Şimdi Ara

ethernet kartı paradoksu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar ethernet kartıyla ilgili bi sorunum var. geçen gün yıldırım düştü ondan sonra benim onboard ethernet bi garipleşti komik işler yapmaya başladı. modemi açıp kapatıyorum bazen modemin eternet ışığı yanıyor bazen yanmıyor kafasına göre takılıyor... local area connection ı disable/enable yapıyorum bu sefer düzeliyor. ve sorunsuz bağlanıyorum. bunu yıldırımla bi alakası varmı ? daha önce böyle bi sorunum yoktu...

• olabilir, yıldırım ethernete yada modeme zarar vermiş olabilir...

çok sorun çıkartırsa 3-5 liraya al bi ethernet kartı tak derim, sinirlerini bozduğuna değmez...
  • pc den gelen etherneti direk modeme bağlayınca bazen modem eternet ışığı yanıo bazen yanmıyor eterneti resetliyince görüyo ve birden gidiyo neyse ama modeme switch bağlayıp pc eternetini swich e takınca sorunsuz her seferinde görüyor. modemi başka pc de denedim sorunsuz çalışıyor. e şimdi burda bozuk olan parça hangisi ? paranormal olaylarmı olmaya başladı...
  • Daha 2 gün önce böyle bir süorunla karşılaştım :) Tavsiyem Yeni bir ethernet kartın alman yada anakartını garantiye yolamandır :) Başka çözüm yolu yoktur bunun :)
  • Tamamen aynı sorun bende de var. Anakartım gigabyte p35-ds3r, onboard ethernet kartında oldu bu sorun. Modemi direk bilgisayara bağlayınca birbirlerini görmüyorlar ama modemi router'e router'i bilgisayara bağlayınca sorun olmuyor. Ben de bu soruna çözüm arıyorum.
  • büyük ihtimal ob ethernet girişiniz yüksek voltajdan zarar görmüştür kartı servise gönderirseniz bakabilirler
  • çok benzer bir durum başıma p35-ds3l ile geldi bugün servise gitti arkadaşlar senin anakart ne marka arkadaşım bahseden diğer arkadaşın da p35-ds3r olması dikkatimi çekti doğrusu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.