Şimdi Ara

ESP, TÜRKİYE'DE KASIM 2014'TE ZORUNLU OLUYOR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
4.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rabbim muhtaç etmesin... Sonra yusuf yusuf...
  • quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Ya bu esp çok mu pahalı 2013 model araca koymamışlar.sonradan takılma ihtimali var mı?

akşam flash tv de gösterdiler

zaten sonradan takılmasa tüm araçlara zorunlu denmez

lastik basınç sistemi ile birlikte 1000 + 500 = 1500 tl ye maal oluyor dediler.
  • ogameci kullanıcısına yanıt
    "bütün araçlar" dediğiniz zaman renault 9-11-12 serisi, tofaş kuş serisi de işin içine girer; elektronikle alakası olmayan bu araçlara esp'yi nasıl takacaklar?
  • Kanun hükmü yürürlüğe girdikten sonra satışa sunulan tüm araçlarda zorunlu olacaktır. Geriye dönük zorunluluk olamaz.
  • ESP araca sonradan eklenebilecek bir donanım değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortarxl

"bütün araçlar" dediğiniz zaman renault 9-11-12 serisi, tofaş kuş serisi de işin içine girer; elektronikle alakası olmayan bu araçlara esp'yi nasıl takacaklar?

aynen dostum, haberde o şekilde lense edildi direkt.

epey araştırdım bende sonradan takılmıyor şeklinde bir sonuç çıktı ortaya.
  • Benim kafama takılan soru, ekim ayında uygun fiyata sıfır km esp siz araç alınır mı
  • ESP yazılımsal birşey değil mi sonuçta gerekli sensörler ve yazılım ile sonradan olmayan araçlara da uygulanabilir mi acaba bilgisi olan var mı bu konuda ?
  • Öncelikle Soma'da hayatını kaybeden işçilerimize ALLAH'tan rahmet diliyorum.

Selam arkadaşlar, 3-4 gündür bu ESP olayını araştırıyorum. Sistem güvenlik açısından süper ona lafım yok. Gerçekten bilgisi olan arkadaşlara sorum olacak; kısa zaman içerisinde nasipse bir fiat bis almayı düşünüyorum. aracın değeri 3.5-4 bin tl civarı. Bu ESP olayını tutup 20 yıllık araçlara da diretmezler de mi ? 1500 tl gibi bir masrafı var diye duydum yoksa arabanın yarı fiyatına bir de ESP mi ekleteceğiz :S

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Kalın sağlıcakla...
  • Ülkemiz kireç taşından dandik asfaltında kesinle bol bol çalışacaktır iyi bir karar
  • e şimdi benim hatunun yekbare kara düzen 2005 polo basicline'ı var.. ulan arabada gectim esp'yi abs yok.. abs'yi de geçtim daha uzaktan kumanda yok, kapilari anahtarla aciyok, magduruz la nabacaz biz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Kanun hükmü yürürlüğe girdikten sonra satışa sunulan tüm araçlarda zorunlu olacaktır. Geriye dönük zorunluluk olamaz.

Doğru.

quote:

Orijinalden alıntı: rst78

ESP araca sonradan eklenebilecek bir donanım değil.

Keşke eklenseydi. Zorunlu olmasa bile değerdi.s
  • şimdi vw düşünsün polonun fiyat en az 2 bin artar
  • ağırlıklı olarak şehir içinde kullanılıp yılda bir kaç kez yaklaşık 250-300 km uzun yola çıkılabilecek bir araçta sizce esp olmalı mı?
  • Artık esp siz araç kalmadı pek piyasa da sümbül de bile standart olarak sunulduysa hala standart sunmayan marka kaldıysa utanmalı kendinden.:)
  • GAList kullanıcısına yanıt
    Olmali. Onunuze bir kopek atlar sehir icinde dahi zorunlu geyik testi yapip bir yere patlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Bence kaza oranı artar.

Nasıl olsa esp var anasını satayım der imkansız dalış ve makaslar yapar bizim millet. Espninde bir yere kadar olabileceğini öngörmez.

++++++++++++
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAList

ağırlıklı olarak şehir içinde kullanılıp yılda bir kaç kez yaklaşık 250-300 km uzun yola çıkılabilecek bir araçta sizce esp olmalı mı?

Olmalı.

Yılda bir kaç kez gittiğiniz uzun yolda kaza olmayacağının garantisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

şimdi vw düşünsün polonun fiyat en az 2 bin artar

ya da fiyat artırmaz cc yi iptal eder wv bu öpmeyeceği eşşeğe yem vermez :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geyik testi denen olayda ESPsiz araçla 65 km hızın üzerinde savrulursunuz. Eğer zemin ıslaksa 61 kmlerde de savrulursunuz.
    Bu nedenle şehir içi dışı farketmeksizin ESP gerekli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.