Şimdi Ara

Ethernet ağımı devreye alınca wireless internetim kesiliyor.[çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ip adresi otomatik alınmış wireless ağ ile internete giriyorum, aynı zamanda ip ayarları elle girilmiş internet erişimi olmayan bir ağa sahibim (ethernet). Ethernet kablosunu taktığım an wireless internetim kesiliyor. 2 bağlantı da devredeyken internete wireless üzerinden girebilmek için ne yapmalıyım? (Windows XP). Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozocino -- 24 Haziran 2013; 14:12:51 >

• ethernet ağına bağlı olan diğer pc'lerden biri internet sağlayıcı olarak ayarlanmışsa o ayarı kapatıp öyle dene.
  • ethernet ağındaki bilgisayarlar da wireless ile internete giriyor. windows 7 bunu otomatik algılıyor sanırım sorun bir tek bende var.
  •  Ethernet ağımı devreye alınca wireless internetim kesiliyor.[çözüldü]

Ethernet ağımı devreye alınca wireless internetim kesiliyor.[çözüldü]
  • En üstte zaten wi-fi ağım bulunuyordu. 2. sekmede de (sağlayıcı sıralaması) wi-fi ağını en üste aldım yine olmadı.
  • Sorunumu çözdüm.
    Başlat-Çalıştır-cmd <enter>
    route print <enter>
    çıkan listede 0.0.0.0 ile başlayan 2 adres vardı. (biri wireless, diğeri ethernet'i temsil ediyor) wireless'ın ölçüt(metric)'i 25 ethernetinki 20 idi.
    route change 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 <wireless'ı temsil eden ağ geçidi> metric 20 -p <enter>
    route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 <etherneti temsil eden ağ geçidi> metric 25 -p <enter>
    yani kalıcı olarak wireless'ın metric değerini 20, ethernetinkini 25 yaptım bu şekilde wireless öncelik kazandı ve varsayılan ağ geçidim oldu. Artık ethernetim takılıyken internete wireless'tan girebiliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.