Şimdi Ara

Eskişehir'liler; ve Eskişehir'de yaşayanlar (273. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.488
Cevap
47
Favori
387.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • smd nin dediği gibi siz bu trafiğe şükredin. istanbula cuma saat 5 den önce girdiniz girdiniz giremediyseniz köprüden geçecekseniz boğaziçi köprüsüne nakkaştepeden bağlanıp geçeceksiniz. yoksa o saatte normal yoldan ve fatihten geçiş 2 saati buluyo nakkaştepe en fazla 30 45 dakika sürer ama büyük araçlar otobüsler kullanamıyor tabiki...
  • Rezalet diz boyu. Alternatifiniz yok planınız yok yolu kapatıyorsunuz. Bu kadar millet istanbula otobüslemi gidecek. Trafik ne olacak. Zaten çıldırtıyordu istanbula giriş iyice beter olacak... akşam 5 ten önce istanbulda olacak şekilde kendinizi ayarlayın...

http://gundem.milliyet.com.tr/izmit-istanbul-demiryolu-2-yil-boyunca-kapali/gundem/gundemdetay/27.12.2011/1480762/default.htm
  • Arkadaş doğru söylemiş bana Ocak'tan sonra çalışma var demişti, esas şimdi yandık. Zaten kaç bin tane öğrenci vardır burada İstanbul'a giden. Hepi topu 3 firma gidiyor İstanbul'a. Onlar da başka alternatif yok diye zamı bindirirler yüksek ihtimalle. Zaten şeytan dürtüyordu alacağım bir tane dandik ta olsa araba sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

Arkadaş doğru söylemiş bana Ocak'tan sonra çalışma var demişti, esas şimdi yandık. Zaten kaç bin tane öğrenci vardır burada İstanbul'a giden. Hepi topu 3 firma gidiyor İstanbul'a. Onlar da başka alternatif yok diye zamı bindirirler yüksek ihtimalle. Zaten şeytan dürtüyordu alacağım bir tane dandik ta olsa araba sonunda.

dogan sahin alda gezdir bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

quote:

Arkadaş doğru söylemiş bana Ocak'tan sonra çalışma var demişti, esas şimdi yandık. Zaten kaç bin tane öğrenci vardır burada İstanbul'a giden. Hepi topu 3 firma gidiyor İstanbul'a. Onlar da başka alternatif yok diye zamı bindirirler yüksek ihtimalle. Zaten şeytan dürtüyordu alacağım bir tane dandik ta olsa araba sonunda.

Açarız son ses basslı müziği, kızlar da bize hasta olur. Ohh mis.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

quote:

Açarız son ses basslı müziği, kızlar da bize hasta olur. Ohh mis.

/>
  • quote:

DİESEL corsa var bende 1.7 dti 2003 model. ondan al. onlar ucuz piyasada durumuna göre 10000 den 15000 e kadar bulabilirsin... ama yanına yolcuda bulman lazım. mazot 4 tl oldu nerdeyse. tek başına çok masraflı oluyo. Sen al sen beni getirir götürürsün bende satarım arabayı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekiz

quote:

DİESEL corsa var bende 1.7 dti 2003 model. ondan al. onlar ucuz piyasada durumuna göre 10000 den 15000 e kadar bulabilirsin... ama yanına yolcuda bulman lazım. mazot 4 tl oldu nerdeyse. tek başına çok masraflı oluyo. Sen al sen beni getirir götürürsün bende satarım arabayı:)

Zaten alırsam 2 Eylül Kampüsüne gitmek için kullanırım daha çok ki ona da yol ortağı bulunur.
  • alper fb ile anlaşmış beyler
  • yılbaşında eskişehirde olcam kısmetse ey eskişehirliler . oralarda havalar nasıl =))) uzun zaman oldu gelmeyeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoonur

yılbaşında eskişehirde olcam kısmetse ey eskişehirliler . oralarda havalar nasıl =))) uzun zaman oldu gelmeyeli

Soğuk.
  • Vallaha kimse darılmasın ne büyükerşen nede otobüsçüler eskişehirin bu otobüs sisteminin allah belasını versin. Kim düzenliyor, adamları kim işe alıyor, bu işler nasıl yürüyor sorumlular kimse Allah bildiği gibi yapsın artık resmen canıma tak etti yahu. İki eylül kampüsüne otobüs gelmiyor arkadaşlar saatte birtane geçiyor millet evine gidemiyor yahu. Senelerdir böyle bir allahın kuluda demiyor ki bu ne böyle yahu.

eminim kaç kişi şikayet etmiştir bende gidip şikayet edecem gerekirse basını falanda çağırıp adam toplayıp bu eskişehirin rezalet trafiğini ve ulaşım sistemini heryere reklam yapıcam.

Eskişehir eskişehir bıktım vallaha. Düzen falan desen yok, karman çorman bi barlar sokağı ile adalar ile şehir olunmuyor. Eski tadı tuzu yok aldı başını gidiyor rezil bir hal almaya başladı artık. Öğrenciler için iyi yoksa sevilecek hiç bir tarafı yok. Cebinde parası olmasada ya da aç bile kalmayı göze alıp alem yapan öğrenciler için gece hayatı olsun, gezme dolaşma olsun çok iyi ama onun dışında tırt... hiç bir artısı yok. Gerçi zaten parası olana heryer güzel ya neyse :)

Uzun lafın kısası arabanızla gelin gelecekseniz. Eskieşhirdeki toplu taşımaya güvenirseniz kampüste saatlerce soğukta buz gibi havada tek başına angut gibi bekler kalırsınız. Tramwaya binmek istesenizde binemezsiniz bazı günler. Zaten otobüs saatleri bok gibi kafasına göre gidiyor otobüsler gideceğin her yere geç kalırsın mutlaka. Sonra niye trafik var diyoruz işte bundan var, bildiği için böyle rezalet ulaşımı herkes arabasıyla çıkıyor sokağa. Sistem yok sistem..... Hızlı tren yapıp Eskişehir - Konya arasında direk hat çekemeyen bir ülkeden ne bekliyorsunki daha hiç yani...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahoonur

yılbaşında eskişehirde olcam kısmetse ey eskişehirliler . oralarda havalar nasıl =))) uzun zaman oldu gelmeyeli

Soğuk.

hahaa görünüşe göre hiç bir değişiklik olmamış küresel ısınmada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Vallaha kimse darılmasın ne büyükerşen nede otobüsçüler eskişehirin bu otobüs sisteminin allah belasını versin. Kim düzenliyor, adamları kim işe alıyor, bu işler nasıl yürüyor sorumlular kimse Allah bildiği gibi yapsın artık resmen canıma tak etti yahu. İki eylül kampüsüne otobüs gelmiyor arkadaşlar saatte birtane geçiyor millet evine gidemiyor yahu. Senelerdir böyle bir allahın kuluda demiyor ki bu ne böyle yahu.

eminim kaç kişi şikayet etmiştir bende gidip şikayet edecem gerekirse basını falanda çağırıp adam toplayıp bu eskişehirin rezalet trafiğini ve ulaşım sistemini heryere reklam yapıcam.

Eskişehir eskişehir bıktım vallaha. Düzen falan desen yok, karman çorman bi barlar sokağı ile adalar ile şehir olunmuyor. Eski tadı tuzu yok aldı başını gidiyor rezil bir hal almaya başladı artık. Öğrenciler için iyi yoksa sevilecek hiç bir tarafı yok. Cebinde parası olmasada ya da aç bile kalmayı göze alıp alem yapan öğrenciler için gece hayatı olsun, gezme dolaşma olsun çok iyi ama onun dışında tırt... hiç bir artısı yok. Gerçi zaten parası olana heryer güzel ya neyse :)

Uzun lafın kısası arabanızla gelin gelecekseniz. Eskieşhirdeki toplu taşımaya güvenirseniz kampüste saatlerce soğukta buz gibi havada tek başına angut gibi bekler kalırsınız. Tramwaya binmek istesenizde binemezsiniz bazı günler. Zaten otobüs saatleri bok gibi kafasına göre gidiyor otobüsler gideceğin her yere geç kalırsın mutlaka. Sonra niye trafik var diyoruz işte bundan var, bildiği için böyle rezalet ulaşımı herkes arabasıyla çıkıyor sokağa. Sistem yok sistem..... Hızlı tren yapıp Eskişehir - Konya arasında direk hat çekemeyen bir ülkeden ne bekliyorsunki daha hiç yani...

ulaşım ve özellikle otobüsçüler konusunda bende sıkıntılı bir öğrencilik geçirmiştim . dediğiniz gibi gelmesi gereken otobüsler zaman kazanmak için ya duraklarda durmuyolar ya da hiç gelmiyolar , kestirmeden gidiyolar . anlaşılan ben gittikten sonra da düzen hiç bozulmamış . yani varolmayan düzen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Vallaha kimse darılmasın ne büyükerşen nede otobüsçüler eskişehirin bu otobüs sisteminin allah belasını versin. Kim düzenliyor, adamları kim işe alıyor, bu işler nasıl yürüyor sorumlular kimse Allah bildiği gibi yapsın artık resmen canıma tak etti yahu. İki eylül kampüsüne otobüs gelmiyor arkadaşlar saatte birtane geçiyor millet evine gidemiyor yahu. Senelerdir böyle bir allahın kuluda demiyor ki bu ne böyle yahu.

Gelmeyen otobus icin koca sehri kotulemek talihsiz olmus. Zira kimseyi zorla tutmuyorlar hic bir sehirde :)

İstanbul'da ulasim mukemmel. Metrosu, otobusu, tramvayi, dolmusu. Ondan mi tikaniyor trafik :)

Uzgunum fakat tum sehirlerde trafik sorunu var. Yanlis anlama oturulan yerden yazmak kolay. Enistem ve babamin isleri sayesinde 81 ilin 60 tanesini gezmisimdir.
  • @Yazılımcı Online

Geçen sene 2 Eylüle gidip geldiğim için biliyorum en fazla 5dk da bir otobüs oluyordu aslında. Senin şansına öyle denk gelmiş olmasın ?

Şunu da unutmamak lazım nerede çokluk orada ...
    Eskişehir milletin gözünü aldı, yaşanılacak şehir imajı yarattı haliyle bir o kadar da hem göç hem öğrenci aldı. Şehir de bunu kaldıramadı.
  • Vallaha kardeşimin her akşam ders çıkışı dolu gelen otobüs yüzünden otobüse binememesini(almadan gidiyor),
    Az sayıda yolcusu halde otobüse alınamadığını,
    18:30 dan 20:00 'a kadar soğukta otobüs beklediğini,
    Sabahları salak salak şoförler yüzünden çoğu zaman kaza bile atlattığını çeken biziz.

Kıçımdam uydurup burda oturduğum yerden kötülemiyorum yani. Benim açımdan çokta tın altımda araba var her yere aracımla giderim Allaha binlerce şükür ki şu toplu taşımaya muhtaç değilim. Maddi durumu düzeltince kardeşimede ufak bir araba alıp onunda rahat etmesini sağlıcam. sonra ototbüs umrumda olmaz :)

Yani kusura bakmasında kimse, bu eskişehir ne benim ne de kimsenin tapulu malı değil, hiç bir menfaatim yok bu şehirle ilgili. Bana verilen iyilikleri yazar, kötülükleride en sert dilde ve şekilde eleştirme hakkınada sahibim, toz pemge gözlüklerle etrafa bakıp şehrimiz çok güzel diyemem. Yani bu şehir dokunulmaz hiç bir şekilde eleştrilemez mi ? Bana bişey katmadıki ya da 5 senedir buradayım AVM den başka bir değişiklik görmedim ki ? İş üzerine iş sahası üzerine ne yapıldı ? Emlakçıklıktan ve esnaflıktan başka bu şehirde başka ekmek kapısı ne var. Tonla sanayi ve iş sahası var mı? Öğrencilerle dolu bir genç nüfus patlaması olan şehirde bir Yazılım üzerine genç mezunlara iş ve deneyim imkanı sağlayacak yer var mı ? Bilişimden tamamen uzak bir şehir. Geçimi inşaat sektörü olmuş ve bit kadar sokak arsındaki eve bile utanmadan 180 300 milyar isteyen çakalların olduğu bir şehir. Kiraların fırladığı bir şehir.

Ama ne var eskişehir niye milletin gözdesi? Çünkü gece hayatı var, barlar var, barlar sokağı var, öğrenci çok, aile yok ana yok baba yok gelen öğrenci içn özgürlük var, adalar var, AVMler var. Öğrenci hayatı buna bakar başka şeylere bakmaz ki. Aile hayatından boşanıp gelen ve ergenlik çağınının artık sağlam adımlarını yalnız başına atacakları gözlerini açtığı şehirdir eskişehir. Bu yüzden herkesin gözdesi olur. 4-5 sene içinde sıkılır zaten bu süreden sonrada öğrenimi biter çeker gider. Sadece anılarında vardır Eskieşhir güzel diye.

Yaşanabilirlikten çıkacak Eskişehir 10 senesi kaldı 10 sene kısa bir süredir. Bursa bir 15 sene önce nasıldı şimdi nasıl bir karşılaştırın derim. Bursa = İstanbul oldu. Yaşanabilirlik demek şehirdeki refahlıktır, nüfus artsa bile o şehrin nüfusu kaldırmasıdır. Şehir küçük ama nüfus 2 milyonsa (ki kışın rahat 1,5 milyon var eskişehir) o şehir yaşanabilir bir şehir değildir artık. Özelliklede Eskişehirin yapılaşmasına hayranım. Mis gibi yeni bağlar bölgesini adam gibi parsellemeyip eskiyi yıkıp çat diye yeni bine kondormaları yüzünden yine ufak ve daracık sokaklara sahip eski kentleşme devam etmekte. Yeni binalar dar sokaklar.... Belediye niye grid yapılaşma sunmuyor ? Tabi zor ve radikal bir karar olur ama yapılması gerekirdi bence.

Neyse dediğim gibi iyi bişey olursa taktir ederiz kötü bişey olursa da eleştiririz. Benim gözümle kötü olan şeyler bunlar isteyen katılır isteyen katılmaz. 6 senedir 19 yaşımdan beri yaşayıp gözlemlediklerim bunlar... Haaa büyük devrim yaşadı eskişehir Büyükerşen hocamız sayesinde ona hiç bir lafım yok köylükten taşra kent imajından kurtulup bir avrupa kenti gibi oldu ama kaldı 2005 den bu yana değişen tek şey Neo AVM Espark AVM Özdilek..... Birde kaldırımlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • eskişehir soğuğunu ancak yaşayan bilir . dolayısıyla otobüs ha geldi ha gelecek derken yarım saatin geçmesi demek eve bir buz kalıbı halinde varmak demektir
  • Yok yahu kıçından uyduruyorsun diyen olmadı estağ.

Ayrıca o eleştirilemez faslında da haklısın, biz Türk halkı olarak siyaseten kimi destekliyorsak ona başka bir anlam yüklüyoruz. Hatasını gördüğümüz, bildiğimiz halde ya ya ya şa şa şa demeyi iyi biliyoruz. Senin benim oyumla seçiliyorsa eleştirmek de benim hakkım övmek de.

İş sahasının belediyeyle pek alakası olmadığını siz de gayet iyi biliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Runaway.

Yok yahu kıçından uyduruyorsun diyen olmadı estağ.

Ayrıca o eleştirilemez faslında da haklısın, biz Türk halkı olarak siyaseten kimi destekliyorsak ona başka bir anlam yüklüyoruz. Hatasını gördüğümüz, bildiğimiz halde ya ya ya şa şa şa demeyi iyi biliyoruz. Senin benim oyumla seçiliyorsa eleştirmek de benim hakkım övmek de.

İş sahasının belediyeyle pek alakası olmadığını siz de gayet iyi biliyorsunuz.

Yani hocam... sonuçta ben oyumu Büyükerşen'e vermiş biriyim, her konuşmasına ve bulunduğu yere vaktim olursa giymeye çalışırım. Ama illa ben kötü bir işi olsada savunacak değilimki benim gözümde kötü olanlar bunlar. Kiminin hoşuna gidiyordur bu durumlar karışamam onun görüşüde o yöndedir elbette :)
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.