Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
528
Cevap
13
Favori
24.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Benim anneannem DNOC Vinter Vaş tenekesinin kapağında bir et yapardı tadı hala damağımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

fazlası alerji yapar ,kolesterolü yükseltir :)
    ayrıca artık yumurta da çok ucuz değil

He he sizi öyle mi kandırıyorlar :) aç google i kolesterol savaşları diye yaz bakayım.

google gerek yok kendimiz zaten görüp yaşıyoruz
    yaşın biraz ilerlesin göreceğiz kim kimi kandırıyor :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

quote:

fazlası alerji yapar ,kolesterolü yükseltir :)
    ayrıca artık yumurta da çok ucuz değil

He he sizi öyle mi kandırıyorlar :) aç google i kolesterol savaşları diye yaz bakayım.

google gerek yok kendimiz zaten görüp yaşıyoruz
    yaşın biraz ilerlesin göreceğiz kim kimi kandırıyor :)

He he tamam o zaman siz yemeyin bize daha çok et kalır, size uzunsa bize sürükleniyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    ben et yememekten bahsetmiyorum yahu ,yumurta yiyin dediğin için ,yumurta için dedim :)
    et gördüm mü hiç kaçırmam ,sen yanlış anlamışsın :)
  • Sadece yumurta yiyecek olsak , Sadece yumurta olurdu.
    Ama et gerçeği var orada kanlı-canlı duruyor.
    Dernekleşip kurban bağışı mı toplasak , devrim işleri biraz riskli gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Sadece yumurta yiyecek olsak , Sadece yumurta olurdu.
    Ama et gerçeği var orada kanlı-canlı duruyor.
    Dernekleşip kurban bağışı mı toplasak , devrim işleri biraz riskli gibi.

Bu gemiciklerden oluyor her sey. Umarim halkimiz akkllanir. Askerler de zehirleniyor boyuna. Savasta ne yapacagiz? Yine zehirleyecekler.

Askere beyaz et verdiklerinden oluyor bunlar , hatta günahı boyunlarına belki skt'si az kalmış geri dönen tavuklar bile olabilir malum Manisa.Oysa asker kırmızı et yemeli , savaşçıların ve şampiyonların yemeği.
    Atalarımız eti at sırtına yükler giderlermiş sonuç ortada.
    Et yemeyerek geldiğimiz noktada ortada , abi domates al bizden diyen lider ülke mi olurmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: holiganx61

Arkadasa hak vermemek elde degil zira yiyecek fiyatları uçtu gidiyor

Yumurta

makarna

Hazir çorba

Ekmek

Bununlami geçinecez

Edep yahu edep

Edep ne alaka ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceden bilipte söylemeyenlere hakkımı helal etmiyorum baştan söyleyeyim.
    Yıllardır millet ukrayna'ya gider , et falan duyuyordum ama kaçak et kesimi düşünüp çok önemsemiyordum bugün ise dank dedi , millet mecaz yapmıyormuş et yemeye gidiyormuş gerçekten.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Ukraine&displayCurrency=TRY linkten inceleyebilirsiniz.

Beef Round (1kg) (or Equivalent Back Leg Red Meat) Kuzu but gibi düşünelim 12.58 TL

maliyet analizi sonrası tur düzenleyelim derim.
    Bulgaristan veya Ukrayna maliyete göre plan yapacağız.

• Ekomomik ve siyasi sorunlar malum, onlara bir girersem çıkamam o yüzden ete alternatif önerileri verip çıkacağım:

Etin yerine peynir ve yumurta sarısı diyorum. beyaz, mağlıç, kaşar her türlü olur yeterki peynir olsun hem sağlıklı hem saklaması kolay. Yumurtayı ise 1 yumurta için 11 dk kaynattığında sarısı kayısı kıvamında pişer, beyazını atıp sadece sarısını yiyeceksin. Yanına da marul, yeşil soğan maydanoz, domates ile vegan takılacaksın üstüne de bir zeytin attın mı senden mutlusu sağlıklısı yok.

Afiyetle.
  • Hocam biz ikame ve sağlık istemiyoruz biz eti dişlemek istiyoruz , yağların çenemizden süzülmesini istiyoruz,gömbe kebabının dibinde kalan yağa ekmeği bandırmak istiyoruz , sakatatları istiyoruz ve hepsini istiyoruz.Damarlarımızda dolaşan kollestrolü istiyoruz.
    Bizim etimizi muktedirler yemesin istiyoruz.
  • mgora kullanıcısına yanıt
    3-4 sene önce bir makale okumuştum, insan beyninin doğru çalışabilmesi için kırmızı et muhakkak gerekli diye. Ancak doğru dürüst et ateş pahası. Geçenlerde evde sote yemeği için kuzu kuşbaşı aldık iyisi olsun dedik kilosu 64TL. İyi para kazansam bile bu rakam saçma bir yükseklikte. eti pişirdik yaptık fakat garip bir koku geliyor, kuzu kokusu değil başka bir koku. Yani onca para ödüyoruz ve nasıl beslendiği nasıl kesildiği belli olmayan etler alıyoruz tabi ki vaziyetin böyle olmasının sorumluları belli. 15 sene önce et bol ve kaliteliydi. Ha o zaman dünya lideri deildik ve Plazma TV ile araba ve evler yoktu üstüne de IMF'ye borcumuz vardı ancak adam gibi et yiyorduk.

• Doğru hocam benim beyin fonksiyonlarım bozulmaya başladı , sağa bakıyorum kuzu çevirme , sola bakıyorum gömbe kebabı , yukarı bakıyorum burdur şiş görüyorum.Giderek beynim kontrolden çıkıyor yakında sadece hayatta kalma güdüm ile kalacak gibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 28 Haziran 2017; 13:7:42 >

• mgora kullanıcısına yanıt
    sen bizim buralardansın burdur sis ve gömbe kebabi

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Dana,Deve,Koyun,Keçi olan her yer vatanım , tandır olan her yer memleketim.

Bugün et ithalatında vergi azaltıldı bu kısa vadede bize et fiyatlarında ucuzlama olarak dönsede uzun vadede hayvancılık iyice zayıflayacak.Burada sorulması gereken toprak aynı insan benzer toprak olan Trakya'da et 10 euro iken , Bulgaristan'da nasıl 4 euro sorusu.(Hükümet farklı)

Gelen ucuz etlerden yiyip zihnim açılınca daha iyi yoğunlaşırız bu konuya.
  • Arkadaşlar toplanın aşiret kuracağız :

http://www.hurriyet.com.tr/asiret-dugununde-100-koyun-kesildi-40506905

quote:

Aşiret düğününde 100 koyun kesildi
    Siirt'in Pervari İlçesi’nde yaşayan Adiyan aşireti mensuplarından Murat Özcan ile Hiran Aşireti'nden Zehra Özdemir'in düğününde yemek için 100 koyun kesildi.
  • Balik yiyin la istavrit kilosu 13 lira su anda.

Geçenlerde Caddebostan'da gördüm aşırı acemi bir abla her oltada 7-8 tane çekiyordu , olta mı alsak , ben hala tuzak kurma taraftarıyım.
  • devlet çiftçiye parayı veriyor ama paranın peşine düşmüyor. eğer devlet verdiği paranın peşine düşse hasatı görse herşey düzelcek.
  • Bu ülkeden bu saatten sonra adam olmaz. Fırsatı olan yurt dışına kaçmaya baksın.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.