Şimdi Ara

Eskiler daha mı güzeldi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Eskiler daha mı güzeldi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    508 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Xbox360 sahibi biri olarak bu konuyu sizede sormak istedim. elbette çogu kişi diyebilir "yaw yaşlandık normaldir " "eskiden ne oynadınki sanki" "sen sıkıldıysan bize ne ". ama şunu farkettim ki sega olsun pc olsun ps1 olsun oyunların başından saatlerce kalkmazdım. Şimdi gene oyun oynayacak vakit bulabiliyorum her oyunu demiyorum ( baba oyunlarda var ) ama bazı oyunlar nedense sırf grafik amaçlı yapılmışlar sanki. Alıyorsun oynamaya başlıyorsun grafikler süper ee keyif alamıyorsun sıkılıp kapatıyorsun . belkide makinanın her an 3k verebilecek olması aşırı gürültüsü vs bunlar yüzündende tedirgin olup konsantre olamıyor insan . Sizinde böyle hissettiginiz oluyormu yada ben gidip ps2 mi alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Echonight83 -- 28 Ekim 2009; 3:38:07 >

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    crah team racing 24 saat oynardım
    |
    |
  • Binbaşı
    1153 Mesaj
    Evet PS1 in falan ayrı bir nostaljisi vardı o alete ayrı bir sempati kazanmıstım belki de ilk konsolum oldugundan dolayı
    Ateri oyunlarını hatırlıyordum da o iki boyutlu İndiana Jones oyunlarını kazanmak icin kuzenlerle ama ugrasırdık, nedense yeni nesil konsollara bende cok baglanamadım
    |
    |
  • Yarbay
    14034 Mesaj
    Sadece Xbox 360'da Olan Hangi Oyun Sadece Grafik İcin Yapilmis Gerisi Sallanmis Merak Ettim?

Ayrica Gene Merakdan Soruyorum Xbox360'in FWlimi? Orjinal Mi?

Ve Orjinal Veya Kopya Farketmez Kac Tane Oyunun Var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 28 Ekim 2009; 8:51:58 >
    |
    |
  • Yarbay
    4427 Mesaj
    her yeni nesil konsol çıktığında ona ayırdığım vakit daha da azalıyor.. snes ve megadrive ı kollar bozulasıya kadar oynardım yeni kol alırdım sonra.. ps1 zamanında net olmadığı için 1 oyunla 1-2 hafta hatta zaman geçirirdim.. olanaklar imkanlar oğaldığı için şimdi insan muymun iştahlı oluyor.. onuda oynıyayım bunuda oynanyayım.. derken çoğu oyundan zevk alamıyor insan.. aynı şey filmler içinde geçerli.. herşey elimizin altında ve alınan zevki öldürüyor
    |
    |
  • Yarbay
    2098 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Muhabbet Kuşu Boncuk

+1905

Sadece Team Racing değil tüm Crash serilerini aynı şekilde
    |
    |
  • Yarbay
    2656 Mesaj
    mega drive ve nintendo zamanı benim için oyun bakımından altın çağlardır.

sonra şirketler film gibi oyunlar yapmaya başladılar. ne bize yeteneği göstermek kaldı ne bişey

o sonicte alex kidd de super mario da öyle mükemmeliyetçi oynardım öyle zaman harcardım ki başında.

küçük bi yeri yanlış geçeyim kapatırdım makineyi. oyunun resmen içine girerdik
    |
    |
  • Binbaşı
    1950 Mesaj
    Bence yeni nesil oyun konsolları devrim niteligindeler hem sonucta oyunları cıkaran firmalar o eski oyunları cıkaranlarla aynı. Sımdı teknolojı gelıstı eskıden olusturmaya calıstıkları grafıklerın yuzlerce kat ıyısını aynı zaman zarfında uretıyolar oyunlar daha gercekcı yapay zekalar daha akıllı multıplayer agı yaygınlastı sımdı eskıyı yad etmek ancak soyle olabılır eskıden cok cok fazla oyun olmadıgından cok degısık konulu oyunlar kesfedıp bızı saatlerce basına hapsedebılıyodu. Sımdı de var o kesıfler sadece ınsanoglunun maymun ıstaglıgından tatmın cıtalarının artmasından kaynaklanıyor bu kıbırlılık beyenmemezlık bence
    |
    |
  • Yüzbaşı
    894 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Puerco

quote:

Orijinalden alıntı: Muhabbet Kuşu Boncuk

+1905

Sadece Team Racing değil tüm Crash serilerini aynı şekilde

Bir günde CTR yi bitirip yeniden başladığımı hatırlıyorum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    508 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    ne kadar oyunum var vs bunların önemi yok. xbox'ı da kötülemedim . belkide dedigim gibi yaşla ilgisi vardır. eskiden dükkan dükkan dolaşıp oyun arardık şimdi hepsi elimizin altında bununda eksisi olabilir.
    |
    |
  • Yarbay
    14034 Mesaj
    yok ben kotuledin demedim yazdim oraya merak diye :)

genelde xbox360 excleri yapilirken bana gore senaryo oynanis vs grafikden dha on planda tutuluyor. halo geow lost odyssey vsvs xbox360 a grafik basip gerisini koyuverdikleri oyun varda ben mi bilmiyorum diye sordum

fw isinede gelirsek forumda xboxi aldigi gibi ayni hafta 20 oyun indiriyor yetmiyor bi 10 tanede para verip aliyor. sonra cikiyor 10 dk dayamadim dvdyi kirdim cope attim cok zevksiz oyun xbox bekledigimi vermedi ustine bide pismis kelke gibi verbatim parasi bosa gitti diyen var. o oyunlari git orjinal alda gor birak dvdyi kirmayi yastiginin altindan cikarirp xboxa takmaya kiyamassin derim bende

bunun icin sordum. orjinalde kullansaniz kopyada kullansaniz az ve oyun alin birini bitirmeden birine gecmeyin 8 oyuni ayni anda oynamayin. gorun bakin dahs cok zevk alirsiniz. en azindan benim fikrim bu yonde.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    7596 Mesaj
    Pek katılmıyorum çünkü neredeyse tüm oyunlarda bir yetenek modu bulunmakta. Eğer siz oyunları sürekli orta ve kolay ayarda oynuyorsanız elbette sıkılırsınız. Ancak oyunu hard ve yukarsına aldığınızda işin yetenek boyutu ortaya çıkıyor. Her hareketinizi belli bir plan doğrultusunda yapmalı, çabuk nişan alıp doğru atışı yapmalı ve çabuk saklanmalısınız. Yoksa elbette her oyun birbirinin aynısı gelecek ve eskilere nazaran kolay bulunacaktır.
    uğr
    .:BBR:. : Kesinlikle katılıyorum. PS 3' e Killzone u aldığımda bunu nasıl hissettiğimi anlatamam. Tüm trophy leri yapmak için uğraşıp belki de 2 gün sürecek bir oyunun başından 1 hafta kalkamamıştım. Orjinal oynamak hem başka bir zevk hem de ayrı bir hırs veriyor insana. Ama tabi oyun seçimini de doğru yapmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 28 Ekim 2009; 11:12:11 >
    |
    |

• Yarbay
    3064 Mesaj
    Dostum sen artık oyunhların single campaign ini iyi anlaştığın arkadaşlarınla oyna co op. Mükemmel zevkli oluyor

Devir co op devri
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Eskilerin tadı, yenilerin adı var.
    |
    |
  • Binbaşı
    1892 Mesaj
    ps1 ve ps2 milleti her türlü oyuna doyurdu. insanlar o zamanlar oyuna açtılar. şimdi yeni nesil oyunların en önemli yanları online özellikleri. mesela eskiden bir oyun alırdın günlerce oyna oyna bitmezdi. şimdi single playera bi giriyorsun, sabah başlıyorsun oyuna akşama bile kalmadan bitiyor (istisnalar hariç tabiki) yani oyun şirketleri artık multiplayera önem veriyorlar yada vermek zorundalar.

şunun verdiği eğlenceyi başka kaç tane oyun verebildiki
    |
    |

• Yüzbaşı
    556 Mesaj

Bu oyundan aldığım zevki şimdiki oyunlardan alamıyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1264 Mesaj
    Bu konu yaşlılıkla alakalı değil. Eski oyunlar çok daha kaliteli. Adamlar kısıtlı teknolojik imkanları sonuna kadar zorlamış. Hikaye, Oynanabilirlik, Orjinallik dolu çoğu oyun. Bunlardan bazılarının olmadığı oyunlar zaten unutulmaya mahkum oluyordu.

Hayatımda final fantasy oynamadım. Bu ara PS1 de final fantasy VII oynamaya karar verdim. Ona başlamadan eski oyunlarına bir bakıp oyun mantığını kavrayayım dedim. Xbox üzerinde Snes emulatorü ile Final "Fantasy Mystic Quest" i açtım. Oyuna bakayım nedir, ne değil derken 3 saat oynamışım Oyuna dışarıdan bakınca hiç bişey yok. şimdi yüzüne bakmayacağınız grafikler eşliğinde birileriyle konuşuyorsun, bazı olaylar oluyor, olay sonucunda bir görev yapman gerekiyor. Haritada gitmen gereken noktaya gidene kadar ve gidince çeşitli sıra tabanlı (satranç gibi) savaşlar yapıyorsun. Oyun bukadar. Ama öyle bir atmosfer yaratmışlarki , savaşırken çalan müzik, anlatılan hikaye vs. birden oyunun esiri olmuşsun.

Yeni nesil oyunlarda bir kaç oyun dışında böyle bir tad alamıyorsun. Eskiden çıkan oyunlarda ise bu eğlence/kalite yüzdesi oldukça yüksekti. Çünkü kalitesiz yapım zaten kimse tarafından oynanmıyordu. Şimdi çoğu firma eskiden tutmuş oyunun adından faydalanarak dandik devam oyunları yapıyor ve yazıktır ki insanlar bu oyunları oynuyor. Üretici firmalar da zaten oyun oynanıyor diye aynı oyunu ısıtıp ısıtıp her sene karşımıza çıkarıyor.

Konu ile alakasız olarak ise bir arkadaşımın söylediği laf vardı. Gerçek anlamıyla tutunabilmiş/yapılmış en son oyun konsoluPS2 diye. Sonrasında çıkan konsollar bilgisayarın yerini tutmayı amaçlamış garip cihazlar. Bu fikre de katılıyorum. Oyunlar/oyun oynanan cihazlar bozuldu, amacının dışında üretilmeye/kullanılmaya başladılar.
    |
    |

• Yarbay
    4201 Mesaj
    Sega Mega Drive'deki pekçok oyundaki zevki ve kaliteyi günümüz hd tabanlı konsollarından alamıyorum.
    Bu demek değil ki yeni nesil tukaka,ama eskiden ne bileyim orijinalite varmış,belki ilklerin oolmasından ötürüdür.

Aynen müzik sektörü de böyle,şahsen 70 ve 80'lerin müzik kalitesini şimdi alamıyorum.O nedenle 70 ve özellikle 80'lerden çıkamıyorum.
    |
    |
  • Teğmen
    217 Mesaj
    valla inanki cod 5 1 yıldır oynuyorum sıkılmadan LİVE dan

tabi bunun yanındada fifa live bir baska singıl zamanla sıkar ama online kesinlikle hayır sonuşta karsındaki kişi seningibi birebir gercek birisi

yasasın LİVE

|
    |
  • Yüzbaşı
    621 Mesaj
    Konuyu açan arkadaşa kesinlikle katılıyorum. Acaba yaştanmı düşüncesi bendede var.

Fakat şöyle bir durumda var; şuanki oyun yapımcıları multiplayer moduna verdikleri önemi hikaye modunada verseler, bence birazda olsa eski tadı alabiliriz oyunlardan.

Neredeyse tüm oyunlar multiplayer moduna odaklanıyor. Oyuncularda bu gidişattan gayet memnun. Hatta burda bazı yazan arkadaşlar vardı,
    " x oyunu çıksın, sabaha kadar LIVE kasarız hacı, single modunuda yanında çerez niyetine yeriz "
    tarzında. Yani artık oyun anlayışı böyle. Tabiiki buna ben kesinlikle dahil değilim. Benim için multiplayer önemli değil, hiç ilgimi çekmiyor. Bir oyunda hikaye modu beni tek oynatan kısmı. Oda, gittikçe önemsizleşiyor maalesef.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.