Şimdi Ara

Esnafım , ALLAH vatandaşın yardımcısı olsun. Esnaflar odaya bekleniyor!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
16.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: BarbaraPalvin

Bir top A4 kağıdı 22.5₺ oldu. Önceden 15₺ye satıyorduk(2-3 hafta önce) şimdi gelişi 18+KDV oldu. Müşteride haklı olarak kağıda bu kadar para verince sövüyor bize
    Çevreyi korumak için kardeşim. Dolarla, ekonomiyle alakası yok. Tutumlu kullanılsın diye bilerek yükseltildi fiyatlar.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Miktari muhasebeciye sormam lazim.ama biz normalden az oduyoruz.cunku babam emekli.

Her ay z raporlari, pos gun sonu raporlari, dukkana alinan malin faturalari muhasebeci tarafindan hesaplanir ve maliyeye bildirilir.zaten gelir giderde oratisizlik varsa maliye gelip tepene biner.sonucta aldigin mal ortada onu satmamis gibi de gosteremezsin.hic bir toptanci da sana dusuk miktarli fatura kesmez.

Benim dukkanin elektrik vergisi 300 - 400 lira arasi.tek kalemde asgari ucretlinin vergisini yakaladim.diger kalemleri de katsam isin icine 3 kat fazla odedigim ortaya cikar.

Esnaf dedigin kisi hem dukkaninda hem de evinde elektrik oduyor.o yuzden "asgari ucretli de fatura oduyor" diye savunma lutfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tornado of Souls kullanıcısına yanıt
    asgari ucretli elektrik su vergisi odemiyor mu simdi? harcadigin kadar oduyorsun. fark su; sen o elektrik faturasini dukkanina gider olarak gosteriyorsun, asgari ucretli gosteremiyor. eline gecen paradan azalmiyor, odeyecegin vergiden azaliyor. yani devlet sana elektrigi bedavaya vermis oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarbaraPalvin

Bir top A4 kağıdı 22.5₺ oldu. Önceden 15₺ye satıyorduk(2-3 hafta önce) şimdi gelişi 18+KDV oldu. Müşteride haklı olarak kağıda bu kadar para verince sövüyor bize
    Hocam Migros'tan aldım ben geçen işyerindeki arkadaşlar 25 lira olmuş esnafta deyince.

https://www.sanalmarket.com.tr/navigator-fotokopi-kagidi-a4-500lu-p-2bf506a
    Navigator 14,90
    https://www.sanalmarket.com.tr/copier-bond-fotokopi-kagidi-a4-500-yaprak-80-g-p-235fb7e
    Copier Bond 17,25

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Miktari muhasebeciye sormam lazim.ama biz normalden az oduyoruz.cunku babam emekli.

Her ay z raporlari, pos gun sonu raporlari, dukkana alinan malin faturalari muhasebeci tarafindan hesaplanir ve maliyeye bildirilir.zaten gelir giderde oratisizlik varsa maliye gelip tepene biner.sonucta aldigin mal ortada onu satmamis gibi de gosteremezsin.hic bir toptanci da sana dusuk miktarli fatura kesmez.

Benim dukkanin elektrik vergisi 300 - 400 lira arasi.tek kalemde asgari ucretlinin vergisini yakaladim.diger kalemleri de katsam isin icine 3 kat fazla odedigim ortaya cikar.

Esnaf dedigin kisi hem dukkaninda hem de evinde elektrik oduyor.o yuzden "asgari ucretli de fatura oduyor" diye savunma lutfen.
    Hocam yapmayin Allah askina, hani bilmeyene tamamda bu isten anlayanlar ne kadar tek tarafli yazdiginizi bariz gorur.

Elimden bi dolu beyanname gecer, az cok esnafin odedigi vergiyi goruyorum. Kurumasa firmalarla calisip fatura kesenler harici digerleri herturlu vergi kaciriyor bariz. Kayit disi hepsinde bariz var. Siyasi firmalarin yaptiklari disinda bu ulkede en cok kaciranlar, gercek geliri uzerinden en az vergi odeyenler bariz ortada. Eger bir calisansandan yada memurdan fazla vergi oduyorsaniz kesin bir memurun bir yilda kazandigini 1 ayda kazaniyorsunuzdur. Oyle bir algi olusmus ki vergi kacirmayan esnaf esnaf degildir, kacirmak hepsine mubahtir, yoksa ticaret yapamaz algisi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

asgari ucretli elektrik su vergisi odemiyor mu simdi? harcadigin kadar oduyorsun. fark su; sen o elektrik faturasini dukkanina gider olarak gosteriyorsun, asgari ucretli gosteremiyor. eline gecen paradan azalmiyor, odeyecegin vergiden azaliyor. yani devlet sana elektrigi bedavaya vermis oluyor.

Bir işyeri sahibi olarak küçük bir bilgilendirme yapayım.

İşyerinde kullandığınız elektriği gider gösterebiliyorsunuz. gelir vergisi için hesap yapılırken gider gösteriyorsunuz. Şirketler için kurumlar vergisi %20 olduğu için Elektrik giderinizin %20’sini vergiden düşüyorsunuz. Yani %80’i cebinizden çıkar. %20’si devlete ödeyeceğimiz vergiden düşülür.

Elektriğin hepsini devlete ödetme durumu yoktur yani.

Selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    Oduyor da hani sen diyorsun ya esnaflar asgari ucretli kadar odemiyor diye ona ornek veriyorum.

gider gosterilen fatura sadece odenen kdvde indirim saglar ne bedavasi?

• Cem kullanıcısına yanıt
    Lanet olsun onlara çok ayıp ediyorlar.

• hetşat kullanıcısına yanıt
    Babamdan ötürü biliyorum,kağıt ülkede üretiliyordu.Fetöcüler bu işe girdiler,Türkiye’ye bir tek bunların firması kağıt sokuyordu,yurt dışından dolayısıyla piyasayı da onlar belirliyorlardı.Türk üreticiyi bu şekilde bezdirdiler,onlar da yatırımlarını yurt dışına aldılar.

Kağıt deyip geçmeyin,en büyük para burada dönüyor,akıl almaz meblağlar,karlar bu işin içerisinde...Hele ülke içerisindeki fiyatını siz belirliyorsanız,müthiş kar elde edebilirsiniz.

• Bunlar iyi günlerimiz, böyle olacağı 3-4 yıl önceden belliydi. Her platformda söyledik ama maalesef durum bu. Bu arada bu günler iyi günlerimiz.

• Tuketim aliskanligi degisince esnaflarin durumu kotulsti.

Bunlar iyi gunler esnaf icin dahada kotulesecek.

Bir cok ulkede avm ler kapanmaya basladi.

Biz daha avm esnafligina gecemedik.

Iyi gunler......

Degisime ayak uyduracaz .

• Ben daha 2016'da hissettim krizin gelmekte olduğunu.
    Yeni mal almadım. Elimdeki malları satıp tükettim. Sermayeyi kurtarıp işi sonlandırdım.

Şimdi sahilde balık tutuyorum. Kafa rahat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye hak etmediği parayı harcadı ve sonu bu oldu.

Bir de bazı arkadaşlar "neden kimse eylem yapmıyor?" demiş. Halk malum iktidar tarafından koyunlaştırıldı. Şöyle düşünün, eskiden kriz olunca sorumlusu iktidarlar olurdu ama artık sorumlu "dıj güşler". Devasa bir toplum mühendisliği sayesinde, halk öyle bir hale getirildi ki halk yerlerde açlıktan sürünse bile bunun sorumluluğunu dış güçlere yükleyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 21 Ağustos 2018; 17:53:44 >
  • Bende plastik poşet ve pastane ambalajı üreticisiyim. Cidden gelen zamlar feci.. birde vadeyi kaldırdık çoğu müşteriye.. ama satışlarda en ufak düşüş yok..

Bu arada bayram oncesi 20 ton mal istedim 5 ton verdiler.boyle devam ederse kimseye mal veremeyiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 21 Ağustos 2018; 18:28:49 >
  • quote:

Uzmana göre 'Hiçbir kısıtlama yok': Borçlu vatandaş da konkordato ilan edebilir
    Murat Sevinç
    2-3 dakika

Yemimli mali müşavir ve sorumlu denetçi Yılmaz Sezer, İcra İflas Kanunu’ndaki değişiklik sonucu tacir olmayan kişilerin de konkordato ilan edebileceğini söyledi.

Fotoğraf: DHA

Konkordato, ödeme sıkıntısına düşen şirketin borç ödeme işinin mahkemenin atayacağı komiserlerin inisiyatifine bırakılması anlamına geliyor.

Dünya’dan Veysel Ağdar’ın haberine göre Sezer, 7101 sayılı kanunun 13’üncü maddesindeki hükümle getirilen değişiklik sonucu mali açıdan zor duruma giren ve ödeme sıkıntısı çeken vatandaşın da konkordatoya başvurabileceğini kaydetti.

Sezer, “Konkordato müessesesi çok önceden beri var olan bir müessese olmasına rağmen 28.02.2018 tarihinde yapılan değişikliklerle daha pratik ve uygulanabilir hale getirilmiştir” dedi.

Yeni düzenlemeyle tacir olmayan gerçek kişilerin de ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Asliye Ticaret Mahkemesi’ne müracaat ederek konkordato talep edebileceklerini dile getiren mali müşavir, “Aslında hiçbir şarta ve ön koşula bağlı olmaksızın dileyen herkes konkordato ilan edebilmektedir. Burada hiçbir kısıtlama yapılmaması nedeniyle bu kapsamdan devlet memurları da faydalanabilmekte” diye konuştu.

İlk bakışta bu uygulamanın ‘yadırgatıcı ve anlaşılmaz’ olduğunu ifade eden Sezer, “Sanırız bu konudaki eksiklik uygulamayla netleşip yargı içtihatları ile kesinlik kazanacaktır” dedi.
    ‘Her yönüyle yanlış’

Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu ise vatandaşın konkordato ilan etmesi yönündeki yasal düzenlemenin ‘her yönüyle yanlış ve bir o kadar da tehlikeli’ olduğunu savundu.

Saygılıoğlu, “Böyle bir çarpık düzenlemeye gidilmesi çok sıkıntılıdır” derken, ‘bulaşma etkisi’yle gerçek kişilerin de borçlarını ödememe yoluna gitmesinin söz konusu olabileceğini ifade etti.

Bunun sonucunda alacağını tahsil edemeyen alacaklıların da geriye dönüp kendi borçlarını ödememe ve erteleme yoluna gidebileceğini belirten Saygılıoğlu, “Sonuç itibariyle hukuktan sapmaktır, ahlaksızlığı teşvik etmektir, dürüst gerçek ve tüzel kişileri cezalandırmaktır” dedi.

http://www.diken.com.tr/uzmana-gore-hicbir-kisitlama-yok-borclu-vatandas-da-konkordato-ilan-edebilir/

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.