Şimdi Ara

Eskilerin gözü yaşlı, yeniler bu ne diyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hey gidi heyy seneyi tam olarak bilmesem de 2004 diyeyim.
    500 kbps hız aldığımız yıllar.
    15 GB sınırlı internete 45-50 TL arası verdiğimiz zamanlar..
    Nostalji iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gooerge2 -- 25 Mayıs 2020; 2:47:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 15 olsa yine iyi 4gb kotalı kullandım senelerce Pikatel combomax değil mi bu Hey gidi günler
  • cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    +1
    15 harbiden iiymis bizim de 4 gb idi. Sonra ttnet 2 gb hediye vermisti. İsin ilginç yani yetiyordu da.

• lasthdn L kullanıcısına yanıt
    15 bitiyordu hatta o zaman hız düşme muhabbeti felan da yoktu(zaten daha ne kadar düşebilir)verilen GB doldurduğun an faturanın üstüne ekleniyordu

• Bide bunların sadece usb olanı vardı. Hem ethernet hem usb olanlarda combo diye geçerdi.

• Gooerge2 G kullanıcısına yanıt
    Az acısını cekmedim
    iki kere kotayi asmistim normalde tarife 30 35 tl gibi bisey di. Ya 60 ya 80 gelmisti iki kere.
    60 80 tl de guzel paralar
    Tl değil ytl

• quote:

Orijinalden alıntı: lasthdn

+1
    15 harbiden iiymis bizim de 4 gb idi. Sonra ttnet 2 gb hediye vermisti. İsin ilginç yani yetiyordu da.
    He ya valla Ayrı bir bereketi vardı sanki :D
  • lasthdn L kullanıcısına yanıt
    Evet doğruya YTL'idi o zamanlar
    Bir de 2008 senesinde avea'da çalışan bizim apartman da bir komşumuz vardı adam ayak üstü apartman sohbetinde şu flash bellek'i bana satmıştı ayda 70 YTL diye ama 2 sene boyunca hiç 70 YTL ödemedim 95'den aşşa hiç düşmedi ay sonu gelmeden net bitiyordu meğersem 10 GB kotası varmış 4megabit hız 10 GB dolunca hız 2'ye düşüyormus dedim olmucak böyle aradım taahahüt bitmeden iptal ettirdim apartman komşumla da papaz olmuştum böyle olduğunu belirtmedin diye prim derdinde tabi lavuk ne günlerdi eski günler aklıma geldikçe şimdi ki internet hızları çok lüks daha da lüks olur umarım

• 4gb kota 1mbps hız sonraları 2 mbps limitsize geçmiştim hızı ve sınırsız olmasınden günlerce gecelerce kalkmadım vestel onyx crt ekranlı bilgisayarımın başından.
  • Hadi ben bir tik daha ilerisine gideyim varmi aramizda 56k yi goren

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çevirmeli bağlantı sesinden hattın bağlanıp bağlanmayacağını bilmeyen internet kullanıyorum demesin. :)

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Ahahha aynen hocam ulan ne gunlerdi ya

Telefondan odaya kablo cekip baglanirdim birak kabloyi dokunmayi ustunden atlayan olsa baglanti kopardi 😂😂😂

Adsl'den önce ki sistem galiba amcam anlatırdı saati felan çok pahalıydı diye vay be

• quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

4gb kota 1mbps hız sonraları 2 mbps limitsize geçmiştim hızı ve sınırsız olmasınden günlerce gecelerce kalkmadım vestel onyx crt ekranlı bilgisayarımın başından.
    Counter'i kasa kasa oynardık kasmaması için bot sayılarını azaltıyordum galiba age of empires felan ne zamanlarmış age of empires oynarken izinli olduğum günler sabahlardım 144p görüntü kalitesi ama ne güzel zamanlarmış..

• umidoo kullanıcısına yanıt
    İşin kötü yanı tam düzeni kurmuşsun hazırlamışsın beleş şifre de var elinde internete giriyorsun hoooop 5 dakika sonra evi arar birisi dışarıdan modemden çıt diye bir ses gelir bir bakmışsın hattan düşmüşsün. Ulan arayan kişiye meşgul çalıyordu diye 5-10 dk beklersin bir daha arasın da konuşalım sonra interneti girince aramasın düşmeyeyim hattan bir daha diye.En güzeli 23ten sonra bağlanmaktı zaten.Arayıp bağlanamadığın zamanlarda da 1 köntör parası kesiyordu PTT.Faturanın yarısı meşgul tonundan geliyordu.

gta vice citiy kurup en düşük ayarları açardım donmasın diye hele msn de titreşim geldi mi tamam 5 dk kasardı :) 240p youtube akıcı 360p bazen takılırdı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

gta vice citiy kurup en düşük ayarları açardım donmasın diye hele msn de titreşim geldi mi tamam 5 dk kasardı :) 240p youtube akıcı 360p bazen takılırdı...
    Haha hocam o zamanlar da çoğu kişi youtube diye bir sitenin olup olmadığını bile bilmiyordu bence msn daha favoriydi

Aynen oyle valla birde bir soverdik arayana 😁 efsane yillardi ya 2 mb lik mp3 yarim saatte inerdi nerdeyse
    Superonlinin ixir vardi bilirsin chip dergisinde. Ne otlanirdik 😁 windows 98 ler mirc den manita yapma hey yavrum hey

quote:

...amcam anlatırdı

Amca olmuşuz haberimiz yok.Yakında dede demeye başlarlar.Yaşlanmışız demek ki :)

Bize okulda yarım yamalak öğretilen ingilizceyle The Secret of Monkey Island'ı bitirdiğimde 14 yaşındaydım.Tam 11 disket.Hangi sahnede hangi disketi isteyeceğini ezberlemiştim artık.O zamanlar öyle bölüm atladıkça tak yeni disketi devam et yoluna değildi.Karakterin bir hareketi atıyorum 3. diskette ve sen 8. disketteki sahneyi oynarken oyun 3. disketteki hareketi yapacaksa oyunu kesip "3. disketi tak" yazardı ekranda.Karakterin hareketini yaptırır sonra da 8. disketi tekrar tak derdi.Artık hangi sahne hangi hareket hangi disketteydi ezber etmiştim.Indiana Jones Fate of Atlantis'den hiç bahsetmeyeyim şimdi.

Benden birkaç sene önce doğanlar bu zevkleri birkaç yıl geç yaşadılar ve tam yaşayamadılar (üni. sınav vs.), bir kaç yıl geç doğanlar da bunları genellikle hiç yaşayamadılar.Aslında tam vaktinde bilgisayarlarla tanışmışım diye şükrediyorum halime.Amiga500, Commodore64, Amstrad, DX2/66-DX4/100, Atari800XL ...Çok güzel günlerdi...5 çeyrek floppyler, Commodore64'de kafa ayarlamak, kasetin üstüne numaratj yapıp hangi oyun hangi numarada başlıyor diye yazmak, Amiga500'ün RAM'ini 1MB'ye çıkarmak...Bunların zevkini çok az kişi yaşamıştır.İyi ki yaşamışım...

• telefon kartı koleksiyonumda adsl ilk geldiğinde basılmış adsl reklamı olan kart var .

146 nın reklamları vardı eskiden telefon kulubelerinde :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.