlayışının Türk sporunda yarattığı ağır hasar konusunda farkındalık yaratmak ve yetkili mercileri göreve davet etmek maksatlıdır."

Daha ne desin başkan. Lobi nasıl yapılır görsünler şimdi.

• quote:

Abi kusura bakmayın fakat artık beni hedşatlar kesmiyor.Çünkü karşındaki canlı türü utanmaz arlanmaz ve yaptığı rezillikle övünç duyabilecek kadar düşen bir varlık.

Somut şeyler bekliyorum artık.Şike yapanların küme düşmesini istiyorum.Gs ye aynı olay yüzünden 5 maç ceza veriliyorsa malum camiaya da 5 maç verilsin istiyorum.

Adalet istiyorum.

FB'nin küme düşmesi kimsenin işine gelmez. Sadece bir kaç ergen " siz küme düşdünüz pehehe " diye övünür. Ardından futbolumuz irtifa kaybeder, izlediklerimiz tat vermez, kuru bir lig olur Süper Lig.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzaktan yakından yuh çekme bana..
    Sana senin gibi baktım ise yuh..
    Efendi görünüp bütün insana..
    Hakkın kullarını yıktın ise yuh..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra hmetli

quote:

Adalet istiyorum.

FB'nin küme düşmesi kimsenin işine gelmez. Sadece bir kaç ergen " siz küme düşdünüz pehehe " diye övünür. Ardından futbolumuz irtifa kaybeder, izlediklerimiz tat vermez, kuru bir lig olur Süper Lig.

böyle düşünmek bir insana yakışmaz, bu davranış beni genelde destek verdiğim rte nin şike sürecinde parayı adalet ve ahlaka tercih etmesinin aynısı... adalet ve ahlak için bedel ödemeyi göze alabilmektir adamlık...

• Her fırsatta ortamı ger yaygara kopar üstüne etik spor vs palavra sık.

2012 de voleybolda karşına genç takımlarla çıkmak zorunda bırakılan fikstür ayarlamasına ve hediye edilen kupaya neden karşı durulmadı? Madem o kadar ahlak ve etik peşindeydiniz, görmemiş gibi as kadroyu sahaya sürmenizdeki amacınız neydi?

Gs kendi çıkarı olmayan hiç bir uygulamaya girişmez. Bu masallara da ancak kendi taraftarı inanır.

• "İçinde bulundukları bataklıktan kurtulmak için, mesnetsiz suçlamalarla, Galatasaray; bir spor kulübü olarak, hiçbir zaman tarafı olmadığı siyasi tartışmaların içine çekilmeye çalışılmaktadır."

Her ne kadar lafın başında laf koymuş olsada sonraki madde çok önemli herkese ders olsun. Dünkü açıklamayla Fenerbahçe yönetimi siyasete karıştı ama umarım bundan uzaklaşırlar...
  • Sikeye karsi artik birilerinin birseyler yapmasi gerekiyordu iyi oldu bu

• 50 kez ligden çekiliriz havuzdan çıkarız şöyle yaparız böyle yaparız diye ortalığı ayağa kaldıranların bu duruşu anlamasını beklemiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malumatfuruş

Her fırsatta ortamı ger

Fenerli olmasaydın çok inandırıcı olacaktın kardeş.

@ra hmetli

Bunun bende farkındayım.Fakat karşındaki rakip her türlü haltı yerken ceza almayacak mı ? O zaman herkes şike yapsın dünyada.Chelsea RM Barca City PSG ManU vs...Bunlar olmadan dünya da futbol olmaz.

Elin oğlu Juventus'u harcadı.Bizimkiler göz göre göre adamları kolluyor.
  • okudum umarım daha fazla adımlar atılır. Türkiye de ve avrupa da tescillenmiş şikeci şahısların hala göz göre göre işlerine devam ediyor olması kadar acınası bir durum yok sanırım. ama ülke heryerinden pisliğe batmışken futbolda yada herhangi bir sporda temiz bir müsabaka beklemekte ayrı bi durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BucksWolf

Aman ne açıklama.Eee yani bu kadar konuşana kadar bir icraat yapabiliyor mu ? Galatasarayın lobisi filan yok siz burda birbirinizi gazlamaya devam edin.Fenerbahçe lobisi bu sezon her alanda her klubü yenmiştir bunu gördük zaten.Federasyon gitsin diye aylardır yırtınıyorsunuz birşey olduğu var mı ? Yabancı sınırına o kadar karşı durdunuz birşey oldu mu ? Fenerbahçe küme düşecek dediniz birşey oldu mu ? Siz konuşursunuz biz yaparız.

Bu ne yüzsüzlüktür be pes artık şike yaptık bize kimse birşey yapamadı havalarına girmişsiniz siz kendinizi ne sanıyorsunuz zamanında kimse kendi çıkarları boşa olacak zaman ve şampiyonluklar zedelenecek diye bu duruşu göstermediği için şaşkınsınız ama bizi sizinle karıştırmayın. Biz kupa alırsak sonuna kadar alın terimizle alırız, bu kupa tamamen sizin için yazılmış çizilmiş olduğu için söylediğimiz gibi bu kirli senaryonun bir parçası olmayacağız. Buna korkaklık diyenler bir kupayı adaletin önüne koyan varlıklardır. Biz bir kupa için ne ahlakımızı zedeleriz, ne onurumuzu. Cimbom başı dik yürür!

• Sike yapan dusmez ama mucadele eden duser fb bizden uzak dursun gala sayesinde prim yapiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ra hmetli

quote:

Adalet istiyorum.

Sadece bir yıl oynamayacaklar büyük ihtimalle. Beni hiç rahatsız etmez 1 yıl fb'nin ligde olmaması

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.