Şimdi Ara

Essential Phone satış rakamları ümit vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android'in babası Andy Rubin'in şirketi Essential, ilk akıllı telefonunu 2017'de çıkarmıştı. Essential Phone olarak piyasaya sürülen cihaz Apple ve Samsung'un amiral gemileriyle rekabet etmeyi hedeflese de satış performansı konusunda oldukça geride kaldı. Yeni veriler şirketin geçen yıl 90.000'den az Essential Phone sattığını gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Range Rover Sport'tan Cennetin Kapısı'na 999 basamaklı tırmanış [video]
    IDC araştırma müdürü Francisco Jeronimo bugün erken saatlerde Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, akıllı telefonun piyasaya sürülmesinin ardından ilk altı ay içerisinde 88.000 adetlik sevkiyat rakamına ulaşabildiğini ve beklentilerin çok uzağında olduğunu söyledi.

Fiyat indirimleri durumu kurtaramadı

Muhakkak ki Essential Phone'un piyasaya girer girmez ilk denemesinde Apple ve Samsung'un müşterilerini çalması beklenmiyordu ancak rakamlar şirketin bu alanda rekabet etmesinin son derece zor olduğunu ortaya koymuş durumda.

Satışların bu kadar düşük olmasının en önemli nedenlerinden biri cihazın 700 dolar gibi yüksek fiyat etiketiyle piyasaya sürülmüş olmasıydı. Anlaşılan o ki şirketin daha sonra yaptığı 200 dolarlık agresif fiyat indirimi bile durumu kurtarmaya yetmemiş.

• Telefonun özellikleri falan üst düzey ama fiyatı tuzlu bir de şu kamera konumlandırılmasi. Tamam iPhone X'te de bir çentik var ama daha estetikle bu ne böyle

• Aynısını diğer firmalarada uygulamak lazı. Dişimizi sıkıp yeni telefon almayalım bak nasıl düşer fiyatlar :)

• "Beklentiler" ?? Hakkaten bu telefondan ümitli olan varmıydı ya?

• kolay deyil ama daha ilk deneme

• Marka değeri olmadı için.

• Tr de olsaydi ve 2000 e satilsaydi açardı

• yola android ile cikarsan boyle olur tabi:

• Türkiye Cumhuriyeti'nde satılsaydı ben alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu telefon bu kadar düşük satış rakamlarına rağmen hala nasıl üretiliyor? İlginç.

• Andy Rubin: Ah ulan o alttaki çerçeveyi koymayacaktım!

• Bari sattigi telefonlara guncelleme destegi versinde alan musteride memnun olsun baskasina onersin. Hem bu sekilde bir sonraki telefona zemin olusturur.

• beklentilerinin olması da güzel
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Fiyatı 500$. Pahalı değil bence. Türkiye'ye 2500₺'den falan getiren olsa alırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarım bence çok başarılıydı.çentik de gayet iyi konumlanmıştı.internette bakın,medya ve uygulamalarda çentik tamamen görünmez oluyor ve kesintisiz 16:9 görüntüleme alanı sunuyor.

yalnız amiral gemisi liginde oynarken vasat kamera hata kabul etmez.kamera kalitesi düşüktü ve kamera arayüz yavaştı.sanki telefon ilk olduğundan mıdır nedir sanki yazılım oturmamıştı ve sürekli bir bug fix yayınlandı.PH-2 çıkarsa ilkindeki eksikler giderilip hayli rekabetçi bir telefon olabilir.bir de tabi pazarlama olmadan satış da olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 13 Şubat 2018; 9:59:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpesifikBrush

Fiyatı 500$. Pahalı değil bence. Türkiye'ye 2500₺'den falan getiren olsa alırım.

Pahalı, ilk başta 700$ olarak satılmış. Aynı fiyat bandında güvenilir isimler varken Samsung, LG, Sony, Apple varken kimse gidip Andy Rubin'in telefonunu almaz. Sonra indirime girdi ama rakipleri de indirimdeydi Holiday Seasons nedeniyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon güzel fakat marka pazarlama bulunabilirlik gibi sıkıntılar yüzünden düşük satış miktarında kaldı. Ben tr de şuan 400-450 dolarlara dşmüşken 2000 liradan satılsaydı bu telefonu almak isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 7 Nisan 2018; 9:40:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzele benziyor ancak bu sektörde yer kazanması zor

• telelfon döngüsü uzamışken elimde s3 mini var ve her işimi görüyor. hafıza kartında pc hafızası olarak kullanıyorum en önemli bilgilerimi yedekliyorum. s3 te tek sorunum yorulan pilim. agrasif fiyat politakasıyla satılsaydı tutunurdu sonrasında ise kalıcı olurdu o zaman fiyatnormale gelirdi. vestelde aynısını yapsa amiral gemeisi işlemci kullansa 1 sene zararı göze alsa . tutunmayı başarırdı.. 2 sene kar elde ederdi.. nokia batacak dediğimde herkes alay ediyordu. yüksek 1 aylık şarj + gece çekim + zeka işlemcisi olmayınca neden alayım fark ne hiç yok. ha yenilik budalasını birşey demem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.