Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Eskişehir'liler; ve Eskişehir'de yaşayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
6.478
Cevap
49
Favori
371.560
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Eskişehir'liler; ve Eskişehir'de yaşayanlar
Giriş
    5542 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: redness

quote:

Orijinalden alıntı: troy

arabamı özledim

viyana üniversitesi?denizcan sezgini tanırmısın:)?niyazi şendişçi?

denizcanı bilmiyorumda

niyaziyi bilirim almanca kursunda aynı sınıftaydık
    |
    |
    163 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

arabamı özledim

viyana üniversitesi?denizcan sezgini tanırmısın:)?niyazi şendişçi?

denizcanı bilmiyorumda

niyaziyi bilirim almanca kursunda aynı sınıftaydık

Alıntıları Göster
    vay be dünya küçük harbiden:=)
    |
    |

• Yarbay
    5542 Mesaj
    quote:

sende eskli msin? okuyor msun orda ?
    |
    |
    163 Mesaj
    quote:

quote:

eskişehirli değilim osmangazi de okuyorum.
    |
    |

quote:

quote:

eskişehirli değilim osmangazi de okuyorum.

Alıntıları Göster
    Yarın Nazım Hikmeti anma etkinliği var gelmek isteyenlere duyrulur.

Zaman

20 Ocak Perşembe · 20:30 - 22:00

Yer Eskişehir Kültür Merkezi (Subay Orduevi Arkası)
    |
    |

• Yarbay
    3732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Yarın Nazım Hikmeti anma etkinliği var gelmek isteyenlere duyrulur.

Zaman

20 Ocak Perşembe · 20:30 - 22:00

Yer Eskişehir Kültür Merkezi (Subay Orduevi Arkası)

Alıntıları Göster

|
    |

• Yüzbaşı
    349 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

Alıntıları Göster
    video çok kral olmuş ta hamamyolu tarafında takıldıklarını görmedim orası eski eskişehir be
    |
    |

• Yarbay
    5542 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alyanki

video çok kral olmuş ta hamamyolu tarafında takıldıklarını görmedim orası eski eskişehir be

Alıntıları Göster
    selamlar herkeze
    |
    |
    3371 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Donas eski donas değil yav. Özlenecek bi tarafı kalmadı vallaha. En son geçen sene yedim birdaha da yemem diye çıkmıştım dükkandan ogünden beri hiç uğramadım bile

Birkere gittim tavuk içinden deriler çıkmıştı, tavuk olmasın et yiyim dedim bir başka gidişimde onda da 1,5 saat bekledim hiç söylemedilerde şimdi gelcek pişiyo falan filan tam 1,5 saat oyaladılar. Buzlu buzlu koymuşlar gelen ette çiğ geldi tam pişmemiş.

Bir müşterinin başına 2 kere bu olay gelirse birdaha gider mi oraya. Asla gitmez. Malesef ben ve benim gibi bir çok arkadaşımı kaybettiler. Ama bilmeyenler o değişik sosların ve lavaşın tadı ile yiyorlar

Ramazan buluşmasında Sağlık Pide'ye götürdünüz,

O gün bu gündür bırakamadım orayı

Fiyatlar Donas'a göre 3-5 lira fazla olsa da yemeğin bolluğu ve lezzeti süper ! Hizmet de öyle.En azından "Usta , 2 et çeek" diye bağıran üstü başı batmış garsonlar yok.Geçen gün ,1 yoğurtlu ızgara köfte (sosu süper oluyor) , 1 porsiyon çiğköfte, salata, kola ve profiterol'e 10,5 TL ödedim mesela.

Evde yiyecek olursam paket yaptırıp alıyorum Donas ayda yılda bir o da.Genelde liseli arkadaşlar hücum etmiş oluyorlar oraya...

Sağlık Pide gibi hem ucuz hem kaliteli hem de lüks bir yer görmedim ben daha...
    |
    |

• Emekli Yönetici
    16199 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: YnsTz

quote:

Donas eski donas değil yav. Özlenecek bi tarafı kalmadı vallaha. En son geçen sene yedim birdaha da yemem diye çıkmıştım dükkandan ogünden beri hiç uğramadım bile

Birkere gittim tavuk içinden deriler çıkmıştı, tavuk olmasın et yiyim dedim bir başka gidişimde onda da 1,5 saat bekledim hiç söylemedilerde şimdi gelcek pişiyo falan filan tam 1,5 saat oyaladılar. Buzlu buzlu koymuşlar gelen ette çiğ geldi tam pişmemiş.

Bir müşterinin başına 2 kere bu olay gelirse birdaha gider mi oraya. Asla gitmez. Malesef ben ve benim gibi bir çok arkadaşımı kaybettiler. Ama bilmeyenler o değişik sosların ve lavaşın tadı ile yiyorlar

Ramazan buluşmasında Sağlık Pide'ye götürdünüz,

O gün bu gündür bırakamadım orayı

Fiyatlar Donas'a göre 3-5 lira fazla olsa da yemeğin bolluğu ve lezzeti süper ! Hizmet de öyle.En azından "Usta , 2 et çeek" diye bağıran üstü başı batmış garsonlar yok.Geçen gün ,1 yoğurtlu ızgara köfte (sosu süper oluyor) , 1 porsiyon çiğköfte, salata, kola ve profiterol'e 10,5 TL ödedim mesela.

Evde yiyecek olursam paket yaptırıp alıyorum Donas ayda yılda bir o da.Genelde liseli arkadaşlar hücum etmiş oluyorlar oraya...

Sağlık Pide gibi hem ucuz hem kaliteli hem de lüks bir yer görmedim ben daha...

Alıntıları Göster
    Sağlık iyidir severim ama mezun olduktan sonra pek uğramaz oldum

Doktorlarda lokma var orası da iyidir. Mekan güzel hatunla falan gidilir en son köşeye oturulur keyifle sohbet edilir yemek yenilir

Daha sonra ocak başı seviyorsan Espark'ın karşısında dürümcü var. Ciğer & Dürüm Kebap , süper yapıyor dürümü hastasıyım. Biraz pahalı gibi ama et fiyatlarına göre normal fiyatları. Tadını bozmasında ilerleyeyen zamanlarda ah bi acılı ezmesi varki of bee canım çekti bak

Tantuni yiceksen mutlaka kanatlının oradaki mersin tatntuniyi öneririm. Donasın çaprazında kalıyor, kanatlıya yakın taraf köşede zaten.

Sakin mekan arıyorsan, sazova parkına geleceksin ama araba yoksa zor biraz. Köftesi falan güzeldir pastası güzeldir. Kocatepe adında bir yer. Ankara'da falan da varmış...
    |
    |

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

Ne mutlu Türküm Diyene

• Yarbay
    3371 Mesaj
    quote:

Sağlık iyidir severim ama mezun olduktan sonra pek uğramaz oldum

Doktorlarda lokma var orası da iyidir. Mekan güzel hatunla falan gidilir en son köşeye oturulur keyifle sohbet edilir yemek yenilir

Daha sonra ocak başı seviyorsan Espark'ın karşısında dürümcü var. Ciğer & Dürüm Kebap , süper yapıyor dürümü hastasıyım. Biraz pahalı gibi ama et fiyatlarına göre normal fiyatları. Tadını bozmasında ilerleyeyen zamanlarda ah bi acılı ezmesi varki of bee canım çekti bak

Tantuni yiceksen mutlaka kanatlının oradaki mersin tatntuniyi öneririm. Donasın çaprazında kalıyor, kanatlıya yakın taraf köşede zaten.

Sakin mekan arıyorsan, sazova parkına geleceksin ama araba yoksa zor biraz. Köftesi falan güzeldir pastası güzeldir. Kocatepe adında bir yer. Ankara'da falan da varmış...

Alıntıları Göster
    Bu konunun içindeydi galiba Sazova Parkı'ndaki lokantaya 3-4 kişi gidip 120 lira hesap ödeyen.Hatırlıyorum gibi...
    |
    |

• Emekli Yönetici
    16199 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

Bu konunun içindeydi galiba Sazova Parkı'ndaki lokantaya 3-4 kişi gidip 120 lira hesap ödeyen.Hatırlıyorum gibi...

Usta o iskender'dir kesin. Bizde gittik 80 lira ödemiştik Topu attı zaten ora kapandı. Herkes bir merak gitti iskenderin porsiyonuna 25 lirayı verince birdaha da gelmedi kimse.

Yani porsiyonlarda küçülmüş zaten. Tamamen kazık fiyat terbiyesizlik. Bursada asıl yerinde yesem bişi demem de , hem orda porsiyonlar daha büyük. Zaten isminden dolayı geçiyor birazda. Bursada o tatta yapan bir kaç yere daha gittim. Vallaha güzeldi. Hemdi yarı fiyatına. Bir porsiyona 1 kilo et parası verion arkadaş yuh

Kocatepe 'de köftenin porsiyon fiyatı 7 lira olması lazım ama güzel tabak geliyor. Gerçi baya oluyor gideli genelde kahve içmeye gideirm oraya dışarda fazla yemek yemiyorum. Kıyamıyorum o paraya marketten alışveriş yapıp evde kendm yemek yapıyorum. Dışarda vereceğim 20 lira paraya 20 liralık malzeme alıyorum 3-4 gün gidiyor :)
    |
    |

Ne mutlu Türküm Diyene

• Yarbay
    3371 Mesaj
    quote:

quote:

Usta o iskender'dir kesin. Bizde gittik 80 lira ödemiştik Topu attı zaten ora kapandı. Herkes bir merak gitti iskenderin porsiyonuna 25 lirayı verince birdaha da gelmedi kimse.

Yani porsiyonlarda küçülmüş zaten. Tamamen kazık fiyat terbiyesizlik. Bursada asıl yerinde yesem bişi demem de , hem orda porsiyonlar daha büyük. Zaten isminden dolayı geçiyor birazda. Bursada o tatta yapan bir kaç yere daha gittim. Vallaha güzeldi. Hemdi yarı fiyatına. Bir porsiyona 1 kilo et parası verion arkadaş yuh

Kocatepe 'de köftenin porsiyon fiyatı 7 lira olması lazım ama güzel tabak geliyor. Gerçi baya oluyor gideli genelde kahve içmeye gideirm oraya dışarda fazla yemek yemiyorum. Kıyamıyorum o paraya marketten alışveriş yapıp evde kendm yemek yapıyorum. Dışarda vereceğim 20 lira paraya 20 liralık malzeme alıyorum 3-4 gün gidiyor :)

Alıntıları Göster
    Bugün otobüsle eve gelirken 1 zabıta 1 de belediye görevlisi bindi otobüse çarşıdan.Başladılar en önden bilet ve kartları kontrol etmeye.Elindeki ufak bir makineye sokuyor otobüse binerken okutturulmuş mu diye kontrol ediyor.Öğrenci kartların sahiplerimi kullanıyor başkası mı diye kontrol ediyor.

Bana geldi sıra , ortaokul fotoğrafım vardı kartta.Şuan saç sakal birbirine girmiş halde, bu sen misin diye sordu, benim dedim kimlik ve öğrenci kimliği görebilir miyim dedi onları da verdim, bu arada arkadaki zabıta yanıma yanaştı makbuzu açtı, görevliye sordu "onun değil değil mi" diye , görevli onun dedi.Yazık kursağında kaldı ceza kesip kartımı alacaktı

1 sıra arkamdaki yaşı 40 civarındaki bayanda öğrenci kartı çıktı Bu hemen başladı uydurmaya kızımın kartı çantamda kalmış 1 tane daha okutturayım diye.Ne işi var kızının kartının sende.40 kuruş ucuz olsun diye onunkini kullanıyorum demiyor da.Karta 1 ay el koydular, tam bilet fiyatının 20 katı da cezası var galiba.İyi oldu kadına.

Sonuç olarak 5 yıldır tramvayda duyduğum "lütfen biletlerinizi yerlere atmayınız, kontrol eden görevlilere gösteriniz" anonsunu ilk defa gerçekleşmiş olarak gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yns  -- 27 Ocak 2011; 22:26:09 >
    |
    |

• Yarbay
    5542 Mesaj
    quote:

Bugün otobüsle eve gelirken 1 zabıta 1 de belediye görevlisi bindi otobüse çarşıdan.Başladılar en önden bilet ve kartları kontrol etmeye.Elindeki ufak bir makineye sokuyor otobüse binerken okutturulmuş mu diye kontrol ediyor.Öğrenci kartların sahiplerimi kullanıyor başkası mı diye kontrol ediyor.

Bana geldi sıra , ortaokul fotoğrafım vardı kartta.Şuan saç sakal birbirine girmiş halde, bu sen misin diye sordu, benim dedim kimlik ve öğrenci kimliği görebilir miyim dedi onları da verdim, bu arada arkadaki zabıta yanıma yanaştı makbuzu açtı, görevliye sordu "onun değil değil mi" diye , görevli onun dedi.Yazık kursağında kaldı ceza kesip kartımı alacaktı

1 sıra arkamdaki yaşı 40 civarındaki bayanda öğrenci kartı çıktı Bu hemen başladı uydurmaya kızımın kartı çantamda kalmış 1 tane daha okutturayım diye.Ne işi var kızının kartının sende.40 kuruş ucuz olsun diye onunkini kullanıyorum demiyor da.Karta 1 ay el koydular, tam bilet fiyatının 20 katı da cezası var galiba.İyi oldu kadına.

Sonuç olarak 5 yıldır tramvayda duyduğum "lütfen biletlerinizi yerlere atmayınız, kontrol eden görevlilere gösteriniz" anonsunu ilk defa gerçekleşmiş olarak gördüm.

vay iyimiş ama artıkın kart alıcam arabam varrr zaa

hava atmak gibi olmasın
    |
    |

• Yarbay
    3732 Mesaj
    quote:

hava atmak gibi olmasın

ne hava atıyon, bizde de varda park sıkıntısı var eskişehirde. birde sen çıkma

o değilde sen beni viyanaya götürcen mi
    |
    |
    quote:

quote:

hava atmak gibi olmasın

hahah gel gidelim otelde kalırsın artık
    |
    |

• Emekli Yönetici
    16199 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

hava atmak gibi olmasın

Alıntıları Göster
    Vallaha ben hep arabayla çıkıyorum. Okadar çok köpek arttıki yürüyerek çıkmak döt ister Gece çete gibi dolaşıyorlar vallaha
    |
    |

Ne mutlu Türküm Diyene

• Yüzbaşı
    490 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: magnaflux

bende Eskişehirliyim!! Sizden bi ricam var Eskişehir'de okuyanlar mezun olduğu liseyi, okuduğu üniversiteyi, bölümü yazarsa belki tanışma fırsatımız olur hatta tanışıyor bile olabiliriz ben Hoca Ahmet Yesevi Süper Lisesi mezunuyum, Osmangazi Ünv. Jeoloji Müh. bölümündeyim...

Hatırladığın öğretmenlerden bir kaçını söylermisin ?
    |
    |

quote:

quote:

hava atmak gibi olmasın

vay be. demek beni otelde yatırtacaksın. parası neyse verirdik

yada sen eskişehire gelince ben araba ile çıkmıyayım. benim yerime sen park et. bende sizin evde kalayım

@Yazilimci

valla doğru dedin ya. artık köpeklerden korkar oldum. apaçileri geçtiler valla
    |
    |

• Yarbay
    5542 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

hava atmak gibi olmasın

vay be. demek beni otelde yatırtacaksın. parası neyse verirdik

yada sen eskişehire gelince ben araba ile çıkmıyayım. benim yerime sen park et. bende sizin evde kalayım

@Yazilimci

valla doğru dedin ya. artık köpeklerden korkar oldum. apaçileri geçtiler valla

garaj var evelllah sorun olmaz sana kaldıki toz attırıyorum senin araç ne
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
haberler
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.