Şimdi Ara

Ethernet jackının hıza etkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kullandığım kablonun ucuna yapıştırıcı döküldü kesip yeni jack takmak durumunda kaldım. önceden 16mbit üzeri hız alıyordum fakat şuan 4-6 mbit arası alıyorum. jack modeli rj45 al-4220. sorun neden kaynaklı olabilir acaba. kabloları düzgün bağladığımı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F50022CA6 -- 11 Aralık 2017; 14:27:0 >

• Hazır bir patch kablo ile deneyebilirsiniz bir de.
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    hocam eve sadece dışardan bi kablo geliyor nerden bilmiyorum modemim yok. ayrıca ethernetle bağlanmıyorum, pcnin ethernet girişi arızalandı, kabloyu routera takıyorum ordan AP oluşturup giriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F50022CA6 -- 11 Aralık 2017; 15:21:23 >
  • Routera takmadan direkt taktığınızda da aldığınız hız aynı mı peki?
    ethernet girişi arızalı hocam takamıyorum
    hocam kablonun ucunu değiştirdim yine, başta 20mbit alıyordum 5-6 dk sonra 10 mbit şuan 3-4 mbit alıyorum bu nedir anlayamadım ya routerdan kaynaklı bişey olabilir mi
  • Routerdaki ayarlara bakmak lazim bir de speedtest degilde direkt download deneyin. Farkli bir wifi kanali deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence kablo sıralaması yanlıs ilk kestıgınız kablonun ucu elinizde ise o sıralamaya bakın ona gore yapın, tellerden 1-2-3-6 ile bağlandıgında 10mb baglantı saglanır, kablonun obur ucuna erisebılıyorsanız iki ucunda aynı renk sıralamasında oldugundan emin olun gerekirse iki ucuda yenıden cakın var ıse kablo kontrol cıhazı ile test edin
    cihazlar cok para degıl

Kablo Test Cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarbarosTUGRUL -- 12 Aralık 2017; 8:58:0 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.