Şimdi Ara

Eskişehir'liler; ve Eskişehir'de yaşayanlar (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.488
Cevap
47
Favori
387.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Göker

oo bizim konu gelmiş gene

bizim konu mu... dediniz
  • bizim konu derken sahiplenme anlamında kullanmadım. yanlış anlamayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: yunemars

quote:

Orjinalden alıntı: beorn26

dediğin gibi ağustos ta kısa dönem gidenler az değil. ama senin gitmen zor. nedeni ise öğretmenler yaz tatilinde askerliği aradan çıkartmak için ağustosta başvuruyorlar. o kısa dönemlerin büyük çoğunluğu öğretmen.

ya öğretmenlere öğretmen asker diye bişey çıkardılar artık bir eğitim öğretim yılı askerlik yapıyolar aynı öğretmenliğe devam edip geliyolar okadar...onların iş kebap ama bilmiyom kısa dönem gitme şanslarıda varmı...nasip artık ya aralıkta gitsem mayısta gelcem hiç deilse 3 ay geç gelirim ama para alırım en azından

o dediğin öğretmen askerliği çok kişi istiyor fakat az kişi alınıyor bildiğim kadarıyla. zira sınava girdiğimde polatlıda öğretmenlerle muhabbet etmişliğim vardır. adamlar inşallah asker öğretmenlik çıkar diye dua ediyorlardı. şafak olayı da şöyle. normal terhis tarihim 31 temmuz fakat hiç izin kullanmadım ve kullanmayı düşünmüyorum. bölece haziran sonu terhis olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beorn26 -- 28 Mart 2008; 21:41:14 >

• quote:

quote:

quote:

dediğin gibi ağustos ta kısa dönem gidenler az değil. ama senin gitmen zor. nedeni ise öğretmenler yaz tatilinde askerliği aradan çıkartmak için ağustosta başvuruyorlar. o kısa dönemlerin büyük çoğunluğu öğretmen.

ya öğretmenlere öğretmen asker diye bişey çıkardılar artık bir eğitim öğretim yılı askerlik yapıyolar aynı öğretmenliğe devam edip geliyolar okadar...onların iş kebap ama bilmiyom kısa dönem gitme şanslarıda varmı...nasip artık ya aralıkta gitsem mayısta gelcem hiç deilse 3 ay geç gelirim ama para alırım en azından

o dediğin öğretmen askerliği çok kişi istiyor fakat az kişi alınıyor bildiğim kadarıyla. zira sınava girdiğimde polatlıda öğretmenlerle muhabbet etmişliğim vardır. adamlar inşallah asker öğretmenlik çıkar diye dua ediyorlardı. şafak olayı da şöyle. normal terhis tarihim 31 temmuz fakat hiç izin kullanmadım ve kullanmayı düşünmüyorum. bölece haziran sonu terhis olacağım.

hadi hocam inşallah hayırlısıyla gelirsin

• günaydın arkadaşlar, bugün hayatımızdan bir saati alıverdiler, her sene geri verirlerdi aldıkalrı 1 saati ama sanırım bu yıl geri vermiyceklermiş:)
  • quote:

bizim konu derken sahiplenme anlamında kullanmadım. yanlış anlamayın

what .???
    bu konu tüm Eskişehir'lilerin konusu ... herkesin sahiplenmesi gerekmez mi......

sabah 06,30 - 07,30 arası ince ince yasemince kar yağıyordu... kış yeniden mi geldi ne .....
    ve mart son gününde puştluğunu yaptı yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 31 Mart 2008; 13:51:15 >

• nisanda ondan alıp devam etcek
    daha 1 hafta soğuk hava ve yağış var
  • quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

quote:

what .???
    bu konu tüm Eskişehir'lilerin konusu ... herkesin sahiplenmesi gerekmez mi......

sabah 06,30 - 07,30 arası ince ince yasemince kar yağıyordu... kış yeniden mi geldi ne .....

pfff.. tamam anlatamadım ama

• quote:

quote:

quote:

what .???

pfff.. tamam anlatamadım ama

püfff anladık anladık

yaw anladııııkkkkk sen bizi kalın kafamı zannettin anladıııık

to pretend not to understand... what do you understand ..???

diğer diller için bakınız
    www.baskadilbilmiyomki.com
    www.derdiminasilanlatirim.com

• slm millet edirneden eskişehire.........uzun zamandır uğramıyodum bir bakayım dedim...
  • http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber.asp?id=62703&kategori=1

gören varmı arkadaşlar?
    ben branda açıldıktan sonra oradaydım,etraftaki millet sanki komedi filmi izler gibi izliyodu...çok sinir bozucu bişey.adam bacaklarını sallamış kollarıyla duvara tutunuyo düşmesi an meselesi millet atıvercen aslında diyo,ya hiçmi vicdan kalmadı acaba bu insanlarda...tamam kızarsın okadar insanı meşgul ediyo itfaiye polis şu bu ama bi bakımada orada can çekişiyo, millet işin gırgırındaydı dayanamadım merdiven gelip de açılırken çektim gittim...Allah'tan atlamadı adam...

• quote:

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber.asp?id=62703&kategori=1

gören varmı arkadaşlar?
    ben branda açıldıktan sonra oradaydım,etraftaki millet sanki komedi filmi izler gibi izliyodu...çok sinir bozucu bişey.adam bacaklarını sallamış kollarıyla duvara tutunuyo düşmesi an meselesi millet atıvercen aslında diyo,ya hiçmi vicdan kalmadı acaba bu insanlarda...tamam kızarsın okadar insanı meşgul ediyo itfaiye polis şu bu ama bi bakımada orada can çekişiyo, millet işin gırgırındaydı dayanamadım merdiven gelip de açılırken çektim gittim...Allah'tan atlamadı adam...

Ya siyasete gidecek konu gene ama neyse. Bana bu görüntüler bir şeyin başlangıcı gibi geldi. Hatırladıız mı eskiden bir kriz vardı kriz geliyordu ve birden vurdu. Sonra kasa atanlar mı ararsınız, kendini köpürden atanlar mı...

Gene işsizlik arttı, kriz kapıda, eknomik seviye gittikce düşüyor. Çalışanlar karınını doyuramıyor, küçüşletmeler zararda. Üretim ve satış oranı bir değil. ÜRetim var satış yok artık üretim de yavaşadı. Elaman fazlalığı ortaya çıkıyor mecbur işten çıakrtmalar gündeme gelecek gene ve o eski kriz günler.

Daha bunlar neler, banka soygunlaır olacak, hırsızılık, gasp artacak. Felaket tellalı gibi konuştum ama ben durumu hiç iyi görmüyorum gerçekten. Kredi kartı borcu olanlar binlerce insan var. Hacizlik ola binlerce insan var.

İnşallah bu olaylar büyümeden şu eknomi düzelirde insanlar canlarına kıyma teşebbüsünde bulunmaz. Vallaha akıl sağlığın bozuldu mu gittin. Bir anlık cinnet adama neler yaptırır. Allah korusun...

• hocam aynen katılıyorum dediklerine...çok ciddi bir kriz çok yakında gibi duruyor...sanırım bu kriz ecevit döneminde (2001)yılında yaşadığımız krizide aratacak.çünkü ozaman devletin elinde kâr getiren fabrikalar kuruluşlar vardı...artık hiçbiri yok, özelleştirme adı altında hepsi satıldı.zaten bugüne kadar ekonominin iyi gitmesi(!!!) de bu sayede oldu.ama öte taraftan bu kuruluşlardan gelen kârlar da artık gelmez oldu... ee atasözümüzü hatırlarsak da "Hazıra Dağ Dayanmazmış" arkadaşlar...hazır para yedik yıllardır, işte o dağ eridi bitti gitti,ufak çakıllar kaldı onunda bitmesi an meselesi,ekonomiyi düzelttik diyenler acaba ne gibi bir kılıf hazırlıyorlar merak ediyorum...hep söylemiştim hazır para yiyoruz o yüzden ekonomi iyi gibi duruyor yakın zamanda bu hazır para biticek ozaman görücez demiştim ben daha bunu söylerken millet karşıma geçip sen ne dersen de arkadaş kuru siyaset yapma bana adamlar nolursa olsun ekonomiyi düzeltti diyordu, buyrun hadi bakalım...zor günler bekliyor allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...2001 krizini atlatmıştık ama korkarım şuanda biraz içinde olduğumuz ve yakın zamanda tamda göbeğine düşeceğimiz krizi atlatmak ya imkânsız ya da çok çok zor olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunemars -- 6 Nisan 2008; 3:29:18 >

• quote:

hocam aynen katılıyorum dediklerine...çok ciddi bir kriz çok yakında gibi duruyor...sanırım bu kriz ecevit döneminde (2001)yılında yaşadığımız krizide aratacak.çünkü ozaman devletin elinde kâr getiren fabrikalar kuruluşlar vardı...artık hiçbiri yok, özelleştirme adı altında hepsi satıldı.zaten bugüne kadar ekonominin iyi gitmesi(!!!) de bu sayede oldu.ama öte taraftan bu kuruluşlardan gelen kârlar da artık gelmez oldu... ee atasözümüzü hatırlarsak da "Hazıra Dağ Dayanmazmış" arkadaşlar...hazır para yedik yıllardır, işte o dağ eridi bitti gitti,ufak çakıllar kaldı onunda bitmesi an meselesi,ekonomiyi düzelttik diyenler acaba ne gibi bir kılıf hazırlıyorlar merak ediyorum...hep söylemiştim hazır para yiyoruz o yüzden ekonomi iyi gibi duruyor yakın zamanda bu hazır para biticek ozaman görücez demiştim ben daha bunu söylerken millet karşıma geçip sen ne dersen de arkadaş kuru siyaset yapma bana adamlar nolursa olsun ekonomiyi düzeltti diyordu, buyrun hadi bakalım...zor günler bekliyor allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...2001 krizini atlatmıştık ama korkarım şuanda biraz içinde olduğumuz ve yakın zamanda tamda göbeğine düşeceğimiz krizi atlatmak ya imkânsız ya da çok çok zor olacak...

Hazır paranın katkısı olsa bile , görüyoruz hocam haberlerde hesaplarla iki oynadılar denklemler değişti, hesaplama şekli değişti. Oldu mu kişi başı milli gelir 7000 ytl sonra tkerar bir oynama etti 9600 ytl falan. Bunlar kağıt üstünde değerler. Enflasyonda öyle milli gelirde. Zaten sinan aygün diyor enflasyonu devlet bilmezki çarşı pazar apan memur bilir diyor. 2004 yılında aldığı mutfak alışverişini şimdi yap bakalım kaç para tutacak. Elindeki para iki parça bişey alıp gidiyor bir sene geride kalan bir seneyi aratıyorsa o ülkenin ekonomisinde bir sarsılış bir enflasyon artışı var demektir. Ama gidip kuaförden , toplu iğneden pul biberden enflasyon hesaplar, iki tanede değişik bir yöntem atarsan ortaya saa düşük düşük rakamlar çıkar.

Düşünün , okadar zamazingonadan hesaplanan enflasyon bile yüksek çıktı çift haneli diye şaşırıyorlar. Demek gerçekten bir zeytini peyniri benzini elektrik su kira girse içine ne olacak acaba. çift hane mi 3 hane mi

Sanal bir piyasa var ortada oyunlar dönüo, onu satıo bunu satıyo deidğin gibi parayı alıyor o brcu kapatıyo bunu satıyo diğer borcu kapatıyor. Ama kevgir gibi delik deşik olan bir ekonomide neredeki borcu kapatacaksın. Gerçi o satılanlarla neler yapıldı onuda bilmiyoruz tam olarak.

Bence tekrar tüm satılan kamu kurumları tekrardan kamulaştırılmalı. Okadar özelleşme oldu Allah aşkına ne fark etti , daha beter oldu bide özleleşmeyi savunanlar çoktu. İşsizlik gene yüksek, özel sektör adama iş veriyor mu kolay kolay. Hayır. Eeeee ne fark etti. Yani bi düşününce kelimeler toparlanmıyor aklına birsürü yapılan saçmalık geliyor , uyutulan insanlar geliyor.

Milli gelirrin yüksek çıkmasında bide zenginlerin çoğalmasının payı var. Zengin fakir arası çok açıldı , zengin zenginleşti iyice, orta kesim kalktı fakir iyice fakirleşti. Fakirleştirme politikası diyorum ben, deyim yerindeyse iki kömüre muhtaç olacak insanlar ve hükümet yardım yapacak bunlara ve oy toplayacak.

Başkada bişey gelmiyor aklıma gerçekten. Bile bile lades gibi, sonsuz bir hazine varmış gibi herşeyi sattık borç ödeyecez diye cız cıblak kaldık ortada işte. Nasılır düzelir çok mera ediyorum.

Daha köylülerin durumu var, onuda biliyor herkes onada girsem uzar gider bu konu böyle. Avurapa birliğinin yalakası olaktan başımıza gelmeyen bela kalmadı. ihracat öldü , çiftci üretip satamıyor onu bırakın artık üretip kendi ülkesine satamıyor ki ihrac etsin ürünü. Pehhh neler var neler.

Ama biz durmayalaım yola devam edelim, 3 çocuk doğuralım. sonra şöyle diyelim

SALDIM ÇAYIRA MEVLAM KAYIRA...

• ahanda böyle biraz canlanın yaws

bişeyler yazın bişeyler söyleyin ama siyasetin bam teline dokanmayın sakın..

evet büyük bir kriz dalgası geldi ama bunu nasıl atlatırız bilemiyorum. hem küçük hem büyük esnafları vurdu bir çok yer kapanıyor fabrikalar işci çıkarıyorlar.
    ama maalesef hala ortalık güllük gülüstanlık gösterilmeye çalışılıyor. aslında yazacak söylenecek çooook şey var ama yazamıyoruztartışamıyoruz
  • quote:

ahanda böyle biraz canlanın yaws

evet büyük bir kriz dalgası geldi ama bunu nasıl atlatırız bilemiyorum. hem küçük hem büyük esnafları vurdu bir çok yer kapanıyor fabrikalar işci çıkarıyorlar.
    ama maalesef hala ortalık güllük gülüstanlık gösterilmeye çalışılıyor. aslında yazacak söylenecek çooook şey var ama yazamıyoruztartışamıyoruz

topic gider diye korkumdan yazmadım bişi boşverdim artık. Bazen patlıyorum böyle yazıyorumda. Sonra düşünüyorum "ne değişiyor" diye kendi kendime. Kendi canımı sıkıp kendim yazıp kendim sinir oluyorum, durumun farkında olanlarda sinir oluyor olmayanlar zaten başka bi dünya da yaşıyor onların etrafında bir kalkan var Türkiyedeki bu durumdan etkilenmiyorlar mıdır nedir anlamadım

Hala aysun kayacıyı tartışıyorlar. Koca bir yazı yazdım tam gönderirken iptal ettim ne yapıyorum ben ya dedim. Kime ne anlatıyorum. Takmışlar at gözlüklerini nereye odaklanmışlarsa onu görüyorlar ona inanyorlar biraz farklı düşünmüyorlar. Sürekli kıza hakaret sürekli aşağılama. Normal vatandaşları bırak millet vekilleri bile hakaret etti ve ediyor da.

Neyse artık görüş falan bildirmiyeceğim gerek duymadıkça. Uzaktan izlicem kim nediyor kim ne yapıyor. Tartışsın dursun millet.

----

Dün esparka giden var mıydı? Bertuğ Cemil konseri vardı imza günüydü sanırım ama ben gittiğimde yağmur yağmur diye şarkı söylüyordu

• quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

ahanda böyle biraz canlanın yaws

topic gider diye korkumdan yazmadım bişi boşverdim artık. Bazen patlıyorum böyle yazıyorumda. Sonra düşünüyorum "ne değişiyor" diye kendi kendime. Kendi canımı sıkıp kendim yazıp kendim sinir oluyorum, durumun farkında olanlarda sinir oluyor olmayanlar zaten başka bi dünya da yaşıyor onların etrafında bir kalkan var Türkiyedeki bu durumdan etkilenmiyorlar mıdır nedir anlamadım

Hala aysun kayacıyı tartışıyorlar. Koca bir yazı yazdım tam gönderirken iptal ettim ne yapıyorum ben ya dedim. Kime ne anlatıyorum. Takmışlar at gözlüklerini nereye odaklanmışlarsa onu görüyorlar ona inanyorlar biraz farklı düşünmüyorlar. Sürekli kıza hakaret sürekli aşağılama. Normal vatandaşları bırak millet vekilleri bile hakaret etti ve ediyor da.

Neyse artık görüş falan bildirmiyeceğim gerek duymadıkça. Uzaktan izlicem kim nediyor kim ne yapıyor. Tartışsın dursun millet.

----

Dün esparka giden var mıydı? Bertuğ Cemil konseri vardı imza günüydü sanırım ama ben gittiğimde yağmur yağmur diye şarkı söylüyordu

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.
    Aysun kayacı aslında güzel bir noktaya temas etti ama bazılarının işine gelmediği için onun lafını çarpıtarak kullanıyorlar.

şimdi cahil bir adamı nereye sürüklersen oraya gelir ama bilinçli bir kimse bir iş yaparken araştırı öyle işe kalkışır.
    işte aysun kayacı bunu anlatmak istedi.
    yani dağdaki çoban bir örnekti bilinçsizce neyin ne olduğunu bimeden yapılan işlerin simgesiydi ama maalesef çarpıtıldı ve yine o cahil kesime aysun kayacı ve sözleri öcü olarak gösterildi.
    evet kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz ancak en azından o dağdaki çoban gibi kenardaki köşedeki cahiller gibi cahil kalmıyoruz .

ne yaptığımızı bilerek yapıyoruz.. bence en doğrusunu yine biz yapıyoruz.. araştırmak... araştırmak. araştırmak.

• haklısın Aynılarını işte bende yazacaktım bir topice ama anlayışsız , etrafa at gözlüğü ile bakan insanlar olduktan sonra neye yarar dedim daha çok tepki çekerim diye atmadım mesajı. Bide ülkemizde öyle insanlar var ki parti holiganları diyorum ben onlara. Eğer görüşlerimiz uymuyorsa hemen bir küfür, hakaret , kavga dövüş hatta adam ölürmelere bile gidecek davranışlar oluyor. Bu yüzden de kimse doğru dürüst siyasi düşüncesini anlarıp kendi düşüncesini ortaya koyamıyor. İşte Aysun KAYACI bu konuya çok çok büyük bir örnek.

Şimdi ben yazarken çizerken korkuyorum, kelimelerimi cımbızla tek tek seçerek yazıyorum neden derseniz en ufak bir yanlış anlaşılma saçma sapan yerlere kayabilir. Öyle insanlar varki demin deidğim gibi holigan bunlar kendi tuttuğu siyasi partiye laf söylendi mi karşısındaki adamı düşman oalrak görüyor.

3 hafta genç bakış programında eski bir baş savcı, Yiğt BULUT , Sinan AYGÜN vardı programda ve çok güzel aydın , Atatürkçü bir üniversitede program yaptılar. Ekonominin gidaşından ve parti kapatmadan konuştular biraz ve gelen maillerde yazanları okuyordu suucu (adını unuttum şimdi) yazlan iki mail dikkatimi çekti,

" Müslüan mahallesinde salyangoz satmaya devam ediyorsunuz nebiçim insanlarsınız"
    ve

" Siz dine mi karşısınız Akp yi eleştiriyorsunuz"

Şimdi nedemek oluyor bu. Adamlar orda ekonomiyi tartışıyor Türkiyenin geleceğini ve şu anki kötü durumu ama körü körüne partiyi destekleyenler kabullenemiyor bu durumu. Ama şaşıyorum ben bu insanlar nasıl insanlar.

1- Ülkede her yeri sattı hükümet şimdi sıra ormanlara geldi isteyen para verip istediği kadar ağaç kesebilecek,

2- Satışlardan elde edilen sıcak para ile belli bir süre iyi gibi gösterildi ekonomi ama şimdi bitti o para, dış borçlar çoğaldı,

3- Kriz kapıda işsizlik hızla artıyor, enflasyon kıytırık ürünlerden hesaplanmasına rağmen çift haneli çıktı. Birde gerçek enfalsyonu düşünün artık

4- Milli gelir artmışmış, herkes diyiyior TV de hesaplamalar değişti ondan böyle oldu.

5- En önemliside günden güne fakirleşiyoruz, 2 sene önce 50 milyona kıymamızı alıp mutfak alış verişimizi yapıp bu kahvaltılık falan 1 2 hafta falan giderken şimdi 1 hafta zor gidiyor.

Şimdi bu insanlaa soruyorum, bu duruma rağmen bir parti neden desteklenir. Parti denilen şey gelip geçici birşey değil midir, kurulu bir sistemi yöneten bir araç değil midir. Peki neden halkımız ülke kötü duruma gidiyorken bu partilere dersini vermiyor bunu anlamıyorum ben.

Ama işte yine Aysun KAYACI'NIN anlamk istediği bilgisizlik konusuna geliyoruz. Herşey iyi, herşey güzel politikalarıyla insanları uyutup, halkı iyice fakrilerştirip yardıma mahkum duruma getirip yardımlarla oy topluyorlar.

Daha 3 çocuk lafı dönüyor ortada, peki 3 çocuk doğurunca ne olacak. Paran varsa 3 çocuk yap ama parası olan olmayan herkes yapsın diyor Sayın Başbakanımız bunu anlamış değilim.

Yazacak çok şey var ama " anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az" misali anlamayan biri fanatik olan biri benim dediklerime katılmayacaktır. Ekonomi dışında daha yeni çıkacak paralardan Atatürk resminin kaldırılması dedikoduları, kamu kurumlarınd Atatürk resminin zorunlu hale getirilmemesi, andımızın gereksiz olduğu gibi bir sürü düşünce.

• @ Old_Town ve @ Yazılımcı Online..

Bu ülkede malesef ki tartışmak isteyen insanlarda empati, ince düşünme ve tarafsızlık yok. Herkes biryerden yapıştırılmış (evet yapıştırılmış, babası sağcı diye oğluda sağcı olmuş, futbol takımı tutar gibi, kaldi ki artık aile içinde farklı takım tutanlar bile varken farklı parti tutanlar çok az bu bile ülkemize değer vermediğimizin göstergelerinden biridir) kafasında ne varsa sürekli onu söylüyor malesef ki. Benim ailem aşırı sağcıdır örneğin ama ben değilim. Her insan farklı düşünme özgürlüğüne sahiptir. Seçim sonuçları açıklanırken evdeki benim dışımdaki 5 kişi AKP illerde birinci geldiğinde yorum yapıp sevinirken, ben izmiri vermedik diye sevindiğimde tipik tipik bakmışlardı bana, hiç unutmayacağım. Yıllardır da ailemden (11 yıl kadar) ayrıydım belirteyim..

Siyasi konular çok geniş bir kavram ve ancak tartışılabilecek bir ortam olduğunda, tarafsız olduğunda yorum yapma gereksimi hissedenlerdenim. Hani herşeye solcu yada sağcı gözüyle bakmayanlardan. Bir şey bence körü körü savunulmamalı. Daha TKP li görünüpte destekleyen kaç kişi ne olduğunu amaçlarının, doğrularının ve yanlışlarını biliyor? Yada en kötüsü kime göre hangisi iyi hangisi kötü?

Bu da ayrı bir ayraç olarak eklenebilir yazıma. Kimine göre insanların elele sokakta gezmesi ayıpken, kimine göre sokakta cinsel ilişki bile normal. Bunlar elbette akli olgunluk ile aşılabilecek şeyler. Tamamen kısır döngümsü bir yapıda ilerliyorum farkındaysanız. Herşeyim başı eğitim gibi klasik bir şey söylemeyeceğim ama eğitim elbette çok önemli, tabi eğitim bahanesi ile okula gidip kantine içtiği simidin içine şırınga ile enjekte edilmiş uyuşturucuyu masum bir öğrenci vücudunda hissettikten sonra sorumluluk eğitim sistemi ve yönetimin olmuyorda, öğrencinin oluyorsa; o eğitim sistemine duyulan saygı da da bir kusur var diyebiliriz.

Aysun Kayacı konusuna değinmeniz güzel olmuş. Kişilik olarak bugüne kadar beğenmediğim bir insan belki çok aptal görünen bir söz etti, ama herşey altüst oldu. Elbette çoban da düşünebilir, verdiği oy önemlidir, demokrasiye göre herkes eşit sayılmaktadır ancak aklı hür olarak verdiği kararlar doğrultusunda bu geçerlidir. İnsanların akıllarını çelip oy toplamak ayrı bir ayrımcılıktır. AK Parti'nin oy toplama nedenlerini hiç düşündünüz mü? Çoğunluk başörtüsü yasağı kaldırılacağı ve maaşına zam vs. olacak diye oy verdi diye düşünüyorum, ha onlar naptılar, herşeyi sattılar, paraya çevirdiler ve şuanda evet gerçekten nerede olduğu belli olmayan çok büyük meblağlar var ortada. Bu da apayrı bir konu, net bir yorum yapamadığım farkındayım ama daha fazla yorum yapma gereksinimi hissetmiyorum şimdilik.

En zoruma giden şeylerden birisi ise, insanların sağcı solcu diye ayrıştırılması. Ben sağlık ve eğitimin ücretsiz olması taraftarıyım. Kominist sistemdeki birçok şey bana hep mantıklı gelmiştir, elbette mantıksız gelmeyen yönleri de olabilir. Bu beni bağlar, ancak bir kominist görüşe sahip birine dayak atma lüksünü vermez. Demokrasi, Laiklik, Özgürlük bu ise ben gerçekten istemiyorum.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.