Şimdi Ara

Ethernet takılıyken ağda kısa süreli kopmalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, laptopum (asus n551jw) ile powerline üzerinden internete bağlanıyorum. buraya kadar sorun yok net çok iyi ping olması gerektiği gibi. ama dizi izlerken yani mouse'u hiç kıpırdatmadığım zaman bir süre sonra internet gidihyor, ardından geri geliyor. tabi bu benim canımı sıkıyor beklemek zorunda kalıyorum falan.

powerline adaptörü başka bir cihazda kullandım sorun çıkarmadı
    wifi üzerinden bağlandım sorun çıkarmadı
    ama ethernete bağlıyken nasıl oluyorsa böyle bir sorun oluyor. internette biraz araştırdım ethernet kartının powersave özelliği yüzünden olduğunu ve kapatınca düzeldiğini yazmışlar ama ben nereden kapatacağımı hiç bilmiyorum.
    Daha önce aynı sorunu yaşayan oldu mu veya çözümünü bilen var mı?
    teşekkürler

• sabah moonwalk keyfi kullanıcısına yanıt
    şurdan olabilir.

burayıda bu şekilde ayarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 5 Eylül 2016; 17:34:30 >
  • lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    Bende böyle bir sekme yok daha doğrusu böyle bir sürücü yok. Bunu mu indirmem lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    ethernet sürücüsü olması gerekir. eğer yüklü değilse linklerden uygun olanı indirip kurun.

win10 64bithttp://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin10/LAN/LAN_Realtek_Win10_64_VER1027032015.zip

win8.1 64bit http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/LAN/LAN_Realtek_Win81_64_VER803406172014.zip
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

ethernet sürücüsü olması gerekir. eğer yüklü değilse linklerden uygun olanı indirip kurun.

win10 64bithttp://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin10/LAN/LAN_Realtek_Win10_64_VER1027032015.zip

win8.1 64bit http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/LAN/LAN_Realtek_Win81_64_VER803406172014.zip

İndirip deniyim teşekkür ederim

Rica ederim
  • quote:

Rica ederim

hocam bu gün yine aynı şeyi yaptı ya çözüm olmadı yaptıklarım.
    başka çözüm var mı bilmiyorum. powerline ı client(alıcı) modda kurup ethernet bağlantısını test edin. sorun powerlineda da olabilir.
  • quote:

başka çözüm var mı bilmiyorum. powerline ı client(alıcı) modda kurup ethernet bağlantısını test edin. sorun powerlineda da olabilir.

öyle bir mod yok sanırsam hocam bulamadım birşey. kullandığım model TL-PA4010
    başka bir önerim yok o zaman
    Teşekkürler özellikler sekmesinde güç ile alakalı birkaç sekme daha buldum. Onları de deaktif ettim bakalım ne olacak

Konudaki çözümlerin haricinde gelişmiş sekmesinde şunları devre dışı bıraktım sorun çözüldü.

İlgilendiğin için teşekkürler
    Rica ederim . Sorunun çözülmesine sevindim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    az önce tekrar aynı sorun oldu. ben sorunun windows10 ile ilgili olduğunu düşünüyorum. son yama güncellemesinden önce böyle birşey yoktu.
  • Aynı problem mevcut modem tilgin mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabah moonwalk keyfi

az önce tekrar aynı sorun oldu. ben sorunun windows10 ile ilgili olduğunu düşünüyorum. son yama güncellemesinden önce böyle birşey yoktu.

Hocam powerline dan bende 2 yıldır aynı sorunu yaşıyorum. Mesela 2-3 ay rahat kullanıyorum sonra bir başlıyor bu kopma 1 ay devam ediyor kendi kendine geçiyor.
    Acaba çözebildiniz mi?

edit: win8 8.1 10 hepsinde oluyor. Powerline i cekıp takınca veya ağ ve paylaşım merkezinden mevcut ağı disable/enable yapınca geri geliyor. Ama şu an oynadığım oyunda anlık koptuğunuz anda oyundan atıyor ve oynayamıyorum çok sinir bozucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 19 Haziran 2017; 22:26:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChelseaSmile

quote:

Hocam powerline dan bende 2 yıldır aynı sorunu yaşıyorum. Mesela 2-3 ay rahat kullanıyorum sonra bir başlıyor bu kopma 1 ay devam ediyor kendi kendine geçiyor.
    Acaba çözebildiniz mi?

edit: win8 8.1 10 hepsinde oluyor. Powerline i cekıp takınca veya ağ ve paylaşım merkezinden mevcut ağı disable/enable yapınca geri geliyor. Ama şu an oynadığım oyunda anlık koptuğunuz anda oyundan atıyor ve oynayamıyorum çok sinir bozucu

evet eğer uzak odaya bağlanırsan o şekilde gidiyor internet ben powerline kullanmayı bıraktım Xiaomi router aldım 5 ghz'de kablo bağlı gibi kullanıyorum şuan çok iyi
    Ping sorunu yaşamıyor muyusunuz wi-fi da?
  • quote:

5 ghz'de öyle bir sorun yok hocam şuanlık iyiyim sıkıntı şu aynı odada olursan çok iyi ama uzaklaşırsan 5 ghz çekmemeye başlıyor ve 2.4 ghz de yüksek ping demek
  • quote:

quote:

5 ghz'de öyle bir sorun yok hocam şuanlık iyiyim sıkıntı şu aynı odada olursan çok iyi ama uzaklaşırsan 5 ghz çekmemeye başlıyor ve 2.4 ghz de yüksek ping demek

Rooterin modemle aynı odada mı olması lazım? Yoksa rooterin oldugu odadan mı bağlanmak lazım hocam tam anlamadım.
    Eğer rooterin oldugu odadan girmek 5ghz için yetiyorsa alayım bi tane takayım odama bitsin bu işkence pcyi kırıp atıcam artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 20 Haziran 2017; 21:26:41 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.