Şimdi Ara

Eskişehir'liler; ve Eskişehir'de yaşayanlar (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.488
Cevap
47
Favori
387.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önce birkaç kişi sanırım oraya taşınmasını istemişti nedenide oraya az giren var onun için topiğimz hep yukarda olur demişti ben de karşı çıkmıştım ; Kültür bilime az giren varsa kimse görmez demiştim...
    ama görüyorumki topiğe sık sık girip birşeyler tartışmadığımızdan/yazmadığımızdan topiğimiz sık sık ikinci hatta üçüncü sayfalara geriliyor onun için sizlerinde değerli fikirlerini alayım dedim
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bence üniversite tercih aşamasında olup Eskisehirimizi merak eden öğrencileri aydınlatırsak; buraya cok giriş alırız. Şimdilik hoscakalın.
  • Arkadaşlar anket sonuçlarına göre topiğin
    konu dışında kalmasından yana ve toğimiz konu dışında kalacak
  • Konu dısında kalması daha iyi
  • quote:

Orijinalinden alıntı: sutozu

quote:

Orijinalinden alıntı: enginer804

her sabah benden önce sutozu giriyor ama nedense topiğe girmiyor ..günaydın sutozu ve geceleyen arkadaşlar sizede biraz uyuyun sizede tünaydın demiş olayım.
    hayırlı sabahlar ,hayırlı işler, kolay gelsin hepinize...........

Abi her sabah girerim girmesinede boş boş günaydın demek olmuyorki. Birşeyler konuşulsa tartışılsa Eskişehir hakkında iyi olacak.
    Tamam güzel fot. koyuyoruzda bunu sen ben görünce anlamı pek olmuyor. Bilmem anlatabildimmi?
    Ayrıca Eskişehir topiciği konu dışında kalması gerekir. Bilim kültür e aktarılırsa orda kimse girmez ve topic yok olur gibime geliyor.
    Neden böyle bir anket yapma gereği duydun ayrıca pek anlayamadım.
    Maksat UP mı yoksa

Evet sutozu ve ezikpire arkadaşımız doğru söylüyor hem birşeyler konuşalım hem üni.aşamasındaki arkadaşlara yardımcı olalım hemde arasıra resim atalım topiği boş bırakmayalım
  •  Eskişehir'liler; ve  Eskişehir'de yaşayanlar

Orhangazi tepelerinden Eskişehir KArabayır ve Sazova manzarası (800X600 olunca kotulesti maalesef)...
  • Hadi yine ben geldimmmmm
    Günaydınnnnn sabah kalkan güzellere
    tünaydın güzelllik uykusundan kalkamayan güzellere
    Gününüz aydın , gönlünüz neşe,kafanız dinç, işleriniz yolunda olsun,

Ezikpire resimler güzel 800*600 olunca bozuldu demişsin ama yinede çok güzel hiç olmazsa bu sayfalara sığıyor
  • Gunaydin,

Bir tartışma başlatmak açısından soruyorum. Eskişehir'de en güzel köfte ve döneri nerede yersiniz?

Benim favorilerim şunlar:
    KÖFTE: Tuna Köftecisi (Sanayi Çarşısı, piyazı da çk güzel)
    DÖNER: Ömür (Kılıçoğlu Sineması karşısı, özellikle pilavüstü döneri tavsiye ederim). Ömür de "kıvırcık" adı verilen bir tatlı var, mutlaka yiyin.

Afiyet olsun...
  • yaw ben hala eşkişehir animasyon bölümünde okuyan birini bulamadım koca forumda
    yaw animasyon bölümünde okuyan biri falan varsa irtibata geçsin benle? pm falan atsın
  • quote:

Orijinalinden alıntı: ezikpire

Gunaydin,

Bir tartışma başlatmak açısından soruyorum. Eskişehir'de en güzel köfte ve döneri nerede yersiniz?

DÖNER: Ömür (Kılıçoğlu Sineması karşısı, özellikle pilavüstü döneri tavsiye ederim). Ömür de "kıvırcık" adı verilen bir tatlı var, mutlaka yiyin.

Afiyet olsun...

sanayi çarşısında rodop köftecisini biliyorum köşede şimdi eski emlak bankasının yerini tutmuşlar ama tuna köftecisi nerede onu bilmiyorum...
    Birde eskiden taşbaşı çarşısının orada tatarlar vardı köfte ,şiş yoğurtlu balaban yaparlardı her yolum düştüğünde uğrardım oraya heyyy gidi günler heyyy oralar yıkıldı değiştiii neler oldu neler
  • Hamamyolunda Hacı baba dönercisinin üstüne döner ci tanımam agalar
  • Enginer Bey,

Tuna koftecisi Rodopun bir ust sokağında, Rodopta iyidir ama, Tunaya giderseniz sipariş verir beklersiniz, kofteler ateş gibi gelir. Rodop büyütünce dükkanı, öğlen hazırlıyor bir kenarda, yine sıcak ve çok lezzetli ama, Tuna kadar sıcak gelmez, daha hızlıdır doğal olarak. Tuna'da piyazlar daha ufak ve daha lezzetli ayrıca. Karışık ızgara yiyecekseniz saat 13'den once gidin cunku bitiyor. Ogrenci arkadaslar icin bunlar esnaf lokantası sadece oglen hizmet verirler. Tuna da bir kofte+piyaz+kola yaklaşık 5-6 YTL civarında...

Balaban olarak soylediginiz yer "Buyuksehir Belediyesinin" arka sokagındaki pasajın içinde bugun hala yerini koruyan Abdulselam'dır. Cok guzeldir. Fakat cok kalorilidir. Orjinal dukkana bundan 20 yıl once falan gittiğimi hatırlarım. En son gittigimde yanlış haıtlamıyorsam 7-8 YTL harcamıştım.

Unutmadan Ömürde pilavüstü döner 6 YTL. Bir de çarşı içinde TAksim MAğazası karşısında "100 Gram" adında bir donerci var. O da cok guzeldir. (100 gr et 7 YTL civarında)

Arkadaşlara tavsiyem tuplu donercierden uzak durmaları, kanserojen etkisi yuzunden...
  • dediğiniz yerleri bir gün muhakkak deniycem. bende size en iyi işkembeciyi söyliyeyim muttalip cad köprüsünün altındaki bolkepçe lokantasıdır. peki gideniniz var mı oaraya?
  • En kral köfte ve eti bir çok yerde yiyebilirsiniz. En başta aklıma gelen Abdüllselam, Koca Usta,İstasyon köftecisi, Razgrad köftecisi.. daha bir çok var.
  • beyler artık burayi foto yağmuruna tutacam arçeliğin 6 mp lik dijital fotoğraf makinesini aldım
  • cumcum resmi nerde kaldı....
    aloooooooooo...........
  • osmangazi tıpta okuyan var mı?bu yıl yazdım gelme ihtimali var.nasıl iyi midir?TUS başarısı nedir?
  • arkadaşlar benmi yanlış biliyorum bilmiyorum ama abdüllselam veya abdülselam değil abdüsselam dır.bir düzeltme yapayım dedim.
  • Cok iyidir bomba gibidir, TUS başarısı yüksektir, hiç endişelenme
  • quote:

Orijinalinden alıntı: ezikpire

Gunaydin,

Afiyet olsun...

köfte ve döneri bilmem ama iskenderde nazar kebapın üstüne tanımama.stsubay ordu evi arkasında tam köşede
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.