Şimdi Ara

Eskişehir'e sonunda Süperonline fiber geliyorr!!! (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
516
Cevap
12
Favori
23.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    Ertesi gün saat 11.30 a randevu verdiler, 30 dk da kabloları çekip modemi bağladılar, interneti kullanmaya başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Ertesi gün saat 11.30 a randevu verdiler, 30 dk da kabloları çekip modemi bağladılar, interneti kullanmaya başladım.

Teşekkürler cevabınız için. Merak ettiğim konulardan biri de evde kablo kanallarını sizin istediğiniz şekilde mi çekiyorlar kafalarına göre mi?
  • quote:

Hocam siz hangi bölgede oturuyorsunuz? Sizin bulunduğunuz cadde yada sokakta daha önceden fiber kullanan varmıydı?

Bu sabah bizim evede hattı çektiler, fakat aktivasyon için daha sonra geleceklerini, şuan bina hattının aktif edilmediğini söylediler. Bizim sokakta ilk bizim eve döşemişler hattı. Umarım aktivasyon süreci bizim pek uzun olmaz.

@theory of a dead man

Hocam bizim evde modem koridorda olduğu için, yine aynı yere çekmelerini istedik. Size nerede kullanacaksınız modemi diye soruyorlar. Doğalgaz borusunun girişinden aldılar kabloyu, boru boyunca devam ettiler, sonrasında ise pervaz kenarından (Kapı pervazlarının içine kablo kırılabilir diye koymuyorlarmış) koridora geldiler.

• Aslında sorduğum işçilikleri nasıl? En kısa yoldan istenen noktaya kablo çekip gidiyorlar mı? Kablo kanalı kullanıp estetik bir görünümde mi yapıyorlar?
    O konuda iscilikleri iyi degil hocam. En kisa yolu da kullaniyorlar denebilir, sadece kabloyu duvara sabitliyorlar diyebilirim, kanal kullanimi yok evin icerisinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kendi kafalarına göre iki seçenek veriyorlar istemezseniz dediğiniz yere çekiyorlar. Apartman boşluğundan kablolar geliyor benim şansıma onun hemen yan duvarından salon başlıyor, sadece ufak bir delik açarak kabloları içeri aldık.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Kumlubel Mahallesindeyim. Superonline ana şubesinin karşı mahallesi olduğu için kabloları ilk oraya çekip aktif etmişlerdi. Ben daha başvuru yapıp, apartmana kutu konulmadan öncede sokakta vs fiber etkindi. O konuda şanslıydım. Maksimum bir ay sürer sizinkisi diye tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: theory of a dead man

Aslında sorduğum işçilikleri nasıl? En kısa yoldan istenen noktaya kablo çekip gidiyorlar mı? Kablo kanalı kullanıp estetik bir görünümde mi yapıyorlar?

Hocam o olaylar anca google fiber gibi yurtdışı firmalarında olur.

• quote:

Kumlubel Mahallesindeyim. Superonline ana şubesinin karşı mahallesi olduğu için kabloları ilk oraya çekip aktif etmişlerdi. Ben daha başvuru yapıp, apartmana kutu konulmadan öncede sokakta vs fiber etkindi. O konuda şanslıydım. Maksimum bir ay sürer sizinkisi diye tahmin ediyorum.

Peki hocam çok şanslıymışsınız o zaman Sağolun hocam, umarım 1 ayda sürmez çok uzun bir süre çünki Dün itibariyle 200 Gb'lık Akk bitti Ttnet'de, o yüzden ne kadar çabuk aktif edilirse o kadar iyi olacak Kendileride en fazla 15 gün sürer, 20 günü bulmaz dedi ama; her halukarda yılbaşından önce biterse bu iş çok iyi olacak.

• Aslında bina içi tesisatı gayet estetik ve düzgün çektiklerinden sormuştum. O zaman ben kendim kablo kanallarını hazırlayım onlar gelmeden. Döşenen ev içi kablo çapı nedir acaba bakabilir misiniz?
    Evin içine çivi genişliğinde delik açıyorlar kablolar oradan giriyor parmak kalınlığında beyaz şerit kutuyla kabloları gizliyorlar avuç içi boyutunda kutu koyuyorlar en sonda. Apartman boşluğunun hemen orada antre varsa orada bir dolabın içine, üstüne falan konulabilir modem.

• Beyler BATIKENTde oturuyorum. Çevremdeki bütün caddelerde ve sokaklarda fiber altyapı olmasına rağmen bulunduğum sokakta altyapı yok. Maalesef adsl kullanıyorum. Superonline a bu konuda defalarca kez başvurdum ama hâlâ fiber altyapı bizim sokağa sanki özellikle çekilmiyor. Fiber altyapıyı nasıl getirtebilirm acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pratik Adam

Beyler BATIKENTde oturuyorum. Çevremdeki bütün caddelerde ve sokaklarda fiber altyapı olmasına rağmen bulunduğum sokakta altyapı yok. Maalesef adsl kullanıyorum. Superonline a bu konuda defalarca kez başvurdum ama hâlâ fiber altyapı bizim sokağa sanki özellikle çekilmiyor. Fiber altyapıyı nasıl getirtebilirm acaba?

Yöneticiden apartman adına başvurmasını isteyebilirsin. Bu yolla yapılan başvuruların daha etkili olduğunu söylemişlerdi superonlinedan.
  • apartmanda ve daire içindeki telefon tesisatının geçtiği kanallar kullanılmıyormu ekstra başka kablomu çekilmesi lazım acaba.
  • sakarya-1 caddesindeki ofisimize 1 ay önce kapı önünden apartman içine hattı çekip duvara kutuyu taktılar ama bina iç tesisatını yapmadılar başka bir ekip yapacak dediler gelen giden yok piyasada kime arayıp sormalıyım acaba var mı bir fikriniz acaba?
  • Bizim bina da aynı durumda. Geçtiğimiz hafta başı gelip kutuyu taktılar ve kutuya kadar turuncu fiber kabloları çektiler. Cumartesi Akıllı Ev'e gidip durumu sordum. Binanız proje aşamasında, bina içi tesisatın çekilmesi ve hizmet almanız muhtemel Ocak sonuna doğru olur dediler.
  • gökmeydan açılması 1 seneyi bulacakmış
  • Konuyu açalı nerdeyse iki sene olmuş. Sonunda apt içine kadar girdiler.

Ama uydunet ay 30 lira verdiğim için, şuan 60 lira verip benzer hizmeti almak hiç cazip gelmiyor.

Pc,ps4,xbox1Yoğun bir online oyuncusuyum. Ping namına bişey gördüğüm söylenemez. Ya da kopma gibi..

Ama nezamn uydunet yamuk yaptı, işte ozaman arkam sağlam diyip sol a geçerim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Requiem_For_a Dream -- 25 Aralık 2016; 13:45:25 >
  • Yarın itibarı ile taahhütüm doluyor tt de. Açıkçası apartman içine girip bırakalı 15 gün oldu ve kıllanmaya başladım. Sanırım ultra yavaş ilerliyor işlemler. Bu geçici dönem için ne önerirsiniz?

Bir de şöyle bir durum var. Ben cep tarifesi + fiber paketine geçecektim. Yılbaşına sona erecek. Eğer devam etmezse superonline fiyat olarak avantajlı olmayacak. O zaman mecbur uzatacağım tt ile sanırım.
  • Ocak geldi hala eskibağlarda bağlanmadı. Apartmana kutu koydular gittiler ama sokağı daha kazmadılar bile. Aylardır kutu duruyor öyle.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.