Şimdi Ara

eskiden pc de sabaha kadar oyun oynardik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
3
Favori
19.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de evlendikten sonra oyunlara bayağı bir ara verdim. Güzel bir mmorpg arıyorum ama hepsi p2w bas parayı vur damage i. Ya millet zaten alışmış battleground oyunlara uçaktan atla savaş öl baştan. Mmorpg kültürü vardı biz küçükken herkes oynardı lvlıyla övünürdü muhabbetleri geçerdi vs artık yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu kişi yaş ile alakalı demiş ama bence sadece yaş değil, filmlere ve edebiyata da bakarsak 90'lardan sonra yaratıcı eser neredeyse hiç yok, oyunlarda aynen bu şekilde birbirinin kopyası, son 3 yıldır battle royale var sadece piyasada, size hitap edecek oyunları özellikle iyi bir araştırma yapıp bulmak gerekiyor, en son birkaç ay önce mafia 2 oynadım, grafikler iyi sayılmaz ama o aldığım zevki unutamıyorum, yani nadirde olsa aynı zevk alınıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StaatSanWalt

Çoğu kişi yaş ile alakalı demiş ama bence sadece yaş değil, filmlere ve edebiyata da bakarsak 90'lardan sonra yaratıcı eser neredeyse hiç yok, oyunlarda aynen bu şekilde birbirinin kopyası, son 3 yıldır battle royale var sadece piyasada, size hitap edecek oyunları özellikle iyi bir araştırma yapıp bulmak gerekiyor, en son birkaç ay önce mafia 2 oynadım, grafikler iyi sayılmaz ama o aldığım zevki unutamıyorum, yani nadirde olsa aynı zevk alınıyor.
    Mafia 1 sonrasında Mafia 2 çok dandik kalmıştı hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StaatSanWalt

Çoğu kişi yaş ile alakalı demiş ama bence sadece yaş değil, filmlere ve edebiyata da bakarsak 90'lardan sonra yaratıcı eser neredeyse hiç yok, oyunlarda aynen bu şekilde birbirinin kopyası, son 3 yıldır battle royale var sadece piyasada, size hitap edecek oyunları özellikle iyi bir araştırma yapıp bulmak gerekiyor, en son birkaç ay önce mafia 2 oynadım, grafikler iyi sayılmaz ama o aldığım zevki unutamıyorum, yani nadirde olsa aynı zevk alınıyor.
    Yaşım oldu 30 tekrar oynayasım geldi mafia 2 yi. İnsan zevk alamıyor son sistem sayılacak pc de var ama gram heves yok. Arkadaşlarla saatlerce pubg oynuyoruz o kadar. Satacam sanırım pc yi.

• Oyun oynamak bence sanattır.

• Mafia 1 hiç oynamadım 3 kötüymüş sanırım 1'i e oynamayi düşünüyorum o zaman

• Ben gece 3lere 4lere kadar oyun oynar sabah 7.30 gibi kalkar okula giderdim. Simdi zaten oyun oynamaya vakit cok az, olsa da zevk vermiyor ve ayrica gunde 7-8 saat uyumazsam sabah kalkamiyorum.
  • Eskiden bin tl altı bir PC ile her oyun hemde bedavaya oynayabilirken şimdi bunu yapmak için en az dört-beş bin tl sadece PC için gözden çıkarmak gerek. Oyun fiyatlarına girmiyorum bile. Bence en büyük etken iktisadi sorunlar. Her şey o kadar pahalanmış ki birde oyuna bu kadar para vermek insanın içinden gelmiyor.

• 27 yaşındayım oyun bağımlısıyım. Hafta sonları sabahlıyorum. İçinizdeki hayalperest çocuk öldüğü an sıkılmaya başlarsınız. Bana da mesela film-dizi izlemek sıkıcı geliyor. oturduğum yerde sadece ekrana bakınca sıkılıyorum. Ben kontrol etmeyi yönetmeyi seviyorum
  • Yaşla alakalı değil aslında. Genel olarak tatminsizlik ve kaliteyi koruyamamak. Aynı durumu günümüz dizi, film ve kitaplarında da görebiliyoruz son yıllarda çıkan hangi filmden keyif aldım hatırlamıyorum açıkcası eski filmleri izlemek benim için daha güzel geliyor şu sıra. Bunun yanında artık oyunların coğu grind mantığına sahip. Özellikle online oyunlar sürekli aynı şeyi yapıp profil, hesap kasmak üzerine ve bu da insana boşa zaman harcıyormuş hissi veriyor. Onun yerine iyi senaryolu, ilerleme hissi verip merak uyandıran, bölümleri iyi ve ayrıntılı tasarlanmış bir oyun oynadığım zaman hala aynı tadı alabiliyorum ben ve bu devirde böyle oyun bulmak nerdeyse imkansıza yakın. Tabiki de zekvkler kişiden kişiye değişebilir ama açık dünya, online oyunlardan çok, bana ne yapcağımı söyleyen çizgisel oyunlardan hala çok keyif alıyorum. Eski oyunları düşündüğünüzde oyunların daha çok bu formatta olduğu görebilirsiniz. Atari salonlarındaki oyunlar bile bölüm bölüm ilerleme üzerineydi sürekli aynı şeyi yaptırmıyordu. Önemli olan doğru oyunu bulmak ve bir ps4 sahibi olmak bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 17 Eylül 2019; 9:51:40 >

• Ben de oyun oynayamıyorum.Fps te başım dönüyo zaten,online oynayınca da "en yüksek seviyeye ulaşınca nolacak alüminyum" gibi bir düşünceyle bırakıyorum.

• Aynı olayı yaşıyorum.Hayat açısından kafam rahat değil ondan gibi geliyor bana.24 yaş yeni mezun iş yok sabahtan akşama kadar youtube falan takılıyorum sadece akşamları canım oyun istiyor fm oynuyorum arkadan twitch falan.Ama bu aralar kingdome come deliverence oynuyorum daha farklı şeyler buldum oyunda sabahtan akşama kadar birkaç gündür oynuyorum cidden bende şaşiırdım.Ayrıca zamanında birinden ps ödünç almıştım bana yeni atari alınan çocuk hissini verdi farklı platform oyunlara yeni başlamak gibi geliyor söyliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Yaşla alakalı değil aslında. Genel olarak tatminsizlik ve kaliteyi koruyamamak. Aynı durumu günümüz dizi, film ve kitaplarında da görebiliyoruz son yıllarda çıkan hangi filmden keyif aldım hatırlamıyorum açıkcası eski filmleri izlemek benim için daha güzel geliyor şu sıra. Bunun yanında artık oyunların coğu grind mantığına sahip. Özellikle online oyunlar sürekli aynı şeyi yapıp profil, hesap kasmak üzerine ve bu da insana boşa zaman harcıyormuş hissi veriyor. Onun yerine iyi senaryolu, ilerleme hissi verip merak uyandıran, bölümleri iyi ve ayrıntılı tasarlanmış bir oyun oynadığım zaman hala aynı tadı alabiliyorum ben ve bu devirde böyle oyun bulmak nerdeyse imkansıza yakın. Tabiki de zekvkler kişiden kişiye değişebilir ama açık dünya, online oyunlardan çok, bana ne yapcağımı söyleyen çizgisel oyunlardan hala çok keyif alıyorum. Eski oyunları düşündüğünüzde oyunların daha çok bu formatta olduğu görebilirsiniz. Atari salonlarındaki oyunlar bile bölüm bölüm ilerleme üzerineydi sürekli aynı şeyi yaptırmıyordu. Önemli olan doğru oyunu bulmak ve bir ps4 sahibi olmak bence.
    Son yıllarda filmlerden ben de hiç keyif almıyorum.Bir tek geçen seneki Tepedeki Ev dizisinden keyif aldım bayağı.Son yılların en iyi yapımlarından bence.

• GoW yarısında duruyor daha bitircem. GTsport 10 saat falan oynadım.

RDR2 1 haftada bitirdim yüzüne bakmadım sonra. Metro'yu indirdim PC'de 5 dk oynadım duruyor öyle.

Death Stranding'i bekliyorum. Kült oyunlar hariç oyun olayı benim için bitmiştir.

GTA6, Last of Us 2, Cyberpunk 2077 hariç oyun beklemiyorum.

Yaş 33.
  • -Rusher- kullanıcısına yanıt
    Yaşımız aynı hocam, başlayın derim cidden sevmiştim, bende Battlefield 1'e bakıyorum en çok ama eskiden 4-5 saat aralıksız oturabilirken şimdi ilk yarım saat, bir saatten sonra sıkmayan oyun yok, yaşımızdan mı kaynaklı bilemiyorum

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Ben de bundan 1.5 yıl öncesine kadar oynardım. Ekran kartım bozulunca oyunsuzluğa alıştım. Şu an bana da oyunlar boş geliyor. Yeni sistem hazır kurmaya üşeniyorum ya

• man utd kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı durum var gerçi ben daha üniversitedeyim. Yazın başında güzel bir sistem kurdum içinde onlarca oyun var ama başına oturupta birini oynayasım gelmiyor.

• evde ps4 var ama yaklaşık 2 aydır hiç açmadım içinde güncel oyunlarda mevcut. misal rdr2 aldım ama bu oyunu yaklaşık 15 dakika oynadım olduğu gibi ps4te duruyor. aynı şekilde iyi bir laptop var ama 1 aydır onuda açmıyorum arada odada netfilix vb. dizi izlemek için açıyorum.

oyun oynamak sıktı artık şimdi bir heves fifa20 alırım ondan da 4 5 maç sonra sıkılırım gibi eskisi gibi sarmıyor. ko da az sabahlamadık :d
  • Yaşla alakalı....
    Belli bir yaştan sonra uçma kaçmalı oyunlar sıkıyor. Daha basit acele etmeyi gerektirmeyen. Sakin oyunlar daha keyifli oluyor.
    37 Yaşındayım evliyim birde kızım var. Zaten oyun oynamaya çok vakit bulamıyorum. Oynama süreme göre vakit geçirdiğim oyunlar şu şekilde;
    Football Manager,
    Diablo 3 (bitmeyen hastalığım),
    Rdr 2 (Ps4),
    Fifa 19 (Ps4),

Football Manager kolay oyun gir çık oyna bırak
    D3'te arada fırsat bulursam her yeni sezonda yeni bir karakter açıp rift gr vs.. kasarım.
    RDR 2 için acele etmiyorum yavaş yavaş oynuyorum. Haftada 1-2 gün 1'er saat civarında.
    Fifa 19'da arkadaşlarla veya arada kafam atınca kariyer modu vs..
  • Artık yaşlandın dostum :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.