Şimdi Ara

@ eSqUaLl (bozuk ASUS , hala forumda ..Sondaki resme DİKKAT)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Konya
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar merhaba söz konusu şahıstan 26.03.2009 tarihinde aşağıdaki ilanından 478 pin anakart almak için PM attım ve anlaştık

http://forum.donanimhaber.com/m_30644742/mpage_1/key_//tm.htm#30644742

arkadaş ilanı sonradan değiştirdi. ilanda 478 pin anakart GİGABYTE GA-8ID533 ve bir tanede 754 pin anakart ve sempron işlemci vardı. ben kendisiyle bu 478 pin ve 1 adette 256 mb DDR ram olanla anlaştık parayı EFT yaptım
    kendiside aynı gün kargoya verdi. ertesi gün kargoyu aldım buraya kadar hersey normal . hatta telefonlaştık karsılıklı her sey yolunda

gelen mesaj 1
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Gelen Kutusu
    Kimden: eSqUaLl Kullanıcıyı kontak listesine ekle
    Kime: akisse77
    Tarih: 26 Mart 2009; 13:48:32
    Başlık: Cevap: slm
    Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz.

hocam merhaba, anakart 478 pin olanı sana 256 ddr ile 35 e veririm saygılar, dierleri satıldı ;)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ertesi gün kargoyu alınca içerisine bir baktım bir adet anakart ve 1 adette 256 mb RAm var.

işte olay buradan sonra başlıyor.

BANA GELEN KART : ASUS P4P800-VM ( gigabayte değil....)

ne ise vardır bir bildiği dedim zaten 478 pin ve özellik arzetmediği için geçiştirdim. bu arada yaklaşırken isimli üyedende P4.3.0 GHZ 478 pin CPU ve 512 mb DDR ram için anlaştım. nasıl olsa kart geliyor..

yaklaşırken isimli arkadaştan CPU gelince kartı denedim..kart açmadı.yapabileceğim herşeyi yaptım ama görüntüyü alamadım..sonra kendisini hem aradım hemde aşagıdaki pm yi attım.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kimden: akisse77
    Kime: eSqUaLl
    Tarih: 1 Nisan 2009; 15:55:10

kardeş mrb. kartı bugün deneme imkanı buldum...

gönderdiğin ASUS açmıyor kardeş.
    ayrıca ben GİGAbayte bekliyordum. sen ASUS göndermişin. vardır bir bildiğin diye düşünmüs mevzu etmemiştim..

onboard VGA da sorun varmıydı?

sayet bilerek yapmadıgını ümit ediyorum..
    35 liranın mevzusunu yapacak değilim ama mahcup oldum müşteriye. bilgi bekliyorum..
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

telefonda bana kart açıyordu falan filan dedi. sonrada bana 2 adet 754 pin KART ve AMD sempron göndereyim dedi hatta bugün hemen veriyorum kargoya dediişi hallettik o an.

ben hala iyi niyetliyim tabiki bu görüşmeyi yaptıktan 1-2 gün sonra kargoya vardım .kargo yok dendi...bende elemana aşağıdaki PM yi attım.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tarih: 8 Nisan 2009; 18:04:37

kardeş bugün baktım kargo falan göndermemişsin. bak kardeş göndermeyeceksen bunu bileyim işlerimi buna göre planlayayım. göndermeyeceksen başımın çaresine bakayım
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    tarihlere dikkat ediniz..

bu PM nin karşılığında gelen cevap

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gelen Kutusu
    Kimden: eSqUaLl Kullanıcıyı kontak listesine ekle
    Kime: akisse77
    Tarih: 10 Nisan 2009; 12:29:23

arkadasım, bak böyle konusmussun ama cenazem vardı hic ilgilenemedım, bu gün kargoluyorum parcalarını o anakartta saglamdı neyse, önemli deil, sana baya bir parca yollıycam, işlerini rahatlıkla görürsün bu gün kargoluyorum saygılar
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kargo varmı yok

benim yazdığım PM

Giden Kutusu
    Tarih: 10 Nisan 2009; 13:38:14

arkadaşım sana yalan borcumuz yok. ASUS kartın çalışmıyor. BOZUK o kadar alışveriş yaptık forumdan kimse gık dememiş. senin 30 liralık malınamı çamur atacağım biraz dikkatli yap İMALARINI..

cenazen varsaki dogru kabul ediyorum. başın sağolsun. ama 3 gün önce yazdıgım PM yi okuyup cevaplamazsan bende haklı olarak böyle düşünürüm.

sayet varsayalım bir dolandırıcı olmuş olsaydın hiç üstelemezdim bile ben SİTEM ettim sapla samanı karıştırma.

sana ilk PM yi attığımda kart bana ilaç gibi lazım demiştim aç oku. 10 gün oldu yerime koy kendini.

valla ister gönder ister gönderme artık önemi kalmadı. sayet gönderirsende kargo numarasını yazıp gönderde kargo önünde ikide bir maymun etme beni..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bugün ayın 13 ü nerdeyse 20 güne yaklaşıyor ve ben bozuk bir ASUS la ve hiç bir işime yaramayan bir 478 pin işlemci ve DDr ramle bekliyorum.

yorum sizin mesele 30-35 lira meselesi değil. karşıdaki arkadaşı sizin gibi değerli biri sanıp mümkün oldugu kadar anlayış göstermenin zoruma gitmiş olması..
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2000_ankara -- 1 Ağustos 2009; 22:22:45 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Merhaba,

Ben bu "cenazem vardı, yapamadım, edemedim" bahanesine inanmıyorum. Nedense hep alışverişte bir sorun çıktığında ölüyor insanların yakınları.

Geçmiş olsun; maddi kayıp büyük sayılmaz ama sinek küçük de olsa mide bulandırıyor işte. 35 lira için adını lekeleyen düşünsün artık durumu.

Saygılar
  • geçmiş olsun hocam burdaki olay talihsiz bir maduriyet inş sorunu aranızda halledersiniz.........
  • gecmiş olsun bence aranızda cozersiniz 35 ytl icin kırmya degmez ama karsıdaki insanıda salak yerine koymayada degmez ayıptır 35 ytl geri versin alış veriş bitsin
  • geçmiş olsun kardes. artık sehirdışı alışveriş yapmamak lazım. forum çakal çukal doldu. daha 15 20 gün önce karaktersizin tekide bana bozuk telefonu kakaladı.

ben bişey demiyorum en derin sevgilerimi sunuyorum dolandırıcık yapanlara..
    sadece bu şekilde 30 40 lirayla kendilerini para kazanmış hissedip o parayı çoluk çocuklarına nasıl helal diye yediriyolar bunu merak ediyorum.

dükkanda kapıya günde 10 kere dilenci, kalem vs vs satan geliyor. onları bile boş cevirmiyorum.
    günde en az diencilere 5 lira para veriyorum. dolandırıcık yapanlar bana pm atsın 5 gün dilencilere para vermeyim biriktirip onlara gönderiyim. bu şekilde seviyesizleşmelerine gerek yok.
  • bu nedir yavvv...

heryerde bu tür insanlar var.ah bi bana gelmiyor bi gelse forum için neler yapacağım ona.ama gelemiyorlar.sizi buluyorlar.30-35 tl de cok onemlı bir para.önemsiz değil.30 tl ile kac gun geçinen insanlar var.ayıp vallahi böle kötü art niyetli insanlar olmaz olsun.geçmiş olsun kardeşim.
  • mesele sadece 35 tl değil ki. harcanan zaman ayrı mahçubiyet ayrı. kargolar ayrı. bankaya parayı yatır. sonra telefonlar. Hiç bunlar hesaba katılmıyor. Allah bana böyle bir kişiyi rast getirmesin.

Birisinin ölüsü oldumu ona ölümü hatırlatmalı ve kul hakkından sakınmayı hatırlatmalıdır.
  • 2lıralık mal dahi olsa verilen sozu zamanında tutmayanın sozunede ınanılmaz.cenaze ıslerı olur yada olmaz.. neden urunu alırken cenaze sorunu cekılmıyorda odeme yapılınca cıkıyor..

ve dıkkat edıyorumda ya saglık sorunu olur yada cenaze

cenaze durumu gerceksede basınız sagolsun lakın sozunuzu tutmadınız madur ettınız. konuyu acma geregı duydu,keyfı kactı..

35lıra para degıl ama sonucta huzurunu kacırtabıldınız..
    ve kac hafta gecmıs hala cevap yok.. madem gonderemıyorsanız arayın soyleyın.. karsınızdakı ınsan..anlar sonucta,su zaman gonderırım dersınız gonderrırsınız..arkadasta ozamana kadar basının caresıne bakar..ama sızın sozunuzu tutmayısınızda arkadasta bırbaskasına karsı mahcup olmus.
  • Mehmet abi müsadenle bende bir olayımı anlatayım malum şahısla ilgili. Skystar 2 tv kartımı satmak için ilan açtım. 50 tl fiyat biçtim ve kargo alıcıdan şekilde fiyatlandırdım. Bu şahıs kartıma alıcı olduğunu kendisininde istanbulda şuan şubesini hatırlamadığım bir yerinde aras kargo da müdür oldugunu söyledi. Hatta aras kargo şubesine gidince oradaki personelden kendisini şirket hattından aramasını istememi söyledi. Neyse aradık görüşüldü. bu şahısa ürünü kargoya verdim. Bana havale ve banka ile ilgisi olmadıgını o zaman diliminde dışarı çıkamayacağını eğer bende uygun görürsem kargo eline geçince aynı kutuya bu sefer kartı alıp parayı koyacağını ve kargoyu kargocu olmasından faydalanarak ücretsiz iade şeklinde göndereceğini söyledi. velhasıl kargodan beni aradılar gönderdiğiniz paket karşıdan kabul edilmedi diyerek iade için yarın şubeden alabilirsiniz şeklinde bilgi verildi. Gün geçti kargoya güya iade edilen kutuyu yani paramı almaya gittiğimde ilginç bir süprizle karşılaştım. buradan gönderdiğimiz ürün alıcı ödemeli şekilde idi ama alıcı kabul etmeyip iade ettiği için ben hem adana - istanbul parasını ödedim hemde sözde kargocu beyin ayarladıgı ücretsiz iadenin parasını ödedim. 10 tl den fazla para çıktı cebimden. kaldı 40 tl ben malı 40 liraya satmış oldum ve tamamen isteğim dışında. beyefendi ile görüştürüğümde neden bu şekilde oldugunu sordugumda güya kendisinin bu şubeye talimat verdiğini ama oradaki elemanın durumu anlamadıgını ve kendisinide zor durumda bıraktıgını söyledi. sanki zor durumda kalan kendisi imiş ya. bu adam iki dünyayı bir araya getirse bir daha üründe satmam selam da vermem. forumda olmasından rahatsız oldugum ve şiddetle kınadıgım bir şahıs. Mehmet abi gibi temiz iyi yürekli bir insanın da ahını almışsa eğer dilerim yanına kalmaz dilerim hakkımız burnundan gelir.

EĞER BU YAZIYI OKUYORSAN MALUM ŞAHIS İSTER BENİ SAVCILIĞA VER İSTER PEŞİME ADAM TAK. O GÜN O KARGOYU ALMAYA GİTTİĞİMDE YANIMDA NİŞANLIM OLMASAYDI YA SENİN İÇİN ÖZELLİKLE İSTANBULA GELECEKTİM YADA SANA BURADAN OTURDUĞUM YERDEN İSTANBULU DAR EDECEKTİM. YAT KALK DUA ET BU DÜNYADA DEĞER VERDİĞİM İNSANLAR VAR.

Mehmet abi geçmiş olsun.
  • bu yazıyı yazmamdaki amaç siz 35 liradan bahsediyorsunuz adama ayak üstü 10 lira için 80 takla attı. ben insanlığımdan utandım lanet ettim de vazgeçtim.
  • Allah islah etsin ne diyelim. ayıptır ya, nasıl insanlarsınız ya, şimdi ben de bir olay anlatıcam ama isim vermesem de kim olduğu anlaşılacak o yüzden yazmıyorum. itibarımı kaybedeceğime bütün paramı kaybederim daha iyi. para her zaman kazanlır Allah sağlık versin de, şöyle olaylarda neler kaybediyolar bu kişiler bi bilseler, o kapasiteye ulaşabilseler bir. yazık...

Bu arada şu imzasında boşluk kullanmadan imzasını kim yazdıysa bir düzenleme yapsın sayfa alt üst oldu okuyamıyorum yav monitörüm küçük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiickimse -- 13 Nisan 2009; 2:42:49 >
  • Koray herkes sen ben ve ismini sayamadığım birçok dostum, arkadaşım gibi değil. her tarafım para olsa adım kirli olduktan sonra ne yapacam ne işime yarayacak. Kıyas yapmayı bile dostlarıma ve şahsıma hakaret sayarım.
  • arkadaşlar telkinleriniz için teşekküe ederim.

mesele para meselesi değil.zaten 35 liradam gitti diye cıngar çıkartmışta değilim. niyatim sizi uyarmak dikkatli olunuzu sağlamak.

arkadaşı adam hesabına almış olmak ve karsılığında bu davranısımı sorgulamak çok kötü oldu. birde bana yaptıgımız telefon konuşmalarının birinde
    "30 liralık adam değiliz kardeş "demişti..

• Mehmet abi demek ki bu şahıs 10 liralık adammış.
  • Erman kardeşim gerçekten çok üzüldüm senin yaşadıklarınada.

ama keşke o zaman deşifr etmiş olsaydın. belki ben bu alışverişi yapmazdım..

ama en azından bundan sonra arkadaşlar dikkatli olsunlar derim..

elemanın telefonunu verebilirim isteyen tanıyan varsa

saygılar.

• forumu dolandırıcılar sardı yav.
  • Kardeş Bilgilendirdiğin için çok Teşekkür Ederiz ..

Eminim Senden Başkada mal satmaya çalıştığı olucaktır .

yani bu mesajı okyan artık daha birşey almaz bu adamdan .

işin kötü olan tarafı ise nick değiştirip yine elindeki bozuk malları satabilir .

herkezin dikkatli olmasını taviye ederim , heleki değerli birşey alıyorsanız .

Tekrar Teşekkürler Bilgilendirme İçin , Herkeze İyi Forumlar ..
  • işin özünü bilmem ama ben şaşırmadım son derece seviyesiz edepsiz pişkin pişkin konuşan bir adamdır kendisi bir de çok zenginim havalarına girer. asus maximus konusundaki postta takışmıştık kendisiyle. geçmiş olsun diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeFeD -- 15 Nisan 2009; 20:51:28 >
  • Geçmiş olsun para hadi neyse de o kadar da zaman çalmış.Her gün satış dahil alışveriş yapmayacağım kişi listesi çoğalıyor.

Neden üst konu olmadı acaba?
  • bu sıralar dolandırıcı sayısında patlama var forumda. Uyardığın için sağol
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.