Şimdi Ara

Ethereum geliştiricisi hapse mahkum oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ethereum geliştiricisi hapse mahkum oldu

Ethereum blok zincirinin önemli geliştiricileri arasında yer alan ve WikiScanner indeksleme platformunun da kurucusu olan Virgil Griffith ambargoları delmek suçundan 5 yıl hapse mahkum edildi. 

Ethereum geliştiricisine şok

Kripto paraların yıllardır kara para aklama ve özellikle Rusya işgalinde şahit olduğumuz ambargolardan kaçınma gibi kanunsuz işlerde kullanıldığına dair eleştiriler yapılıyor. Kanun kuvvetleri bu konularda oldukça hassas.

Ayrıca Bkz.Ethereum madencilik yazılımı virüs çıktı

Yıllarca Ethereum ağında çalışan ve WikiScanner platformunun kurucusu olan Virgil Griffith, 2019 yılında Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da yaptığı bir konuşma sonrasında ABD’de göz altına alınmıştı. ABD mahkemeleri Griffith’i yargılamaktaydı. 

Ambargoları delmek için kripto paralar üzerinden tavsiyelerde bulunduğu suçlamasıyla Griffith toplamda 63 ay hapse mahkum edildi. Ayrıca 100 bin dolar da tazminat ödeyecek. 2 yıl tutukluluk süreci içerisinde 14 aylık kefaletle serbest bırakılma süresi var. Kalan 10 aylık süre ise zor şartlar altında geçtiği için ikiye katlanarak sayılacak. 

Kaynak:https://www.coindesk.com/business/2022/04/12/former-ethereum-developer-virgil-griffith-sentenced-to-5-years-in-prison-for-north-korea-trip/

• Modern ilkellik, sadece en iyi güçlü ben olayım, dünya benim yalakam olsun. Karşı çıkanlar düşman. Yardım edenlere ölüm. Cafcaflı ışıklı çağdaş bir kabile zihniyeti ameriga. Özünde yağma var çünkü. 40 - 50 senedir afrikaya yardım gönderip depolarda çürütürsün. Göstermelik hayır
  • İyi cesaret, düşman kabul edilen ülkeye gidip, arka kapılar bulmaları için tavsiye konuşması yapmak. Hapse atmama ihtimalleri olmazdı zaten de, cesaret nişanı da vermeleri gerekirdi.

• Dünya üzerinde hiç bir ülkede fikir özgürlüğü yoktur. Sadece tutuklanacağınız konular değişir konuştuğunuz için tutuklanırsınız hemen her ülkede bu böyledir. Kimi ülkeler çok aşırıya kaçıyor onlara diktatörlük falan diyoruz ama esasında hepsi aynı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Buna en güzel örnek Rusya Ukrayna savaşıdır batılı ülkeler başta ABD Rus vatandaşlarının mallarına el koyuyorlar suçları Rus vatandaşı olmaları batının çarpık demokrasisi işte budur.

• İnsan hakları batı demokrası cart curt işte

• Modern ilkellik, sadece en iyi güçlü ben olayım, dünya benim yalakam olsun. Karşı çıkanlar düşman. Yardım edenlere ölüm. Cafcaflı ışıklı çağdaş bir kabile zihniyeti ameriga. Özünde yağma var çünkü. 40 - 50 senedir afrikaya yardım gönderip depolarda çürütürsün. Göstermelik hayır

• Koreye "democracy" götüremeyince kendi vatandaşlarına democracy götürmüşler işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladro -- 13 Nisan 2022; 21:7:22 >
  • joven kullanıcısına yanıt
    +1

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.