Şimdi Ara

Ethernet ile Vodafone Fibermax ile 100mbit?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Vodafone Fibermax kullanıcısıyım. modemim 5gHz ve 2.4gHz olmak üzere 2 türlü yayın yapıyor. 2.4gHz ile max 24 mbit alırken haliyle 5gHz ile asıl hızım 100mbit alabiliyorum. yalnız 5gHz bağlantım sık sık düşüyor malesef. kablosuz ağlar kısmından kayboluyor ve bir süre sonra geliyor. 5gHz'nin çekim alanının düşük olduğunu biliyorum ama sorun ondan değil, modeme çok yakınım. şu konuda yardım istiyorum; 5gHz yayın için modemin arkasına ekstra bir cihaz yerleştirildi normal olarak. ben 100mbit hızı o cihazın ethernetinden alacağımı düşündüm fakat cihazın tek ethernet girişi var ve o da modeme bağlı. dolayısıyla sadece modemden ethernet ile bağlayabilirim. sorum şu: ethernet kablosunu normal modemime bağlasam, alacağım hız 2.4gHz ile verilen 24 mbit mi olur, yoksa 5gHz ile yayın yapılan 100mbit mi? (2.4 ve 5gHz'nin sadece kablosuz yayınla alakalı olduğunu biliyorum, daha anlaşılabilir olmak için kullandım)

• Modeme ethernet ile bağlarsanız 100 mbit alabilirsiniz.

Bu arada tek ethernet girişli cihaza ont deniyor. Fiber kablodan gelen veriyi ethernet ile kullanılabilir hale getiriyor. Kablosuz yayınların(2.4 ve 5 ghz) tamamı modemde, ont'de değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Modeme ethernet ile bağlarsanız 100 mbit alabilirsiniz.

Bu arada tek ethernet girişli cihaza ont deniyor. Fiber kablodan gelen veriyi ethernet ile kullanılabilir hale getiriyor. Kablosuz yayınların(2.4 ve 5 ghz) tamamı modemde, ont'de değil.

Teşekkürler
  • Ethernet ile yapılan bağlantı da bandın önemi yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.