Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
13
Favori
24.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

Orijinalden alıntı: murekkep yalamis

Siyeset mi yapti yoksa hayvanciligi mi elestirdi anlamadim

Burada büyük bir oyun var siyasette bunun dışında bırakılamaz , dinde , evrim süreci de bu bir hayatta kalma mücadelesi.

Tmm hojam bu forumdaki tum felsefecilere saygim sonsuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir yerde Ernest Hemingway'in Paris'te iken meydanlarda ki güvercinleri yediğini okumuştum aslında iyi fikir gibi yarın Sultanahmet meydanına gidip bir fizibilite yapayım diyorum.

Güzelmiş yakında böyle olur zaten. 5 sene sonra bu faiz bu enflasyon işsizlik oranı gıda fiyatlarıyla insanlar birbirinden önce hayvanlara saldırıcak. Adamın maaşı 30 gün 2 öğün simitle beslenmeye zor yetiyor. Böyle bi iğrençlik olabilir mi?
  • Vay be adam güzel kızlarla çıkmak icin iktidar devirmek istiyor.

• en iyisi koyde yasamak hocam sehirde bu maasla gecinilmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

en iyisi koyde yasamak hocam sehirde bu maasla gecinilmez

hep hayalimdi sahil kenarında barmenlik yapmak mühendislik okuyorum neden çünkü ben türküm mf puanım vardı 25k girdim bravo bana
  • madem sectin ilk ingilizce ikinci almanca yi iyi ogrenmelisin

• quote:

madem sectin ilk ingilizce ikinci almanca yi iyi ogrenmelisin

ingilizcem zaten var almancayı sevmiyorum başka dillerle içli dışlıyım. dersleride sevmedim kaç sene oldu zaten gireli uzasada bitirmem lazım diplomasız adama askerlik bile uzun :D
  • anlasilan hiç memnun degilsin

• Çinde 1960 civarında planlamada bir hata yapıyorlar (çelik üretimini 4'e katlıyorlar) ama gıda üretimi yarıya düşüyor (fazla kaptırmışlar) , Çin'de yaşayan arkadaşıma göre nerede ise açlıktan birbirlerini yiyecak seviyeye gelmişler.
    Sonuç HongKong'ta kuş var sınırı geçip Shenzen'e(Çin'e) giriyorsun kuş yok.Abartmıyorum sınırı geçince kuş cıvıltıları kesiliyor kuşlar bile sınırı öğrenmiş.
    Bizimde gidişimiz bu yönde kendi savunma mekanizmalarımızı geliştirmezsek dünya sadece bizim etimizi yiyen müteahhit çocuklarına kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 11 Haziran 2017; 21:21:25 >
  • quote:

hayvanlari yetistirme farkindan(kullandiklari yemlerin dagilimi),hayvanlar icin uretilen yemlerin genel maliyeti,ne kadar yemin üretilip ne kadar yemin ihtalat edildiginddn kaynakli olabilir meralari belli mevsimlerde kullanabilirsin sonbahar ve kışın kullanamazsin bu aylarda yapacagin masraflar da cok etkili olur bizim ciftcimizde de sorun burada yem konusunda ihalat edip hayvanin onune atmayi hayvancılık| zannediyoruz sen hayvancilik yapiyorsan yemini uretmen lazim bunu yapamadiktan sonra zarar edersin sonra et fiyatları da boyle ucuk fiyatlar olur

Yani benim anladığım et yemek için önce ot yetiştirmek olmazsa olmaz.
    Aynı masallarda ki Ata ot , ite et veren kahraman gibi.Adam tabii kahraman olur ite bile et verebiliyor bizse nerede ise köpeğin ağzında ki kemiğe sulanacak hale geldik.

• mgora kullanıcısına yanıt
    bir isletmenin %70 ni yem giderleri olusturyor hocam bu konuda yeminin büyük kismini uretip bir kismini satin alirsan cok iyi bu yemleri de uretmek zor degil turkiye deki ttoprakarda iyi yetisebilir

bizim ulkede besledigin hayvan ithal verdogin yem ithal kullandigin ilac da ithal olunca boyle pahalı oluyor fiyatlar elin avrupalisi 1800 lu yillarda kendi inek irklarini koruma altina almis islah etmiş simdi o ırkları bize parayla satiyorlar bizim de yerli irklarimiz varmis hatta ataturk ciftliginde bir zamanlar 10 na yakin inek irki bulunuyormus ama ne üstüne düşülmüş ne islah calismasi yapilmis artik pazarlarda avrupa inekleri hakim mera konusunda da kötüyüz böyle olunca ha yurtdisindan canli getirip kesmissin ha burada besleyip buyutmussun kemsmsmissimsim yapmissin hiç farki yok fiyat olarak

• quote:

1-Bu uzun süreli bir süreç , et yemek kısa vadede güce ve cinsel performansa etki etsede , zeka vb için çocukluktan gelen bir beslenme gerekli.Et bir gereklilik , hayatımızın bir parçası , katalizör veya doping değil.

not: Filocuklarlar sahibi sayın başbakanımız gibi sizde kg'da yumuşak ğ kullanmışsınız et yiyebilmek bunu sağlıyor olabilir.
    Afiyet olsun size kızacak değiliz sorun sizin et yemeniz değil biz muhaliflerin et yiyememesi ve yavaş yavaş gerilememiz.Bunu çevrenizde ki çocukların tamamı küçük küçük müteahhit çocuklarına dönüşmeye başladığında daha iyi anlayacaksınız.

ya ne kızıyorsun 2 kg. (ğ) et aldık diye ?
    demek bir Abd.li falan görsen adama direk dalacaksın :)
    et yememek seni çok sinirli yapmış galiba :)

• Yok hocam kızmadım benim öfkem bizim etimizi yiyenlere , sen kendi etini yiyorsun.(hayat sana güzel :))
    Ayrıca psikolojik denge ile beslenme arasında doğrudan bir ilişki var.
  • mgora kullanıcısına yanıt
    gülücük falan görmeyince biraz düşündüm ve galiba ciddi dedim :)
    güya et yedim ama pek işe yaramamış gibi :)

etin tabi ki bedende çok değişik etkileri oluyor
    bir aralar kan tahlili yaptırdığımda B vitamini çok eksik çıkmıştı ,doktor bir sürü iğne yazdı 3 ay kadar iğne yedim
    bolca balık ve et yemen lazım dedi ve ekledi ,ancak et olarak büyükbaş hayvan eti yemelisin diye
    bir düşündüm ben gerçekten çok az balık yiyordum ve et olarak da genelde küçükbaş hayvan eti yiyordum
    sonrasında balığa ve büyükbaş hayvan etine biraz yüklenince değerler normalleşmişti :)

bu arada son zamanlarda bazen yanlış anlamalarım ve unutkanlığım çoğaldı
    artık az et yediğim için mi ,yoksa ihtiyarladığım için mi bilemiyorum :)
  • quote:

Bir yerde Ernest Hemingway'in Paris'te iken meydanlarda ki güvercinleri yediğini okumuştum aslında iyi fikir gibi yarın Sultanahmet meydanına gidip bir fizibilite yapayım diyorum.

• Türkiye'nin kıymetini bilin, güzelim vatanım burnumda tütüyor.

Elinizde imkan var ama nankörlük ediyorsunuz. Nerede et yiyemiyorsun? Eminim evinizde hep et pişer, gidip bir işte çalışın desek hiçbiriniz yapmazsınız. Tüm gün bilgisayarında başında oturan saçma sapan insanlar gelmiş burada bunalım falan diyerek güya ülkenin durumu hakkında bir şeyler demeye çalışıyor. Almanya'da sürünüyoruz, deli gibi çalışıyoruz. Herşey inanılmaz pahalı. Siz yatın kalkın dua edin, Türkiye cennet vatan.
  • insipe12 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam etin kilosu olmuş 50TL nasıl alsın insanlar?

1400TL ile ev mi geçindirsin, fatura mı ödesin, doğalgaz mı alsın, çoluk çocuğun eğitimi ile mi ilgilensin ne yapsın?

Değil 1400 TL 5000TL ile bile refah düzeyi belli bir seviyede olan bir hayat yaşanamıyor maalesef.

Güzel Türkiyemizi elbette hepimiz çok seviyoruz fakat arkadaşlar çok haklı; bir şeylerin artık değişme vakti gelmiş, geçiyor.

Bu arada almanyanın alım gücünün de gayet herkes farkında. Murat özün gibi youtuberlar neyin ne olduğunu gösteriyorlar sağolsunlar.

Bu arada haddime değil ama almanyada sürünüyoruz demişsiniz, buyrun gelin kapılarımız sonuna kadar açık sizlere...

Hocam gavur ellerde çile çekmeyin gelin artık buraya.
    Demek ağacın üstünden böyle görünüyor :D
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.