Şimdi Ara

Eth Zurich veya Munih Teknik için bilgi verebilecek yada danışmanlık şirketi önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrometa12 -- 8 Nisan 2020; 9:50:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrometa12 -- 8 Nisan 2020; 9:51:17 >
  • silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrometa12 -- 8 Nisan 2020; 9:51:38 >
  • İsviçre ve Avusturya'da okuma şartları ve maliyetleri neler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koraykara1

Eminim sen Harvard'ta okuyacak kadar zekada ve kapasitedesindir; ama biz aptallar sınava çalışacağımız için buna pek vaktimiz olmuyor

Dünya sıralamasında 9. sırada olan bir üniversiteden bahsediyorsun, üniversite sınavında Türkiye birincisi olsan dahi kabul edilme şansın çok düşük olan bir üniversite ETH Zurich. Bir çok farklı alanda çok üstün başarılarının olması gerekiyor, anadil seviyesinde İngilizce bunlardan sadece biri.
  • silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrometa12 -- 8 Nisan 2020; 9:52:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koraykara1

Okulun sıralamasına bakmışsınız, ama diline bakmamışsınız eğitim dili ingilizce değil Almanca.

quote:

"Language requirements
    The language of instruction in all Bachelor programmes is German. However, even at Bachelor’s level some single courses may be held in English or French. Proficiency in German is one of the prerequisites for admission."

Lisans seviyesinde ana dil Almanca olmasına rağmen, İngilizce veya Fransızca dilinde gösterilen dersler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Danilo Thann -- 28 Ocak 2016; 22:01:05 >
  • silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrometa12 -- 8 Nisan 2020; 9:52:23 >
  • silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrometa12 -- 8 Nisan 2020; 9:52:41 >
  • Kim sikayet etti mesajimi anlamadim. Fakat dedigim sey hakaret degil.

ETH ye girmen icin liseyi Almanca duzeyde bitirecek kapasiten olmasi gerekiyor. Cunku ETH ye giris icin Almanca akademik sinavlar var (matematik vs gibi). Kaldi ki onlarin matematigi bizimkinden daha ustun (misal istatislik falan goruyorlar). E zaten o kadar Almanca kapasiten varsa gider web sayfasindan bakardin diye kisadan kapasiten yetseydi buraya sormazdin dedim.
  • silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrometa12 -- 8 Nisan 2020; 9:53:4 >
  • Öncelikle ümit ediyorum ki dilediklerini gerçekleştirecek irade, güç, çalışma disiplinine sahipsindir.

ETH Zürich'de imkansız değil fakat kolayda değil hele ki Türkiye'den gelmek istiyorsanız.

Yukarıda eleştiren arkadaşlara kulak vermeyi unutma lütfen üslupları ağırda olsa haklı oldukları kısımlar var.

ETH kendine hâs spesifik sınavı var. Araştırdım dediğiniz için es geçiyorum bazı şartlara göre direk, hafif sınav ve kapsamlı sınav olmak üzere 3 şekilde giriş şekli var. Bir kaç link vereceğim orada hangi konular olduklarına bakıp kendinizi tartarsınız Zürih'te eth için dershanevari sınava hazırlık kursu var 20.000 chf malesef çok pahalı.

Çok iyi bir almancaya sahip olmalısınız ki başarılı olabilesiniz.

Ilk linkte sınavdaki konular yazıyor. Ikinci linkte ise geçmiş sınavların örnekleri var. Kendinizi en iyi siz biliyorsunuz. Yapabileceğinize inanıyorsanız yaparsınız. Sadece kendinize dürüst olun lütfen

İnşaAllah herşey gönlünüzce olur.

https://www.ethz.ch/de/studium/anmeldung-bewerbung/bachelor/andere-qual/eth-aufnahmepruefung.html

https://www.ethz.ch/de/studium/anmeldung-bewerbung/bachelor/andere-qual/eth-aufnahmepruefung/pruefungsinhalte-und-pruefungsbeispiele.html

• KONUYU SILEBILIRSINIZ
  • astrometa12 A kullanıcısına yanıt
    Gidebildiniz mi hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.