Şimdi Ara

Espresso Makinesi tavsiyesi!!! (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.156
Cevap
94
Favori
232.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

6000 liraya almıştım hocam aşırı memnunum makinadan.Yiğit hocamın youtube a koyduğu modifikasyonlardan sonra harika kahveler yapıyorum.Yani süt aşırı derecede sıcak oluyor ve benim istediğim tek şey buydu.Monin beyaz çikolata sosuda aldım.Şu an starbuckstan daha iyi white mocha yapıyorum.

• 3 kahve çekirdeği kullandık. Biri starboxın kahverengi Medium olan. Tchibo guatemala grande ve tchibo brazil mild. Bunlardan guatemala hafif gelmiş iken diğeri ağır geldi içemedik. Ayrıca fındık aromasını da alamadık brazil olanı için. Ayrıca ya tek yada çift çekirdek ayarında içeriz. Hafif içimli ve acı olmayan çekirdek öneriniz nelerdir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • enenengin E kullanıcısına yanıt

Lavazza Qualita Rossa

• golgebir kullanıcısına yanıt
    Bosch tıs 30321 rw kahve Makinesini 3 ay oldu gibi alalı çok memnunuz. Süt köpüğü vardığım son damlasına kadar kalıcı bu bir. İkincisi soğuk süt ile kahveyi yapıyoruz bardağa el ağız değmiyor. Biraz bekliyorsun içmek için. Basıncı çok başarılı yani. Kupa ısıtma kısmı da var.
    Forumda Bosch tıs 30321 rw kahve Makinesi başlığı ile kullanıcı yorumum ve görseller var.
    Saygılar.

• serta2 kullanıcısına yanıt
    Makine almadı iseniz Bosch tıs 30321 rw kahve Makinesini aratınca deneyim ve kahve görsellerine ulaşabileceksin. Makineden çok memnunuz.

• enenengin E kullanıcısına yanıt

Dediginiz makineden aldim. Cok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

ESAM ve ECAM serileri arasındaki fark nedir ?

öğrenmeyi hep ertelediğim bir cevap.

yarın soracağım.

• hala bıraktığım yerde konu...

yıllardır hiç mi ilerleme olmaz  

plastik aksamlı, termoblock ısıtma sistemli hazır otomatik makineler alınıp duruyor, üzülüyorum... süt köpüğü dediğiniz şeyler normalde atılması gereken sabun köpüğü niteliğindeki şey, bunu pozitif bir şey olarak yazmışsınız köpük diye bir şey yok, krema halinde olacak o doku /:

kazanlı makine alan bir kişi yok son 10 sayfadır, yazık cidden.

neyse neskafeden bu aşamaya geçtiğini görmek de güzel insanların.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 8 Mayıs 2021; 20:14:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

hala bıraktığım yerde konu...

plastik aksamlı, termoblock ısıtma sistemli hazır otomatik makineler alınıp duruyor, üzülüyorum... süt köpüğü dediğiniz şeyler normalde atılması gereken sabun köpüğü niteliğindeki şey, bunu pozitif bir şey olarak yazmışsınız köpük diye bir şey yok, krema halinde olacak o doku /:

Sizin önereceğiniz uygun fiyatlı marka ve model ne acaba? Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dOmi D kullanıcısına yanıt

silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autocar25 -- 6 Haziran 2021; 0:28:49 >
  • autocar25 A kullanıcısına yanıt

valla hocam fiyatlar noldu bilmiyorum...

arçelik ve bekonun bk 2170 modeli vardı gaggia üretimi ikinci elde onu bulursanız alın 800-1000tl arasında idi bedava fiyat.

https://www.akakce.com/kahve-makinesi/en-ucuz-gaggia-ri9480-11-new-classic-fiyati,388534966.html

şu ürün kazanlı sıfırı 3700 görünüyor.

bende rancilio silvia var, kazanı da pirinçten alimünyum değil sağlık açısından en iyisi.

burdaki makinelerin hepsi aliminyum termoblock sistem. termoblock banyolarda eskiden şok ısıtma sistemi olarak kullanılan ihlas şofbenler gibidir, anında gelen su borularda ısıya çarpar ısınır. sorun 10 saniye sonra ısınan block soğur ilk gelen su gibi sıcak olmaz bu da espresso tadına etki eder.

kazanda 100-200ml su tamamen bir sıcaklığa basınca ulaşana kadar düdüklü tencere içindeki gibi ısınır. çalıştırdığınızda 2 shot stabil sıcaklıkta ve basınçta akar. Cafelerde, büyük işletmelerdeki makineler hep kazanlıdır.

kolay gelsin herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 9 Mayıs 2021; 11:29:11 >

• Arkadaşlar gaggia new classic cihazımı satıyorum ilgilenenler öm atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

ESAM ve ECAM serileri arasındaki fark nedir ?

ESAM 'lar eskiler, ECAM 'ların öncü modelleriymiş.

ESAM makinelerin ön yüzleri geniş.

ECAM makinelerin ön yüzleri dar, arkaya doğru derinleşiyorlar.

yükseklikleri aynı gibi.

• arel.gr kullanıcısına yanıt

Teşekkürler

sıfır ve 2. El fırsat makineler bulursanız paylaşmanızı rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz çok değerli teşekkür ederim. Peki bu özellikler makineler de yazıyor mu nereden bilebiliriz kazanı nasıl olduğunu

• araştıracaksınız modeli...

atıyorum rancilio silvia boiler or thermoblock diye falan.

• Philips ep 2200/10 modeli konusunda fikri olan var mı?

2600 civarına düşerse almayı düşünüyorum.

Bu fiyata daha iyi bir öneriniz var mı?

Ayrıca Amazon.de gibi indirim denk getirebileceğim bir site ya da bekle dediğiniz bir dönem mevcut mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

hala bıraktığım yerde konu...

Bence düşündüğünüz şeye salt kalite olarak bakmayın.

Kazanlı makinelerle elbette daha iyi sonuçlar alınır. Araştıran bunu görüyor ama kazanlı ve otomatik olsun deyince hem ürün az hem de uçuk fiyatlar var.

Nispeten aynı fiyata alınan manuel makinelerde de değirmen işine girmek gerekiyor. Her seferinde özen göstererek tamperlemek gerekiyor, gerekirse öğütme kalınlığına müdahale etmek gerekiyor, süre tutmak, çıkan espressonun akışını izlemek vs. iş kahve içmekten ziyade kimyagerliğine gidiyor.

Hadi diyelim ki tek kahve yaptınız bununla uğraştınız, hatta sütünü de özel alıp latte art çıkarmaya kadar vardınız... Harika kahveler yapıyorsunuz... Peki evde tek yaşamıyorsanız ne olacak? Sizden her kahve yapma rutininde tek kalemde 3-4 kahve istenirse ne yapacaksınız?

İşin sonunda ilk bir kaç ay hoşunuza gitse uğraşsanız bile, çok aşırı bir tutkun değilseniz yeter be deyip o otomatik makinelere gidersiniz(hatta belki gün gelir ondan da vazgeçesiniz gelir o ayrı konu :) )

Youtube da bu şekilde bahsettiğiniz makinelerin iyisinden alıp sonradan satıp otomatiğe geçen de tanıyorum. Normalde yapmaması lazım ama iş pratiğe varınca sonuçlar değişiyor.

Sen ne yaptın derseniz önce kapsüllü sonra bir otomatik kullandıktan sonra yukarıda bahsettiğim nedenlerden ve kahve insanı olmadığım sonucuna vararak bu işlerden eteğimi çektim. Otomatik makinesini satıp köyüme döndüm. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 16 Mayıs 2021; 23:9:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

ESAM 'lar eskiler, ECAM 'ların öncü modelleriymiş.

ESAM makinelerin ön yüzleri geniş.

ECAM makinelerin ön yüzleri dar, arkaya doğru derinleşiyorlar.

yükseklikleri aynı gibi.

Alıntıları Göster

Benim bildiğim ECAM'lar ısınma konusunda biraz daha hızlı ve sıcaklık stabilitesinde de biraz daha iyilerdi. Tabi benim araştırmamın üstünden yıllar geçti. Yüzde yüz böyledir diyemem.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.