Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Eskişehir'liler; ve Eskişehir'de yaşayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
6.478
Cevap
49
Favori
371.544
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Eskişehir'liler; ve Eskişehir'de yaşayanlar
Giriş
    14630 Mesaj
    lütfen aşağıdaki linkini verdiğim konuya bir göz atarmısınız ve görüşlerinizi belirtirmisiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_9025283/tm.htm
    |
    |

Orjinalden alıntı: kuruincir

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinin Yabancı Dil Muafiyet Sınavı hakkında yeterince bilgi sahibi olan birileri bana PM yoluyla bilgi vermeye çalışırsa memnun olacağım!

kazandığım bölümde İngilizce Hazırlık zorunlu değil ancak muafiyet sınavına girmez ya da girer 50 barajını geçemezsem kredisi olmayan Temel İngilizce Dersi ni alacağım sene boyu, bunu da hiç istemiyorum.

Giriş seviyesinde İngilizce biliyorum diyeyim, hangi tarzda sorular çıkıyor, kalıplar nelerdir, kaç soru çıkıyor, her sene test olarak mı uygulanıyor... konularında yardım bekliyorum.

Teşekkürler!

çok kolay oluyor geçersin. ben girdiğimde geçmek istmeiyordum sadece 70 soru yapmıştım.70 geçme sınırı. 56 aldıydım 60 olsa speaking ile geçecektim neredeyse istemeye istemeye.dandik test oluyor.ortalama ingilizce biliyorsan biraz baktınmı ingilizce notlarına geçersin.
    |
    |

• Yüzbaşı
    997 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Darkevil

Ben serseriye verdim
    @beorn
    Bende seneye anadolu üniverstesi bilg mühe gelmek istiyorumda iki eylül kampüsü dolayısıylada heralde pek güzel değil öylemi dediklerinden o çıkıyo

uzakta ,muttalipte. kışın maazallah inen ayılar kurtlar yer,geç saatte dersin olduğu zaman. ogüde tilkiden daha vahşi hayvan olmuyo hiç olmazsa kışları. belki bademlikte kurt oluyordur serseriye sormak lazım
    |
    |
    yok kadeşim heryerde olduğu gibi sen 2 ayaklılardan kork; 4 ayaklılar zaten senden korkacaktır

quote:

Orjinalden alıntı: beorn26

quote:

Orjinalden alıntı: Darkevil

Ben serseriye verdim
    @beorn
    Bende seneye anadolu üniverstesi bilg mühe gelmek istiyorumda iki eylül kampüsü dolayısıylada heralde pek güzel değil öylemi dediklerinden o çıkıyo

uzakta ,muttalipte. kışın maazallah inen ayılar kurtlar yer,geç saatte dersin olduğu zaman. ogüde tilkiden daha vahşi hayvan olmuyo hiç olmazsa kışları. belki bademlikte kurt oluyordur serseriye sormak lazım
    |
    |

• Yüzbaşı
    997 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

beorn26 @ adamın gözünü iyice korkutmuşsun yaws;
    yok kadeşim heryerde olduğu gibi sen 2 ayaklılardan kork; 4 ayaklılar zaten senden korkacaktır

engin abi haklı.ayı yok.sadece kurt,tilki var.bide geyik falan var ama geyiğin zararı olmaz.

|
    |

• Yarbay
    15721 Mesaj
    @penguin nerde yaw,ortalıkta görünmüyor.siteside kapalı.
    |
    |

o kışta kıyamette gecenin onunda dersten cık sen o yokusu düşe kaya in (çıkmak daha zor gün geliyor o yokusu otobüsler bile cıkmıyordu) teyy teyy ne günlerdi be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri -- 3 Eylül 2006; 13:28:52 >
    |
    |

artık internete pek girmiyorum ama her girdiğimde mutlaka bu sayfaya uğruyorum bi selam vereyim dedim ya tatil sıktı iyice başlasın artık şu okul sinir olmaya başladı evde oturmaya...
    |
    |
    "TÜRKIYE'DE ILK OLARAK YAPILACAK ÜÇ ŞEY VAR. BUNU YAPMADIKÇA BU IŞLER OLMAZ. MAARIF, EKONOMI VE SAVUNMA MILLÎ OLACAK. BUNLARI SEN KUMANDA EDECEKSIN, EL ALEME KUMANDA ETTIRIRSEN BÖYLE OLUR. BIZ SAVUNMAYI NATO'YA VERMIŞIZ, EKONOMIYI AMERIKA'YA VERMIŞIZ. BAKIN MUSTAFA KEMAL’IN AĞZINDAN HIÇBIR ZAMAN ‘GARPLILAŞACAĞIZ’ LAFI ÇIKMIYOR.GAZI, BÜTÜN NUTUKLARINDA ‘MUASIR MILLET OLACAĞIZ’ DIYOR.MUASIRLAŞMANIN MUADILI ÇAĞDAŞLIKTIR, BATILILAŞMA DEĞIL. İSMET İNÖNÜ ILE BIRLIKTE BAŞLAMIŞTIR BU BATICI DEĞIŞIM.. OYSA CUMHURIYET KURULUR KURULMAZ MUSTAFA KEMAL’IN ILK IŞLERINDEN BIRI TÜRK DIL VE TARIH KURUMLARINI KURMAK OLMUŞTUR." ATTİLA İLHAN
  • Yüzbaşı
    997 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: yunemars

selam eskişehirli hemşehrileriiiiiiiiiimmmmmmm

artık internete pek girmiyorum ama her girdiğimde mutlaka bu sayfaya uğruyorum bi selam vereyim dedim ya tatil sıktı iyice başlasın artık şu okul sinir olmaya başladı evde oturmaya...

staj yapsaydın sen de boş durmak yerine.okul açılmasını istermi hiç insan. okul açılınca görürüm ben seni.başlarsın derslerden şikayet etmeye.hele birde nadar dan mcrocomputers alırsan
    |
    |
    sadece bademliktemi kurtlar ve ayılar var heryerde kurtlar kurtcuklar ve ayılar var ; hemde bunların geneli iki ayaklı olup insanlara zarar vermek için yaratılmışlar bunları avla avla bitiremezsin
    quote:

Orjinalden alıntı: serseri

Bademlikte az kurt avlamadık

o kışta kıyamette gecenin onunda dersten cık sen o yokusu düşe kaya in (çıkmak daha zor gün geliyor o yokusu otobüsler bile cıkmıyordu) teyy teyy ne günlerdi be
    |
    |

• Yüzbaşı
    997 Mesaj
    quote:

sadece bademliktemi kurtlar ve ayılar var heryerde kurtlar kurtcuklar ve ayılar var ; hemde bunların geneli iki ayaklı olup insanlara zarar vermek için yaratılmışlar bunları avla avla bitiremezsin
    quote:

ama engin abi ayılar 2 ayaklı olmazki 4 ayaklı olur

|
    |

• Yarbay
    14630 Mesaj
    şehir ayıları(magandaları)iki ayaklı olur şöyle etrafa bir bakarsan bunlardan epeyce görürsünbirde bunların yontulmamışları vardır,yani tornadan geçmemişleriyani ayılar cins cins'tirler
    quote:

quote:

quote:

ama engin abi ayılar 2 ayaklı olmazki 4 ayaklı olur

|
    |

• Yüzbaşı
    997 Mesaj
    sağol engin abi yine engin bilginle bizi aydınlattın.keşke her engin senin gibi engin bilgili olsa diyorum veee
    |
    |

Orjinalden alıntı: sangokudbgt

ben bu sene öss ye girdim havacılık elektrik elektroniğii düşünüyorum acaba burada okuyan birileri varmı nasıl bir bölüm? iş durumları nasıl? bilgilendrirseniz sevinirim teşekkürler..

selam beyler ben burayı kazandım şimdi babam polis memuru olduğu için emniyetin yurtlarında kalmayı düşünüyorum acama benim bölüme uzakmı burası teşekkürler...
    |
    |
    anadolu ve ogu yavaş yavaş kayıtlarına başlayacak.umarım kayıttan sonra topicimizi ilk sayfadan aşağı hiç düşürmeyiz.Eskişehir'e yeni gelen arkadaşlara hoşgeldiniz der.burada ii yıllar geçirmesini dilerim.
    not: fazla alışmayın,alışkanlık yapar Eskişehir
    |
    |

Bir de orada Elektrik Elektornik'te okuyan bir abiyle konuştum, ilk sınavın çok kolay olduğunu sonraki bazı sınavların TOEFL ayarında olduğunu söyledi.İnşallah hazırlık sınıfını atlarım.
    Kazanamasam da bir sene Yunusemre Kampüsü'nün tadını çıkarırım.
    |
    |
    4606 Mesaj
    quote:

şehir ayıları(magandaları)iki ayaklı olur şöyle etrafa bir bakarsan bunlardan epeyce görürsünbirde bunların yontulmamışları vardır,yani tornadan geçmemişleriyani ayılar cins cins'tirler

ehh doğru söze ne denir gerci o ayı familyasından her yerde var
    |
    |

• Yarbay
    14630 Mesaj
    quote:

quote:

ehh doğru söze ne denir gerci o ayı familyasından her yerde var

sadece eskişehirdemi dünyanın her yerinde mevcut; hatta bazı yerdekiler acayip yabani, dikkat etmek lazım
    |
    |

• Yüzbaşı
    997 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Saltuk

Kaydımı yaptırdım arkadaşlar.İki Eylül kampüsü ilk gün fazla kalabalık değildi.Öğrenci belgemi de aldım.Kimlik kartı Şubat'ta çıkıyormuş o kötü oldu.

Bir de orada Elektrik Elektornik'te okuyan bir abiyle konuştum, ilk sınavın çok kolay olduğunu sonraki bazı sınavların TOEFL ayarında olduğunu söyledi.İnşallah hazırlık sınıfını atlarım.
    Kazanamasam da bir sene Yunusemre Kampüsü'nün tadını çıkarırım.

bizim bölümden ogü elektrik elektronik tanıdık birini bul. electronics dersini bizim hoca veriyo.bizimle aynı sınavı yapıyor sizede. gerçi yeni başlıyorsun ama 3.sınıfda lazım olacak.hatta sen şimdiden bul.başka hocalar da gidiyodu anadolu ya ders vermeye.soru istiyorlardı bizden.
    |
    |

• Emekli Yönetici
    1784 Mesaj
    quote:

bizim bölümden ogü elektrik elektronik tanıdık birini bul. electronics dersini bizim hoca veriyo.bizimle aynı sınavı yapıyor sizede. gerçi yeni başlıyorsun ama 3.sınıfda lazım olacak.hatta sen şimdiden bul.başka hocalar da gidiyodu anadolu ya ders vermeye.soru istiyorlardı bizden.

Abi iyi söylüyorsun da ben Çevre Mühendisliği'ndeyim.
    |
    |
Reklamlar
son dakika
Masal
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.